H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 455.914
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: H1 telekom
Pozdrav ljudi. Znate li mozda mogu li raskinit ugovor s obzirom da mi u ugovoru pise da je mjesecna naknada 189 kn,a od 1.mjeseca su poskupili na 201 kn. Izivcira san se kad san vidija da sad nude novin korisnicima internet za 149 kn,a starin korisnicima su poskupili.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Jel proradio net? Ima informacija kakvih?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
dobar dan,uzeo bih h1 duo paket,internet 60mbps i telefon,pun kufer minuta,posto telefon ne koristim,necu ga nikad prikljucit,bitan mi je samo internet,daju opciju prikljucka za 1kn....nema placanja rutera 750-850 kn kao u optimi ili bnetu ako uzimas bez ugovorne obveze i rekli su kao da je cijena fiksna 199kn jedino ako budem zvao vise od ogranicenja van hrvatske onda mi racun moze bit veci....ima li netko nekakvih iskustava sa opcijom,kolika je stvarna download brzina?sa iskustvima optime na kojoj smo prije bili je bila iskoristivost 11-12%,znaci od zakupne brzine 10mbps,stvarni download je isao do max 1.2mbps....kod h1 ako je tako to bi trebalo biti po nekom mom logickom ratmisljanju oko 6.5mbps....nemam volje listat 50 stranica i trazit pa ako netko moze rec bio bih zahvalan
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
kad smo kod torrenta,slucaj o sam sad procitao,to ti je normalna pojava s bilo kojim internetom,imao sam optimu,10mbps,nekad na torrentu nije mogo skidat 1kbps,skroz je kocilo,mislio sam stvar do neta,upalim steam,stavim nesta skidat i skida ko lud,torrent je piratski i na to se treba naviknit,il ce skidat normalno ili ce skidat nesta po tj dana....
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Killy kaže...
kolika je stvarna download brzina?sa iskustvima optime na kojoj smo prije bili je bila iskoristivost 11-12%,znaci od zakupne brzine 10mbps,stvarni download je isao do max 1.2mbps....

 ????

Kakva iskoristivost 11-12%?

Mislim da tebe buni Mbps -> MBps, odnosno bit i bajt oznake gdje je jedno malo b, drugo veliko B a razlike da bajt ima 8 bitova.

https://www.gbmb.org/mbps-to-mbs

10mbps -> 1.25 MB/s koliko si i dobijao.

Killy kaže...
kad smo kod torrenta,slucaj o sam sad procitao,to ti je normalna pojava s bilo kojim internetom,imao sam optimu,10mbps,nekad na torrentu nije mogo skidat 1kbps,skroz je kocilo,mislio sam stvar do neta,upalim steam,stavim nesta skidat i skida ko lud,torrent je piratski i na to se treba naviknit,il ce skidat normalno ili ce skidat nesta po tj dana....

 ???

Nema to veze s piratskim nego koliko ima seedera i koliko oni brzine sveukupno pustaju i o tome ovisi kojom ti brzinom od njih skidas, a ne jel piratski ili ne.

15 godina
offline
Re: H1 telekom

@Killy. Niti jedan operater u hr. ne usporava skidanje torrenta.
Brzina skidanja torrebta ovisi o mnogo stvari,koliko ljudi preuzima isti torrent,o brzini uploada koji si podesio,o postavkana porta u opcijama rutera,o programu sa kojim skidaš. itd Dobro prouči kako torrent radi,pa prema tome podesi svoj ruter i program za skidanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 17:49 (zzz).
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
razumje se sta sam mislio rec,to sto sam mbps napiso malom smovima vidi se da je sve malim slovima pisano tako da :) i tocno to za torrent,nisam ni mislio da oni usporavaju brzinu nego koliko ima seedera,zaboravio sam kako se to tocno zove pa nisam htio bubnit glupost jer dugo preko torrenta nisam nista skidao....sklopio sam "ugovor" s h1 telekomom,na fejsu su nudili 60mbps,more minuta telefoniranja i te brije,nakon razgovora od jednom je spomenuta brzina bila 40mbps,ne vise 60....ali hajde,i to ce biti dosta,tako da sam pristao....nadam se da nece bit velikih problema s njima jer meni osobno ta mreza nije nesto poznata....
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
a i ne znam gdje sam ja to tocno napisao da npr optima usporava brzinu skidanja kao sto ti mene "citiras" 😲 istina je da sam rekao da je torrent piratski,pod time sam mislio da skidas piratske stvari tj nesto sto nije legalno....pa se treba naviknuti jer se nesta moze skidat normanlo,a dosta stvari bas i ne previse normalno i sa dobrom brzinom skidanja.....manje hejtaj ili procitaj ko sta napise,najzesci su mi takvi ko ti....jer ako se nesta kaze,a losije objasni,to se ne mora se odma panika dizat nego se da uvijek pitat na sta si to tocno mislio....a meni osobno kad napisem mbps znaci megabyta po sekundi,razumjes?ili ipak ne jbg,tvoj problem 😙
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Killy kaže...
a meni osobno kad napisem mbps znaci megabyta po sekundi,razumjes?ili ipak ne jbg,tvoj problem 😙

 Moze tebi osobno mbps bit jednako "KKKK". Ako komuniciras s ostalima onda komuniciraj normalno da te se razumije. Isto tako, iz citata

sa iskustvima optime na kojoj smo prije bili je bila iskoristivost 11-12%,znaci od zakupne brzine 10mbps,stvarni download je isao do max 1.2mbps

je sve jasno da nisi bas tocno razumio o cemu se radi. Ili da mozda bolje objasnis ovu iskoristivost od 11-12%, kako si dosao do te brojke, osim naravno, tako da si uzeo 1.2mbps i podjelio s 10mbps i dobio tih svojih famoznih 11%, a u biti si imao punu brzinu jer ti je brzina bila 1.2 MBps jer nema sanse da su ti isporucivali 1 megabit rofl.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 22:31 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
isporuka je bila ajmo rec 10 do 12% brzine,kada smo imali 4 mb zakupnu brzinu,max download je bio priblizno 500kb ali jako rijetko,450 u prosjeku,znaci valjda razumjes sta ti pokusavam rec?i zasto famozna brojka?o cemu ti pricas?uzmes u obzir npr 10mb,iskoristivosti imas 1 mb i koliko je to postotak?48,22% mozda??jesi genijalac 😂😂😂😂😂 ubiti ne znam sta si se okacio na mene,kakvih problema imas?ja te ne razumjem....postavio sam normalno pitanje vezano uz h1 telekom jer trebam informacije....i uz to malo citao komentare i rekao nekom decku vezano uz torrent ono sto mislim kako je samo sam se krivo izrazio....imas li ti bitnijeg posla od igranja igrica,visenja na forumu po cijele dane i pametovat drugima?daj razguli :) inace sam onako agresivne naravi,ali davno su me prosla takva prepucavanja i podjebavanja drugih radi nekih gluposti....prvo sto mi pada na pamet da si neki balavac....ajde sad,nađi si neku zanimaciju i prestani "citirati" druge :) lijep pozdrav
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
i da jos dodam,da isporucivali su plafon 1.2mbps sto se downloada tice,znaci steam,origin,torrent,uplay,na bilo kojem programu od prvog dana to je bila max download brzina....dok sam recimo na onome ookla ili kako se vec net speed test zove,tamo mi je mjerili 10mb na koj kb vise....ali download je bio sasvim drugaviji sto je meni normalno postalo s vremenom....nadam se da si sad shvatio sta pricam...
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Killy kaže...
i da jos dodam,da isporucivali su plafon 1.2mbps sto se downloada tice,znaci steam,origin,torrent,uplay,na bilo kojem programu od prvog dana to je bila max download brzina....dok sam recimo na onome ookla ili kako se vec net speed test zove,tamo mi je mjerili 10mb na koj kb vise....ali download je bio sasvim drugaviji sto je meni normalno postalo s vremenom....nadam se da si sad shvatio sta pricam...

What is the difference between bits and bytes?

 

 

8 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Isporučili su ti OK brzinu, speedtest i operateri izražavaju brzinu u megabitovima u sekundi, dok torrent prikazuje u megabajtovima. 1 bajt = 8 bita. Znači, brzinu u megabitima podjeliš sa 8 i ispada otprilike 1.2MBps koliko si torrentom i skidao. Sve je u redu kod tebe bilo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Killy kaže...
isporuka je bila ajmo rec 10 do 12% brzine,kada smo imali 4 mb zakupnu brzinu,max download je bio priblizno 500kb ali jako rijetko,450 u prosjeku,znaci valjda razumjes sta ti pokusavam rec?

Rofl. I dalje ti nista ne razumijes i tupis po svome. Ne razumijes razliku bita i bajta al se nedas. Da, na 4mbita si na torentima dobijao to sto so dobijao, isto tako sad na 10mbita dobijas to sto dobijas i to je puna brzina, nikakvih 11-12%. To sto se osjecas povrijedjeno jer pricas gluposti pa te se prozove, to je vec stvar puberteta i proc ce te.

Killy kaže...
ja te ne razumjem....postavio sam normalno pitanje vezano uz h1 telekom jer trebam informacije....i uz to malo citao komentare i rekao nekom decku vezano uz torrent ono sto mislim kako je samo sam se krivo izrazio....imas li ti bitnijeg posla od igranja igrica,visenja na forumu po cijele dane i pametovat drugima?daj razguli :) inace sam onako agresivne naravi,ali davno su me prosla takva prepucavanja i podjebavanja drugih radi nekih gluposti....prvo sto mi pada na pamet da si neki balavac....ajde sad,nađi si neku zanimaciju i prestani "citirati" druge :) lijep pozdrav

 Postavio si pitanje i napisao zakljucak koji nema veze s vezom. Takve stvari se treba ispravit da netko ne bi procitao to i mislio "vidi stvarno isp isporucuje 11% iskoristive brzine".

Ostale rekacije govore o tvojim godinama pa dalje bitno, prilicno sam siguran da si jos u pubertetu, shvatit ces ako ikad procitas ponovno za par godina kako odgovaras na poruke. Lp i tebi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
eto bravo,daj si 5 :) ocito ni ti mene nisi razumio,al aj....mozemo se u nedogled prepucavat....lijep pozdrav i uzivaj
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
i u tome sam napisao svoje iskustvo,nekolicina ljudi je tako pricala,na neki nacin mi nije bilo jasno zasto pise za zakupnu brzinu npr 10mb a realna brzina skidanja je tako mala,realnih 10-12% ako me razumjes sta ti pricam?dok u vecini slucajeva ni sa 10mb zakupnom brzinom nisam mogao gledati spot na yutubu u full hd-u bez da 2-3 puta ne zasteka....i sto se realnosti tice,ja sa postotkom nisam nista pogrijesio....samo si ti mogao iznjeti svoje misljenje ili znanje i objasniti o cemu se radi,a ne se pravit teski pametnjakobvc....i da ti odma kazem,neka potraje to sto ja dugo odgovaram na poruku,ne zivim od foruma i interneta,treba nekad i radit nesta,otic u firmu odradit svojih 8 sati,ocito ti nemas takve obaveze i vjerovatno si teski nehljebar ,obo nije uvreda s moje strane nego ono sto je istina....jer sta tebe ima smetat ako ja nakon 1 dan odgovorim na poruku?moj boze....nemam se volje vise zamarat ili spustat na tvoj nivo....nađi nekoga svoje mentalne visine ili ti ga bolje receno nizine pa se prepiri koliko oces....jos jednom lijep pozdrav i uzivaj jer vidim da nitko ne javlja nista kakva su iskustva imali sa h1 tako da nema vise sta posjecivat ovu temu
15 godina
offline
Re: H1 telekom
You tube sa 10 mb/s radi bez greške  1080p ili 1080p60
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 8:03 (zzz).
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Killy kaže...
eto bravo,daj si 5 :) ocito ni ti mene nisi razumio,al aj....mozemo se u nedogled prepucavat....lijep pozdrav i uzivaj

 Razumio sam ja tebe, al ti ne razumijes razliku izmedju bita i bajta te i dalje brijes 10% brzine.

Killy kaže...
i u tome sam napisao svoje iskustvo,nekolicina ljudi je tako pricala,na neki nacin mi nije bilo jasno zasto pise za zakupnu brzinu npr 10mb a realna brzina skidanja je tako mala,realnih 10-12% ako me razumjes sta ti pricam?dok u vecini slucajeva ni sa 10mb zakupnom brzinom nisam mogao gledati spot na yutubu u full hd-u bez da 2-3 puta ne zasteka....i sto se realnosti tice,ja sa postotkom nisam nista pogrijesio....samo si ti mogao iznjeti svoje misljenje ili znanje i objasniti o cemu se radi,a ne se pravit teski pametnjakobvc....i da ti odma kazem,neka potraje to sto ja dugo odgovaram na poruku,ne zivim od foruma i interneta,treba nekad i radit nesta,otic u firmu odradit svojih 8 sati,ocito ti nemas takve obaveze i vjerovatno si teski nehljebar ,obo nije uvreda s moje strane nego ono sto je istina....jer sta tebe ima smetat ako ja nakon 1 dan odgovorim na poruku?moj boze....nemam se volje vise zamarat ili spustat na tvoj nivo....nađi nekoga svoje mentalne visine ili ti ga bolje receno nizine pa se prepiri koliko oces....jos jednom lijep pozdrav i uzivaj jer vidim da nitko ne javlja nista kakva su iskustva imali sa h1 tako da nema vise sta posjecivat ovu temu

 I dalje tupis o 10%, i dalje ne razumijes. Nisi dobio nikakvih 10% brzine vec si dobio punu brzinu, nije iskoristivost losa, itekako si pogrijesio s svojim postocima i mjerne jedinice te itekako zajebaju. Al i dalje tupis po svome. Uz to ni razumjevanje napisanog ti nije jaca strana jer nigje nisam ni napisao da me briga hoces odgovorit nakon 1 dana ili mjesec, vec na nacin na koji odgovaras, a upucuje na pubertet. Ne ocekujem da shvatis sad niti je bitno, al shvati da nisi nikakvih 10% brzine dobio i sto vec sve pricas vec punu brzinu. Koliko ces dobit na h1 ce se tek vidjet.

12 godina
offline
H1 telekom

Ste dobili obavijest u vezi optime?

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
H1 telekom

Htio bi prekinuti uslugu kod H1 telekoma i preći na Vip homebox. Jer kod H1 imam jedva 2,0-2,5Mb/s brzinu dok kod Vipa na probnom periodu imam u prosjeku oko 16Mb/s (i još mi je jeftiniji za 50kn).

Sad me zanima, da li moram stvarno im platiti da mi prekinu uslugu kod njih? Jer tako mi je rekao agent, da trebam platiti oko 800kn da bi mi prekinuli. Zvuči suludo, i puno novaca

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 telekom

Upravo zato sam i ja pitao gore za Optimu, znam da je long shot i vjerojatno neostvarivo, ali mozda imam pravo na raskid ugovora na temelju tih prelazaka.

 

Tako je i meni receno, trazio sam opis na mail da vidim dal ima koja shema, ali koliko vidim isto me ispada 900+ kn

 

 

"Dakle, ako uzmemo raskid pretplatničkog odnosa... naknada za raskid iznosila bi:

 

749,00 kn (uključenje) + 240,00 kn (6 mjeseci iskorištene promocije ) = 989,00 kn

 

Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.

 

S poštovanjem"

 

U neku ruku zalosno od njih sto nakon toga sto sam im se zalio, rekao da sam dobio bolju ponudu i vec imam poteskoca (koje su male, ali iritantne) nisu mogli nazvati i ponuditi nesto bolje. vjerojatno sam i mogao izmoljakat nesto bolje i prijetit raskidom, ali mi se stvarno nije dalo natezat

 

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 23:14 (Johnny4286).
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Osa kaže...

Sad me zanima, da li moram stvarno im platiti da mi prekinu uslugu kod njih? Jer tako mi je rekao agent, da trebam platiti oko 800kn da bi mi prekinuli. Zvuči suludo, i puno novaca

 Ako imas ugovornu obvezu i raskidas ugovor prije tog, bez valjanog razloga, vjerojatno da. S tim da, kod raskida ugovora imas dvije opcije. Raskid na temelju preostalog trajanja, ili raskid na temelju "nadoplate" pogodnosti, sto ti vise pase. Neka ti obe stvari izracunaju.

Johnny4286 kaže...

Upravo zato sam i ja pitao gore za Optimu, znam da je long shot i vjerojatno neostvarivo, ali mozda imam pravo na raskid ugovora na temelju tih prelazaka.

Tako je i meni receno, trazio sam opis na mail da vidim dal ima koja shema, ali koliko vidim isto me ispada 900+ kn

 Sto je to s optimom?

Za izracun raskida, trazi oba izracuna kao sto sam napisao gore.

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1362

Pretplatnik u svakom trenutku može raskinuti ugovor. Pretplatničkim ugovorom može se utvrditi da u slučaju kad se ugovor raskida prije isteka predviđenog roka trajanja pretplatnik mora platiti naknadu za raskid koja može biti:
mjesečna naknada za ostatak trajanja ugovora ili
naknada u visini ostvarenog popusta na proizvode i usluge ako je povoljnija za korisnika.

Koliko vidim, tebi su izracunali samo ovu drugu opciju (mozda jer je povoljnija).

Postoje jos neki drugi nacini raskida ugovora, pogledaj na hakom stranicama mozda se i na to nesto mozes pozvat. Isto tako, provjeri u cjeniku dali su sve to napravili kako spada. Vidim naplatili su ti ukljucenje, ako si prije vec bio na h1 pa produljivao ugovor, to ne mogu naplatit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 1:52 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: H1 telekom

Bio sam svjestan sto su mi izracunali, ali sam vidio da su cak i poslali jeftiniju cifru

 

Sto se same optime tice, sa racunom za prosli mjesec dosla je obavijest, da je HAKOM odobrio pripajanje H1 telekoma Optimi, zatim bla bla zelimo vam pruziti sve najbolje, te da postojecu uslugu mozemo nastaviti po trenutnim cijenama, nista konkretno nisu zapravo rekli

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
9 godina
offline
H1 telekom

Pitaj onda u hakomu dal mozes raskinut ugovor jer ti imas potpisano s h1, ne s optimom. Nisam tocno siguran kako to ide al oni ce ti znat. I raspitaj se radje sad nego kasnije da ti ne prodje rok za zalbu (ako postoji sansa).

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
H1 telekom

Ako netko hoće iskustvo, evo moje koje je skroz pozitivno...s novim ugovorom od 1. mjeseca i innbox routerom dosad nisam imao nikakvih problema, ne sjećam se kad sam zadnji put zvao podršku.

Imam ugovorenu brzinu interneta 30+ Mbps (min. 10), veza ne puca, wifi radi uredno kao i tv, torrente s dovoljno seeda mlatim s 3,5MB/s i apsolutno sam zadovoljan...evo i da pokucam od drvo, nek se tako i nastavi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
H1 telekom

Pozdrav. Takoder imam ugovor s h1,traje mi do 5/18. Prije par dana san se isa zalit na iznos racuna za 7 mj., i nazva san optimin broj koji su napisali na racunu (mislija san da je svejedno, posto su spojili firme). Operater optime mi je reka da mogu bez ikakve naknade pric sa h1 na optimu. Na optiminoj internetskoj stranici pise da se ugovor moze raskinit u razdoblju od 6 mj., tako da je to mozda opcija kako da se rijesimo ugovora sa h1.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Gdje na Optima stranici to piše? Link?

7 godina
offline
Re: H1 telekom
fandango kaže...

Gdje na Optima stranici to piše? Link?

 Evo sad san otisa na optiminu stranicu i vise toga nema. Vidin da su je updejtali, prije 3 dana je cijena za internet i telefon bila 140 kn, a sad je 135, i kad san stisa opsirnije o paketu tu je pisalo 6 mjeseci mogucnost raskida ugovora (nesto u ton stilu), sad toga vise nema, pise samo ovo o gratis HBO. Izgleda da san se zajeba lipo, potpisa san taj dan ugovor na daljinu. Srica da se moze raskinit u roku 14 dana, rekli su mi da mi papir dolazi u pon ili uto. Pretpostavljan da ce mi u ton slucaju nastavit tec ugovor s h1.

 

Edit:  Evo nasa san (3 mj doduse), i zva san sluzbu za korisnike. Potvrdija mi je operater, ali ta ponuda vridi samo za fixni internet, ne vridi ako se uzme paket s telefonom.

 

https://www.optima.hr/internet

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2017 19:01 (Tututuru).
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
PC - stručnjak kaže...

Ima zanimljivih stvari na ovom H1 v45.

 

VOIP je standardno na IPoE, Vendor ID: H1Telekom.Innbox_V45, VLAN: 3999, znači bez ispravnog Vendor ID-a nemože se dobit IP adresa za VOIP, jednostavno je DHCP na drugoj strani VLAN-a 3999 nebude dao.

 


 

 Postoji li način da se VOIP koristi preko smartphona kao što to može Fritz?

 

16 godina
offline
Re: H1 telekom
tomislav10 kaže...
sandokan111 kaže...
tomislav10 kaže...

 Imam. Amis.

 To je vip sad.

Stari amis, mozda, nisam ih koristio, ali po svemu sto sam cuo jedini kompetentni isp.

 Ja jesam prije H1 pa znam. Zato sam razočaran s korisničkom podrškom od H1.

 Ne znam za korisničku podršku, ali tehnička podrška H1 je top. Dugogodišnji sam korisnik H1 i mogu reći sve najbolje. Zvao za VPN namjestili mi na modemu za 2min. Zvao za passthrough namjestili za 2 min. Raspitivao se za VDSL dobio detaljno objašnjenje parametara, udaljenosti i mogućnosti moje parice. Sve što sam trebao odmah dobio razumjevanje. U drugih operatera sam dobio nogu "to nije u našoj odgovornosti","trenutno nemamo te informacije" i slično, možda i nije, ali su mi neki pomogli. Tako da možda sam jednostavno pogodio na dobrog agenta, a možda i na dobru podršku :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice