Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.054
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Cokaric kaže...
dacho kaže...

Ova zadnja dva posta iznad mene^, možete napisat lokaciju (grad/kvart) odakle ste mjerili to, ako nije problem?

Takodjer iz Splita...

Koji kvart?

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Neznam stvarno, pročitao sam skoro sve postove na ovoj temi, i još uvijek ne znam dal da uzmem bnet. Brine me taj ping i jitter! Pogotovo ping.

 

Sada mi je ping na Bug Bad company serveru 8!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
ma ja cekam da metronet provuce optiku, e to je uzivancija! frend koji je u zg-u na njihovoj optici ima paket od 10 Mbps dl i ul jer su simetricne brzine. Jedva se cekam maknit od bneta.. amis je isto kvalitetan, al hebiga opet su u zg-u, mi neamo toliko izbora. U hrvata je biranje isp-a doslovno kockanje - svi imaju razlicita iskustva. Al zagrepcani bar imaju veci i kvalitetniji izbor uz niske cijene..btw ja sam sa skalica
IGN: weirdek (EU)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
puls4R kaže...
ma ja cekam da metronet provuce optiku, e to je uzivancija! frend koji je u zg-u na njihovoj optici ima paket od 10 Mbps dl i ul jer su simetricne brzine. Jedva se cekam maknit od bneta.. amis je isto kvalitetan, al hebiga opet su u zg-u, mi neamo toliko izbora. U hrvata je biranje isp-a doslovno kockanje - svi imaju razlicita iskustva. Al zagrepcani bar imaju veci i kvalitetniji izbor uz niske cijene..btw ja sam sa skalica

 Ma nez ja sam sad uzeo maxadsl, jer mi je do pinga a kod njih je veza stabilna, ali internet nam je inace sramota, pa pogledaj kakve slovenija ima pakete i za koje pare.

15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ovako, ja se selim u Zg za tjedan dana, živjet ću kod Maksimira, dio Kozjak (tamo kod rebra, onaj desni dio), i to je privatna kuća...

 

- e sada neznam da li mi se isplati tamo uzeti Bnet ili max adsl?

- jer telefon mi nije toliko važana, tako da mogu i bez njega, nego samo mi je važan net i to flat, i važno mi je da bude sa što manje pucanja veze, a znam da je tu max adsl najpouzdaniji.

-e sada, kod bneta je dobro što je brzina neta duplo veća, i za 160kn se dobije i telefon i net, dok kod max adsl za 160kn samo net, ali je pouzdaniji, te koliko sam pročitao, prva 2 mjeseca je za samo 50 lipa, i ono važno, bit ću u zg nekih god-2 samo...

 

Pa me sad zanima: za taj kvart u Zg šta mi je bolje uzeti i što je pouzdanije (i da li u oba slučaja dobijem upute i sve za samoinstalaciju, znam da kod t-coma da), želim vaša iskrena mišljenja, tko je iz zg i zna najbolje!!?

 

...hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam se odlučio za Bnet. Samo internet. Ugovor je na godinu dana, što mi odgovara, a sada je akcija da prva 3 mj plaćaš samo najam modema.

 

Ali ako će usluga biti kao što je kabelska TV kod staraca, bolje da ih nema jer ćemo se jako svađati!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kolika je cijena Bneta - samo internet?

I kakve su pogodnosti to kod prva 3 mjeseca?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?

Prva 3 mjeseca plaćaš net jednu kunu, dakle samo najam modema. (Da, debilno je to s modemom). Cijena samo neta je cca 95 kuna + taj famozni najam, koji je oko 29 za wlan, a 15 za obični. S time da obični ima samo jedan izlaz!!! To su mi rekli na njihovom 0800 broju.

15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

aha, a de mi reci, pošto je skupo da ti tehničar dođe to instalirat, da li se dobiju kakve upute da možeš sam instalirati i to?

- i jel ta prva 3 mjeseca za kunu. vrijedi i za tarifu ako uzmeš 2D = telefon + internet ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Čuj, meni će tehničar doći, i neće ništa naplatiti. Valjda zato jer to nije kao DSL, već je to kabelska, neznam. A za ovu akciju, bolje nazovi njihov 0800 broj pa pitaj, imaš na njihovoj stranici

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

pa jel to moguće da i u zg, u dijelu Kozjak (tamo kod rebra, onaj dio), nema dostupnosti Bneta (kao ni amisa), pa šta jebate uzet!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Napravio sam ping test, i ping je oko 50 (OK), jutter je oko 4 (OK) a packet lost je 70-80%! Mislim WTF?! Jel moguće da je to neš krivo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
the_dammed kaže...

Napravio sam ping test, i ping je oko 50 (OK), jutter je oko 4 (OK) a packet lost je 70-80%! Mislim WTF?! Jel moguće da je to neš krivo.

 Bravo bravo, jesam rekao da ne uzimate bnet?....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Bart kaže...

pa jel to moguće da i u zg, u dijelu Kozjak (tamo kod rebra, onaj dio), nema dostupnosti Bneta (kao ni amisa), pa šta jebate uzet!!!

Vrlo lako moguće - tamo su obiteljske kuće a njima se najlakše i najisplativije širiti najprije po stambenim zgradama, što je logično. TV sada nude i putem satelita bilo gdje u RH ali nažalost internet ne.

 

BTW, ne znam da li si samo provjeravao dostupnost na web-u ili si razgovarao s njima ali najviše ćeš saznati ako ih nazoveš i pitaš za dostupnost i što se po pitanju iste može napraviti.

 

A koga na tvom mjestu uzeti? S obzirom na lokaciju, možda i nemaš izbora nego T-com.

domicius
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 1:04 (domicius).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Bart kaže...

aha, a de mi reci, pošto je skupo da ti tehničar dođe to instalirat, da li se dobiju kakve upute da možeš sam instalirati i to?

- i jel ta prva 3 mjeseca za kunu. vrijedi i za tarifu ako uzmeš 2D = telefon + internet ?

Da, dođu ti oni to besplatno instalirati, provući do kuda treba i podesiti... (Za razliku od nekih drugih koji masno naplate, dođu i namjeste sebi na laptopu te odu...)

domicius
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ja sam s njima zadovoljan, ponekad ima problema kad se vise nas spoji na net(znacajno usporavanje), ocjena: 8.5/10

uzeo sam paket od 8 Mb/s + televizija, koaksijalni kabel, 170 kn

evo speedtesta: http://www.speedtest.net/result/1150600274.png

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 1:19 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
EZY-E kaže...

ja sam s njima zadovoljan, ponekad ima problema kad se vise nas spoji na net(znacajno usporavanje), ocjena: 8.5/10

uzeo sam paket od 8 Mb/s + televizija, koaksijalni kabel, 170 kn

evo speedtesta: http://www.speedtest.net/result/1150600274.png

 

Pa sine moj jesi ti retardiran?

Pa kakva ce ti bit brzina u 1 u noci, normalno da je onda dobra kad nema opterecenja.

Ako se mislis pravit pametan napravi speed test oko 8 navecer i postaj ga tu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...
EZY-E kaže...

ja sam s njima zadovoljan, ponekad ima problema kad se vise nas spoji na net(znacajno usporavanje), ocjena: 8.5/10

uzeo sam paket od 8 Mb/s + televizija, koaksijalni kabel, 170 kn

evo speedtesta: http://www.speedtest.net/result/1150600274.png

 

Pa sine moj jesi ti retardiran?

Pa kakva ce ti bit brzina u 1 u noci, normalno da je onda dobra kad nema opterecenja.

Ako se mislis pravit pametan napravi speed test oko 8 navecer i postaj ga tu.

 

Ne moras ga odma napadat.. u 12:15 je stavia, i istina je da je tad slabo opterecenje i veza je stabilna. Svi koji imaju Bnet nek stave sliku od 18-21h e tad su tek opterecenja ogromna..

Stvar je u tome sta ja nisam na Bnetu direktno, nego imam XCARNet paket pa sam preko njih povezan, tj. oni su mi provider na speedtestu. 

 

 

IGN: weirdek (EU)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2011 22:28 (puls4R).
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

S ovim Bnetom se covjek nemre pošteno ni zdrkat kad ti redtubešteka jer susjedi istim poslom navališe!

http://micromanagements.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...
EZY-E kaže...

ja sam s njima zadovoljan, ponekad ima problema kad se vise nas spoji na net(znacajno usporavanje), ocjena: 8.5/10

uzeo sam paket od 8 Mb/s + televizija, koaksijalni kabel, 170 kn

evo speedtesta: http://www.speedtest.net/result/1150600274.png

 

Pa sine moj jesi ti retardiran?

Pa kakva ce ti bit brzina u 1 u noci, normalno da je onda dobra kad nema opterecenja.

Ako se mislis pravit pametan napravi speed test oko 8 navecer i postaj ga tu.

  dobro stari smiri zivce, ne se nervirati...

  i to nije brzina u "1 u noci", nego u 12:13. {#}

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo, mjerio sam danas u 19:50, 20:21 i 20:37. Osnovni 3D paket (dakle do 8 Mbps). Zagreb, Ravnice (cijeli ili skoro cijeli ulaz je svojedobno odabrao Bnet - u ulazu ima 27 stanova a mislim da su i okolni ulazi isto na Bnet-u, nisam siguran a vjerojatno taj dio nije niti važan).

 

Što se tiče veze nikad problema nisam imao. Adje dobro, nekad valjda jesam ali to je toliko rijetko bilo da se ne mogu tih "problema" niti sjetiti al recimo da se jednom na godinu zapitam što mi je s mrežom i skužim da se router sam resetirao - i to je to. I mislim da sam svega jedanput bio bez veze nekoliko sati jer su imali neki problema. A koristim ih od tamo negdje 2005. Ne znam kakvo bih iskustvo imao da igram igrice preko net-a (meni recimo ovaj trenutni ping od 30-ak ms-a ništ ne znači - LVL-u bi možda predstavljalo užas, dok meni uopće ne predstavlja ni najmanji problem a mislim da sam imao i lošijih rezultata ali ni tada nisam mjerio zato što sam imao problema s vezom već čisto iz znatiželje).


Opet ću ponoviti:

domicius kaže...
LVL kaže...
pristojan kaže...

jel se isplati uzeti Bnet 3d paket?Živim u Splitu(na Gripama).

Ovisi sto ti je vazno, telefon i tv su ti super, a internet steka ping i dl u popodnevnim i vecernjim satima,no danas su nesto prckali pa cemo vidjeti dal je bolje.

Ovisi i da li igraš igre online. Koliko vidim, tebi je to važno (ne znam za pristojnoga) ali nije svima.

 

No onda opet, ima zadovoljnih i nezadovoljnih kod svakog operatera i kvaliteta usluge očito nije ujednačena po svim teritorijima, dakle treba ispitati kakva je kvaliteta ne samo u mjestu u kojem se živi nego i u kvartu, vidjeti tko od susjeda ima što i kako im radi (ne samo jesu li zadovoljni ili ne)...

Upravo tako kao što si rekao, LVL, "ovisi što ti je važno". I da se razumijemo, žao mi je ako si imao pravih problema sa Bnet-om, no vidim da si to riješio prelaskom na T-com. Izgleda da si napokon sretan sa svojom vezom. U čemu je sada problem?

19:50 19:50
20:21 20:21
20:37 20:37
domicius
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
domicius kaže...

Evo, mjerio sam danas u 19:50, 20:21 i 20:37. Osnovni 3D paket (dakle do 8 Mbps). Zagreb, Ravnice (cijeli ili skoro cijeli ulaz je svojedobno odabrao Bnet - u ulazu ima 27 stanova a mislim da su i okolni ulazi isto na Bnet-u, nisam siguran a vjerojatno taj dio nije niti važan).

 

Što se tiče veze nikad problema nisam imao. Adje dobro, nekad valjda jesam ali to je toliko rijetko bilo da se ne mogu tih "problema" niti sjetiti al recimo da se jednom na godinu zapitam što mi je s mrežom i skužim da se router sam resetirao - i to je to. I mislim da sam svega jedanput bio bez veze nekoliko sati jer su imali neki problema. A koristim ih od tamo negdje 2005. Ne znam kakvo bih iskustvo imao da igram igrice preko net-a (meni recimo ovaj trenutni ping od 30-ak ms-a ništ ne znači - LVL-u bi možda predstavljalo užas, dok meni uopće ne predstavlja ni najmanji problem a mislim da sam imao i lošijih rezultata ali ni tada nisam mjerio zato što sam imao problema s vezom već čisto iz znatiželje).


Opet ću ponoviti:

domicius kaže...
LVL kaže...
pristojan kaže...

jel se isplati uzeti Bnet 3d paket?Živim u Splitu(na Gripama).

Ovisi sto ti je vazno, telefon i tv su ti super, a internet steka ping i dl u popodnevnim i vecernjim satima,no danas su nesto prckali pa cemo vidjeti dal je bolje.

Ovisi i da li igraš igre online. Koliko vidim, tebi je to važno (ne znam za pristojnoga) ali nije svima.

 

No onda opet, ima zadovoljnih i nezadovoljnih kod svakog operatera i kvaliteta usluge očito nije ujednačena po svim teritorijima, dakle treba ispitati kakva je kvaliteta ne samo u mjestu u kojem se živi nego i u kvartu, vidjeti tko od susjeda ima što i kako im radi (ne samo jesu li zadovoljni ili ne)...

Upravo tako kao što si rekao, LVL, "ovisi što ti je važno". I da se razumijemo, žao mi je ako si imao pravih problema sa Bnet-om, no vidim da si to riješio prelaskom na T-com. Izgleda da si napokon sretan sa svojom vezom. U čemu je sada problem?

 Vidim kod tebe je dobra veza :D

Ma nemam nikakvih problema, jednostavno ih nevolim i volim pljuvat po njima, jer mi god dana neradi taj internet kako spada...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
LVL kaže...

Ma nemam nikakvih problema, jednostavno ih nevolim i volim pljuvat po njima, jer mi god dana neradi taj internet kako spada...

Off topic: To neki ljudi danas još ne kuže - da bi im bilo puno jeftinije od tebe napraviti zadovoljnog korisnika, koliko god ih to koštalo, nego dopustiti da im širiš svoje nezadovoljstvo.

 

Dakle, sa strane razočaranog korisnika koji je nešto platio i ostao izigran, potpuno te razumijem. I ja bih bio bijesan na tvome mjestu (jedino što možda ne bih ovako isto reagirao iako priznajem da i ja kad me netko pita, ako mogu preporučam dalje od T-com-a).

domicius
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

pozitivna

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ovako inace sam zadovoljan vezom ali one u racunovodstvu i sluzba su im ocajni

E da u zadnje vrijeme veza mi se pocela oko 19h prekidati i ne mogu se nikako spojiti na net.

Spojim se na router ali ne mogu vani

Da li to oni nesto rade ili zafrkavaju ili nesto 3? Ima tko ovakvih iskustava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...

ovako inace sam zadovoljan vezom ali one u racunovodstvu i sluzba su im ocajni

E da u zadnje vrijeme veza mi se pocela oko 19h prekidati i ne mogu se nikako spojiti na net.

Spojim se na router ali ne mogu vani

Da li to oni nesto rade ili zafrkavaju ili nesto 3? Ima tko ovakvih iskustava?

lol evo prije par minuta i meni pukla veza, valjda nesto rade...

Has anyone really been far as decided to use even go want to do look more like?
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

o sunce im njihovo a ima sam high score na mw2

grrrrr

 

e da al men nije ovo prvi dan da se nesta tako dogadja, bilo je vec vise puta. Mislim, odakle im logika, ako nesta rade na mrezi, to raditi u 19h navecer????

Pa ti se radi od 02-05 ujutro

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 19:40 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Danas od 18 sati ne radi telefon u Dugavama a ni podrška se ne javlja, smradovi jedni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 21:13 (Dlaka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ok koji je njima k?

Tko radi na mrezi u 19h u nedjelju navecer? Jesu oni normalni?

I ovo nije prvi put

sat vremena mi mreza ne radi a TV radi 

mučka đubrad

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 21:54 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice