Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.179
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

da bas ubiru sicu, samo cijeli novi zg veicnom na bnetu

trazim wifi samo bnet

ako ne mozes ponuditi nizu cijenu onda mi barem ostavi istu

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Dobio ube sve 5 veza 70Mb/s i na bežični od 5Gh mreži i kabelu

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Trenutno sam na ugovoru gdje imam 2D paket (tv+net) s brzinom od 150 Mbit-a. Selim se na novu adresu gdje mi je dostupan Homebox duo s većom cijenom i Internet + tv paket s brzinom do 20Mbit-a.

Što mi je činiti? Može li se ispregovarati popust na taj Homebox paket? Može li se raskinuti ugovor ako mi je trenutna usluga nedostupna na novoj adresi?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

S Hakom-ove stranice

 

Imam ugovor s obveznim trajanjem, a selim se na drugu adresu. Što mogu učiniti?

Ukoliko selite na novu adresu možete od operatora zatražiti preseljenje priključka na tu novu adresu. Ako operator to može učiniti, Vi ćete biti spojeni i nastavit ćete koristiti usluge do isteka ugovora ili do trenutka kad ćete se odlučiti raskinuti ugovor unatoč naknadi za prijevremeni raskid. Ako operator nema tehničkih mogućnosti za preseljenje priključka na novu adresu, do raskida ugovora ne bi došlo Vašom krivnjom te biste u tom slučaju imali pravo na raskid ugovora bez naplate naknade. Činjenica opravdanog preseljenja priključka dokazuje se potvrdom o promjeni prebivališta/boravišta koju Vam može izdati nadležna policijska uprava.
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Trenutno imam 3D + prošireni paket sa brzinom do 70 Mbit.

Zvao sam službu, ponudili su mi istu uslugu za 212,80 kn sa PDV-om, te 223,50 kn sa PDV-om za veću brzinu (150 Mbit).

Je li netko od vas možda dobio još jeftiniju ponudu (neki dodatni paket gratis, prvu godinu u pola cijene, i sl.),

da znam trebam li se još cjenkati sa njima?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Turbo 3D + Turbo 150 + Prošireni

 

134,5 + 0 + 24,5 (50%)

 

meni za 159 kn/mj dali

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Stric_Jura kaže...

Turbo 3D + Turbo 150 + Prošireni

 

134,5 + 0 + 24,5 (50%)

 

meni za 159 kn/mj dali

 

 

Jel bila procedura ili je bilo bezbolno ?

 

Jesu imali zahtjev drugog operatera da prelaziš pa su ti to ponudili ili ?

 

Hvala, čeka me to za mjesec i pol, pa da znam :-)

HZV
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

pa pročitaj moje prijašnje postove, kako sam došao do te cifre...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
spilice05 kaže...

 

Jel bila procedura ili je bilo bezbolno ?

 

Jesu imali zahtjev drugog operatera da prelaziš pa su ti to ponudili ili ?

 

Hvala, čeka me to za mjesec i pol, pa da znam :-)

 Procitaj njegov post sa vrha ove stranice.

5 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

@Matozan

@spilice05

 

Procitati

Procitati2

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tomo007 kaže...

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 Od kada ovo ??? Kakvo plačanje tehničara. Iako, ne možeš se žaliti dok ti je na žici full brzina, ali nikakvo plačanje tehničara ne dolazi u obzir.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 20:40 (stipest).
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tomo007 kaže...

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 Cisti problem do mreže ili routera, sve zavisi koliko vec ima bezicnih mreža oko tebe, kolko su zasiceni kanali, tak da ak preko zice ide kak treba,to ti je to....ne meni od 200 mbps nejde full preko wifia, samo 150, doduše kod mene ima barem 40 wifi mreža jer sam u zgradi i nemoguce je dobiti dobru kvalitetu, prezasiceni su kanali

battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Wifi ti radi i na 2,4 i na 5,8 GHz.... a za brzine koje postižeš nije ISP krivac već okolina puna smetnji i prepreka pa oni wifi brzinu i ne garantiraju.

 Probaj na 2,4 GHz promjeniti kanal npr. na 3 , 9 ili 13CH pa provjeriti brzinu.

 

ps:

Uzrok manje brzine mogu biti i postavke za wifi kao "b.g.n" i širina kanala 20 ili 40MHz.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
AF139 kaže...

Wifi ti radi i na 2,4 i na 5,8 GHz.... a za brzine koje postižeš nije ISP krivac već okolina puna smetnji i prepreka pa oni wifi brzinu i ne garantiraju.

 Probaj na 2,4 GHz promjeniti kanal npr. na 3 , 9 ili 13CH pa provjeriti brzinu.

 

ps:

Uzrok manje brzine mogu biti i postavke za wifi kao "b.g.n" i širina kanala 20 ili 40MHz.

 Kužim, no sve je bilo dobro 2 godine, nitko novi se nije doselio. Vistumbler-om sam gledao koje kanale ljudi koriste i gađao sve ostale. Ista stvar. Širinu kanala nisam dirao, ona je na 20Mhz.

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Od tih zauzetih kanala gledaj da izbjegneš one koji su jači pa se makni bar tri kanala uviše ili uniže od takvih, tj ako možeš dogovoriš kao ja sa susjedima livo i  desno da se rasporedite na 1, 6 i 11 CH

 

Tih 20MHz širine umjesto 40MHz ti daju manju max brzinu.

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Dobio B.net, instalirali mi no je li normalno da imam novi telefonski broj?
Trebao sam preći s t-coma na bnet, rade mi obje usluge ali na moj A1 i na papiru od tehničara imam drugi broj.
Prodajni predstavnik mi je rekao da ću prvih par dana "dok se ne odradi prelazak" imati obje aktivne usluge i privremeni broj no ne znam je li točno govorio ili...

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

hahaha Ag008 napokon si od*ebao T-com i prešao na B.net    ni Vectoring brzine nisi doživio i dočekao a toliko puta si o tome pričao i klikao.

Aj nek ti je sa srećom i ja tako skakućem svako dvije godine sa Bnet-a na T-com i obratno zavisi ko ponudi bolje uvijete.

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
tomo007 kaže...

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 Imam isti ruter kao i ti, meni radi wifi na 5G, brzina skoro kao na žici. Moraš se sam malo potruditi i podesiti wifi na ruteru. Ako ne znaš, onda moraš platiti nekog ko zna, jbg sad sam malo ironičan, al to je tako. Google i traži rješenja. Bnetu je žica mjerilo brzine, a ne wifi.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Taraba kaže...
tomo007 kaže...

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 Imam isti ruter kao i ti, meni radi wifi na 5G, brzina skoro kao na žici. Moraš se sam malo potruditi i podesiti wifi na ruteru. Ako ne znaš, onda moraš platiti nekog ko zna, jbg sad sam malo ironičan, al to je tako. Google i traži rješenja. Bnetu je žica mjerilo brzine, a ne wifi.

 Nije to stvar B-neta, nego svih tj. po naputku HAKOM-a ugovorena brzina se mjeri samo žično.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Taraba kaže...
tomo007 kaže...

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 Imam isti ruter kao i ti, meni radi wifi na 5G, brzina skoro kao na žici. Moraš se sam malo potruditi i podesiti wifi na ruteru. Ako ne znaš, onda moraš platiti nekog ko zna, jbg sad sam malo ironičan, al to je tako. Google i traži rješenja. Bnetu je žica mjerilo brzine, a ne wifi.

 Nije to stvar B-neta, nego svih tj. po naputku HAKOM-a ugovorena brzina se mjeri samo žično.

 sto je ok,isto sto ko sat tv, nemres dobit bez penala raskid ugovora jer nemas signala kad je nevrijeme ili snijeg...jednostavno to je mana takvog tva a ovo je manjak bezicnog spajanja, sto dosta faktora utjece na brzinu koji operater nemoze utjecati

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Nadam se da neće biti baš mjesec dana.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Selim u novi stan,bivsi stanar je koristio bnet preko koaksijalnog kabela.

Ja sam kuci do sada imao Optimu ali dvoumim se između A1 trio paketa i Bnet trio paketa.

Koliko vidim jedina razlika je što bnet nudi 90 tv programa umjesto 120 kod A1.

Cak nebi ni uzimao televiziju ali posto vidim da je sada neka akcija da se prvih godinu dana placa polovina pretplate onda uzimam i tv.

Vasi savjeti, sto da uzmem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
A1. Nema ni uspostave poziva, dobiješ Tv za van i nova plus gratis
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Zapravo je to isto ajmo reć, ako je ista brzina interneta il ak se može doplatit na brzinu 150/15 za sitne novce onda svejedno, a sad pitanje dal želiš više tv programa. Uzmi šta ti ispadne na kraju povoljnije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Taraba kaže...
tomo007 kaže...

pozz,

 

zanima me je li itko ima situaciju da mu po isteku 24mj odjednom wifi na  2.4Ghz ne radi nikako (do 10Mbit/s)? na 5Ghz sve radi super, prosjek 50Mbit/s. Preko žice 119Mbit (ugovorenih imam 120).

zvao sam szk, oni sve testirali i vele da je kod njih sve ok. Ako želim tehničara onda moram platiti? vaš savjet, što probati? imam od njih tc7200 router.

 Imam isti ruter kao i ti, meni radi wifi na 5G, brzina skoro kao na žici. Moraš se sam malo potruditi i podesiti wifi na ruteru. Ako ne znaš, onda moraš platiti nekog ko zna, jbg sad sam malo ironičan, al to je tako. Google i traži rješenja. Bnetu je žica mjerilo brzine, a ne wifi.

 a kaj to možeš podešavati tako puno da bi trebao stručnjaka? možeš probati mijenjati kanal i opcija je 20Mhz ili 40Mhz. Ako nešto radi 2 godine i nakon toga sve rikne onda mislim da je do rutera.

 

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Stric dobili ste dobru ponudu, meni 188kn mjesecno za 3D... a vidim da se da jos bolje proc uz malo zezancije, T-com mi u zgradi uveo G-fast al s njihovim cjenama nisam imao prituzbu na Bnetovu..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Dobivam dvostruke račune od HT-a i Bneta jer su ovi poslali zahtjev za prijelaz tek nakon što su mi došli instalirati uslugu, te A1 odbija prigovor;

Kažu da "promocija prvih 12mj umanjenje računa 50%" moram platiti i za vrijeme dok nije uspješno završio prijenos broja. Odnosno da će se to odnositi i na stornirani račun te gubim jedan mjesec tog umanjenja.
Tj zakinuli su me za više od 100kn koliko bi trebao biti umanjen račun.
Još lažu u odgovoru na prigovor jer su tehničari došli instalirati uslugu 26.4. a oni su zatražili prijelaz tek 29.4.!

Ovo je dio mog prigovora;

Poštovani,
ovim putem podnosim prigovor za račun od 4/2019. na usluge prijenosa broja na usluzi Trio 051****
Naime, od dana potpisa ugovora s prodajnim predstavnikom pa dogovora oko termina instalacije (17. travnja) gdje sam ja predložio i kasniji termin od predloženog (26. travnja) jasno je vidljivo da je bilo više nego dovoljno vremena za slanje zahtjeva za prijenos broja prema mojem postojećem operatoru.
Trenutno i dalje koristim usluge Hrvatskog Telekoma gdje mi i dalje radi telefon, internet i MaxTV te ću morati platiti duple račune za usluge sve do 7.5.2019.
Iz razgovora prema službi za korisnike A1 rečeno mi je da ću dobiti i račun od 26. travnja tj. dvostruke račune i od A1 i od HT-a za obračunsko razdoblje gdje rade obje usluge.

1. Iz kojeg je razloga A1 Hrvatska nastavio s nepoštenom poslovnom praksom instalacijom usluge prije prijenosa broja te njihovom naplaćivanju odnosno nije poslao zahtjev za prijenos broja pravovremeno iako je to bilo moguće u mom slučaju?

2. Iz kojeg razloga ja još na kućnu adresu nisam dobio primjerak ugovora iako je prošlo više od 15 dana od potpisa?
HAKOM RJEŠENJE KLASA: UP/I-344-07/18-01/75 URBROJ: 376-05-19-5:
Nalaže se operatoru javnih komunikacijskih usluga A1 Hrvatska d.o.o. iz Zagreba, Vrtni put 1, da odmah po primitku ovog rješenja, postupak promjene operatora javnih komunikacijskih usluga i postupak ostvarivanja prenosivosti broja u nepokretnoj mreži, osigura bez naplate javnih komunikacijskih usluga od A1 i bez započinjanja primjene možebitnih ugovorenih promotivnih pogodnosti, a sve do trenutka uspješno završenog postupka promjene operatora.

Napominjem da ja nisam zatražio privremeni telefonski broj, kako ste naveli u rješenju HAKOM-a "u dogovoru s krajnjim korisnicima, osobito onima kojima je prioritet korištenje usluga interneta i televizije u odnosu na uslugu telefonije..." jer već imam sve navedene usluge u HT-u te je bilo dovoljno vremena da ste ranije poslali zahtjev za prijelaz koji je trebao biti na dan instalacije usluge.
Zbog svega navedenog, zahtijevam da se razdoblje do prijelaza odnosno 7.5.2019. ne naplaćuje, ovim putem podnosim i prigovor na račun za travanj gdje molim da se ispostavi račun od 0kn.
Također, zahtijevam i da se sve promotivne pogodnosti uključujući "prvih 12 mj. 50% niža cijena" počnu primjenjivati od 7.5.2019.-dan prelaska tj. da se mjesec travanj ne ubrojava u prvih 12 mjeseci navedene pogodnosti.

A ovo odgovor "senior agenta"
https://i.imgur.com/a1grfio.png

Kojom tom zdravom logikom mi storniraju račun ali ga uključe u prvih 12mj 50% umanjenja?
Idem na povjerenstvo pa ćemo i na HAKOM da im opale kaznu.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Zbilja ti je dosadno kad se ides jendecit za 100 kn sa njima....znas dobro da od toga nista nece biti
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Znaci radio sam sve po onom sta se napisali kak dobit jeftinije paket, nisam nista uspio. I jos su mi rekli da imam 40tv programa i da mi je brzina 50/5 (a nije, vec 2 godine imam 90 programa i 70/10 brzinu), kaze da je njemu tak upisano u racunalo. I sad nam je kao sluzbeno stavio 90 programa i 70/10 brzinu (naravno sve je ostalo isto). Paket je bio nesto jeftiniji (oko 180kn) i kaze da on vise nista nemre napravit... Dobro to, dobio sam nesto jeftinije... Ali kakva su ovo sr*nja oko toga da sam imao 40 tv programa i brzinu do 50...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 12:00 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice