Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.114
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?

Naravno, to ti je tako kod njih... samo što ćeš morat ispljunit u komadu ostatak

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da li Bnet dopušta korištenje torrenata preko njihove usluge?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Nygma kaže...

Da li Bnet dopušta korištenje torrenata preko njihove usluge?

Naravno da dopušta.

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bnet ti je kako kome..

 

Frend koji zivi 200m od mene ima normalan net danonocno, dok ja nemogu uhvatit nego svake prijestupne 80% brzine (Dakle od 4mbps imam 3.5 najvise, u najboljem slucaju)

Zvao ih pred 2 mjeseca, rekli rijesit cemo to.. zvao jucer kazu 100% ce vas nazvat neko iz centrale, vidi cuda danas niko nije zvao :D

 

Uglavnom, ako te dopadne bit ce oke za tu cijenu, ako te dopadne ocajna veza ko mene i jos par bugovca zalit ces makar je to jeftino.

Want me to Google that for you?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

A to vam je tako kod kabelskog interneta steta sto bnet ne koristi adsl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

da vas pitam nešto,molim vas da mi odgovorite.Mogu li npr imati bnet TELEFEON,tcom MAX ADSL INTERNET?JELI TO OVISI JEDAN O DRUGOM?

imam 22 godine
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

  nisam siguran, najbolje da im nazoveš službu za korisnike pa pitaš...

Hedonism Is My LifeStyle
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
segor kaže...

da vas pitam nešto,molim vas da mi odgovorite.Mogu li npr imati bnet TELEFEON,tcom MAX ADSL INTERNET?JELI TO OVISI JEDAN O DRUGOM?

Naravno da možeš, ako ti je lokacija pokrivena. Kablovska nema veze sa infrastrukturom t-coma, dakle telefon možeš imat samostalan bez drugih opcija. Ali ćeš naravno plaćat paušal tcomu

 

Više o tome ti piše na  B:Net stranici.

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da ne pokrećem novu temu pa ću se samo ubacit da se ispirim. Zamislite smradove, nazovem korisničku službu i kažem im da mi je brzina pala sa 4 na ispod 2 mbita, da sam sve isprobao, vratio ghost, testiro protiv svake moguće gamadi a on će meni kako je kod njih sve uredu i da može poslat svog čovjeka da pogleda ali, pazi sad ovo, ako on spoji svoj laptop i pokaže mu da je sve ok naplatiće mi to 150 kn. Ima da otkažem pretplatu za net i tv,  znam da su i ostali govnari, bolje bit bez neta nego dopustiti ovoj bandi da mi uzima pare.

Poslije jebanja nema kajanja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
kovaos kaže...

Da ne pokrećem novu temu pa ću se samo ubacit da se ispirim. Zamislite smradove, nazovem korisničku službu i kažem im da mi je brzina pala sa 4 na ispod 2 mbita, da sam sve isprobao, vratio ghost, testiro protiv svake moguće gamadi a on će meni kako je kod njih sve uredu i da može poslat svog čovjeka da pogleda ali, pazi sad ovo, ako on spoji svoj laptop i pokaže mu da je sve ok naplatiće mi to 150 kn. Ima da otkažem pretplatu za net i tv,  znam da su i ostali govnari, bolje bit bez neta nego dopustiti ovoj bandi da mi uzima pare.

 

Eh tako je i meni..

 

Ja mislio, a evo jedne "postene" firme (Koliko god mozes biti posten u ovoj drzavi) i odmah se makao s t-coma kojima sam placao oko 450kn mjesecno, jer sam jedan od starijih korisnika bio.

 

Prvih par mjeseci sve oke, nisu imali puno korisnika i ja bio zadovoljan.

 

Sad vec oko pola godine brzina ispod 1-1.5Mbps. Ocajno.

 

I meni isto rekli da je u njih to sve oke o.O

 

I.D.I.O.T.S.

Want me to Google that for you?
14 godina
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
segor kaže...

da vas nešto pitam.Želio bih uzeti bnet 3d paket ali još imam ugovor sa tcomom otprilike godinu i 3 mjeseca za internet i telefon.kada bih sada raskinuo ugovor što bih trebao još godinu i 3 mjeseca plaćati tcomu?

da penale ... mjesečna pretplata x15

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Cvjetko kaže...

A to vam je tako kod kabelskog interneta steta sto bnet ne koristi adsl.

Ozbiljno? Ja imam dojam da je kabelski internet (barem u ovim krajevima) puno stabilniji i kvalitetniji od onoga što se dobije preko ADSL-a (naravno, ne sumnjam da iznimke potvrđuju svako pravilo pa ima ljudi kojima je kabelski internet koma kao i onih kojima je ADSL besprijekoran).

 

puls4R kaže...
Prvih par mjeseci sve oke, nisu imali puno korisnika i ja bio zadovoljan.

 

Sad vec oko pola godine brzina ispod 1-1.5Mbps. Ocajno.

Ne znam sigurno ali mislim da se ta veza dijeli, stoga se brzine navode kao maksimumi i u pravilu je suludo očekivati objavljene brzine (osim u par slučajeva sretnika s ovog foruma koji imaju i veće :)) u kontinuitetu.

 

Moje je iskustvo pak da ne koristim 4 Mb/s gotovo nikada pa mi je za sve ostalo brzina zadovoljavajuća a testirajući tu i tamo na bwm.carnet.hr mislim da nikad nisam uočio maksimum ali uvijek je to tu negdje blizu - 3.7-3.9 - što je meni i za očekivati i nikad me nije brinulo jer sam oduvijek bio svjestan da one oglašavane brzine nisu garantirane i stalne.

 

Zna se desiti da u određenim večernjim satima propusnost na kratko vrijeme osjetno padne što tumačim upravo tom djeljivošću veze jer je vjerojatno u tim trenucima najveći broj ljudi iz mog ulaza na netu...

 

Inače sve pohvale za B.net - njihov sam korisnik još dok je to bio Adriatic Kabel i to kad su oni tek uvodili internet pa sam bio testni korisnik neko vrijeme (što je bilo fenomenalno :) - bilo je besplatno a veza uopće nije niti štucala što bi se tada očekivalo :))...

domicius
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 2:56 (domicius).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
domicius kaže...
Cvjetko kaže...

A to vam je tako kod kabelskog interneta steta sto bnet ne koristi adsl.

Ozbiljno? Ja imam dojam da je kabelski internet (barem u ovim krajevima) puno stabilniji i kvalitetniji od onoga što se dobije preko ADSL-a (naravno, ne sumnjam da iznimke potvrđuju svako pravilo pa ima ljudi kojima je kabelski internet koma kao i onih kojima je ADSL besprijekoran).

 

puls4R kaže...
Prvih par mjeseci sve oke, nisu imali puno korisnika i ja bio zadovoljan.

 

Sad vec oko pola godine brzina ispod 1-1.5Mbps. Ocajno.

Ne znam sigurno ali mislim da se ta veza dijeli, stoga se brzine navode kao maksimumi i u pravilu je suludo očekivati objavljene brzine (osim u par slučajeva sretnika s ovog foruma koji imaju i veće :)) u kontinuitetu.

 

Moje je iskustvo pak da ne koristim 4 Mb/s gotovo nikada pa mi je za sve ostalo brzina zadovoljavajuća a testirajući tu i tamo na bwm.carnet.hr mislim da nikad nisam uočio maksimum ali uvijek je to tu negdje blizu - 3.7-3.9 - što je meni i za očekivati i nikad me nije brinulo jer sam oduvijek bio svjestan da one oglašavane brzine nisu garantirane i stalne.

 

Zna se desiti da u određenim večernjim satima propusnost na kratko vrijeme osjetno padne što tumačim upravo tom djeljivošću veze jer je vjerojatno u tim trenucima najveći broj ljudi iz mog ulaza na netu...

 

Inače sve pohvale za B.net - njihov sam korisnik još dok je to bio Adriatic Kabel i to kad su oni tek uvodili internet pa sam bio testni korisnik neko vrijeme (što je bilo fenomenalno :) - bilo je besplatno a veza uopće nije niti štucala što bi se tada očekivalo :))...

ti si B.net-ov tajni agent :)

imam 22 godine
15 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

meni kad god testiram na speedtest-u,   brzina bude između 4.1 i 4.5 Mbps...   što je super

Hedonism Is My LifeStyle
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
segor kaže...

ti si B.net-ov tajni agent :)

hehehe... da... :)

Iako nažalost, fanboy možda više paše u ovom slučaju Sramim se - a šta ću kad mi ovaj T-com s time kako vodi biznis ide tako na jetra da sam se preporodio kad sam sve prebacio na B.net i više nemam nikakve veze sa T-com-om. :D

 

Mada sam svjestan da neki ljudi možda imaju i drugačija (lošija) iskustva pa nisu baš toliko sretni sa B.netom kao i ja koji ga preporučam di stignem :D (sigurno da će uvijek biti mjesta za napredak...)

 

Ali prema vlastitom iskustvu i prema iskustvu ljudi s kojima sam ja u doticaju (dakle, ne tvrdim da je to ikakav statistički važan uzorak), T-com pruža daleko lošije usluge i TV-a i interneta a i telefona (telefona barem što se tiče cijene).

Samo što se tiče tehnologije na kojoj se baziraju T-com-ove (i još nekih) usluge, treba znati da postoje osjetne razlike u odnosu na "kabelsku" tehnologiju kad govorimo o uslugama digitalne televizije, pa i interneta. To govorim na temelju jednog članka u nekom našem časopisu gdje su se uspoređivale te dvije tehnologije - ne bih znao sada sve ponoviti ali bit je u tome (onako malo i laički) da je IPTV nadogradnja postojeće IP tehnologije i kao takva nije adekvatna za ovakve današnje usluge pa će npr. imat problema sa većom propusnošću (koja je tu nužna), pa stabilnošću i sl. - za razliku od DTV-a što je pravi standard za ovakve usluge.

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
nisam siguran o cemu ovisi stabilnost bneta, jer meni je brzina 3.7mbps sto je super, al samo od 01 do 11h otprilike, izmedu tog je lose.

Dal to ovisi o broju korisnika u mojoj zgradi jer 90% ljudi tu ima bnet, tj. u mom portunu jer sam vidio instalacije postavljene u prizemlju, i svaki portun ima svoje posebne, al u mom je najveci broj korisnika..

Odo prerezat njihove kablove a svoj ostavit haha :)
Want me to Google that for you?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
puls4R kaže...
nisam siguran o cemu ovisi stabilnost bneta, jer meni je brzina 3.7mbps sto je super, al samo od 01 do 11h otprilike, izmedu tog je lose.

Dal to ovisi o broju korisnika u mojoj zgradi jer 90% ljudi tu ima bnet, tj. u mom portunu jer sam vidio instalacije postavljene u prizemlju, i svaki portun ima svoje posebne, al u mom je najveci broj korisnika..

Odo prerezat njihove kablove a svoj ostavit haha :)

Nazalost ti je to tako zbog broja korisnika zato ja ne koristim kabelski net.

15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Trenutno niti mogu pogledati video u komadu, niti napraviti normalan refresh stranice, niti upalit neku MP igru. Odoh gledat TV, postaje sve lošije i lošije za koristit B.Net turbo-super-extra-veliki internet...

Ako itko planira uzet od njih internet, nek se prvo raspita u susjedstvu za mišljenja o propusnosti, koliko ima ljudi i kakve su im veze. Onaj tko zna što želi, i onaj koji želi koristit internet bez da mu se podvaljuju muda pod bubrege o brzinama nek potraži drugog providera. Ovo što ja imam (bolje reć što je postalo, prije je bilo OK) mogu prodati jedino onakvim seljačinama kao onom narodnjaku i levatu što ih reklamira...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 21:38 (xilC).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Tako je i kod moje sestre jer vecina ljudi u zgradi ima kablovsku. Ako ides slucajno nes skidat, nema surfanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo jutros sam iskopcao cijeli modem, vratio ga danas oko 1 i kliknio na reset tipku (prije to nisam ni primijetio) i sad radi super..

 

Neznam dal je to do tog sto su popravili net, jer sam im poslao mail prije 3 dana, ili sto sam ga resetirao -.-

 

EDIT: Takodjer vidim da napokon pise CARNet kao provider, ocjena malo veca nego prije, a prije je bilo used to be maintained itd.. ocito da su nesto isprckali :D

Dakle upload je 50KBps a download oko 480KBps sto je super s obzirom kako je prije bilo.

 

I to cak u ovo vrijeme da je normalno sve.. CUDO :D Cekat cu do veceras hoce li ostat ovako pa vam javim. Evo i pingtest prema austriji, nije lose

Want me to Google that for you?
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 14:45 (puls4R).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Bija mi je neki dan čovik iz bneta i kaže da oni mogu bez problema cilu Hrvatsku posluživat.Mome priki navečer padne brzina sa 12mbps na 1.5 lol.Znači vidite kako me sapuna.Ne može njihov sustav podnit kad je veliki promet.Ma svi su oni isti muljatori.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Opet se sve vratilo na isto..

 

Ovaj bnet je daleko najgori provider kojeg sam dosad imao..

Kad mjerim na njihovom bw metru, svaku minutu je ping sve veci..

Want me to Google that for you?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bnet je kao pedofil-daje ti sve i udovoljava ti a onda te siluje i uništiSmijeh

imam 22 godine
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
segor kaže...

Bnet je kao pedofil-daje ti sve i udovoljava ti a onda te siluje i uništiSmijeh

 

Lol.. samo sto meni nije dao nista :D

 

Evo, nesto su prckali ocito i pokusavaju popravit.. download mi je oke, ping mi skace kad mu prdne, upload me i ne zanima bas al i on je oke.

Want me to Google that for you?
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo mene opet :D

 

Bnet je nesto popravljo, i sve je normalno sad, bar meni.. ping oke, dl uvijek 3.8mbps i upload 0.5mbps

 

Sve u redu zasad, cekam jos 2-3 dana ako ostane onda je super

Want me to Google that for you?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Cvjetko kaže...

Nazalost ti je to tako zbog broja korisnika zato ja ne koristim kabelski net.

Hoćeš reći da nešto treće osim kabelske infrastrukture i dediciranih vodova radi na drugačijem principu?

Ja sam mislio da je jedini način da imaš vezu i sav bandwidth sam za sebe, da zakupiš dedicirani vod.

domicius
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo i meni je zadnjih par dana ping ok, cijeli dan je jednak, ne oscilira puno, nadam se da će tako i ostati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ajd napokon su se uhvatili posla..

Want me to Google that for you?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo proslo nekoliko dana, sve se vratilo u normalu, ako izdrze ovako onda ih preporucam.. :D

 

Al nije vrijedilo ove muke.

 

Evo zadnje mjerenje:

 

Want me to Google that for you?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2010 1:19 (puls4R).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Konačno je sve kak treba što se tiče UL/DL, čak i više nego što bi trebalo! Ali ping mi je živo kino...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2010 23:51 (xilC).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice