Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.660.035
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ne.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Barba Pere kaže...
Može li se preko prodajnog predstavnika srediti prijenos priključka na drugu osobu?

 Moraš osobno u njihov centar. Obje osobe moraju biti pristutne jer bi ovak mogao prebaciti na bilo koga i nekoga zaje...

10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Lijep pozdrav ekipa, cura mi zivi na dugavama (ZG) prije par dana je produzila ugovor obecali su joj 150mgb medjutim ima samo 50 i to jos preko telefonske linije. Malo mi je to cudno jer mi je receno da telefonska linija max moze 70mgb i da to nije stabilno pa me zanima da li grijesim moze li mi netko nesto vise reci...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Bnet nema internet preko parice tj.tel linije nego preko koaksijalnog antenskog kabla! I jedino prek njeg može ić 150Mbps a prek  tel.parice eventualno može 50Mbps ako je na VDSL2.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 23:02 (Seki001).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bero_ng95 kaže...

Lijep pozdrav ekipa, cura mi zivi na dugavama (ZG) prije par dana je produzila ugovor obecali su joj 150mgb medjutim ima samo 50 i to jos preko telefonske linije. Malo mi je to cudno jer mi je receno da telefonska linija max moze 70mgb i da to nije stabilno pa me zanima da li grijesim moze li mi netko nesto vise reci...

 Kako je rekao klolega seki001, to nije B-net, ako je preko parice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 0:16 (stipest).
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Bero_ng95 kaže...

Lijep pozdrav ekipa, cura mi zivi na dugavama (ZG) prije par dana je produzila ugovor obecali su joj 150mgb medjutim ima samo 50 i to jos preko telefonske linije. Malo mi je to cudno jer mi je receno da telefonska linija max moze 70mgb i da to nije stabilno pa me zanima da li grijesim moze li mi netko nesto vise reci...

 Kako je rekao klolega seki001, to nije B-net, ako je preko parice.

Ma nije preko parice nego se ni cura ni on ne kuže.

Ima telefonski priključak preko bnetovog modema pa ju to zbunjuje. Brzina ne ide preko 50 mbps jer je testirala samo preko wifija a to je maksimalna brzina koja se može postići na ruteru kojeg ima.

PSN - darklydexter
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

E sad smo te shvatili! Cura valjda ima trio Bnet paket tako i telefon pa si nas malo sa tim zbunio..... e da to je bila uvijek boljka kod Bnet-a wi-fi prek njihovih routera je dosta loš iako to zavisi od uređaja do uređaja kojeg spajaš na wi-fi.Znači ja kad sam bio na Bnet-u imao sam preko mobitela maximalno oko 50-60Mbps što nije loše al nije ni blizu onih 120Mbps a valjda i nemože i zavisi od mob. do mob. a npr. prek laptopa bi mogao potegnut i do 100Mbps ili čak blizu 120Mbps. Dok mi je spojeno žičano ethernet kablom uvijek bilo oko 120Mbps.Znači da zaključim nek cura bude zadovoljna i sa tih 50Mbps šta lovi na mob. jer oni moraju bit dužni žičano ti isporučit tih 120Mbps ili po novome ovih 150Mbps a wi-fi je druga neka dimenzija i to može i varirat od uređaja do uređaja.Ja npr preko iPhone sam lovio do 50Mbps a već preko iPad-a oko 100Mbps tako i na laptopu.

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Evo ja se žalio na technicolor 7200 i brzinu i jačinu wifi signala i u pon mi donose novi router...
 
2 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...
Evo ja se žalio na technicolor 7200 i brzinu i jačinu wifi signala i u pon mi donose novi router...

 Javi kakvo je stanje kad ti zamijene router.

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Spiridon kaže...
Dan1234567890 kaže...
Evo ja se žalio na technicolor 7200 i brzinu i jačinu wifi signala i u pon mi donose novi router...

 Javi kakvo je stanje kad ti zamijene router.

Ako dobije ubee, poboljšat će se. Meni sad wifi radi na 120 mbps

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dan1234567890 kaže...
Evo ja se žalio na technicolor 7200 i brzinu i jačinu wifi signala i u pon mi donose novi router...

 Koliko ih je trebalo''uvjeravati'' da ti daju novi? Javi dojmove.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ezio kaže...
stipest kaže...
Bero_ng95 kaže...

Lijep pozdrav ekipa, cura mi zivi na dugavama (ZG) prije par dana je produzila ugovor obecali su joj 150mgb medjutim ima samo 50 i to jos preko telefonske linije. Malo mi je to cudno jer mi je receno da telefonska linija max moze 70mgb i da to nije stabilno pa me zanima da li grijesim moze li mi netko nesto vise reci...

 Kako je rekao klolega seki001, to nije B-net, ako je preko parice.

Ma nije preko parice nego se ni cura ni on ne kuže.

Ima telefonski priključak preko bnetovog modema pa ju to zbunjuje. Brzina ne ide preko 50 mbps jer je testirala samo preko wifija a to je maksimalna brzina koja se može postići na ruteru kojeg ima.

 Može biti sretna sa time. Meni max ide oko 35 Mbit/s ( žično je konstantno 120 Mbit/s).

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pa dosta. Prvo su rekli da ako nesto ne radi, da se javim tehničkoj podršci, pa ako oni kažu da treba zamijeniti, da ce mijenjati. Onda mi je istekla ugovorna obveza, pa nisam htio produžiti dok to ne riješimo. Pa se tehničar spojio i podesavao router, ali i dalje mi nije isla wifi download preko 30mbps (imam trenutno 120mbps). Onda su javili da ce doći zamijeniti router. Uzeo sam sad ugovornu obvezu i 150/20 mbps + osnovni TV paket programa (90) za 204 kn/mj.
Nadam se da će u pon i donjeti taj router :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 12:55 (Dan1234567890).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Kakva je kvaliteta slike u odnosu na Max TV,meni otkad su promijenili rooter i presli na HEVEC kodiranje SD kanali su grozni!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
B-net ima najbolju kvalitetu slike od svih providera.
 
2 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
B-net ima najbolju kvalitetu slike od svih providera.

 Slažem se evo ja imam maxtv nakon 8-9 godina na Bnet-u i definitivno slika na SD kanalima je bolja preko Bnet coax kabla nego preko maxtv  a šta se tiče FHD kanala tu nema prevelike razlike možda je za trunkicu milimetra i tu coax u prednosti al fhd su dosta slične kvalitete i na maxtv i na Bnet dok su SD kanali  definitvno lošiji preko maxtv.

Al koliko ja znam i upučen sam u to još oni nisu pustili taj HEVC na sve kanale na neke sportske SD jesu i to ih je približilo 720p HD rezoluciji al znam da mnogi SD kanali nisu još u HEVC formatu e sad zašto oni još čekaju sa tim i nepuste to u kompletu dovoljna je samo jedna riječ: hrvatska.... sve to sporo ide kod nas.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 14:19 (Seki001).
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo nakon silnih muka sa niskom brzinom putem wifi, nakon promjene mobitela sad ide do 80 Mbita. 

 

Probat ću još danas kad dođem doma sa starim mobitelom al to je. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ovako probali smo i zicano i preko wiffia brzina je max 51mgb mozda se nisam dobro izrazio ugl probali smo i mobitelom i laptopom i neide preko 51mgb pa pomislih mozda je zato sto ide preko telefonske linije a mozda je do rutera

Bero
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bero_ng95 kaže...

Ovako probali smo i zicano i preko wiffia brzina je max 51mgb mozda se nisam dobro izrazio ugl probali smo i mobitelom i laptopom i neide preko 51mgb pa pomislih mozda je zato sto ide preko telefonske linije a mozda je do rutera

 Pa onda to nek prijavi kao kvar! Jer mora žičano imat blizu 150Mbps jedino ako joj nisu još pustili tu brzinu?

Napad je najbolja obrana :)
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ispricavam se radi dva komentara no nisam naveo ruter se nalazi striktno na radnom stolu di je laptop 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ma ima stari ruter moguce je da sam ruter nema toliku propusnost 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Koji je router? Ako je Thomson, on ne podržava te brzine, jer je DOCSIS 2.0 ( https://www.speedguide.net/routers/technicolor-thomson-twg850-4-wireless-voip-cable-1302).
Samo me čudi da su ga oni iz B-neta ostavili, jer su ga svima mijenjali kad su se digle brzine i stavljali Tehnicolor TC 7200.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 15:11 (stipest).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Momcovi i đevojke sa 150/15 opcijom; da li je netko uspio speedtestati UL na 15 Mbit? na kojem god serveru mjerim ispada da se vrtim oko 10.5 Mbit (cinik u meni bi rekao bas slucajno zakonski minimum od 70% ugovorene brzine). TC7200, mjereno na žici. DL je koliko toliko ok, bilo gdje izmedju 135 i 145 Mbit

 

Hvala na svakom feedbacku.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...

Momcovi i đevojke sa 150/15 opcijom; da li je netko uspio speedtestati UL na 15 Mbit? na kojem god serveru mjerim ispada da se vrtim oko 10.5 Mbit (cinik u meni bi rekao bas slucajno zakonski minimum od 70% ugovorene brzine). TC7200, mjereno na žici. DL je koliko toliko ok, bilo gdje izmedju 135 i 145 Mbit

 

Hvala na svakom feedbacku.

 Evo kod mene je manje vise stalno ovako:

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja imam 120/15, tehnicolor TC 7200 i non-stop mi je ovako:
http://i64.tinypic.com/200d73d.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 19:10 (stipest).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ekipo, evo i mog doprinosa:

Imadem 120/15

 Zadovoljan sam sa B.netom, ali ak' Vam performanse mreže nisu na nivou za koji plaćate, nazovite tehničku službu.

Najte nikome dat' da Vas zavlači kao državni sistem radništvo Uljanika.

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Spiridon kaže...
Dan1234567890 kaže...
Evo ja se žalio na technicolor 7200 i brzinu i jačinu wifi signala i u pon mi donose novi router...

 Javi kakvo je stanje kad ti zamijene router.

Evo jucer popodne u dogovoreno vrijeme (cak i nesto prije) tehničar donio Ubbe router.

Prvo me iznenadilo što je dosta veći od TC-a i ne stoji polegnut, nego uspravno (okomito) na postolju, moze se tako staviti i na zid. Kako je tako "tanak" stavio sam ga iza televizije, pa se skoro ni ne vidi.

U postavkama radi paralelno 2,4 i 5 GHz - interesantno - prikazuje ih kao 2 različite wiFi mreže, svaka sa svojim postavkama (ime, password i sl.) ali je tehničar preporučio da drzim iste postavke na obe frekvencije, jer bi moglo inače "biti problema".

 

I ono najvažnije, u sobi gdje sam prije imao 2-3 Mbps i pucao mi je wifi, pa sam imao extender da tamo imam signala, sada bez extendera imam maximalni bandwidth, tako da je razlika stvarno velika. Izgleda da oko mene nitko jos nema 5Ghz, pa vjerojatno i to pridonosi na stvari, vidjet cemo s vremenom kako ce se stvari odvijati, sad nakon ovog 1 dana je sve super i ja zadovoljan, tako da bez problema sam im vec javio da cu produžiti ugovornu obvezu na još 2 godine.

 

ako koga jos sto zanima, pitajte...

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dan1234567890@ Jesi li probao na Tenhicoloru prebaciti na 5 Ghz i mjeriti na tom istom mjestu? Kolika brzina ti je tu sa Ubbeom na 2,4 Ghz? Svi dual band routeri vide 2 mreže odvojeno ( ne znam ni kako bi drukčije). Preporuka za isti user i pasword je mislim samo radi lakšeg snalaženja, jer uređaji onda sami prepoznaju i ako imaju 5 Ghz , prebace se na njega, pošto imaju user i pasword od 2,4 Ghz mreže. Možeš to staviti i drukčije , ako ti odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 13:08 (stipest).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Dan1234567890@ Jesi li probao na Tenhicoloru prebaciti na 5 Ghz i mjeriti na tom istom mjestu? Kolika brzina ti je tu sa Ubbeom na 2,4 Ghz? Svi dual band routeri vide 2 mreže odvojeno ( ne znam ni kako bi drukčije). Preporuka za isti user i pasword je mislim samo radi lakšeg snalaženja, jer uređaji onda sami prepoznaju i ako imaju 5 Ghz , prebace se na njega, pošto imaju user i pasword od 2,4 Ghz mreže. Možeš to staviti i drukčije , ako ti odgovara.

 Jesam prije, dok mi je još TC bio kući, i imao sam signala na 5Ghz na tom istom mjestu sa TC-om, ali ne znam koliko je bio bandwidth (čini mi se da nije bio na maximalnom kao Ubbe)...a sad to vise niti mogu provjeriti.

Zato sam i tražio ovaj router, jer sam znao sa 5Ghz da ce bit ok, ali nazalost nisu mi svi uređaji u kući na 5Ghz pa nisam mogao imati samo 5GHz upaljen...

2,4 Ghz mi na tom mjestu nije dostupan ni sa Ubbe, znam jer sam jučer na tom mjestu prebacio na 5Ghz da automatski traži kanale, tad je napravio 5Ghz reset i nestalo mi je WiFi-ja na mobu.

 

Ako te još sto zanima, reci, mogu istestirati, samo ne više na TC jer su ga odnjeli...;)

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Hvala. Ovo mi je dovoljno. To samo dokazuje ono šta je cijelo vrijeme govorim. Nije Ubee uopće bolji router od Tehnicolora, nego samo podržava dual band. Brzine su iste i na 2,4 Ghz i na 5 Ghz mreži kod oba.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice