Iskustva sa HSDPA

poruka: 13
|
čitano: 4.393
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa HSDPA

Ovako, zanimaju me iskustva korisnika HSDPA uređaja pomoću kojih se spajaju na internet sa računala...... Budući da se dvoumim da li da uzmem ili ne (treba mi za slanje maila i surfanje.....put putujem, a žao mi.....)  Koji operater, kojim uređajem i zašto? Kakvi su vam opći dojmovi i dosadašnja iskustva? Malo sam pregledao ponudu i jedino što sam zaključio da su tarife skupe (i da obračunska jedinica 10kb, mislim stvarno....).....Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva sa HSDPA
exxe kaže...

Ovako, zanimaju me iskustva korisnika HSDPA uređaja pomoću kojih se spajaju na internet sa računala...... Budući da se dvoumim da li da uzmem ili ne (treba mi za slanje maila i surfanje.....put putujem, a žao mi.....)  Koji operater, kojim uređajem i zašto? Kakvi su vam opći dojmovi i dosadašnja iskustva? Malo sam pregledao ponudu i jedino što sam zaključio da su tarife skupe (i da obračunska jedinica 10kb, mislim stvarno....).....Hvala.

 Ja imam sluzbenu T-mobile Fusion+ picimici karticu, ovisno o lokaciji i signalu varira od super do loseg.
Isto tako, ovisno je o poslu sto se radi, za mail i osnovno surfanje ok, mislim da nisam nikad presao vise od mjesecnog (300 kn).
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa HSDPA

Ja imam od T-coma onaj usb stick.

Isto 300 kn za 3gb prometa.

Signal je opcenito na HSDPA dobar.

Dosad nema nikakvih problema


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva sa HSDPA

Rodica mi ima (preko carneta), i za surfanje, mail i newse neces potrositi ni gigabajt prometa. Ona uz intenzivno koristenje imala 600 - 800 MB prometa mjesecno. Preko carneta je to bilo 145 kuna, sada je 1 GB prometa preko carneta 95 kn, a 145 kn su 3 GB. Zaboravi na torente, i besmislene downloade svega i svacega s ovim, ali, za neku poslovnu upotrebu na putu (posebno ako imas nekog sa carnet accountom), ovo je idealno rjesenje...

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva sa HSDPA
striko kaže...

Rodica mi ima (preko carneta), i za surfanje, mail i newse neces potrositi ni gigabajt prometa. Ona uz intenzivno koristenje imala 600 - 800 MB prometa mjesecno. Preko carneta je to bilo 145 kuna, sada je 1 GB prometa preko carneta 95 kn, a 145 kn su 3 GB. Zaboravi na torente, i besmislene downloade svega i svacega s ovim, ali, za neku poslovnu upotrebu na putu (posebno ako imas nekog sa carnet accountom), ovo je idealno rjesenje...

 

 Potpisujem.
ja ga koristim umjesto ADSL-a, posto mi potonji jos uvijek nije dostupan doma... Dok nisam imao 3g signal, bilo je katastrofa - sporije od Dial-up-a, ali sada je super brzina skidanja mi varira od nekih 30 do 150 KB/sec, i sasvim sam zadovoljan - imam paket od 3 gige preko carneta, i uglavnom ga cijelog iskoristim + ovaj mjesec cu si ukljuciti opciju + 1 giga.

--
Ne ulazi u raspravu sa budalama - prvo će te spustiti na svoj nivo, a onda te dotući iskustvom...
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa HSDPA

Thx svima na postovima, mislim da cu iskombinirati CarNet pristup. Pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa HSDPA

Koristim T-com pcmcia karticu u laptoptu za spajanje na VPN mrezu od firme (gps pristup privatnoj mrezi)

Kao sto je Iggy gore rekao varira od katastrofe do odlicne konekcije.

Cim izadem iz veceg grada pocinju problemi sa konekcijom i slabim responsom tako da molim boga da ne treba intervencija dok prolazim nekim granicnim selima na sjeveru Hrvatske.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskustva sa HSDPA

Ha čuj, Carnet ti može biti još i najpovoljniji, pogotovo ako imaš kakvu 'žnoru' tamo, hehehe...   Što se tiče kvalitete same veze - dosta ok.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva sa HSDPA
opifex kaže...
striko kaže...

Rodica mi ima (preko carneta), i za surfanje, mail i newse neces potrositi ni gigabajt prometa. Ona uz intenzivno koristenje imala 600 - 800 MB prometa mjesecno. Preko carneta je to bilo 145 kuna, sada je 1 GB prometa preko carneta 95 kn, a 145 kn su 3 GB. Zaboravi na torente, i besmislene downloade svega i svacega s ovim, ali, za neku poslovnu upotrebu na putu (posebno ako imas nekog sa carnet accountom), ovo je idealno rjesenje...

 

 Potpisujem.
ja ga koristim umjesto ADSL-a, posto mi potonji jos uvijek nije dostupan doma... Dok nisam imao 3g signal, bilo je katastrofa - sporije od Dial-up-a, ali sada je super brzina skidanja mi varira od nekih 30 do 150 KB/sec, i sasvim sam zadovoljan - imam paket od 3 gige preko carneta, i uglavnom ga cijelog iskoristim + ovaj mjesec cu si ukljuciti opciju + 1 giga.

 također potpisujem. samo bih nadodao da sam kupio preko oglasa (bugovog Bogataš) vmc karticu (1.8 Mbit/s) za 200 kuna te uzeo tarifu 128 preko Mobile Carneta koja me košta 45,5 kn +12,5 kn za radio f. = 58 kuna mjesečno s time da su me za iste pare prebacili u tarifni model 512 MB. Nikada nisam prešao 128 MB, a sada kada sam počeo intenzivnije koristiti VMC, po podacima o potrošnji mogu zaključiti da neću potrošiti tih 512 MB. Inače, na poslu imam net, imam doma dsl, a kada nisam u mogućnosti se spojiti na neki signal, tek tada koristim VMC. Signal mi je uvijek 3G tako da nemam problema sa stabilnošću veze. Htio bih dodati da imam od Vipa Nokiu 6120c koja ima 3,6 Mbit/s modem u sebi koju sam uzeo za kojih 650 kuna. VIP također nudi da se podatkovna tarifa koristi sa voice tarifom i u tom slučaju imaš 50 % popusta na podatkovni prijenos kao i Mobile Carnet. Tako da možeš i preko telefona na net za 50 + 45,5 +12,5 = 108 kuna.
16 godina
offline
Iskustva sa HSDPA

Ja koristim Web'n'walk stick sa paketom od 3 GB.

Dobio sam ga za kunu, mjesečno me izađe kunu, i tako cijelu godinu.

Jedino je bed ako prijeđeš paket od 3 GB, tada svaki novi

gigabayt košta 100 kuna (ne naplaćuju cijeli već koliko

potrošiš, otprilike megabayt=10 lipa).

Meni je to ok, brzine su zadovoljavajuće  (variraju, ali to je

mana bežičnih veza).

Ako si na pretplati u T-Mobile-u, ili bio ko od ukućana, to ti je

najbolja opcija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva sa HSDPA
noob007 kaže...

Ja koristim Web'n'walk stick sa paketom od 3 GB.

Dobio sam ga za kunu, mjesečno me izađe kunu, i tako cijelu godinu.

Jedino je bed ako prijeđeš paket od 3 GB, tada svaki novi

gigabayt košta 100 kuna (ne naplaćuju cijeli već koliko

potrošiš, otprilike megabayt=10 lipa).

Meni je to ok, brzine su zadovoljavajuće  (variraju, ali to je

mana bežičnih veza).

Ako si na pretplati u T-Mobile-u, ili bio ko od ukućana, to ti je

najbolja opcija.

 Evo jucer isli kupiti ženi mobitel i produzili joj pretplatu na 24 mjeseca i kaze ženska u T comu,a kako se spajate na net?Ja kazem do sada dajal ap.I ponudi isto za 1kn web n walk .I do sad sam dosta zadovoljan .Signal dobar prvih 9 mjeseci 1 kuna i 3 giga prometa nakon toga prelazim na tarifu 100 kn ,je da je to drasticno manje ali to mi je trenuracno najpovoljnije s obzirom na nedostupnost ADSL-a.Fora nema sta ,koliko vidim brzina mi je oko 1 megabit,a štaš.Preporucam
16 godina
offline
Iskustva sa HSDPA

Zašto nakon 9 mjeseci? Meni je rekla (teta također) da to učinim nakon 12 mjeseci? Da se nije nešto promjenilo?


What Would Biran Boitano Do?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskustva sa HSDPA

Evo tako kaze cak mi je i izracunala da se obavezno pojavim u 12 mjesecu da me nebi lupilo za 300kn.Neznam treba provjeriti u sluzbi za korisnike.Daj vidi pa javi nije na odmet.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice