Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.658.451
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, zanima me ako pređem na B.net, moram li plaćati pretplatu za telefon T-comu makar mi je ugovor istekao ?

Umjesto Thumbup-a klikčite mi HVALA ! :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Mitch kaže...

Pozdrav, zanima me ako pređem na B.net, moram li plaćati pretplatu za telefon T-comu makar mi je ugovor istekao ?

Ne. Koliko me sjećanje služi, morat ćeš ispuniti neki formular da odjaviš broj od T-coma i više im nećeš ništa morati plaćati. Pravit će se čak da i ne postojiš, odnosno nećeš biti u njihovom imeniku iako će oni još uvijek imati neke informacije o tebi (prema onome što sam čuo od nekoga tko je radio u njihovoj SZK).

domicius
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

bnet je ok, imam odnedavno 3d paket xcarnet, veza je super, onliko koliko meni treba, tv, telefon, nema zamjerki. jedini veliki minus je sto ne mogu na xbox live zbog carneta, zvao luzbu za korisnike, i trebao bi uzet neki ruter od njih koji kosta nekih 400 kn. e to im je minus, i to hebacki

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jedno pitanje za B-netovce, jel i B-net restarta svoje servise 2 puta dnecno kao i (u mom slucaju) iskon? nema neta, nema telke na par minuta, vrlo iritantno ak si doma i nekaj gledas/delas online...

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

trebam odgovor ovdje od vas, pošto koristin max adsl i plaćam 160 kn mjesečno za 4 Mbps DL i 25 Kbps UL (naravno flat) , koliko bi me ovo koštalo u Bnet-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
JokeKralj kaže...

trebam odgovor ovdje od vas, pošto koristin max adsl i plaćam 160 kn mjesečno za 4 Mbps DL i 25 Kbps UL (naravno flat) , koliko bi me ovo koštalo u Bnet-a?

Samo internet: uzmes paket   Mega 8     do 8192/512 Kbit/s     146,19 kn + 14,11 kn (modem) ili router (29,24 kn)= opcija a) modem 160,3Kn b) router 175,43 Kn

 

No preporucujem da skroz odes sa T-com-a i uzmes 3D Paket ( Internet + Televizija + Telefon ) 226,84 kn

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Baš uzeo prije koji dan. Dečki došli u minutu kad smo dogovorili da dođu, sklopili sve u 15 min, potpisali ugovor i chiao. Trenutno traje ona promotivna akcija za 3D od 80-ak kn do kraja godine. Nakon toga na X/C (jer je cura profka, pa što ne). Zasad posve zadovljan: 132 TV kanala, flat telefon, flat-8-net.

 

EDIT:

Moram si samo neki router piknuti da spojim i TV na net, ali ne gori mi za to trenutno...

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 8:28 (vlad0).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bok svima, evo i meni baš ugovor s t-comom gotov pa sam malo razmišljao o prelasku na bnet ali imam nekih sumnji(čitaj glasina):

1.ako se uzme kod njih modem na koji se prikapća net i telefon, telefon zna dosta stekat dok si na netu

2.ako se uzme router (na routeu sam bio i na t-comu i dobro je radio tako da bi volio ostat na routeru) da se onda na router kopća i tv i net a onda tv uzme pola brzine neta kako bi mogo radit (slično ko i maxtv) i onda oni isporučuju brzinu of 4 mbps a trebali bi 8.

Evo ako mi ko može to malo razjasnit da se mogu odlučit.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Backdraft kaže...

Bok svima, evo i meni baš ugovor s t-comom gotov pa sam malo razmišljao o prelasku na bnet ali imam nekih sumnji(čitaj glasina):

1.ako se uzme kod njih modem na koji se prikapća net i telefon, telefon zna dosta stekat dok si na netu

2.ako se uzme router (na routeu sam bio i na t-comu i dobro je radio tako da bi volio ostat na routeru) da se onda na router kopća i tv i net a onda tv uzme pola brzine neta kako bi mogo radit (slično ko i maxtv) i onda oni isporučuju brzinu of 4 mbps a trebali bi 8.

Evo ako mi ko može to malo razjasnit da se mogu odlučit.Hvala

 

Imam njihov 3D paket i:

1. Nisam primjetio.

2. Downlink ti je na 8 gledao ti TV ili ne.

 

P.S.

Za BNet nećeš moći iskoristiti T-Comov router.

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
15 godina
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
vlad0 kaže...
Backdraft kaže...

Bok svima, evo i meni baš ugovor s t-comom gotov pa sam malo razmišljao o prelasku na bnet ali imam nekih sumnji(čitaj glasina):

1.ako se uzme kod njih modem na koji se prikapća net i telefon, telefon zna dosta stekat dok si na netu

2.ako se uzme router (na routeu sam bio i na t-comu i dobro je radio tako da bi volio ostat na routeru) da se onda na router kopća i tv i net a onda tv uzme pola brzine neta kako bi mogo radit (slično ko i maxtv) i onda oni isporučuju brzinu of 4 mbps a trebali bi 8.

Evo ako mi ko može to malo razjasnit da se mogu odlučit.Hvala

 

Imam njihov 3D paket i:

1. Nisam primjetio.

2. Downlink ti je na 8 gledao ti TV ili ne.

 

P.S.

Za BNet nećeš moći iskoristiti T-Comov router.

 

 

Matozan kaže...

 

1. Točno, ništa ne šteka sa telefonom dok surfaš/skidaš torrente full brzinom

2. do 8, meni je najčešće negdje oko 6,5-7

 

P.S. Mislim da T-Com router može koristiti ako router ima WAN priključak na sebi, znači antenu u BNet-ov modem (kako će mu ionako već biti spojen),

      iz modema u T-Com router, a router na PC (žično ili wireless).

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 8:53 (Matozan).
14 godina
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Backdraft kaže...

Bok svima, evo i meni baš ugovor s t-comom gotov pa sam malo razmišljao o prelasku na bnet ali imam nekih sumnji(čitaj glasina):

1.ako se uzme kod njih modem na koji se prikapća net i telefon, telefon zna dosta stekat dok si na netu

2.ako se uzme router (na routeu sam bio i na t-comu i dobro je radio tako da bi volio ostat na routeru) da se onda na router kopća i tv i net a onda tv uzme pola brzine neta kako bi mogo radit (slično ko i maxtv) i onda oni isporučuju brzinu of 4 mbps a trebali bi 8.

Evo ako mi ko može to malo razjasnit da se mogu odlučit.Hvala

ma nema veze s vezom ... tv je posebno i on radi perfektno, nego preko modema ti ide internet i telefon! Internet ti je 8mbita iako uvijek ispod 8 nikad deklararano ...7,6 ili tako nešto ... što se tiče telefona zna puknut pa moraš resetirat modem ali to se meni događa jako rijetko!

14 godina
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
danijel0000 kaže...

bnet je ok, imam odnedavno 3d paket xcarnet, veza je super, onliko koliko meni treba, tv, telefon, nema zamjerki. jedini veliki minus je sto ne mogu na xbox live zbog carneta, zvao luzbu za korisnike, i trebao bi uzet neki ruter od njih koji kosta nekih 400 kn. e to im je minus, i to hebacki

kupiš takav ruter za 200 kn a zove ti se TP LINK WR340G

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 23:15 (Memphis).
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
mislim si uskoro uzeti bnet internet mega 3 paket pa me zanima je li dovoljna brzina od 3072/256 kbs? prioritet ce mi biti skidanje s torrenata pa mi je vazna brzina.
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
EZY-E kaže...
mislim si uskoro uzeti bnet internet mega 3 paket pa me zanima je li dovoljna brzina od 3072/256 kbs? prioritet ce mi biti skidanje s torrenata pa mi je vazna brzina.

Sa tom brzinom skidati ćeš otprilike 350 - 400 kb/s što je po meni sasvim dovoljno...

Garena-APazinjan, Steam-APazinjan, Xfire-APazinjan--------http://ante3d.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Brzina & usluga je zadovoljavajuca... Nemam nista drugo za rec osim rijeci hvale...

SpeedTest.net SpeedTest.net
AATF DarkSons.com 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depres
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

http://www.pingtest.net/result/32590062.png

Ping uzas download uzas, obecavaju mi da ce sredit ali nista od toga cini mi se.

Moram preči na T-com :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ova zadnja dva posta iznad mene^, možete napisat lokaciju (grad/kvart) odakle ste mjerili to, ako nije problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
dacho kaže...

Ova zadnja dva posta iznad mene^, možete napisat lokaciju (grad/kvart) odakle ste mjerili to, ako nije problem?

 Ja iz splita.

13 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jel se isplati uzeti Bnet 3d paket?Živim u Splitu(na Gripama).

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
pristojan kaže...

jel se isplati uzeti Bnet 3d paket?Živim u Splitu(na Gripama).

 

Ovisi sto ti je vazno, telefon i tv su ti super, a internet steka ping i dl u popodnevnim i vecernjim satima,no danas su nesto prckali pa cemo vidjeti dal je bolje.

15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja bih na Bnet odmah jer T-com mi ne daje ni pola deklarirane brzine al imam ugovor još godinu dana.A moji roditelji ne vide razliku tako da vjerojatno ni onda neće na Bnet{#}

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja prelazim na t-com dosta mi je ovih budala iz bneta koji imaju previse korisnika i nemoze ima mreza to podrzat.

EVO TI BNET ISKUSTVO

http://www.pingtest.net/result/33343873.png

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...

Ja prelazim na t-com dosta mi je ovih budala iz bneta koji imaju previse korisnika i nemoze ima mreza to podrzat.

EVO TI BNET ISKUSTVO

http://www.pingtest.net/result/33343873.png

http://www.pingtest.net/result/33351848.png

iKnow :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Riba kaže...
LVL kaže...

Ja prelazim na t-com dosta mi je ovih budala iz bneta koji imaju previse korisnika i nemoze ima mreza to podrzat.

EVO TI BNET ISKUSTVO

http://www.pingtest.net/result/33343873.png

http://www.pingtest.net/result/33351848.png

 Dobijem i ja takve testove, nemoj se praviti pametan, ako igras online igre i ovo tvoje je sranje, mreza je nestabilna i skace evo ti sad sam pingtest napravio http://www.pingtest.net/result/33353227.png

Isto tako ovisi gdje si ja sam u SPLITU gdje im je mreza sranje, na t-comu je jitter stalno 1 i veza je stabilna ja sa ovim nemogu igrat online igre ni nista jer ping stalno skace, jedino doba kad je veza "donekle" stabilna je izmedju 8 i 12.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 16:39 (LVL).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...
Riba kaže...
LVL kaže...

Ja prelazim na t-com dosta mi je ovih budala iz bneta koji imaju previse korisnika i nemoze ima mreza to podrzat.

EVO TI BNET ISKUSTVO

http://www.pingtest.net/result/33343873.png

http://www.pingtest.net/result/33351848.png

 Dobijem i ja takve testove, nemoj se praviti pametan, ako igras online igre i ovo tvoje je sranje, mreza je nestabilna i skace evo ti sad sam pingtest napravio http://www.pingtest.net/result/33353227.png

Isto tako ovisi gdje si ja sam u SPLITU gdje im je mreza sranje, na t-comu je jitter stalno 1 i veza je stabilna ja sa ovim nemogu igrat online igre ni nista jer ping stalno skace, jedino doba kad je veza "donekle" stabilna je izmedju 8 i 12.

 

Prika moj i ja sam iz splita, i preporodio sam se otkad sam na BNETU, dosta je jeftin za ono šta nudi, bio sam i ja prije na T - Klompi, i razočarao se, razoćaralo me kod T - ovaca i to što mi prijatelj isto tako igra Multiplayer uz stalno trzanje problem je pokušavao rješavati tako šta je zvao njih u službi i nitko nije reagirao da mu to riješe, međutim ja na BNETU nisam imao nikakvih problema, Uvik maximalna brzina, nema trzanja,...

 

EDIT: http://www.pingtest.net/result/33360003.png

iKnow :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 18:11 (Riba).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?

Imam ja par prijatelja na t-comu i njima ne steka, cak i kad veza i nije preopterecena kod bneta imam za 10 vecu latenciju.

Nego iz kojeg si kvarta/ulice?

Meni tehnicar kaze da zna za problem i da ga rjesavaju. (vec pola god ga rjesavaju,a ko zna koliko ce potrajati).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...

Imam ja par prijatelja na t-comu i njima ne steka, cak i kad veza i nije preopterecena kod bneta imam za 10 vecu latenciju.

Nego iz kojeg si kvarta/ulice?

Meni tehnicar kaze da zna za problem i da ga rjesavaju. (vec pola god ga rjesavaju,a ko zna koliko ce potrajati).

To je onda kako do koga, dobro ja sam sa sućidra, i stvarno eto nikakav problem, koji si ti kvart da ti se to dešava??

 

EDIT: i to da ti pola godine rješavaju, nije uredu, meni da se nešto takvo dešava, zivka bi ih stalno, bio dosadan sve dok nebi jednostavno popustili (osim ako je problem baš toliki da treba više od po godine da se riješi u što sumnjam)

iKnow :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2011 18:20 (Riba).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?

Ma znaju oni sta je ali, nemogu to tako lako rjesit jer imaju previse korisnika i sve rade polako.

Ali ni tebi nije ping dobar, jitter treba biti 1, ko sto je na t-comu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...
pristojan kaže...

jel se isplati uzeti Bnet 3d paket?Živim u Splitu(na Gripama).

Ovisi sto ti je vazno, telefon i tv su ti super, a internet steka ping i dl u popodnevnim i vecernjim satima,no danas su nesto prckali pa cemo vidjeti dal je bolje.

Ovisi i da li igraš igre online. Koliko vidim, tebi je to važno (ne znam za pristojnoga) ali nije svima.

 

No onda opet, ima zadovoljnih i nezadovoljnih kod svakog operatera i kvaliteta usluge očito nije ujednačena po svim teritorijima, dakle treba ispitati kakva je kvaliteta ne samo u mjestu u kojem se živi nego i u kvartu, vidjeti tko od susjeda ima što i kako im radi (ne samo jesu li zadovoljni ili ne)...

domicius
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
dacho kaže...

Ova zadnja dva posta iznad mene^, možete napisat lokaciju (grad/kvart) odakle ste mjerili to, ako nije problem?

Takodjer iz Splita...

AATF DarkSons.com 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depres
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice