Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.157.359
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

-vjerojatno imaš smeće-malware ili torrent na računalu.. ili susjed ili mobitel itd.

-isključiš wlan, spojiš se žicom i vidiš, bootaš nešto live i odradiš test.

 

+ osim selotepa na žici, porta koji gori.. sad i o5 upload.. ima još dodataka infoa ili je to sad sve? :)

-tj s tim svim je normalno imati problem, a eliminacijom zaključiš jel problem tvoj pc-soft (malware.. jer ga ne moraš lako otkriti)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ihush kaže...

-vjerojatno imaš smeće-malware ili torrent na računalu.. ili susjed ili mobitel itd.

-isključiš wlan, spojiš se žicom i vidiš, bootaš nešto live i odradiš test.

 

+ osim selotepa na žici, porta koji gori.. sad i o5 upload.. ima još dodataka infoa ili je to sad sve? :)

-tj s tim svim je normalno imati problem, a eliminacijom zaključiš jel problem tvoj pc-soft (malware.. jer ga ne moraš lako otkriti)..

 taj dio sam vec eliminirao,problemi nastaju i kad je samo žično povezano(pc,ps,tv) i nema bežićnih uređaja(mobiteli), šteka i kad su samo bežični(mobiteli) i nema zičnih uređaja spojeno(pc,ps,tv)...problemi nisu stalno, napominjem 70% vremena radi super ali 30% ne radi super...također router je sx763 na jednoj strani kuće dok je na drugoj strani povezano lan kabelom asus ac1200 gigabit router koji je u access point mode-u, samo proslijeđuje internet... to bi bilo sad sve od info-a, no sto se tiče jos o routeru, ako spojim bilo šta žično na port 2 ne radi internet, iako kao sto sam prije rekao lampica gori od port 2 bilo ukljuceno nest ili iskljuceno...od torrenta apsolutno nista ne koristim jer kad trebam nest skidat koristim 4g+ od t-mobilea jer mi brze skine... jedino sto sam primjetio je da na ipadu i iphonu su bili ukljuceni syncovi, iphone koristi stari a ipad ponekad koristi djete kad gleda youtube, sad sam iskljucio syncove i od tog iako sumnjam da je tu bio problem jer zauzece clouda je vrlo malo

 

 

edit: upravo imam problema, od spojio sve uređaje samo sam ostavio svoj mobitel priključen, ping skače cak je i jitter 100 ms koji bi trebao biti 1 ms, kad restartiram router vrati se u normalu par minuta i opet nanovo.... ukljucio sam i Capsa aplikaciju na pcu, koja sluzi ujedno i za traffic monitoring i nigdje ne ukazuje problem da moji uređaji koriste upload ili download...

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 15:46 (dado16).
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

-besmisleno je koristiti neki soft na pcju za promt mreže, imaš router.. na njemu gledaj

+live kao mint, bootaš i siguran si da ništa ne ide s računala tj malware i sl. + isključiš wlan na routeru dok ne utvrdiš gdje je problem, nevažno što ti treba ili što povremeno radi ok.. ako želiš utvrditi što je uzrok-problem.. tj tad se ne ostavlja na pola samo zato jer par minuta radi, opet će se isto ponoviti. Primiš se tog i eliminiraš-testiraš sve, pa i lan kabel, sve isključiš, eto opet novi podatak dodatni router-AP.. ili možda kvar routera (jer ima problematičan port, često nakon grmljavine i sl..).

-neće ti neki soft otkriti uzrok i kreni eliminacijom svega što možeš, sve što možeš isključiti-eliminiraj, tad znaš da ono što ostane = problem ili operater pa ne možeš ništa. npr što ako je problem mrežna na računalu ili kabel? što ako je malware ili dodatni AP ili .. tj želiš li utvrditi uzrok i eliminirati ili samo želiš odgovor kao stistni taj buttton i tad je sve fixano.. -nema tog butona, nema nextanja...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 16:37 (ihush).
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

okej, za sad privremeno nađen problem, kad se spoji samsung note 9 na wifi mrežu 2.4ghz ping se penje na 2000 msa i više, kad se spoji na 5 ghz sve je ok....cim se pokrene sa mobitela na 2.4 ghz bilo kakav streaming ili nesto vezano za internet ping skace, dok je na 5 ghz tih problema nema....nadam se da je samo u tome problem, ono sto je fun fact da dok sam zivio u zagrebu i imao optiku 200 mbps, isti taj problem sam imao sa samsung s7+ modelom, cim se spajao na mrežu router se doslovno gasio(Dok nisam promjenio firmware), sad na novijem modelu opet slicni problemi....

 

 

Edit: napravio sam guess network sa limitiranim uploadom na 0.1 te sad funkcionira kad se spoji note 9...nemrem skuziti sta trosi upload na mobitelu sve je iskljuceno od syncova

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 23:11 (dado16).
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
dado16 kaže...
također router je sx763
asus ac1200 gigabit router koji je u access point mode-u

 O boze :) Koliko si ti samo bitnih stvari izostavio iz svega, a isp kriv :)

 

Znaci, sto se tice routera, taj router se ne proizvodi nekih valjda 10 godina, i sve sto je u upotrebi je vec vraceno, a ako nije vraceno, onda je prije vracano, tako da je taj tvoj router netko vec odbio barem jednom jer mu je radio probleme. Opce poznati problem s njim je jos i to da se nakon x dana zblesira. Sto to znaci? Pa jednostavno prestane radit kako treba. Kad se restarta bude opet sve ok. Ovo vrlo jednostavno provjeris na internetu.

Onda jos imas i AP spojen na njega :)))))))

 

i sve to na 10/0.5.

Ipak su u sumi a ne u iskonu....

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
jos uvijek se dešava, nije pomogao guess network, ali čim se od spoji note 9 sa mreže sve radi normalno ping bude 30....
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Eto rjesio si problem. Bolje da je to nego da su rute.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
e da je bar riješen, note 9 nije moj nego od žene i nema sanse da izdrzi bez interneta, tak da jos uvijek patim u pojedino vrijeme, al to nastavljam u samsung forumu, posto više nije ocito do iskona
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

To su sad vec bracni problemi :)

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
dado16 kaže...

ja sam sad opet prijavio problem sa pingom

 

brzina 10 mbps i pod testom pokazuje 10 al je ping u nebesima, nikakav download niti upload u ovom trenutku se ne dešava a ping pleše

 

prilažem sliku

 

 

sto se tice parametara u samom router i noise margini i atenuaciji linije, sve je u normali čak i iznad prosječno dobro al svejedno se problemi dešavaju

 I ja imam probleme sa ping-om, svako malo mi skoci ping sa 6 na oko 80 do prvog Iskonovog cvora i tu i tamo se pojavi 1% packet loss.

 

Linija je dobra, a stanje se blago popravilo nakon sto sam stavio njihov router u bridge, ali nikako da se u potpunosti rjesim smetnji.

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Predao zahtjev 15.12. Još uvijek čekam nekog da se javi d će doći složit I optiku u stan koji već ima komplet priprema za to.

Došao je sms ocekujte kroz 2 tjedna isporuku. Vidim da po zgradi lutaju t-com tehnicari ali ne traze mene nazalost.

Koliko sam skuzio tcomovi tehnicari to slazu.

 

Gori mi pod petama, ispicao sam cijeli net u tarifi I cura I ja, I čekaš da će doci, ali eto,

Sto se točno toliko čeka nije mi jasno...nije ni počelo već su mi digli tlak.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Kakvo je iskustvo sa stabilnosti brzine? U pitanju je NET paket za 189 kn mj.
Dostupna je i veća brzina na mojoj adresi.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Iskon je jednako tcom..Brzina je stabilna ukoliko je parica u redu..

Jedino lažu da uključuju najveću moguću brzinu..

Uključuju profil koji imaju sa određenim postavkama brzine, a ne najveću moguću brzinu na datoj parici..

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
fila2208 kaže...

Predao zahtjev 15.12. Još uvijek čekam nekog da se javi d će doći složit I optiku u stan koji već ima komplet priprema za to.

Došao je sms ocekujte kroz 2 tjedna isporuku. Vidim da po zgradi lutaju t-com tehnicari ali ne traze mene nazalost.

Koliko sam skuzio tcomovi tehnicari to slazu.

 

Gori mi pod petama, ispicao sam cijeli net u tarifi I cura I ja, I čekaš da će doci, ali eto,

Sto se točno toliko čeka nije mi jasno...nije ni počelo već su mi digli tlak.

 Eto, ja sam u kući pa nije ista stvar, ali dok su uveli kabel do kuće, postavili njihov razvodni ormarić na zid, pa su onda drugi došli dovest nit po kući do mjesta za modem, onda je došao drugi tehničar koji je provjerio instalaciju i tek je onda došao tehničar s ONT-om i routerom. Od kad su postavili ormarić na zid je prošlo nekih 4-5 tjedana dok se to sve završilo. 

 

Jesi probao zvat da vide koji je status ili da pošalju požurnicu ako mogu. Možda prvo spajaju HT korisnike jer je HT kao premium tier usluge dok je Iskon možda niži prioritet.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...
fila2208 kaže...

Predao zahtjev 15.12. Još uvijek čekam nekog da se javi d će doći složit I optiku u stan koji već ima komplet priprema za to.

Došao je sms ocekujte kroz 2 tjedna isporuku. Vidim da po zgradi lutaju t-com tehnicari ali ne traze mene nazalost.

Koliko sam skuzio tcomovi tehnicari to slazu.

 

Gori mi pod petama, ispicao sam cijeli net u tarifi I cura I ja, I čekaš da će doci, ali eto,

Sto se točno toliko čeka nije mi jasno...nije ni počelo već su mi digli tlak.

 Eto, ja sam u kući pa nije ista stvar, ali dok su uveli kabel do kuće, postavili njihov razvodni ormarić na zid, pa su onda drugi došli dovest nit po kući do mjesta za modem, onda je došao drugi tehničar koji je provjerio instalaciju i tek je onda došao tehničar s ONT-om i routerom. Od kad su postavili ormarić na zid je prošlo nekih 4-5 tjedana dok se to sve završilo. 

 

Jesi probao zvat da vide koji je status ili da pošalju požurnicu ako mogu. Možda prvo spajaju HT korisnike jer je HT kao premium tier usluge dok je Iskon možda niži prioritet.

 Zvao sam ih, kaže u zakonskom roku od 40 dana.

Usput sam došao do tehničara koji kae da čeka nalog od iskona, on je pogledao sve I rekao da ima 20min posla, ali mora čekati iskon da pošalje nalog. 

Sad mi je receno da je 15.1, tj sutra. Dakle maltene mjesec dana. Ne dode li sutra, raskinuti ću ugovor I uslugu kojju još nisam ni dobio, te ću zvat I hakom da vidim šta mi mogu podavlit kakve neke penale ili nesto, za uslugu koju nisam ni dobio lol.

 

Užas sve u svemu, za 20min posla oni me drže mjesec dana, a zgrada novogradnja, sve spremno, provuceno, skrimpa kablove I ruter I popije gemist samnom I eto neta.

 

Razocaran sam za pocetak,a  ne bude li brzina bar 150mbita e tek onda će bit belaja.

 

Javim se sutra, nadam se s optike

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Eto, bio gospodin, nije htio ni gemišt popit, spojio sve u 20min. 


Da sam ovo morao čekati skoro mjesec dana, ali dobro. Prvi pogled na brzinu i već sam zaborvaio muke od prije 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Koji je to paket i kolko plaćaš?
Malo prije sam uzeo NET paket za 189kn/mj(bez ugovora).
Zgrada je Nova galerija u Zgu, mislim da ne bi bilo problema.
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

200/100

24mj

 

mislim 189kn

 

169 ti je 100/50 mislim.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ahaa, to je onaj paket za +20kn/mj?
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dex.pwn kaže...
Ahaa, to je onaj paket za +20kn/mj?

 

 

a da, vrh je što sam dobio 200/100 full, i mislim da se isplati tih 240kn godišnje.

skidaš brzinom 20+ mb/s., kao da kopiraš lol

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Novi kanali na Iskonu!

Upravo dobih poruku sa dvije vijesti od Iskona; dobrom i lošom!

 

Dobra je da nam uvode svih 6 Arena, a loša je da ukidaju sve sport klubove!  Navodno su im preskupi.

 

Arene uvode 28.01.2020., a sporklubove ukidaju sa 11.02.2020.g.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Normalno da im je SK skup kad su Arene u vlasništvu HT-a, isto kao i Iskon.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 19:34 (stipest).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Baš me zanima je li ovo moguć razlog za raskid ugovora bez plaćanja penala?
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
tomislav10 kaže...
Baš me zanima je li ovo moguć razlog za raskid ugovora bez plaćanja penala?

 -je ako to zatražiš i navedeš kao razlog-uvjet, tj svaka izmjena postojećih ugovorenih usluga-cijena-ponude je opravdani razlog za raskid tj time ugovor zapravo raskida-krši operater ali on nema pravnu mogućnost raskida dok to korisni ne zatraži ili 'viša sila'.. ako to iskoristiš, tad imaš, ako ne iskoristiš, tad nemaš. Ugovor uvjek možeš raskinuti, samo je razlika u štetnosti-penalima.. i pravnoj službi, formalnom zahtijevu pa do tog da imaš advokata kalibra prodanovića možeš biti nevin za bilo koji zločin.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Kako izgleda uvođenje optičke niti u stan?
Podstanar sam i ne bi baš da mi rastavi stan kako bi imao neta.
Preko fejsa su mi rekli da može preko telefonske linije ići, a kad sam vidio da u mailu ima ugovor za uvođenje optičke niti.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 23:26 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Molim vas da probate otvoriti ovaj stream na twitchu. Ili bilo koji drugi. Lag totalni svakih par sec. SAmo na twitchu na iskonu. Na a1 sve radi: SAmo da eliminiram neke stvari kod dijagnostike. Tnx.

 

https://www.twitch.tv/dakillzor

 

Edit: radi kad upalim vpn..... koji k se dešava?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 23:35 (Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Frenzy kaže...

Molim vas da probate otvoriti ovaj stream na twitchu. Ili bilo koji drugi. Lag totalni svakih par sec. SAmo na twitchu na iskonu. Na a1 sve radi: SAmo da eliminiram neke stvari kod dijagnostike. Tnx.

 

https://www.twitch.tv/dakillzor

 

Edit: radi kad upalim vpn..... koji k se dešava?

 ja na iskonu i sve mi okej radi

9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
tomislav10 kaže...
Baš me zanima je li ovo moguć razlog za raskid ugovora bez plaćanja penala?
ihush kaže...
tomislav10 kaže...
Baš me zanima je li ovo moguć razlog za raskid ugovora bez plaćanja penala?

 -je ako to zatražiš i navedeš kao razlog-uvjet, tj svaka izmjena postojećih ugovorenih usluga-cijena-ponude je opravdani razlog za raskid tj time ugovor zapravo raskida-krši operater ali on nema pravnu mogućnost raskida dok to korisni ne zatraži ili 'viša sila'.. ako to iskoristiš, tad imaš, ako ne iskoristiš, tad nemaš. Ugovor uvjek možeš raskinuti, samo je razlika u štetnosti-penalima.. i pravnoj službi, formalnom zahtijevu pa do tog da imaš advokata kalibra prodanovića možeš biti nevin za bilo koji zločin.. itd.

 Nije moguće tražiti prijevremeni raskid. Osim ako ti oni dobre volje zbog čuvanja odnosa s korisnicima ne ponude raskid bez penala dobrom voljom. Ali zakonski, ne. Ispod paketa kanala svih operatera ti lijepo piše tekst u stilu: "Popis kanala nije fiksan te je podložan promjenama." 

Ti se ugovorom ne vežeš za specifične kanale u ponudi već za televizijsku uslugu operatera.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

-ne, njihovi opći uvjeti kako god ih oni tumače nisu zakon.. a zakon je btw jači kao i pravo korisnika.

-kreni od prve rečenice, koja je netočna, tj svaki ugovor se može raskinuti. Ovisno o uvjetima imaš ili nemaš štetne posljedice. Ukolilo se bilo što vezano uz postojeći ugovor izmjeni, tad ugovorna stranka ima pravo tražiti raskid, penale i sl. ali ne znači da će to i dobiti, tj vidi malo npr banke-švicarce.. pri čemu je zakon isti, no tumačenje je sad napokon 'dobro'.

-upravo prošle godine ti je primjer a1 izmjena cjenika, uvođenje nove stavke-20kn i time si imao pravo raskida..

-to što se oni ograđuju od nemogućnosti jamčenja isporuke neke usluge ili tv kanala.. na što recimo nemaju utjecaj ili njihovi opći uvjeti.. -kraće, ne. Zakon je jedno, njihove želje drugo, tumačenje (hakom) treće itd.. i svaki sudski spor se može dobiti ili izgubiti, dovoljno je proceduralna greška i tad neko pravo koje inače imaš više nemaš itd. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...

 Nije moguće tražiti prijevremeni raskid. Osim ako ti oni dobre volje zbog čuvanja odnosa s korisnicima ne ponude raskid bez penala dobrom voljom. Ali zakonski, ne. Ispod paketa kanala svih operatera ti lijepo piše tekst u stilu: "Popis kanala nije fiksan te je podložan promjenama." 

Ti se ugovorom ne vežeš za specifične kanale u ponudi već za televizijsku uslugu operatera.

 

  Po tvom bi provider mogao promijeniti sve kanale i to ne bi bio dovoljno dobar razlog za raskid ugovora bez plaćanja penala?

 

  Ne bih baš rekao ...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice