Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.159
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
robisierra92 kaže...
Pitanje za one koji imaju Ubee dual band router - kako ste podesili wlan?

Dvije mreže - jedan za 2,4 a druga za 5ghz ili jedan ssid? Što je bolja opcija?

 Ja sam ovoj od 5 GHz uz user dodao 5G. Iako to ti je ista stvar što se tiće same funkcionalnosti.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
I mene zanima kako najbolje podesiti router?
5G bi trebao biti većih brzina u odnosu na 2.4 zar ne?
Što je s onim 20/40 mhz? Udaljenost na kojoj će loviti ili?
Šta je tu najbolje ostaviti, tjst koju prednost/nedostatak ima veći/manji broj?

I pitanje vezano uz +20kn, dali i HT uvodi isto? Ili je do A1 samo?
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
robisierra92 kaže...
Pitanje za one koji imaju Ubee dual band router - kako ste podesili wlan?

Dvije mreže - jedan za 2,4 a druga za 5ghz ili jedan ssid? Što je bolja opcija?

Meni je Bnet tehnicar kod postavljanja preporučio da imaju razliciti SSID - nije znao objesniti zasto. kasnije sam ja promijenio postavke i stavio da bude jednako. no nakon nekog vremena sam mrežama ipak dao razlicita imena kako bi znao na kojoj sam mreži, jer su im brzine razlicite (npr. idem testirati brzinu, ide samo do 100mBit/s a ne znam da li je 2,4 ili 5gHz mreža - pa mi sam test ništa ne znači bez te informacije (meni samo na 5gHZ ide preko 100mBit/s).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
I pitanje vezano uz +20kn, dali i HT uvodi isto? Ili je do A1 samo?

 HT ne uvodi nikakve dodatne naknade. Ustvari, koliko sam već dugo na HT-u, a prilično sam dugo, oni nikad nisu krenuli mijenjati cijenu usluge dok sam bio pod ugovorom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
I mene zanima kako najbolje podesiti router?
5G bi trebao biti većih brzina u odnosu na 2.4 zar ne?
Što je s onim 20/40 mhz? Udaljenost na kojoj će loviti ili?
Šta je tu najbolje ostaviti, tjst koju prednost/nedostatak ima veći/manji broj?

I pitanje vezano uz +20kn, dali i HT uvodi isto? Ili je do A1 samo?

- 2.4 vs 5, da 5 dozvoljava veću brzinu. (+ ''ali..''). Sjetite se stare brzine-oznake/standarda a-b-g, npr 54g, to je recimo dovoljno za većinu korisnika, odnosno tim standardnom lako vidimo razlike u današnjoj mreži-brzini (mada postoji i gubitak.. na 54mbit je cca 40mbps ono što se može očekivati zbog ostalog-kontrolnog mrežnog prometa) i na toj brzini bi korisnik koji ima npr 70-100-150mbps vrlo lako uočio da mu wlan daje recimo 30, dok žicom ide (ako je oprema fast-100 i 4-žilni mrežni kabel) do 100, ako ima gbe-1000 mrežu/opremu ide i dalje. Kao što sam mrežni kabel može biti ograničenje na 100 tako je s wlan standardom i standardi koji nasljeđuju g su neki umnožak te brzine, ac-n.. pa današnji wlan može recimo 300mbps ii 600.. (ako nema nekog uskog grla u lancu). Poneki koji imaju staru opremu ili kabel (4žice vs 8) su ograničeni na 100 i desi se da wlan može brže, kao što vidimo na mobilnoj mreži s mobitelima..

 

- 20/40 nije stvar brzine nego mreže, ostalih uređaja, količine mrežnog prometa tj kanala. Kad imaš više mrežnih uređaja (npr AP/repeateri.. lakše za zamisliti na što se odnosi), može se jedan postaviti u jednom pojasu-kanalu, drugi u drugom.. i tad je njihov rad na recimo max brzini, dok ako se 'guraju' na istim kanalima dolazi do gužve (jednako kao promet-auti i razlika koliko traka na autoputu imaš..). +opet ''ali'' time povećavaš i mogućnost kolizije-interferencije s ostalim mrežnim uređajima. Npr usporediti s radio stanicom koja lovi na istom kanalu više odašiljača (hr-slo-ita..) i to u mrežnom probetu radi problem-smetnje, tj time direktno gubiš brzinu jer se svaki pogrešan paket u slanju mora ponovo poslati. Širenjem na 40 se povećava takva smetnja, ugl prosjećan korisnik za kućne potrebe može ostati na 20, ne dobije ništa na 40 jer nema toliko opreme da bi po frekvencijama bila gužva a svaka antena koja lovi više signala istovremeno lovi i više smetnji (sve ono što nije željeni signal je smetnja) i ako usporedimo s tv-radio antenama, znamo da su usmjerene-kanalne antene jače nego širokopojasne.. to je isto-slično.

 

-bolje? To je ''naivno'' pitanje. Dat ću par karikiranih-suprotnih odgovora.

-prvi, naivnog malog perice.. :) .. veća brzina je bolja. (jer je brže). -da. ''ali'', samo ako sve radi OK, kao da kažemo da je F1 bolji od osobnog auta jer je brži, nije za cestu, sudar-ograničenja (smetnje) dok će svaki šleper prevesti više tereta npr ZG-RI u jednoj turi što F1 ne može da cijeli dan vozika na toj ruti. Što je brzina? Ping-lag i bandwidth? Prava brzina je ping, tj to je brzina kojom signal-paket putuje mrežom, to je brzina kojom možemo poslati i primiti podatak, bit-byte.. paket. U igri najvažnije ili imamo lag do neigrivosti. Propustnost je skoro nevažna za gaming, tj to dobijemo koliko platimo operateru-paket, npr 10-20-100mbps.. ali to je samo 'količina' (kao broj traka na autoputu, ne brzina vozila po tim trakama ali ukupno to daje veći transfer, priča o F1-šleper kao objašnjenje). Naravno, DL filma je brži s proputnošću dok j eping tad nevažan, jer to nije klasična mrežna komunikacija tj razlika, igra mora čitavo vrijeme slati-primati podatke, ne veliku količinu ali važno je brzo, jer ostali igrači na serveru moraju biti sinkronizirani i svi moraju dobiti podatke o ostalima.. važna je brzina, ne količina, to je F1 kriterij. Kod DLa ili streama nije klasična komunikacija, nema konstantne sinkronizacije nego se paketi šalju.. nije važno kad stignu (u kojoj sekundi) nego je važno da što više paketa uguramo u pošiljku, pošaljemo šleper ili više šlepera.. koji kad istovare teret imamo rezultat tj veliku količinu prenesonog.

-za gaming je važnije npr optika i ping 2-5 nego paket 10-100mbps.. dok je za dl važnije 10-100mbps dok na 4 već teško možemo gledati neki HD film.. To sve je brzina, ista žica, samo različit paket-cijena.

-žica je uvjek brža od wlana, lag+smetnje.. ali za normalno surfanje se ne primjeti, u gamingu ovisno.. o svemu.

-u bežičnoj komunikaciji je važan omjer brzina-kvaliteta tj što su više brzine, više je smetnji, gubljenja paketa, kraži domet it. Kao da na autocesti imamo sudar.. i kolizija paketa je sinonim riječi sudar.

-za svaku situaciju je tad drugačiji odgovor, npr kuća-stan, debljina zida-armature, smetnje, ostali susjedi, broj uređaja tv-mobitel-tablet.. sve to je mreža, smetnje i može se lako desiti da na nižoj brzini-standardu imamo stabilan-kvaitetan signal, dok na višoj brzini može biti previše gubljenja paketa i rezultat je lošiji nego na nižoj brzini. To je suprotan odgoor od prvog (niža brzina je brža.. tj rezultat).

-odogovr za jednog korisnika ne vrijedi za drugog, jer ako netko mora pokriti 2-3 kata kuće nije isto kao netko u stanu na metar od modema bez prepreka-smetnji.. + sve ostalo oko njega i tad ne postoji formula-odgovor, nego kad probaš tad znaš ''rezultat'' ne samo nazivnu-moguću brzinu nego stvarno ostvarivu na konkretnoj lokaciji s konkretnom opremom i svim ostalim čimbenicima u toj mreži. To ne vriedi za druge korisnike tj svaki je slučaj za sebe..

-vjerojatno ćeš imati veću brzinu na 5g, dovoljan 20mhz, .. i ako imaš npr kuću s par katova tad će npr 5g služiti za gaming-blizu modema (tj routera-wlan servera), dok 2.4 može služiti za pokrivanje dvorišta kuće.. ako imaš APove, tad možda 40mhz itd. Ali svaki uređaj generira i neki lag, pa ako može bez AP tad je to brže-bolje nego dodatak, tj ako nije nužan, tad je svaki AP dodatna smetnja na kanalu tj jednako kao što je razlika ako imamo jedna pc, 2, 3.. više, jer više uređaja traži više svega i 'kradu' brzinu ostalima, kao što je to s autom na cesti kad je gužva ili kad je cesta prazna. Na praznoj cesti smo brži nego kad je gužva a pri tome nismo ubrzali auto nego samo smanjili količinu smetnji. Rezultat je ono što nas zanima .. i znaš kad probaš (mada ja znam sve, ne mogu znati kakav će tvoj rezultat biti jedino pretpostavljati-nagađati).

 

-dovoljno? sad znate sve? :))

***

 

+20kn

-ne, za sad se ne govori o tome da će ostali operateri uvesti tu naknadu.. ali 99% da. Tj velike igre i čekamo što će biti..

-ht/t-com je vlasnik infrastrukture (većinski, nacionalna pokrivenost fixne mreže.. ostali zanemarivo poneki kvart). Kao glavni vlasnik, mora po tržišnim pravilima omogućiti svim operaterima pristup fiknoj mreži, pod JEDNAKIM uvjetima (čitaj cijeni + brzina npr bakar-optika). Tcom je vlansik npr optima+iskon, njima ne naplaćuje pristup fiksnoj mreži i koristi ih za dumpanje cijene jedinom konkurentu A1 (sve su pokupovali ta dvojica). A1 sad kroz zakon i hakom time prisiljava tcom da to naplati optimi-iskonu tj da i oni to prikažu kao trošak tj za taj iznos su tad manje konkurentni.

-namet je za fiksne linije, jer su većinom vlasništvo tcoma i njemu se plaća. To nema veze s bnetom-coaxom jer je to zasebna mreža, nema veze s fiksnom telefonijom/odovojeno (mada je to dana isto, nekad je to bla isključivo TV-kabelska, kao i obrnuto nekad nije na tel-liniji bilo TVa tj IPTVa..). Dakle za bnet ni nema razloga to naplaćivati, jer ne plaćaju tcomu, dok za sve ostalo ugl plaćaju (ili su vlasnik npr metronetove optike ali to je sitno, amis nije skoro ništa izgradio itd..) .. kao što se to ne odnosi na mobilnu mrežu (stari vip, homebox..) jer nema veze s fizičkom mrežom-žicom (bakar/optika).

Taj namet su izmislili i još lijepo naveli da je to investicija-razvoj (bla-bla..) realno zato da poskupe optimu-iskon za 20kn tj da hakom kao regulator zatraži od tcoma da po jednakim uvjetima posluje s operaterima ili kazna.. +monopol i ostalo.

-tako da taj namet tcom može i ne mora uvesti, jer on je vlansik, njemu se troškovi ne mijenjaju (i on ulaže jedini u infrastrukturu, ostali ništa), dok svi ostali koji korsite njihovu mrežu to moraju plaćati ali pod jednakim uvjetima i zato sva ova igra, jer s bnetom zapravo veze nema i to se odnosi samo na dio korisnika bivšeg amisa koji su zapravo na tcomovim linijama, homebox-mobilna nema veze. To mora tad i optima-iskon i svi ostali operateri (više ne znam imena, + lokalni koji su u jednom gradu pa nije isto ZG-ST-RI-OS..). Jer A1 je na coaxu vrlo konkurentan, jak, realno i dalje je povoljan neovisno o 20kn a kad to optima-iskon budu knjižili kao trošak, toliko manje će biti knokurentni-dumperi što im je jedina uloga u tcomu. Tcom paketi su skuplji cca 100kn, nije konkurentan, ali ni ne mora dok ima optimu-iskon i dok je nezamjenjiv za neke polovne stvari, dok jedini ima optiku i infrastrukturu i jedini uvodi u nove kvartove bilo što na nacionalnom nivou + dobija najam po tim linijama neovisno tko je na njima, pa tako amis-a1 zarađuju za tcom kao i optima..

-to je ta igra, možda i kršenje postojećih ugovora (dobar dio korisnika koji se žali dobije dodatni popust, što potvrđuje da im tih 20kn ne treba nego je igra-igrokaz za optimu-iskon koje tad eliminira, dok se samo bnet-coax korisnicima takav popust daje, ne amis i sl..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Jednostavnije je reći da se na 5GHz mogu koristiti brže modulacije (ac) uz veću širinu (bandwith) npr. 80MHz i 160MHz ali prostiranje/domet kroz prepreke je malo lošije nego kod 2,4GHz.

Na 2,4GHz sa koriste a, b11, g54, n150 , n300Mbps  ali ovu zadnju se dobije samo ako je širina modulacije 40MHz. Navedene brzine su "takt" modulacije a pri prijenosu podataka paketićima stvarna brzina je gotovo upola manja pa se sa "g" modom (54Mbps) u praksi max dobije 27Mbps a sa "n150" oko 70Mbps. Razlog tome je što se koriste mali paketi podataka u kojima su i kontrolni podaci za komunikaciju a uz to uslijed smetnji dolazi i do ponavljanja istih podataka itd....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Vezano uz raspravu o dual band routeru - postavio sam dvije mreže, živim u stanu na trećem katu pa kad sam u dvorištu hvatam 5ghz signal dovoljno dobro za surfanje.

Međutim primijetio sam da nekad nestane, uopće se ne pokazuje 5ghz ssid, pa se pojavi sam od sebe ili nakon restarta routera.

EDIT

 

Promjena kanala i bandwitha na 5ghz mreži je čini se pomogla, za sada više nema prekida. 

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 10:41 (robisierra92).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ja od kad sam na A1 (baš A1, ne bnet), imam problem kada je moj S10 spojen na WiFi. Uopće mi ne dolaze obavijesti. Moram npr ući u WhatsApp da mi dođu poruke. Kao da nisam na WiFi. Čak i pošiljatelju stoji 1 kvačica, kao nije dostavljeno uopće. Ne razumijem. Ma mobilnim podatcima i HT nije bilo toga problema. Što raditi?!
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Volio bih izbjeći instaliranja raznoraznih aplikacija, budući da je očito greška u A1.
Kada sam spojen na mobilne podatke, sve uredno dolazi. Ista situacija bilo gdje drugdje s Wi-Fi. Problem nastaje kada dođem u stan gdje sam A1 friško instalirao.
Probat ču reset rutera još jednom, a onda očito ih moram zvati.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pokušaj staviti fiksni kanal i bandwidth na 20, čini se da je meni to pomoglo. Provjeri s nekim wifi analyzerom oko kojeg kanala nije gužva.

Doseg se sigurno nije smanjio jer upravo tipkam iz dvorišta zgrade a router je na trećem katu u dnevnom. S obzirom na udaljenost brzina je oko 15/15, inače 147/15.

Isključio sam 2,4 mrežu, jer mi svi uređaji podržavaju 5ghz. Nakon svega restartao sam mobitel i router.

Btw moj A1 je također friško instaliran.
Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 15:23 (robisierra92).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Volio bih izbjeći instaliranja raznoraznih aplikacija, budući da je očito greška u A1.
Kada sam spojen na mobilne podatke, sve uredno dolazi. Ista situacija bilo gdje drugdje s Wi-Fi. Problem nastaje kada dođem u stan gdje sam A1 friško instalirao.
Probat ču reset rutera još jednom, a onda očito ih moram zvati.

 Ja se 6 mjeseci zezam s time. Ne vjerujem da je do A1, jer sam godinama kod njih i do prije 6 mj. sve je radilo ok. Mislim da su problemi počeli sa novom verzijom Androida(8.0). Sve živo sam probao. I sa postavkama mobitela ( Samsung J5)  i mijenjaje mreže( sa 2,4 GHz na 5 GHz). Čak sam i operatera promijenio, sa Simpe na Tomato i ništa nije pomoglo. Ova app je. Javi što su ti oni rekli, baš me zanima.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
A do čega je onda ako mi je do A1 sve radilo savršeno i radi i dalje na WiFi bilo gdje drugdje?
A u tom razdoblju, mobitel nije niti dobio nikakvo ažuriranje da bi bila greška u njemu.
Probat ću ovo gore od kolege, pa onda zvati. Javim svakako
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Koji ruter sada Bnet nudi korisnicima? Da li podržava istovremeno 2.4 i 5GHZ kanale.

Ističe mi ugovor pa razmišljam da li da tražim novi ruter.

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Vezano uz problem s kašnjenjem push notifikacija.

 

Zvao sam tehničku podršku i objasnio im problem. Kad sam na 5ghz mreži notifikacije jako kasne, čim isključim wifi na mobitelu prolaze bez problema.

 

Čudili su se u čudu problemu i agentica mi je rekla da je napravila "reset mreže" i proslijedila dalje moj problem i da će me netko kontaktirati. 

 

Testirao sam nakon toga nekoliko puta i problem s kašnjenjem se nije riješio. Čak dok držim telefon otključan u ruci Whatsapp poruke dolaze s pet minuta kašnjenja, mobilni Outlook također. 

 

Nakon toga umjesto dva ssid-a, dvije mreže, napravio sam jednu. Odnosno, prije sam imao npr. "moja mreža" za 2,4 ghz i "moja mreža 2" za 5 ghz a sada sam preimenovao mrežu 2 tako da se zove kao i ova prva.

 

Čitao sam da nije loša opcija imati dva ssid-a za dual band router, očigledno na ovom mom Ubee routeru to radi više štete nego koristi.  

 

Jer čini se da je promjena pomogla jer notifikacije za sada prolaze bez problema. 

 

Gledam u wifi postavkama mobitela i ondje stoji da je moja mreža 5ghz. Mjerenje brzine također potvrđuje da je 5ghz prioritetan u toj mreži. 

 

S tim da 5ghz mrežu sam stavio na 44 kanal (čitao sam negdje da je to uredu) a bandwith na 40. 2,4 mreža također ima fiksni kanal. 

 

Eto probaj ovako nadam se da će ti pomoći. 

Tempus fugit
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dži kaže...

Koji ruter sada Bnet nudi korisnicima? Da li podržava istovremeno 2.4 i 5GHZ kanale.

Ističe mi ugovor pa razmišljam da li da tražim novi ruter.

UBEE EVW32C dual band router. Neki od nas imaju/imali su problem s kašnjenjem push notifikacija na 5ghz mreži. 

 

Još uvijek ne znam jeli problem konkretno u routeru ili 5ghz mreži kao takvoj. 

 

U gornjem postu sam napisao da je moj problem s kašnjenjm notifikacija riješilo imati jedan ssid. 

 

5ghz daje puno veće brzine u downloadu nego 2,4, malo manje od brzine na žici, ovisno koliko si udaljen od routera.

 

Pa ako ćeš uzeti Turbobrzi 150 onda ima smisla koristiti 5ghz mrežu jer ćeš imati download najmanje 140 na mobitelu, ovisno kao što rekoh koliko si udaljen. 

Tempus fugit
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da već koristim 5GHZ, samo mislim da je bolje ako se oboje koristi pogotovo ako se može podijeliti na download i upload frekvencije.

Imao sam 120 i postizao sam na wifiu brzinu od 116 bez problema u dnevnoj. Nedavno su mi uključili 150 radi gašenja 120 i nikako ne uspijevam postići brzine veće od 100 sada. čak niti na žici. "Morao" sam na more pa se nisam stigao pozabaviti sa time.

Plus imam čudan problem da paljenje tv-a gasi ruter, i obrnuto. Pa par puta moram paliti TV i ruter da stvar profunkcionira

Mislio sam možda ako sada imaju bolji ruter nego prije 2 godine da to iskoristim

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Giveaway, PC Igre, Forum
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2019 16:30 (Dži).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ja ću vidjet još nekoliko dana što i kako, hoće li biti uredu taj router, ako i dalje bude pravio probleme otkazat ću Bnet i vratiti se na Iskon.

S obzirom da su mi rekli na telefon da će mi račun po novom biti uvećan za 20 kuna, zbog čega koliko znam imamo pravo na raskid ugovora, a ako mi sve ne radi kako treba reći ću im doviđenja.

Imao sam ranije Iskon bez ugovore obveze i još nisam otkazao i vratio router jer želim vidjeti kako će raditi Bnet. Brzina je manja, 45/10, ali nikakvih problema nisam imao.
Tempus fugit
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
robisierra92 kaže...

Vezano uz problem s kašnjenjem push notifikacija.

 

Zvao sam tehničku podršku i objasnio im problem. Kad sam na 5ghz mreži notifikacije jako kasne, čim isključim wifi na mobitelu prolaze bez problema.

 

Čudili su se u čudu problemu i agentica mi je rekla da je napravila "reset mreže" i proslijedila dalje moj problem i da će me netko kontaktirati. 

 

Testirao sam nakon toga nekoliko puta i problem s kašnjenjem se nije riješio. Čak dok držim telefon otključan u ruci Whatsapp poruke dolaze s pet minuta kašnjenja, mobilni Outlook također. 

 

Nakon toga umjesto dva ssid-a, dvije mreže, napravio sam jednu. Odnosno, prije sam imao npr. "moja mreža" za 2,4 ghz i "moja mreža 2" za 5 ghz a sada sam preimenovao mrežu 2 tako da se zove kao i ova prva.

 

Čitao sam da nije loša opcija imati dva ssid-a za dual band router, očigledno na ovom mom Ubee routeru to radi više štete nego koristi.  

 

Jer čini se da je promjena pomogla jer notifikacije za sada prolaze bez problema. 

 

Gledam u wifi postavkama mobitela i ondje stoji da je moja mreža 5ghz. Mjerenje brzine također potvrđuje da je 5ghz prioritetan u toj mreži. 

 

S tim da 5ghz mrežu sam stavio na 44 kanal (čitao sam negdje da je to uredu) a bandwith na 40. 2,4 mreža također ima fiksni kanal. 

 

Eto probaj ovako nadam se da će ti pomoći. 

Drago mi (nije) sto jos netko ima istih problema. Ocito je da je greska kod njih.

Nema smisla imati dual band ruter, ako kasne poruke.

Stavio sam sada kanal i bandwith kako si rekao.

Ne razumijem samo, ti si potpuno iskljucio 2.4 ili ostavio enabled, a mreze se zovu isto?

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
robisierra92 kaže...
Ja ću vidjet još nekoliko dana što i kako, hoće li biti uredu taj router, ako i dalje bude pravio probleme otkazat ću Bnet i vratiti se na Iskon.

S obzirom da su mi rekli na telefon da će mi račun po novom biti uvećan za 20 kuna, zbog čega koliko znam imamo pravo na raskid ugovora, a ako mi sve ne radi kako treba reći ću im doviđenja.

Imao sam ranije Iskon bez ugovore obveze i još nisam otkazao i vratio router jer želim vidjeti kako će raditi Bnet. Brzina je manja, 45/10, ali nikakvih problema nisam imao.

 Hvala za info. Meni jesu odvojeni SSID-ovi, ali sada mi radi sa onom app. Iako je interesantno, ipak treba vidit za par dana. Imaš pravo na raskid radi poskupljenja do 30.08.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...

Drago mi (nije) sto jos netko ima istih problema. Ocito je da je greska kod njih.

Nema smisla imati dual band ruter, ako kasne poruke.

Stavio sam sada kanal i bandwith kako si rekao.

Ne razumijem samo, ti si potpuno iskljucio 2.4 ili ostavio enabled, a mreze se zovu isto?

 Nije isključio 2,4 GHz mrežu nego joj je dao isti user i pasword kao i 5GHz, pa uređaji sami biraju na koju će mrežu, zavisi od toga koju podržavaju.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ne pomaže mi uopće ovo gore. Činilo se da radi par h dobro, sad opet kasne poruke.
Kako riješiti taj iritantan problem?!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Meni za sada radi. Nekad je kašnjenje do pola minute, to mi je prihvatljivo. Ali detaljnije ću vidjeti kad pozovem nekoga da dođe s drugim mobitelom pa ću sam sebi slat poruke :D

Probaj zvati tehničku podršku, možda je router neispravan. Ako sam dobro shvatio obojica smo od nedavno na Bnetu, možda su nam uvalili neku škart seriju. Mislim, router je smeće ali uvijek može gore.
Tempus fugit
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Zvao sam službu za korisnike, nešto su kopali po postavkama rutera. Vidjet ću do sutra dali štima.
Tako je, oboje smo očito novi korisnici. Ja sam baš A1.
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam zadovoljan sa onom app. Zašto ne probaš? Uvik je možeš deinstalirat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 15:21 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Zvao sam službu za korisnike, nešto su kopali po postavkama rutera. Vidjet ću do sutra dali štima.
Tako je, oboje smo očito novi korisnici. Ja sam baš A1.

 Upravo su me zvali iz Tehničke podrške i u razgovoru od dvadesetak minuta tvrde da je kašnjenju kriv mobitel. Odnosno da treba "dati prioritet u postavkama mobitela tim i tim notifikacijama". 

 

Objasnio sam da na Iskonu nije bilo tih problema i tako dalje, oni opet o telefonu, protokolima, bla bla iz šupljeg u prazno.

 

"Kad se prebacite na svoju 4g mrežu onda telefon tretira notifikacije kao prioritet, na wifiju zbog nekih protokola se to ne događa pa notifikacije kasne."

 

"Whatsapp općenito zna imati problema s kašnjenjm notifikacija". 

 

"Samsung i iphone imaju problema s kašnjenjem notifikacija". 

 

"Ubee routeri su isti proizvođač kao i Techncolor, bolji, kvalitetniji." 

 

Uglavnom, ništa korisno i ništa što već nisam ranije čuo nisu mi rekli. Pa sam i dalje na istom - snađi se sam. 

 

Koliko znam Bnet i A1 je ista stvar, ista tehnologija, routeri i infrastruktura. Samo što je Bnet kao poseban brend, ljudima prepoznatljiv.  

 

Kao što rekoh ako problem ostane neću koristiti Bnet jer nema smisla. Što će mi veća brzina na mobitelu ako ne dobivam notifikacije. 

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2019 16:32 (robisierra92).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Ja sam zadovoljan sa onom app. Zašto ne probaš? Uvik je možeš deinstalirat.

 Isto pitanje i za kolegu robisierra92?

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jednostavno ne želim neke push up aplikacije imati i siliti mobitel na nešto, ako sve uredno tvornički radi.
Problem je definitivno u A1 ruteru ili nečemu.
Nazvat ću sutra i vidjeti.
Eventualno ću probati se spajati na 2.4G, ako sve tamo uredno radi meni ok. Nije da mi treba na mobitelu 150 Mbps
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Zar bi svi koji dođu kod mene trebali imati aplikacije razne dok se koriste wifijem. Kako da ženi objasnim da smo čekali četiri mjeseca Bnet i da joj treba neka aplikacija jer internet ipak ne radi kako treba.

Hvala na prijedlogu ali to mi je zadnja opcija.

Btw opet i dalje kasne notifikacije na Whatsappu. Telefon je otključan, čitam na njemu i ne dobivam notifikaciju.

Ne mogu si pomoći, želim da ako nešto platim da radi kako treba.



Tempus fugit
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam se zezao s tim 6 mjeseci i nema šta nisam probao.Od postavki mobitela, postavki routera, promjena mreža sa 2,4 na 5 , itd. Bio sam i na korak od roota mobitela i vraćanje stare verzije Androida, ali sam odustao, jer je mobitel još pod garancijom. Promijenio sam i operatera. Nakon toliko vrimena meni je ova app spas. Niti je ''vidim'', niti je ''čujem'', ne troši mi povečano bateriju i sve radi ok. Samo da kažem da sam u tih 6 mjesece naišao na masu postova po raznim forumima da se ljudi žale na ovaj problem. Ne samo u Hr. Pogledajte samo koliko postova ima ispod ove app. I zato mislim da nije problem u A1( B-net). Opet ponavljam, ništa vas ne košta instalirati i vidjeti kako radi. Uvik je možete deinstalirati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2019 0:35 (stipest).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice