ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 859.023
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH
Intelovac123 kaže...

Jesu ovo u m:telu povecali brzine ili se meni cini??

Ovo placam 25 ja mislim...

 

http://www.speedtest.net/my-result/5775972967

 Povecali su brzine. Meni su bili sa 15 prebacili na 36 ali stekao tv pa vratili na nekih 22 mbps....

14 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Kontaktirao sam ove u Eronetu i rečeno mi je da treba podnijeti zahtjev za prelazak sa Duo paketa na Duo basic, kao da daju mogućnost korisnicima duo paketa da ostanu na istima. Koji debilizam, umjesto da to odrade automatizmom, jer ne vjerujem da netko ne želi brži net, oni nas gnjave pizdarijama. Moguće je odraditi to i telefonski ako ste bez ugovora, nisam pitao kakva je procedura ako je korisnik pod ugovorom.

8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH

Nije problem odraditi vec se mora tako radi zakona.... Ugovor se ne moze mijenjati jednostrano bez obzira sto se niko normalan nece buniti....

15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

I ja sam sad zvao u HT, dakle ne može se prijeći s Duo paketa (3Mbit), na Duo Basic 1 (4Mbit) u toku trajanja ugovora. Može se samo prijeći na veći paket, tipa Duo Basic 2. Na paket Duo Basic 1 se može prijeći tek po obnovi ugovora.

 

Zvao ima 5 minuta.

 

Pose*em im se u usta.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...

Nije problem odraditi vec se mora tako radi zakona.... Ugovor se ne moze mijenjati jednostrano bez obzira sto se niko normalan nece buniti....

 Ma kužim ako si pod ugovorom, ali ako nisi ne razumijem zašto to automatski ne promijene. No dobro, nije toliki problem ni sam podnijeti zahtjev na kraju krajeva. Problem je što netko uopće ne zna za ove promjene vezane za podizanje brzine.

14 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Evo sada sam bio u Eronet poslovnici i podnio zahtjev za DUO BASIC 2 paket.

Usput sam pitao kako ide to sa ovima koji su pod ugovorom, rečeno mi je da i oni mogu prijeći na duo basic paket ako je cijena paketa jednaka ili veća. Tako da može biti da ta što ste je kontaktirali putem telefona ima krivu informaciju. I skužio sam da su sada DUO paketi za poslovne korisnike, a DUO basic paketi za privatne korisnike. Zašto su oni to razdijelili i povećali brzine privatnim korisnicima? Vjerovatno žele da svi privatni prijeđu na basic, tako da razdijele poslovne i privatne korisnike. Zašto ih žele razdijeliti? I to je pitanje. Da li je možda kvaliteta usluge za poslovne korisnike bolja od ove za privatne korisnike? Da li oni mogu to razdijeliti i urediti da bandwith za poslovne korisnike bude stabilniji? Možda pišem nebuloze, no zanima me zašto su oni napravili ovaj potez gdje su ostavili duo pakete za poslovne korisnike, a uveli duo basic pakete za privatne? Mora biti neka kvaka.

 

p.s. sada vidim da je BASIC 3 VDSL FLAT paket (brzine do 25600/2048 kbit/s) 47,97 KM, dok je cijena za isti paket DUO PRO za poslovne korisnike 69,03 KM.

Hm, zanimljivo.

 

p.ss evo sada mjerio brzinu na speed testu i vidim da su mi već povećali brzinu na 11,09/0,69 kbit (doduše sada je ping 25ms, a do sada je bilo 20ms), iako su rekli da će promjena nastupiti početkom idućeg mjeseca izgleda da je automatski nastupila.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 14:54 (Netko333).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Netko333 kaže...
Torent kaže...

Nije problem odraditi vec se mora tako radi zakona.... Ugovor se ne moze mijenjati jednostrano bez obzira sto se niko normalan nece buniti....

 Ma kužim ako si pod ugovorom, ali ako nisi ne razumijem zašto to automatski ne promijene. No dobro, nije toliki problem ni sam podnijeti zahtjev na kraju krajeva. Problem je što netko uopće ne zna za ove promjene vezane za podizanje brzine.

 

 

Nema da nisi pod ugovorom. Pod ugovorom si i ako nisi uzeo na određeno vrijeme. Moja linija je na neodredjeno ali sam svejedno morao svaki put potpisivati novi ugovor kad god sam mijenjao brzinu/paket, itd.

Razlika je sto ovaj mozes raskinuti kad zelis a onaj na odredjeno tek nakon 12/24 mjeseca.

Dakle, nema koristenja usluge bez (bilo kakvog) ugovora.

sig
8 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Pod ugovorom moraš biti. Ovo s trajanjem 12/24 mjeseca je ugovorna obaveza.
8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH
Ne mora biti po ugovorom....
9 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...
Ne mora biti po ugovorom....

 Nego kako ti mislis da se usluga ispostavi bez ugovora?

Jedno je ugovor, jedno je ugovorna obveza. Bilo je vec par puta rijeci u HR temama.

15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Pod ugovorom si uvijek samo je razlika je li imaš ugovor na određeno vrijeme (12 ili 24 mjeseca) ili na neodređeno.

Ako si na određeno vrijeme onda ne možeš preći sa "skuplje" usluge na "jeftiniju" dok ti ugovor ne istekne (sa jeftinije na skuplju možeš)

kad si na neodređeno onda možeš šaltati kako želiš, samo ako su ti računi uredno izmireni.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH

Kao i svaka druga usluga koja je bez ugovora.... Kad ides frizeru nemas ugovora....Racun ti je ugovor koji se ispostavlja nakom izvrsene usluge...NAkon istek augovora nastupa period kad ti se usluga ispostavlja mjesec za mjesec dok ju ne odjavis ali nisi vezan ugovorom......Ugovor je vremenski odredjen ovo nije....

9 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...

Kao i svaka druga usluga koja je bez ugovora.... Kad ides frizeru nemas ugovora....Racun ti je ugovor koji se ispostavlja nakom izvrsene usluge...NAkon istek augovora nastupa period kad ti se usluga ispostavlja mjesec za mjesec dok ju ne odjavis ali nisi vezan ugovorom......Ugovor je vremenski odredjen ovo nije....

 Pomjesao si malo loncice. Ugovor nije vremenski odredjen vec "dok se ne raskine". Ugovorna obveza je vremenski odredjena itd. Uzmi si ugovor koji si potpisao pa pogledaj sto pise unutra. Racun nije ugovor, racun je racun za ispostavljene usluge. Ugovor podrazumjeva obveze koje obe strane moraju ispunit.

 

10 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...

Kao i svaka druga usluga koja je bez ugovora.... Kad ides frizeru nemas ugovora....Racun ti je ugovor koji se ispostavlja nakom izvrsene usluge...NAkon istek augovora nastupa period kad ti se usluga ispostavlja mjesec za mjesec dok ju ne odjavis ali nisi vezan ugovorom......Ugovor je vremenski odredjen ovo nije....

 

Prvi ugovor koji sam potpisao sa Eronetom bio je na neodređeno, tj nisam se obvezao na njih nekom ugovornom obvezom na određen vremenski rok. Znači plaćao sam skuplje ali sam mogao raskinuti kad sam htio.

 

Po tvom oni koji su zaposelni na neodređeno nemaju ugovor sa poslodavcem?

8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH
Ne pricamo o ugovorima o radu. To nije isto. Postoje i usmeni ugovori ako ces vec ici tako...
9 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...
Ne pricamo o ugovorima o radu. To nije isto. Postoje i usmeni ugovori ako ces vec ici tako...

 Da se ne natezemo, uzmi svoj ugovor i procitaj ga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Možda on i bi pročitao kad bi ga imao

On je otišao u eronet, tražio adsl ili koju već uslugu. Usmeno su sve dogovorili, nisu ništa stavljali na papir

8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH

Imam ugovor ali nema potrebe da ga citam jer znam sta zakon kaze pa je nebitno sta pise u ugovoru. Mora biti po zakonu ;) Ja sam u BiH...

15 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Tebe ne bi uhvatio ni za glavu ni za rep....

 

Ranije gore si napisao da nemaš ugovor nego da ti je ispostavljeni račun ugovor. Sad odjednom imaš ugovor...

8 godina
odjavljen
offline
Re: ADSL u BiH

Ne hvatas dobro ;) Nisam ja nigdje rekao da nemam ugovor ;)

9 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Torent kaže...

Imam ugovor ali nema potrebe da ga citam jer znam sta zakon kaze pa je nebitno sta pise u ugovoru. Mora biti po zakonu ;) Ja sam u BiH...

 Neznam zakone BiH ali sam jedno 99.99% siguran da eto, zakoni o ugovoru su isti kao i svugdje u svijetu, zato, procitaj ugovor. Ili mozes zakon citirat koji govori ovo sto ti pricas.

10 godina
offline
ADSL u BiH

Čovjek je shvatio da nije u pravu ali neda priznati. Nema smisla nikakva daljnja rasprava, svi znaju da ugovor ne mora biti vremeski ograničen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL u BiH

Da li je neko od vas uspio biti "spojiv" na thr.org preko HT-ovog Zyxel routera? Šta got da uradim ne može, čak su mi sa THR pokušavali pomoći i ne može...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Jesam ja ali sam na bh telecomu nisam na HT. Možda je stvar u nečem drugom, verzija torrenta, firewall portovi ili nešto pak treće ?
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Emirthestroj kaže...
Jesam ja ali sam na bh telecomu nisam na HT. Možda je stvar u nečem drugom, verzija torrenta, firewall portovi ili nešto pak treće ?

 Ma jok, može na bhtelecomu. ovdje je nešto do njih,, nešto je blokirano, ne može nikako, ili do routera ili nešto drugo...

7 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Ja sam spojiv preko HT-a. Samo sam slijedio one upute s THR-a i radi

15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
mario16 kaže...

Ja sam spojiv preko HT-a. Samo sam slijedio one upute s THR-a i radi

 Koji ti je router, nije zyxel?

7 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
kemal_r kaže...
mario16 kaže...

Ja sam spojiv preko HT-a. Samo sam slijedio one upute s THR-a i radi

 Koji ti je router, nije zyxel?

 zyxel amg1202-t10b

13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Što izabrati? Sa novom godinom istječe mi i dvogodisnji ugovor sa HT-Mostarom, iz posavine gore sam osudjen na HT..

 

Trenutno sam na trio paket-u od 4096/320 .. 

 

Za realizaciju vdsl-a nemam tehnicku mogucnost barem su mi tako rekli prije otprilike godinu dana jer se nalazim cca 3km od centrale jbg..

 

Nisam nesto ni impresioniran uredjajima uz trio/duo pakete.

 

Ne znam nisam pametan!

 

EDIT:

 

Imamo alternativu mi u zupaniji posavskoj. Radi se o sljedecem

 

-Internet DSLON flat 25 12Mbps/2Mbps   -- 25KM

 

link: http://dslon.ws/paketi.html

 

-IPTV televizija europronet  oko 650 kanala u ponudi sa MAG resiverima --15KM 

 

link: http://web.europronet.ba/v1/txt.php?ID_txt=128&menu=1 (nemaju kompletnu ponudu na stranici)

 

-mobilni ili fiksni austrofon

 

link: http://www.austrofon.ba/

 

Konacno cu da reknem zbogom HT-Mostaru 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 18:07 (Jeti).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL u BiH

Ima li neko da koristi internet od HT Mostar, a da je spojiv na THR? Router mi je Zyxel VMG1312-B10A.... 

 

Ako ima može li objasniti kako je uspio podesiti router da bude spojiv?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice