Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.045
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

143,00 kn je 40 % i to je sada najbolje što nude. Ja sam to jučer uspio dogovorit. Imao sam 2D ( tv+net) na 50 %, sportski HD i 120 Mbit/s net. Sve skupa sam plaćao 174,50 kn mjesečno na 2 g. Sad sam dobio 2D za 143 kn, prošireni za 24,50 kn i 150 Mbit/s za 15 kn. Prošireni sam uzeo, jer je ista cijana od 35 kn za sportski HD i prošireni, a svi kanali sportskog HD su sada u proširenom. I još sam ga dobio za 24,50 kn, a ne za 35,00 kn. Jedino nisam uspio dobiti net za 0 kn. Sve skupa 182,50 kn na ugovor od 2 g.     

Ja zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 11:13 (stipest).
 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Još jedna zanimljivost o BNET-u za starije korisnike: na računu meni naplaćuju najam wlan modema. Korisnik sam od 2012 i samo prve 2 sam bila pod ugovorom. Sada u Cjeniku A1 piše da svi korisnici Interneta koji neprekidno koriste uslugu 36 ili više mj ne naplaćuju više NAJAM WLAN modema.

 

Baš me zanima ima li netko da mu još to naplaćuju a ne bi trebali? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Od kad smo "prešli" sa bnet-a na A1 i dobili novi software za tv receiver primjetio sam neke stvari u radu TV-a koje bih htio potvrdit da se ne dešavaju samo meni :

 

1. nakon pauziranja ili premotavanja TV programa potrebno je ili dva puta pritisnuti play tipku na daljincu ili ju pritisnuti duže (cca. pola sekunde-sekundu) da bi sadržaj dosita krenuo.

2. premotavanje je dosta trzavo

3. sav sadržaj je stišan tj. na istoj glasnoći televizora i bnet receivera na istom programu imam dojam da je zvuk osjetno tiši (op.a. potpuno subjektivni dojam i može bit samo da sam oglušio od dolaska A1  ).

 

Problem 1. mi jedini zaista smeta i htio sam sa ostatkom korisnika provjerit o čem se radi prije mrskog poziva tehničkoj službi 

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ista stvar od prelaza na novi software

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Meni su kad sam bio u raskidu samo ponudili da me pokušaju zadržat 40-50% na sve prvih 12.mjeseci a onda drugih 12 mjeseci full cijena na sve to i jok ja nisam pristao.Sad sam tu di jesam i zadovoljan sam ali da su mi Bnet-ovci ponudili ovo šta vama sad nekim nude vjerovatno bi i pristao jer mi je interes bio da fiksiram cijenu računa ispod 200kn ali eto nije išlo isto sam imao 2D(net+TV) nije mi pasalo da drugi 12 mjeseci mi opale račun oko 250kn eto to je sva poanta bila.A za godinu i pol idemo opet u pregovore sa A1 i T-com pa ćemo tad vidjet postoji čak mogučnost da samo uzmem internet a TV odjavim skroz..... vidjet ćemo.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 12:46 (Seki001).
8 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni ističe ug. sa T-comom u 12. mj., plaćam 255 kn internet + tel. A1 mi nude za sto kuna manje, brzina 70 Mbit/s, dok preko t coma imam max 30 Mbit/s i nema mogućnost optike.

Uz to kažu da ukoliko se sada odlučim preuzimaju sve troškove oko raskida ugovora. Ne bih se po ovom trebao razmišljati, mada ne znam koliko su pouzdani i ažurni u slučaju problema, pošto sa T-comom ih nisam imao nikada.

 

lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

dali ima tko broj od sluzbe za zadrzavanje korisnika?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lange kaže...

dali ima tko broj od sluzbe za zadrzavanje korisnika?

 0800 91 76 , ali ne znaći ti ništa, jer moraš imati broj obrasca za raskid koji dobiješ u poslovnici. Oni ti bez toga ne mogu ništa ponuditi. Pisali smo o tome, a i jedan kolega je stavio ovdje kako izgleda taj obrazac.

EDIT:

Pogledaj post od kolege Dan1234567890 od 03.09.2018. 19:12. Tu imaš kako izgleda taj obrazac.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:31 (stipest).
6 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 14:15 (Josko73).
 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Moraš dobit taj obrazac na njem je jedan broj koji pročitaš toj  službi za zadržavanje koja ti može dat najniže ponude.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

evo dobio ponudu za 3d paket za 161kn.

mislim to uzeti jer ioak imam na 3 tv i net brzinu 120

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Odlična ponuda tih 161kn na 24mjesca za 3D paket.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Gasi se analogija na B-netu 12.11. Sa facebooka:
Je li istina da gasite analogni signal 12.11.?
A1 B.net Da, radi se o točnoj informaciji. Vrijeme je da se svi naši korisnici prebace na noviji i bolji digitalni signal. Ivan
Da li će biti kakva akcija za dodatne STB-ove za nas koji imamo već digitalnu TV ( 2D paket), ali smo koristili analogiju za dodatni TV. ''Priča'' se o nekoj akciji od 15 kn mjesečno za dodatni STB.
A1 B.net Ne radi se samo o priči, i to je također točno. Mjesečna naknada za te prijemnike će biti 15kn mjesečno, dok je sama instalacija potpuno besplatna. Akcija traje do 31.10.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Gasi se analogija na B-netu 12.11. Sa facebooka:
Je li istina da gasite analogni signal 12.11.?
A1 B.net Da, radi se o točnoj informaciji. Vrijeme je da se svi naši korisnici prebace na noviji i bolji digitalni signal. Ivan
Da li će biti kakva akcija za dodatne STB-ove za nas koji imamo već digitalnu TV ( 2D paket), ali smo koristili analogiju za dodatni TV. ''Priča'' se o nekoj akciji od 15 kn mjesečno za dodatni STB.
A1 B.net Ne radi se samo o priči, i to je također točno. Mjesečna naknada za te prijemnike će biti 15kn mjesečno, dok je sama instalacija potpuno besplatna. Akcija traje do 31.10.

 nemoj zezat!?

pa onda cu morat placati 30kn jer imam jedan prijemnik digitalan a dva na anologu

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Gasi se analogija na B-netu 12.11. Sa facebooka:
Je li istina da gasite analogni signal 12.11.?
A1 B.net Da, radi se o točnoj informaciji. Vrijeme je da se svi naši korisnici prebace na noviji i bolji digitalni signal. Ivan
Da li će biti kakva akcija za dodatne STB-ove za nas koji imamo već digitalnu TV ( 2D paket), ali smo koristili analogiju za dodatni TV. ''Priča'' se o nekoj akciji od 15 kn mjesečno za dodatni STB.
A1 B.net Ne radi se samo o priči, i to je također točno. Mjesečna naknada za te prijemnike će biti 15kn mjesečno, dok je sama instalacija potpuno besplatna. Akcija traje do 31.10.

Ima to negdje službeno na njihovoj stranici?

Ako nema, a ako je istinita tvrdnja, onda je to vrlo neozbiljno i neprofesionalno sa njihove strane.

12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nakon updatea i svega ostalog što sam napravio radi prelaska na A1 jeste primjetili da je brzina u zadnje vrijeme još uvijek nestabilna ,govorim za optiku sad ? Ili samo ja imam takav problem

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 11:01 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
C64 kaže...

Ima to negdje službeno na njihovoj stranici?

Ako nema, a ako je istinita tvrdnja, onda je to vrlo neozbiljno i neprofesionalno sa njihove strane.

 Prenosim sa drugog foruma:

 

"Nista od ovog.
Vrijedi samo za podrucje Sibenika, tamo gase.
Ostatak RH do sredine 2019., tad ce valjda opet biti slicna promocija."

13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bok,

imam tarifu SUPERBRZI 2D, šta da uzmem da dignem malo brzinu, a da ne bude skuplje od 175 kn koje plaćam sad? 

Samo net i telefon mi treba, u ZG. Pitam jer ne kužim ništa te njihove ponude, majkemi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 15:34 (sektor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Uzmi povećanje brzina na 150/15 Mbit/s za 15 kn mjesećno.
 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Uzeo sam 150 / 15 tzv turbo internet za 165kn U startu je bilo sve perfektno sve do prije 20ak dana jer brzina često zna past na od 2 do 6 mbps. Zvao sam službu više puta i bio je njihov čovjek, donio laptop izmjerio 150 i kao sve oke. Jest tada,a sada nije.  

Ovo nema smisla. Već par sati je slaba brzina. Nisu od povjerenja i nisu pouzdani. Šteta jer imam njihov mail već 20 godina me nije iznevjerio, i to još dok su bili globalnet. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
To ti preko žice brzina? Koji modem imaš, jesi ga restartirao i mijenja li to išta?
Real eyes realize real lies...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 0:01 (N3N0).
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mate brate kaže...

 Šteta jer imam njihov mail već 20 godina me nije iznevjerio, i to još dok su bili globalnet. 

 Čiji Email imaš 20 godina? 

 

DCM (Xnet) > Bnet > Vip > A1


Adriatic kabel je preuzeo globalnet 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 0:10 (Ziga).
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Prešao sam na BNET i na speedtestu imam 145 mbit/s, ali me zanima zašto kad u utorentu ne postiže full brzinu? Imam u donjem kutu u utorentu trokut žuti, i nešto mi ometa rad utorenta.. zanima me kako to popraviti? Hvala

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mmafan kaže...

Prešao sam na BNET i na speedtestu imam 145 mbit/s, ali me zanima zašto kad u utorentu ne postiže full brzinu? Imam u donjem kutu u utorentu trokut žuti, i nešto mi ometa rad utorenta.. zanima me kako to popraviti? Hvala

 Ako imaš technicolor onda se ulogiraš u njega 192.168.0.1

 

ideš na Advanced > Forwarding

 

Za IP Adresu računala koju koristiš moraš dodijeliti jedan port  npr 65432 za start port i isti za end port

 

A u utorrentu ideš na Options > Preferences > Connection

 

upišeš broj porta koji si dodijelio (65432), kvačice na sve osim "Randomize port each start"

 

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Hvala na odgovoru.. Ali imam Ubee EVW32C. Nisam dobio nikakvu lozniku ni username.. Sad sam otišao i ulogirao se na 192.168.0.1. ali imam sljedeće opcije system information, configuration(tu imam samo opciju reseta), connection, provisioning, promjenu loznnike i i opciju dijagnoze.. Ne znam jel trebam korisitti drugi način za logirat se.. :/

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
N3N0 kaže...
To ti preko žice brzina? Koji modem imaš, jesi ga restartirao i mijenja li to išta?

 

Da preko žice, 4 metra. Resetirao sam ruter više puta ali ista je stvar svaki dan popodne pada brzina na DIAL-UP. Pardon ima nešto još , na žici je još jedan switch tj ruter kojem sam izgasio DHSP tako da pojačam signal da spajanje mobitela kad je netko na drugom dijelu kuće. B net ne valja.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ziga kaže...
mate brate kaže...

 Šteta jer imam njihov mail već 20 godina me nije iznevjerio, i to još dok su bili globalnet. 

 Čiji Email imaš 20 godina? 

 

DCM (Xnet) > Bnet > Vip > A1


Adriatic kabel je preuzeo globalnet 

 

 

 

Dok je bio dial-up ostao mi mail@globalnet.hr.

Jeheno su me razočarali u zadnjih mjesec dana i to prvih probnih mjesec dana. Ako tako bude do kraja tjedna obavezno raskidam ugovor i to je to. Evo od maloprije.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

matebrate@ Koja lokacija?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 17:39 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ziga kaže...

 Čiji Email imaš 20 godina? 

 

DCM (Xnet) > Bnet > Vip > A1


Adriatic kabel je preuzeo globalnet 

 

 

To sto si naveeo je bila jedna grana:

 

DCM (Xnet) > Bnet > Vip > A1

 

A druga grana je bila:

 

Adriatic kabel > Bnet

 

Adriatic kabel je svojevremeno usisao u sebe hrpu malih ZAS-ova (kabelskih sistema - koaksijalcem povezanih zgrada po kvartovima) i manjih kabelskih provajdera.

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mate brate kaže...

 

Dok je bio dial-up ostao mi mail@globalnet.hr.

Jeheno su me razočarali u zadnjih mjesec dana i to prvih probnih mjesec dana. Ako tako bude do kraja tjedna obavezno raskidam ugovor i to je to. Evo od maloprije.

 

Jel ja dobro kontam na sva tri screenshota da si speedtestao dok si bio spojen na Operin VPN?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice