DNS is not responding

poruka: 14
|
čitano: 8.990
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
The DNS servers isnt not responding greska

poz  imam win 8.1 i svakih sat vremena nekada i vise nestane mi interneta ja kliknem na ikonicu rijesavanje problema i izbaci mi ovu gresku "The DNS servers isnt not responding" U cemu je problem nisam prije imao problema dok sam koristio win7 a sada sam poludio od ovoga?Moj router je TL-WR941ND

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.1.2015 21:41 (mirkossam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: The DNS servers isnt not responding greska
mirkossam kaže...

poz  imam win 8.1 i svakih sat vremena nekada i vise nestane mi interneta ja kliknem na ikonicu rijesavanje problema i izbaci mi ovu gresku "The DNS servers isnt not responding" U cemu je problem nisam prije imao problema dok sam koristio win7 a sada sam poludio od ovoga?Moj router je TL-WR941ND

 Promjeni si dns, probaj 8.8.8.8 od googla, taj uvijek radi.

http://pcsupport.about.com/od/windows-8/fl/change-dns-servers-windows-8.htm

 

Mozes i u dhcp serveru( unutar tp-linka) promjeniti dns server koji se onda dodjeljuje klijentima. Al to googlaj ili potrazi u manualu.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
13 godina
neaktivan
offline
Re: The DNS servers isnt not responding greska
Ante kaže...
mirkossam kaže...

poz  imam win 8.1 i svakih sat vremena nekada i vise nestane mi interneta ja kliknem na ikonicu rijesavanje problema i izbaci mi ovu gresku "The DNS servers isnt not responding" U cemu je problem nisam prije imao problema dok sam koristio win7 a sada sam poludio od ovoga?Moj router je TL-WR941ND

 Promjeni si dns, probaj 8.8.8.8 od googla, taj uvijek radi.

http://pcsupport.about.com/od/windows-8/fl/change-dns-servers-windows-8.htm

 

Mozes i u dhcp serveru( unutar tp-linka) promjeniti dns server koji se onda dodjeljuje klijentima. Al to googlaj ili potrazi u manualu.

 Odradio sam ovo sada mi recite na ovome routeru koji imam dali je moguce da se spojim na bezicnu mrezu koja je zakljucana sa WPA-PSK kljucem (znam wpa-psk key)i da je podijelim LAN-om i ujedno da imam wirelles po kuci?

15 godina
neaktivan
offline
DNS is not responding

Paa jel nema taj router lan portove?
Btw. desni klik na wireless network connection i imaš tab sharing, odaberi lan i to je to.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The DNS servers isnt not responding greska

Hi ja sam prije imao problema sa TP-Link ovim ruterom bez obzira na verziju Windowsa, ima sam TL-WR8xxx neki model ili tako nešto i stalno sam gubio vezu na internetu i na kraju sam prešao na Mikrotik Router-e i nikad problema, rade gotovo 99% savršeno i nisu toliko skupi, bazirani su na linuxu upravljivi su i mogu raditi u router i bridge modu itd... . Moj savijet nabavi jedan iz ove serije RB951 ili sličan. 

12 godina
neaktivan
offline
DNS is not responding

Ja sam imao identičan problem i dugo sam se mučio s njime, pokušao sam sve živo i ne živo i jedino što je pomoglo je zamjena routera. Ispostavilo se da samo moj laptop nekim čudom nije kompatibilan s routerom, drugi laptopi i uređaji su uredno radili na njemu i zamjenom routera sada radi i moj.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DNS is not responding
zerocool12 kaže...

Paa jel nema taj router lan portove?
Btw. desni klik na wireless network connection i imaš tab sharing, odaberi lan i to je to.

 Vidi ja dobijam trenutno internet ovako:Vanjski router mi je TL-5210G i on mi hvata signal sa bezicnom mrezom i Lan kablom dovodim do ovoga routera TL-WR941ND koji mi dalje internet na PC i svoja dva dreambox-a (Dreambox je satelitski resiver koji mora imatu stalnu lan konekciju)!E sada nadam se da si me shvatio e sada me interesuje dali je moguce da ja zaobidjem ovaj TL-5210G i da sa mojim routerom TL-WR941ND spojim se na bezicnu mrezu i da posaljem LAN kablom na moj PC i dva dreambox-a?

13 godina
neaktivan
offline
Re: DNS is not responding
mirkossam kaže...
zerocool12 kaže...

Paa jel nema taj router lan portove?
Btw. desni klik na wireless network connection i imaš tab sharing, odaberi lan i to je to.

 Vidi ja dobijam trenutno internet ovako:Vanjski router mi je TL-5210G i on mi hvata signal sa bezicnom mrezom i Lan kablom dovodim do ovoga routera TL-WR941ND koji mi dalje internet na PC i svoja dva dreambox-a (Dreambox je satelitski resiver koji mora imatu stalnu lan konekciju)!E sada nadam se da si me shvatio e sada me interesuje dali je moguce da ja zaobidjem ovaj TL-5210G i da sa mojim routerom TL-WR941ND spojim se na bezicnu mrezu i da posaljem LAN kablom na moj PC i dva dreambox-a?

 Moze li mi neko pomoci za ovo zadnje pitanje?

15 godina
neaktivan
offline
Re: DNS is not responding
mirkossam kaže...
zerocool12 kaže...

Paa jel nema taj router lan portove?
Btw. desni klik na wireless network connection i imaš tab sharing, odaberi lan i to je to.

 Vidi ja dobijam trenutno internet ovako:Vanjski router mi je TL-5210G i on mi hvata signal sa bezicnom mrezom i Lan kablom dovodim do ovoga routera TL-WR941ND koji mi dalje internet na PC i svoja dva dreambox-a (Dreambox je satelitski resiver koji mora imatu stalnu lan konekciju)!E sada nadam se da si me shvatio e sada me interesuje dali je moguce da ja zaobidjem ovaj TL-5210G i da sa mojim routerom TL-WR941ND spojim se na bezicnu mrezu i da posaljem LAN kablom na moj PC i dva dreambox-a?

 Ak ima client mode onda možeš (ne mogu to nać na netu sad,a i ak ima t-comov okljašteni firmware onda vjerojatno nema, možeš na njega stavit openwrt možda pa bude radilo).

--------------------------------------------------------------------------------------------
13 godina
neaktivan
offline
DNS is not responding

Molim vas ako neko ima da mi pomogne preko skype oko povezivanja na net imam problem koji je komplikovan objasniti a mislim da je tako lagano rijesti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DNS is not responding

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.

Jel normalno da mi pod Ip config u Command promptu kaže da mi je DNS server 192.168.0.1 ? To mi je default gateway inače. Na bnetu sam, u ruteru su namješteni dns serveri od ISP-a...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DNS is not responding

Kratko i jasno - da. U routeru su ti namješteni B.net-ovi DNS serveri. Da bi otvorio neku stranicu, računalo se prvo povezuje s routerom (192.168.0.1) pa se onda router povezuje s DNS serverima operatera.

 

Probaj otvoriti cmd i upiši tracert bug.hr i stisni enter. Vidjeti ćeš preko čega sve ideš da bi otvorio stranicu bug.hr. Na prvom mjestu će ti biti 192.168.0.1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 18:10 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DNS is not responding
Marko :D kaže...

Kratko i jasno - da. U routeru su ti namješteni B.net-ovi DNS serveri. Da bi otvorio neku stranicu, računalo se prvo povezuje s routerom (192.168.0.1) pa se onda router povezuje s DNS serverima operatera.

 

Probaj otvoriti cmd i upiši tracert bug.hr i stisni enter. Vidjeti ćeš preko čega sve ideš da bi otvorio stranicu bug.hr. Na prvom mjestu će ti biti 192.168.0.1.

 Što nie bolje da se odma poveze sa dns serverima? Ja sam stavio statičku IP adresu za svoj PC, i unio dns servere koji su navedeni u postavkama routera.

13 godina
offline
Re: DNS is not responding

Na internet se povezuješ preko routera, a ne preko DNS servera zato i ide prvo router pa tek onda DNS. Drugačije ne ide, a i 1 milisekunda ti ništa ne znači.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 20:07 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice