Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.160.007
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Rant warning !


Eto i moje iskustvo s Iskonom, prebacili se u petak ,11.1 s Amisa(sada Vip/A1) na Iskon i od onda samo problemi.

Mali info , mreža se sastoji od 4 računala +smart tv +steam link-a , sve povezano preko 2 Gigabit switch-a raspodijeljeno na 3 kata. +naravno hrpu bežičnih uređaja.

No eto u petak isključili Amis i upalili iskon ruter , no gledaj čuda ne radi ništa . Dobili smo potrgani rabljeni ruter s lažnim napajanjem . No dobro . Zovem korisničku službu . ''Da, da , poslat ćemo servisera još danas'' . Dođe majstor iz Telefonvod-a i odmah ustanovi da je utor na ruteru potrgan , krivi punjač , a i telefonski kabel (Iskonov , telefonski-Ethernet glava) potrgan . Sve izmjeni , novi ruter s originalnim napajanjem . Spojimo se , sve radi . Super . Spojim u subotu Iskon Tv uređaj (isto došao rabljeni, ali barem s pravim napajanjem i novim daljinskim) i gledaj čuda , cijela lokalna žicana mreža padne . Gasi pali ruter . Radi par minuta te padne . Zovem korisničku službu (25 minuta čekanja) i dobijem odgovor , '' pokušajte ruter isključiti iz struje i 10 puta pritisnuti pali gasi ''?????. No dobro , to uradim , radi mreža 10 minuta i opet padne . Zovem ponovno --''napravit ćemo reset rutera''--opet sve isto . Ajde , očito nemaju pojma . Isključim Iskon tv iz žičane mreže , i gledaj čuda sve radi . Sljedeći dan, spojim iskon tv da vidimo što će se dogoditi . kako sam ga uključio tako je mreža pala . Niti jedan uređaj nema vezu s ruterom , jedino Iskon tv radi. Zovem korisničku službu . Obavještavam ih da Iskon tv uređaj ruši mrežu. Objasnim da je spojen preko switch-a s još jednim računalom u Lan1 port na ruteru. Njihov odgovor --svako računalo mora biti spojeno na svoj lan utor (na ruteru ih je četiri) . Pitam što ne može preko switcha .''Svaki uređaj MORA biti spojen na svoj lan utor , inače nemaju dovoljnu propusnost''. --Pitam ga ja '' a što ako je spojeno preko gigabit switcha , najuža točka je još uvijek od rutera na mrežu (20Mbit/s)''(gigabit switch(1Gbit/s)-lan utor (1000Mbit/s)-Mreža 20Mbit/s) A on mi potpuno ozbiljno odgovori da to nije moguće , zato što to ne postoji . Ja zbunjeno ''što ne postoji''. Gigabitna mreža ne postoji to znači da imate optički kabel od računala do rutera --- Sorry , ali WTF. Naravno on inzistira da takva lokalna mreža ne može postojati , a samo molim da registrira da iskon tv ruši mrežu , --ne može ''oni'' vide da je ''sve uredu'' -pitam što da onda radim , njegov odgovor : ''Pa nije to neki problem , pa nećete valjda i računalo i televiziju istovremeno koristiti .(Vraćamo se u dial-up vrijeme ?!?!? )

Eto predajem se, nakon 12 poziva i 4 sata davljenja s korisničkom službom , Iskon tv još uvijek ne radi , mreža tako li-la malo radi , malo ne radi.

Poslao zahtjev za raskid ugovora , vračam se na Amis tj A1.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Kolegi na prethodnoj stranici: isto radi -30kn prešao kod njih. Jako zadovoljan, isto ko T-Com. Doveo frenda i sad imam 9 GB, 2k min/sms i 10h free Iskon TV koji mi dobro dođe kad putujem negdje da pogledam utakmicu.


16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
jonas19 kaže...

Rant warning !


Eto i moje iskustvo s Iskonom, prebacili se u petak ,11.1 s Amisa(sada Vip/A1) na Iskon i od onda samo problemi.

Mali info , mreža se sastoji od 4 računala +smart tv +steam link-a , sve povezano preko 2 Gigabit switch-a raspodijeljeno na 3 kata. +naravno hrpu bežičnih uređaja.
......................

                 .......................

Eto predajem se, nakon 12 poziva i 4 sata davljenja s korisničkom službom , Iskon tv još uvijek ne radi , mreža tako li-la malo radi , malo ne radi.

Poslao zahtjev za raskid ugovora , vračam se na Amis tj A1.

 Ovo tvoje iskustvo mi slici na horor. strasno

da malo zezam. ..... dobro da uz to internet i tv ista li-la radilo, da ti nije telefon prebacio u dvojni telefon. Znas ono... susjed prica a ti nemres zivkati... dok susjed ne naprica svoje..i oslovodi liniju. To ipak nisi dozivio. Nije tak lose. ne!?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 0:51 (Jebodiah).
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
jonas19 kaže...

Rant warning !


.........

...............

Poslao zahtjev za raskid ugovora , vračam se na Amis tj A1.

 I ja sam bivsi Amisovac.

Nisam siguran, ali stekao dojam.

Da ces ti  tesko vratiti se nazad u A1/Amis.

Naime. negdje ljeto 2018, na moju adresu je pisalo da imam Homebox a za susjednu ulicu,koja je jako blizu, ima 50-70 Mbos internet, uz Bnet i HT optika,

Pocela skolska godina, rujan 2018,  na susjednoj adresi vise nema 50-70 Mbos, nego kao i ja Homebox.

Kasnije sam shvatio tokom razgovora s tehnicarem i inih ljudi. da A1 ne zelki vise placati HT bitstream, pa zato nude samo Homebox.

Zato velim da postoji mogucnost da ti ne mogu ponuditi klasnicne usluge nego samo Homebox.

Ja se nadam da nemas takav slucaj.

svako dobro.

 

9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Pa probno spoji IskonTV direktno u lan port na routeru, a ostatak mreze posebno pa vidi da li onda imas problema.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
matteo.st kaže...
Pa probno spoji IskonTV direktno u lan port na routeru, a ostatak mreze posebno pa vidi da li onda imas problema.

To sam isto isprobao , IskonTv u Lan1, Smart Tv u Lan2 , 1 računalo u Lan3 , isto ishod , rušenje mreže .

10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Kada se mreža sruši ne radi telefon , ali susjeda nisam čuo ;)

Kucni telefon skoro i ne koristimo , svi imamo mobitele .

9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
jonas19 kaže...
matteo.st kaže...
Pa probno spoji IskonTV direktno u lan port na routeru, a ostatak mreze posebno pa vidi da li onda imas problema.

To sam isto isprobao , IskonTv u Lan1, Smart Tv u Lan2 , 1 računalo u Lan3 , isto ishod , rušenje mreže .

 Onda ti je Iskon tv box neispravan tj LAN port mu je vjerojatno u nekakvom kratkom spoju. To se i meni dešavalo na jednom uređaju. Jel ga spojim pojebe IP adrese svim spojenim uređajima, čak i preko wifija. 

10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Šta mislite,da ih ne zovem,hoće li mi promijeniti paket,imam još tri mjeseca do isteka ugovora,onaj trio paket plaćam 240kn,a uzeo bi sad samo internet(99.90 kn) i iskon mobile koji dođe također oko 100 kn pa bi u kombinaciji plaćao ukupno 200 kn mj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
froxie24 kaže...
jonas19 kaže...
matteo.st kaže...
Pa probno spoji IskonTV direktno u lan port na routeru, a ostatak mreze posebno pa vidi da li onda imas problema.

To sam isto isprobao , IskonTv u Lan1, Smart Tv u Lan2 , 1 računalo u Lan3 , isto ishod , rušenje mreže .

 Onda ti je Iskon tv box neispravan tj LAN port mu je vjerojatno u nekakvom kratkom spoju. To se i meni dešavalo na jednom uređaju. Jel ga spojim pojebe IP adrese svim spojenim uređajima, čak i preko wifija. 

 Molio sam ih da zamjene , njihov odgovor je bio da oni ne mogu prijaviti kvar ,više manje pod izlikom što to je njihova ''nadležnost'' do rutera , nakon toga je moj problem . Napisao im još jedan email . pa kada odgovore  napravit cu  update situacije

5 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Stavi:

Lan1-racunalo (ima najvecu propusnost-mjeri brzinu na ostalim pojedinacno i vidit ces da je tako)

Lan2-iskon tv (direktno bez ikakvih switcheva ili kurca palca)

Lan3-sve ostalo (svitchevi, boxovi, ps4 itd...)

 

Ako iskontv spojis preko bilo cega veza ce pucati (razlog neznam niti sam uspio rjesiti...

 

Ovako meni radi (doduse uz dnevno pucanje veze od min 3x)

 

Ali za cijenu od 135.99 kn (brzina neta do 35, iskon tv plus hbo paket, hbo2go, hbo on demand i telefon) nemozes se pretjerano zaliti

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Neće ništa raditi preko switcha ako na taj switch dodaš STB jer se port na Iskon ruteru, gdje je taj switch spojen, bridgea u port za IPTV. Znači, STB direktno u ruter, bilo koji port, switch u drugi port i uredno imaš net preko njega. Ako nešto ne bude radilo, pošalji PP pa budem provjerio sutra u čemu je problem.
11 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Čini se da sam izašao van ugovora budući da mi ne žele reći do kad mi vrijedi ugovor, pa bi uzeo sad neki tv dobar s onim bonom 1000 kn elipso. Može li se to tako ili trebam biti baš friški korisnik?

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 19:05 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Kod svake obnove imas pravo na bon. Nazovi prodaju i oni ce sredit proceduru za dobivanje bona pa na iskonwebshopu odaberes koji ces proizvod (kao ulogirani korisnik)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 19:54 (WithSkill).
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

istice mi ugovor duo tv+net 20mbit za tj dana...pred cca mj dana sam ih zvao i ponudili su mi za 10kn manje (230kn) 50mbit i isto tv (neke razlike u programima, ne sjecam se) sta u svakom slucaju JE bolje...pitao sam ih za ono sta reklamiraju za 160-170kn koliko vec isto 50mbit + osnovni + jos neki paket, pa su mi odgovorili da je samo za korisnike koji uzmu sim karticu...

 

pretpostavljam da nakon mj dana nema nekih promjena...slijedi pitanje:

 

ako se nazove ninu (na onaj br moba sta reklamiraju), da li tamo se mogu dobiti kakvi bolji paketi nego ovi sta su u prodaji? tj neki custom, za visegodisnjeg korisnika?

postoji li uopce kakav novi paket (iskljucivo samo tv + net 20-50mbit - optiku nemogu, max sta sam izmjerio je 64mbit u zgradi) za kojeg se ne pise na njihovim stranicama i koje tv+net pakete imate vi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Spacecraft kaže...

Može pomoc?

Iskon net.

 

Imam 30mbps brzinu ali mi tu i tamo zna zaglaviti na 10.

Dovoljno je samo ustekati kabel u drugi port i sve se vraca u normalu. 

 Idi u postavkama adaptera na kompu i pod properties LAN adaptera ima postavka nešto s brzinom ili slicno i tamo imaš automatic, 10M, 100M i 1000M half duplex i full duplex. Stavi na 100M full duplex.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Eto gledam taj ISKON sad oko 2 tjedna več.. Nekako mi se čini OK sa mobilnom 249 kn.

 

Pa me zanima kakova su vaša iskusta sa fiksnom?!

Sad imam 50MB tv na t comu i fiksnu, sve funkca brez brige.

A ovi mi za isto daju i mobitel tarifu, inače sam 150 metara do centrale.

Ima li nekih problema, kakova podrška..., da nebude štucalo navečer.. itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ja sam ti na otprilike istoj udaljenosti od centrale, radi mi uredno sve. 50/10 brzina, propusnost cca 105/60. Trio paket imam, mobilnu nemam.
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Ja sam ti na otprilike istoj udaljenosti od centrale, radi mi uredno sve. 50/10 brzina, propusnost cca 105/60. Trio paket imam, mobilnu nemam.

 okej, eto i ja sam tu negdje,  sam meni propusnosta varira od 120/60 do 90/45...onda se vjerovatno prebacim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 21:25 (Zver).
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ako se netko misli prebacivat na Iskon, može mi se javiti u PP pa možda sredimo neki popust.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Zver kaže...

Eto gledam taj ISKON sad oko 2 tjedna več.. Nekako mi se čini OK sa mobilnom 249 kn.

 

Pa me zanima kakova su vaša iskusta sa fiksnom?!

Sad imam 50MB tv na t comu i fiksnu, sve funkca brez brige.

A ovi mi za isto daju i mobitel tarifu, inače sam 150 metara do centrale.

Ima li nekih problema, kakova podrška..., da nebude štucalo navečer.. itd?

 zbog tog sranja sa štucanjem odn pucanjem linije u večernjim satima sam i prešao na t-com iako je skuplji.

dva mjeseca sam na t com i NI JEDNOM mi nije pukla veza ili slično sranje koje sam trpio od Iskona.... svakodnevno mjeeeeesecima.. (normalno, za sve sam bio kriv ja odn. moje kućne instalacije)

 

ako misliš na bakar.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Na tv-u imam opciju hdmi truecolors. Kad ju upalim nestane zvuka, ali slika normalno radi . Ima li tu pomoći? Inače imam onaj stariji iskonovisk setbox (vip 1009).

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 20:26 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ti u iskonu su takvi dibidusi da je to strašno ...  kad imam neki problem više ih ne zovem nego samo prijavljujem pisanim putem. Kad bi ih nazovao radi nekog problema svaki put mi uvjetuju gašenje/paljenje rutera i reset na tvorničke postavke bez toga ništa dalje ... katastrofa

 

Prije 2-3 godine cigani prerezali kablove i sve firme u okolici ostale bez tel/net-a. Zovem ih ja da im prijavim kvar javi se neka glupa klinka i objasnim joj o čem se radi ona meni da zamijenim tel. kabel inače neće prijavit kvar. Ja joj pokušavam objasnit da nema nitko u okolici telefona i da to nema veze sa mojim kablovima itd. ma kakvi još mi se bahati. I ajde nazovem ja za 5 min kao promijenio sam kabel da prijavim kvar drugi mi veli da resetiram ruter na tvorničke postavke ...  jer bez toga neće prijavit kvar ...  žešći idioti. A da ne pričam da im je trebalo 10 dana da poprave kvar s time da od tih 10 dana, 9 im je trebalo da izađu na teren.

9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Memphis kaže...

 A da ne pričam da im je trebalo 10 dana da poprave kvar s time da od tih 10 dana, 9 im je trebalo da izađu na teren.

 10 dana? Ti si sretnik. Rok im je 5 dana za otkloniti kvar, po HAKOMovoj regulativi, u suprotnom imaš pravo na raskid bez penala.

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ma nemam ja UO. Ali i dalje imam problem sa njima, ruter šteka i gubi se wireless pa ga moram svaki dan gasit 2-3 puta. Neće prijavit kvar dok ne odradim njihove retardirane osnovne korake;

 

1. upali/gasi ruter - ako ne radi zovi ponovo

2. iskopčaj ga iz struje i stisni gumb za paljenje 10 puta (da se kondenzatori isprazne) ako to ne pomaže, zovi ponovo

3. resetiraj ruter na tvorničke postakve

 

Zapeli smo na 3. koraku jer ja ga resetiram na tvorničke a oni vele da nisam jer to ne vide u sustavu i da je zadnji put resetiran 2013. godine. A tad sam uzeo njihov priključak i od tad je resetiran na defaultne postavke jedno 20 puta. Tak da smo zapeli kod prepirke i dalje ne ide od toga.

 

Uglavnom, poslao sam im prigovor na mail neka se izjasne jel hoće zamijenit ruter da radimo dalje ili ne ... međuvremenu proučavam ponude drugih operatera, ako ništa drugo promijenom providera ću bar dobit novi ruter.

8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
5 dana je rok za ukloniti kvar na opremi kod korisnika, ne za prekid.

8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Kaži njima da ga resetiraju preko sustava. Kad god odradiš tvornički, to se mora pojaviti u sustavu. Ili je ruter problem ili ne odradiš tvornički (malo vjerojatno, ali svašta sam doživio).

Dok nema službene obavijesti o prekidu, sve te provjere se standardno rade, ne zato što je nekom dosadno, nego da se ne šalje tehničar za nešto za što ne treba. Imao sam i sam slučajeva gdje su odbijali te provjere i tražili tehničara jer je "prekid vani na liniji", da bi na kraju, nakon 15 minuta uvjeravanja da treba odraditi provjere, spojili nazad kabel koji je baka ili netko treći odspojio tijekom čišćenja i sve bi odjednom proradilo. Prepiranjem i svađom nećeš ništa postići. Taj koga si nazvao nije kod tebe i ne zna što se događa niti je siguran da je to istina što govoriš, iako je. To je par minuta posla što ćeš odraditi i poslat će ti tehničara. Ako nešto ne prolazi.
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Kaži njima da ga resetiraju preko sustava. Kad god odradiš tvornički, to se mora pojaviti u sustavu. Ili je ruter problem ili ne odradiš tvornički (malo vjerojatno, ali svašta sam doživio).

Dok nema službene obavijesti o prekidu, sve te provjere se standardno rade, ne zato što je nekom dosadno, nego da se ne šalje tehničar za nešto za što ne treba. Imao sam i sam slučajeva gdje su odbijali te provjere i tražili tehničara jer je "prekid vani na liniji", da bi na kraju, nakon 15 minuta uvjeravanja da treba odraditi provjere, spojili nazad kabel koji je baka ili netko treći odspojio tijekom čišćenja i sve bi odjednom proradilo. Prepiranjem i svađom nećeš ništa postići. Taj koga si nazvao nije kod tebe i ne zna što se događa niti je siguran da je to istina što govoriš, iako je. To je par minuta posla što ćeš odraditi i poslat će ti tehničara. Ako nešto ne prolazi.

 Dečec, neću ja nikog više zvat niti ikom išta reć ... ja sam svoje reko a sad je red na njima. Fala bogu danas ima neke konkurencije iako to nije prava konkurencija pa ne moram gubit svoje vrijeme da me netko shvati ozbiljno. To što oni nemaju adekvatnu podršku za svoje usluge nije moj problem kao ni njihov vezano za posljedice ukoliko ja ne platim račun.

 

Ja nisam neki klinac koji doma kopa nos i nema drugog posla nego nazivat i maltretirat agente. Radio sam ja ko njokli u SZK i jako dobro znam kako to funkcionira, pogotovo danas kod takvih većih operatera. Što si gluplji to si bolji ... imaš procedure striktno se drži toga i ne odstupaj nimalo, niti išta pitaj. To što agent ne zna prepoznat s kime ima posla i boli ga kifla isto tako nije moj problem.

 

btw. resetirali su oni ruter preko svog sustava bar jedno 10 puta međuvremenu kad nije prošao update usluge i to nije htjelo proradit pa su mi svakim pozivom resetirali na tvoničke a ja svaki put za njima namještaj mrežu i dr. sve ponovo.

8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Iskreno ne djeluješ mi kao netko tko je ikada radio u takvom okruženju, s obzirom na pisanje. Sve procedure postoje s razlogom, upravo zato što eliminiraju slanje tehničara i daljnje provjere na preko 50% poziva. (Netko ištekao kabel, krivi izvor na tv-u, itd.). I vjeruj mi, osobe koje tamo rade se obraduju kad s druge strane imaju osobu koja zna nešto, a takvih je 10%. Zapitaj se da nije stvar u tvom nastupu jer na jednu jedinu stvar si mene našao omalovažavati (za tebe nisam "dečec", tako se doma razgovaraj), jer ako na prvo pitanje počneš tako bahato, baš će onoga tamo bit briga što i koliko znaš (koji btw. mora odraditi te provjere inače mu slijedi razgovor uz moguće posljedice, jer se može dogoditi da ti je zbog tvog stava poslao tehničara da ti spoji kabel, što se, gle čuda, moglo riješiti kroz proceduru).
Drugo, sam si rekao gore da si ti sam, a ne oni resetirao ruter. Da su oni, to bi bilo vidljivo, tako da priča o 2013. malo pada u vodu...

U svakom slučaju, sretno i tebi i onima s kojima ćeš ubuduće poslovati.
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Iskreno ne djeluješ mi kao netko tko je ikada radio u takvom okruženju, s obzirom na pisanje. Sve procedure postoje s razlogom, upravo zato što eliminiraju slanje tehničara i daljnje provjere na preko 50% poziva. (Netko ištekao kabel, krivi izvor na tv-u, itd.). I vjeruj mi, osobe koje tamo rade se obraduju kad s druge strane imaju osobu koja zna nešto, a takvih je 10%. Zapitaj se da nije stvar u tvom nastupu jer na jednu jedinu stvar si mene našao omalovažavati (za tebe nisam "dečec", tako se doma razgovaraj), jer ako na prvo pitanje počneš tako bahato, baš će onoga tamo bit briga što i koliko znaš (koji btw. mora odraditi te provjere inače mu slijedi razgovor uz moguće posljedice, jer se može dogoditi da ti je zbog tvog stava poslao tehničara da ti spoji kabel, što se, gle čuda, moglo riješiti kroz proceduru).
Drugo, sam si rekao gore da si ti sam, a ne oni resetirao ruter. Da su oni, to bi bilo vidljivo, tako da priča o 2013. malo pada u vodu...

U svakom slučaju, sretno i tebi i onima s kojima ćeš ubuduće poslovati.

 Nije bitno kako ja djelujem nego kaj ja znam. I to se danas cijeni. Bilo tebi krivo ili pravo. Vidim da si friški tamo u SZK al buš naučil s vremenom kaj sam htio reć. S toga to ne mijena stvar da si još maldi nadobudan dečec koji misli da nešto zna. Da to što tekeljaš ima nekog smisla onda bi se moj problem već davno riješio.

 

btw. nauči čitat, ako tako slušaš svoje korisnike kako pratiš moju priču onda se ni ne čudim zakaj je takva situacija u odnosu korisnik-SZK.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice