Iskon povecava brzine

poruka: 91
|
čitano: 31.264
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

Citam komentare,

znaci nisam jedini kojemu je sucelje strava?

 

Ni F od fluidnosti.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
Nemoj me krivo shvatiti, ali osobno nisam primjetio razliku u ponašanju dok sam imao kod njih ugovor, i kada mi je istekao ugovor. Još uvijek sam ja s njima, ali bez ugovora. I još uvijek oni meni znaju spustiti brzinu, pa se praviti ludi, ali naučio sam se ja. Email je jeftiniji od poziva na 062. :D
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
protjeran
offline
Iskon povecava brzine

Meni nisu nikada "spustili" brzinu.

 

Možda je problem u nečem drugom, a možda te s tim tjeraju da potpišeš ugovor na 24 mjeseca, pa ti više neće "spuštati". {#}

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon povecava brzine

Spuštali su i dok sam imao ugovor. Onda im se javim, pa mi sljedeći dan dignu. I brzinu i tlak. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

Pozdrav, imam par pitanja u vezi iskona. Prije 2 tjedna smo se preselili u Kaštela (prije smo bili na Bnetu) i tu imamo T-com i sve koji idu preko njihove infrastrukture. Gledam pakete i posto cemo za TV imat Vipovu satelitsku uslugu, zanima me samo internet i telefon. Koliko vidim cijena Duo funky paketa je 210kn mjesecno, a za 50kn vise se dobije 20Mbps (to planiram uzet ako je linija dovoljno dobra). E sad problem je sta zgrada trenutno nema telefonski prikljucak na  pretpostavljam T-comovu liniju iako su u stanu provucene sve instalacije. Prvo pitanje je da li iskon moze instalirat telefonsku liniju i jos me zanima da li je u tih 260kn ukljucena mjesecna naknada od 70-ak kn za telefonsku liniju koja se inace placa T-comu? Kad sam pitao njih i H1 rekli su da je, al nisam siguran jer su cijene nekako preniske... Hvala unaprijed na odgovorima :)

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
turbojc kaže...
Nemoj me krivo shvatiti, ali osobno nisam primjetio razliku u ponašanju dok sam imao kod njih ugovor, i kada mi je istekao ugovor. Još uvijek sam ja s njima, ali bez ugovora. I još uvijek oni meni znaju spustiti brzinu, pa se praviti ludi, ali naučio sam se ja. Email je jeftiniji od poziva na 062. :D

Pa što nije to poziv kao sa fiksnog? Barem ja nisam imao nešto veći račun nego inače, a i dobijem odgovor direktno. Mene su zvali neki dan svezi ovog tableta i povečanja brzine DLa radi produženja ugovora. Korisnička podrška je klasu viša, nego od T-coma (iliti recimo jednostavnija -- imaju manje korisnika), najteže mi je bilo sa 095 službom

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine
puls4R kaže...

Pozdrav, imam par pitanja u vezi iskona. Prije 2 tjedna smo se preselili u Kaštela (prije smo bili na Bnetu) i tu imamo T-com i sve koji idu preko njihove infrastrukture. Gledam pakete i posto cemo za TV imat Vipovu satelitsku uslugu, zanima me samo internet i telefon. Koliko vidim cijena Duo funky paketa je 210kn mjesecno, a za 50kn vise se dobije 20Mbps (to planiram uzet ako je linija dovoljno dobra). E sad problem je sta zgrada trenutno nema telefonski prikljucak na  pretpostavljam T-comovu liniju iako su u stanu provucene sve instalacije. Prvo pitanje je da li iskon moze instalirat telefonsku liniju i jos me zanima da li je u tih 260kn ukljucena mjesecna naknada od 70-ak kn za telefonsku liniju koja se inace placa T-comu? Kad sam pitao njih i H1 rekli su da je, al nisam siguran jer su cijene nekako preniske... Hvala unaprijed na odgovorima :)

T-comu više ni jedan operater za "liniju" (preko bakrene parice)  ništa ne plaća i cijena od 209,99  ili 260 kn je sve što trebaš platiti.

To s plaćanjem T-comu su davna svršena vremena koja je HAKOM razbucao.

 

I da, prvo provjeri dostupnost Iskonove usluge.

Pošto još nemaš fiksni telefon ni internet , nazovi ih od nekog poznanika, s telefonske govornice, od nekog susjeda, prijatelja, ili im pošalji mail.

 

Što se tiče 20Mbps, prvo neka ti tehničar provjeri koliko ti je kvalitetna linija, da ne bi plaćao 50 kn više (ako ideš na ugovor) a linija ti eventualno može isporučiti 12Mbps.

20-24 Mbps ima jako malo ljudi u Hrvattskoj.

 

Das ist aless !

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 9:18 (Budokai).
16 godina
offline
Iskon povecava brzine

za male pare pošteno bi bilo 5Mbit DL / 1Mbit UL, 10Mbit DL / 2 Mbit UL...

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
TONYA_ kaže...
turbojc kaže...
Nemoj me krivo shvatiti, ali osobno nisam primjetio razliku u ponašanju dok sam imao kod njih ugovor, i kada mi je istekao ugovor. Još uvijek sam ja s njima, ali bez ugovora. I još uvijek oni meni znaju spustiti brzinu, pa se praviti ludi, ali naučio sam se ja. Email je jeftiniji od poziva na 062. :D

Pa što nije to poziv kao sa fiksnog? 

A što ako imaš problem da ih ne možeš uopće nazvati nego samo s mobitela?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Budokai kaže...
puls4R kaže...

Pozdrav, imam par pitanja u vezi iskona. Prije 2 tjedna smo se preselili u Kaštela (prije smo bili na Bnetu) i tu imamo T-com i sve koji idu preko njihove infrastrukture. Gledam pakete i posto cemo za TV imat Vipovu satelitsku uslugu, zanima me samo internet i telefon. Koliko vidim cijena Duo funky paketa je 210kn mjesecno, a za 50kn vise se dobije 20Mbps (to planiram uzet ako je linija dovoljno dobra). E sad problem je sta zgrada trenutno nema telefonski prikljucak na  pretpostavljam T-comovu liniju iako su u stanu provucene sve instalacije. Prvo pitanje je da li iskon moze instalirat telefonsku liniju i jos me zanima da li je u tih 260kn ukljucena mjesecna naknada od 70-ak kn za telefonsku liniju koja se inace placa T-comu? Kad sam pitao njih i H1 rekli su da je, al nisam siguran jer su cijene nekako preniske... Hvala unaprijed na odgovorima :)

T-comu više ni jedan operater za "liniju" (preko bakrene parice)  ništa ne plaća i cijena od 209,99  ili 260 kn je sve što trebaš platiti.

To s plaćanjem T-comu su davna svršena vremena koja je HAKOM razbucao.

 

I da, prvo provjeri dostupnost Iskonove usluge.

Pošto još nemaš fiksni telefon ni internet , nazovi ih od nekog poznanika, s telefonske govornice, od nekog susjeda, prijatelja, ili im pošalji mail.

 

Što se tiče 20Mbps, prvo neka ti tehničar provjeri koliko ti je kvalitetna linija, da ne bi plaćao 50 kn više (ako ideš na ugovor) a linija ti eventualno može isporučiti 12Mbps.

20-24 Mbps ima jako malo ljudi u Hrvattskoj.

 

Das ist aless !

 

Dostupni su mi paketi u bijeloj zoni i vec sam ih zvao, problem je sta moram sa T-comom prvo spojit telefonsku liniju od zgrade do centrale posto je novogradnja i tek smo doselili. U stanu su vec provucene instalacije znaci jos ostaje od zgrade do telefonske centrale spojit sve. U szk kod T-coma sam pitao jel treba podnijet neki zahtjev i posto ovaj nije znao tocno kako to ide bez aktiviranja njihovih tel. usluga, dakle samo provuc to da mogu sta prije iskon zvat, rekao je da ce nazvat popodne i dat mi detalje... Sto se tice brzine, uzet cu 20Mbps ako bude islo do nekih 17-18, a ako ne onda vracam na 10. Uzeo bi vecu cisto radi minimalne ugovorene brzine.

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 19:48 (puls4R).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Ti prvo od hta moras imat aktivan broj da bi mogo iskon, dakle ako hoces iskon 600 kn htu platit da ti broj daju bez ugovora i onda se prebacit na iskon
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
BMT kaže...
TONYA_ kaže...
turbojc kaže... Email je jeftiniji od poziva na 062. :D (koju

Pa što nije to poziv kao sa fiksnog? 

A što ako imašproblem da ih ne možeš uopće nazvati nego samo s mobitela?

Na "Moj Iskon" svojoj korisničkoj stranici upiši svoj broj mobitela za kontakt, ako već nisi, za neka buduća zvanja (cijena poziva je poziv po lokalnoj tarifi,normalni fiksni broj, malo prije zvao sam radi provjere i potvrde) samo imaj spremne neke dokumente: broj osobne, cifra računa za prošli mjesec???, OIB iliti prije JMBGH. U svom prošlom postu sam asocirao na mobitel ali i predvidio da to napišem

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
PC - stručnjak kaže...
Ti prvo od hta moras imat aktivan broj da bi mogo iskon, dakle ako hoces iskon 600 kn htu platit da ti broj daju bez ugovora i onda se prebacit na iskon

 

Jel se moze prebacit broj koji smo imali u Splitu? Taj su moji vec davno kupili od T-coma jos kad su masno naplacivali u markama. Ako se moze onda pretpostavljam da bi T-com besplatno poslao tehnicara da spoji telefonsku liniju od zgrade do stupa, centrale ili cega vec.

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Da moze se i kosta 100 kn preseljenje broja, parica ti je ispracena do cemtrale samo se tomo mora ranzirat na LI3 ili samo DSLAM ili oboje ovisi o usluzi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Da moze se i kosta 100 kn preseljenje broja, parica ti je ispracena do cemtrale samo se tomo mora ranzirat na LI3 ili samo DSLAM ili oboje ovisi o usluzi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
PC - stručnjak kaže...
Da moze se i kosta 100 kn preseljenje broja, parica ti je ispracena do cemtrale samo se tomo mora ranzirat na LI3 ili samo DSLAM ili oboje ovisi o usluzi.

 

Ok, vidit cu sa njima sutra kako ce to ic. Jel znas mozda da li je bolje kod iskona uzet npr router X ili Y, mozda odabrat da sam na X ili Y liniji (ako je bolja propusnost itd.) i znam da se prije mogao iskljucit interleaving kod T-coma sta bi poboljsalo ping, al nisam siguran jel to bilo dostupno samo uz MaxTV i do neke odredene brzine. Dosta sam gledao u vezi toga al nikako da konkretne informacije pronadem...

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Posto cr ic preko tcom dslama interleavimg vjerojatno neces moc ugasit, on ti je uvijek po default u profilu koji ce na dslam stavit tcom a iskon ga brz zahtjeva ne moze promijenit
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

Evo zvao T-com, dobio mladu studenticu koja nije imala pojma o cemu prica i od 25min razgovora 20 sam bio na cekanju {#} Onda me prispojila drugom agentu i rekli su da je stari tel. broj trenutno iskljucen posto smo se prije par godina prebacili na Bnet tako da ne mozemo zadrzat broj, a da oni ne mogu u zahtjevu za spajanje tel. linije zgrade sa njihovom paricom izostavit uslugu tj. trebao bi uzet Halo uslugu bez ugovora za 600-ak kn i da se onda prebacim na Iskon. Normalno to nisam htio i na kraju su rekli da kontaktiram Iskon i da oni vjerojatno mogu zatrazit paricu i tehnicara da to sve spoji. U Iskonu su sve lijepo objasnili, u zahtjevu su stavili da nemam ni ISDN, ni adsl i rekli da ce Tcom najvjerojatnije poslat svoje tehnicare kad im daju zahtjev za paricom jer su oni jedini ovlasteni za to. Tako da necu morat nista placat osim tih 260kn mjesecno (ili 210kn ako 20Mbps ne bude moguce) Iskonu i instalacija je besplatna od strane tehnicara za nove prikljucke :)

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

Imam jedno pitanje..

Trazio sam na netu ali nemogu nigdje nac, isto sam na iskonu i htio bih livestreamat na twitchu neke igrice, pa me zanima jer ima neki paket, dodatak ili nesto za veci upload speed...meni je 0.30 a to je vrlo malo.

Pa ako netko zna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
kazo26 kaže...

Imam jedno pitanje..

Trazio sam na netu ali nemogu nigdje nac, isto sam na iskonu i htio bih livestreamat na twitchu neke igrice, pa me zanima jer ima neki paket, dodatak ili nesto za veci upload speed...meni je 0.30 a to je vrlo malo.

Pa ako netko zna...

 

Tesko da ces nac veci upload na adsl-u kod nas, jedino ako imas vdsl ili optiku.

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
11 godina
offline
Re: Iskon povecava brzine
kazo26 kaže...

Imam jedno pitanje..

Trazio sam na netu ali nemogu nigdje nac, isto sam na iskonu i htio bih livestreamat na twitchu neke igrice, pa me zanima jer ima neki paket, dodatak ili nesto za veci upload speed...meni je 0.30 a to je vrlo malo.

Pa ako netko zna...

A šta si mislio streamat ? 

11 godina
neaktivan
offline
Iskon povecava brzine

mislim streamat LoL....znaci nema nista vece od 1 mb upload ? :/

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine
kazo26 kaže...

mislim streamat LoL....znaci nema nista vece od 1 mb upload ? :/

A...surfaj malo čovječe.

Čemu ti služi internet i google ?

 

http://www.h1telekom.hr/tabid/511/Default.aspx?slide=2

 

imaju i ostali, nego mi se neda zbog tebe gubiti vrijeme

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 19:13 (Budokai).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
kazo26 kaže...

mislim streamat LoL....znaci nema nista vece od 1 mb upload ? :/

I vdsl od npr. h1 ima samo oko 2Mbps upload, a nije pametno uzet ispod 4-5Mbps za 720p streamanje i malo lufta da ping ne skace. Moze se i na 3Mbps al sve zavisi o kvaliteti streama. Uglavnom jedino ako imas dostupnu optiku (amis, t-com, btnet) ili 4G brzine sa mobilnim netom mozes normalno streamat kod nas.

"You can lead a fool to wisdom, but you can't make him think."
11 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine

Meni tu dava maksimalno 20/768 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon povecava brzine
Moze se i s vipovog 3G pristojno strimat, upload kod mene je oko 3-5 Mbita.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Iskon povecava brzine

Ne mogu prežaliti Metronet optiku i simetralku 5/5 uz opciju 15/15

 

 

 

+
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon povecava brzine

Da li netko ima 2 TV prijemnika i da li kada su oba ugašena brzina poraste za 3+3 Mbps (ukupno 5+3+3=11Mbps) ili je to onemogućeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Iskon povecava brzine
Rino kaže...

Da li netko ima 2 TV prijemnika i da li kada su oba ugašena brzina poraste za 3+3 Mbps (ukupno 5+3+3=11Mbps) ili je to onemogućeno?

Imam dva prijemnika i brzina downloada povećava se kada je isključen jedan prijamnik za TV.

 

Kad su ugašena oba TV-a ili je uključen jedan, brzina je ista, podatke skida do 7 Mbps, upload je isti bez obzira na TV-

 

No, kad su upaljena oba TV-a podatke skida do 5 Mbps maksimalno, a upload je opet isti, 0,5

 

Te brzine o kojima ti govoriš manipulacijom televizorima ne postoje i nikome se ne ubrzava 5+3+3 :D

 

To je tehnički izvedivo, no, ne pružaju nam tu "blagodat". {#}

 

 

-Nabavili smo auto srednjih sposobnosti, srednje kvalitete_M.Pupovac_360tkn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 9:02 (Budokai).
15 godina
offline
Iskon povecava brzine

Šteta...baš sam se ponadao 3Mbps više za 30kn mjesečno (ako je toliko)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice