Kako do optike u hrvatskoji?

poruka: 27
|
čitano: 14.169
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Kako do optike ako nisi u zagrebu?

Tocnije u osijeku, jer bilo bi stvarno sramota (a i neizvedivo) da covjek mora seljakat tvrtku prema "zahtjevima" operatera.

 

Amis i Metronet pruzaju optiku iskljucivo u zagrebu, a ta politika razvoja samo u zagrebu me jako ljuti.

 

T-Mobile nudi dnevni flat za mobilni net za 10kn dnevno, sto je svega 300kn mjesecno, jefitno, brzine su 5Mbs down i oko 3Mbs up na lokaciji di mi treba, sto je svakako bolje od bilo kojeg ADSL prikljucka, ali ta veza je uzasno nepouzdana..

Trenutno se testiraju daleko vece brzine mobilnog neta, ali kada bi to trebalo krenut u javnu upotrebu? i izvan zagreba..

 

Jer kako je krenula (uzasna) politika telekom operatera optika nece u osijek jos barem 10-15 godina, a posao nemoze cekat toliko.

 

Trenutno smo na 20Mbs/768Kbs pa kad ti ode 5 od 9 sati posla samo da uplodas nesto to je jednostavno katastrofa i uzasno koci sve ostalo. 

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Ukoliko nisi u Zagrebu, jedini način da dođeš do optike je još uvijek, nažalost, T-Com.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Langsdorff kaže...

Ukoliko nisi u Zagrebu, jedini način da dođeš do optike je još uvijek, nažalost, T-Com.

Ni oni ne pruzaju optiku u osijeku, niti namjeravaju uskoro, osobno mi rekao covjek u t-centru

TD za glupost
16 godina
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...

 

 ...

Amis i Metronet pruzaju optiku iskljucivo u zagrebu, a ta politika razvoja samo u zagrebu me jako ljuti.

...

 Firma u kojoj radim (u Rijeci) ima interenet preko Metroneta i imamo optiku.

14 godina
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Pa nisu nit u Zagrebu baš predarežljivi sa optikom, koliko znam, jedini koji imaju koliko toliko razumne cijene za usluge koje nude su dostupni u svega nekoliko kvartova.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...
Langsdorff kaže...

Ukoliko nisi u Zagrebu, jedini način da dođeš do optike je još uvijek, nažalost, T-Com.

Ni oni ne pruzaju optiku u osijeku, niti namjeravaju uskoro, osobno mi rekao covjek u t-centru

 

Nisam to znao. Znam par većih firmi koje imaju podružnice u Osijeku i pretpostavio sam da su na optici.

 

Optiku ćete dobit kada sredite traku za ubrzanje kod onog silaska s autoputa. Pokušavate nas ubit. {#}

16 godina
online
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Minoza kaže...

Pa nisu nit u Zagrebu baš predarežljivi sa optikom, koliko znam, jedini koji imaju koliko toliko razumne cijene za usluge koje nude su dostupni u svega nekoliko kvartova.

Nemojte brkati privatne i poslovne korisnike.

Poslovni korisnici mogu po gotovo cijeloj Hrvatskoj dobiti optiku, naravno, uz odgovarajuću cijenu. Isto tako, po opisu nije baš obavezna, tj. inicijalni bi bio dobar i neki sinkroni bakar.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...

Kako do optike ako nisi u zagrebu?

Tocnije u osijeku, jer bilo bi stvarno sramota (a i neizvedivo) da covjek mora seljakat tvrtku prema "zahtjevima" operatera.

 

Amis i Metronet pruzaju optiku iskljucivo u zagrebu, a ta politika razvoja samo u zagrebu me jako ljuti.

 

T-Mobile nudi dnevni flat za mobilni net za 10kn dnevno, sto je svega 300kn mjesecno, jefitno, brzine su 5Mbs down i oko 3Mbs up na lokaciji di mi treba, sto je svakako bolje od bilo kojeg ADSL prikljucka, ali ta veza je uzasno nepouzdana..

Trenutno se testiraju daleko vece brzine mobilnog neta, ali kada bi to trebalo krenut u javnu upotrebu? i izvan zagreba..

 

Jer kako je krenula (uzasna) politika telekom operatera optika nece u osijek jos barem 10-15 godina, a posao nemoze cekat toliko.

 

Trenutno smo na 20Mbs/768Kbs pa kad ti ode 5 od 9 sati posla samo da uplodas nesto to je jednostavno katastrofa i uzasno koci sve ostalo. 

Probaj s Optimom, kod nas su na Trg A.S. dovukli optiku, ali mi ne koristimo velike brzine, nego standardni ADSL za tvrtke. Nazovi i pitaj...

Čvarci su bomboni od svinje
14 godina
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Old Iggy kaže...
Minoza kaže...

Pa nisu nit u Zagrebu baš predarežljivi sa optikom, koliko znam, jedini koji imaju koliko toliko razumne cijene za usluge koje nude su dostupni u svega nekoliko kvartova.

Nemojte brkati privatne i poslovne korisnike.

Poslovni korisnici mogu po gotovo cijeloj Hrvatskoj dobiti optiku, naravno, uz odgovarajuću cijenu. Isto tako, po opisu nije baš obavezna, tj. inicijalni bi bio dobar i neki sinkroni bakar.

 

Ma jasno. Kad je tema otvorena nije bilo napomenuto da je za poslovnu namjenu.

16 godina
online
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Minoza kaže...
Old Iggy kaže...
Minoza kaže...

Pa nisu nit u Zagrebu baš predarežljivi sa optikom, koliko znam, jedini koji imaju koliko toliko razumne cijene za usluge koje nude su dostupni u svega nekoliko kvartova.

Nemojte brkati privatne i poslovne korisnike.

Poslovni korisnici mogu po gotovo cijeloj Hrvatskoj dobiti optiku, naravno, uz odgovarajuću cijenu. Isto tako, po opisu nije baš obavezna, tj. inicijalni bi bio dobar i neki sinkroni bakar.

 

Ma jasno. Kad je tema otvorena nije bilo napomenuto da je za poslovnu namjenu.

Pa čovjek je napisao u inicijalnom postu da "posao ne može trpiti toliko".

12 godina
protjeran
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Uvođenje "prave" optike u Hrvatskoj se ne isplati nikom jer se povrat uloga očekuje tek nakon 10 godina.

 

Dakle, optički kabel u kuću drito a ne optika pod zemljom a koaksijalac do kuće/stana.

 

Možda država uzme lovu od pristupnih fondova EU za poboljšanje internet usluge kad uđemo u EU pa se nešto pomjeri.

 

Optika je na zapadu već nekoliko godina normalna pojava no mislim da ćemo je mi preskočiti i odmah prijeći na "kvalitetan"satelitski internet a ne kao što je ovaj šrot sad (ili već desetak godina).

Don't worry, drink Cappy !
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Old Iggy kaže...

Pa čovjek je napisao u inicijalnom postu da "posao ne može trpiti toliko".

 

Promaklo mi jbga... {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
bocic kaže...

Probaj s Optimom, kod nas su na Trg A.S. dovukli optiku, ali mi ne koristimo velike brzine, nego standardni ADSL za tvrtke. Nazovi i pitaj...

I ja sam na trgu A.S.

odlicne vijesti, sutra ujutro ih odmah zovem da vidimo sta se da napravit

 

EDIT

Uspijo sam ih i sada dobit, lik na info telefonu nije ni znao sta je to optika, i oni pruzaju samo adsl kakav vec imam

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 21:30 (Laxarus).
14 godina
neaktivan
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Evo u Puli je dobar primjer kako provideri neznaju iskoristiti priliku. 

 

Rade nove instalacije za plin i prekopaju čitav grad, i kud ćeš bolje prilike nego sada staviti kabele pod zemlju i provuć kroz čitav grad. Znam da ni to nije tako jeftino i jednostavno, ali zar će biti lakše za 5-10 godina opet sve iskopavat i obustvljat promet na nekoliko mjeseci. Da stvar bude još bolja (gora) u skoro svim kućama je bilo potrebno kopati sve do stanova ljudi. 

 

Neznam, mislim ako T-com ima onoliku ogromnu dobit pa da nije u stanju dio tog novca uložiti u nove tehnologije i zapošljavanje novih ljudi. Bitno da oni otpuštaju radnike i pohlepno se bogate većinski vlasnici.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
DyerMaker kaže...

Evo u Puli je dobar primjer kako provideri neznaju iskoristiti priliku. 

 

Rade nove instalacije za plin i prekopaju čitav grad, i kud ćeš bolje prilike nego sada staviti kabele pod zemlju i provuć kroz čitav grad. Znam da ni to nije tako jeftino i jednostavno, ali zar će biti lakše za 5-10 godina opet sve iskopavat i obustvljat promet na nekoliko mjeseci. Da stvar bude još bolja (gora) u skoro svim kućama je bilo potrebno kopati sve do stanova ljudi. 

 

Neznam, mislim ako T-com ima onoliku ogromnu dobit pa da nije u stanju dio tog novca uložiti u nove tehnologije i zapošljavanje novih ljudi. Bitno da oni otpuštaju radnike i pohlepno se bogate većinski vlasnici.

 

 

 

Nije baš jednostavno istovremeno organizirati i financirati postavljanje DTK, posebno kad nema investitora, a ono što je T-com i pokrenuo HAKOM je zaustavio.

Jedini u toj situaciji tko može nešto financirati je grad, ali je pitanje da li i oni mogu podnijeti tu investiciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?

meni je t-com provuka kroz cilu zgradu do svakog stana opticke kablove

16 godina
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
naldo kaže...

meni je t-com provuka kroz cilu zgradu do svakog stana opticke kablove

da,ali samo zbog jednog razloga ,a to je sto ti je zgrada povezana na kanalizaciju od t-coma znaci postoje cijevi i onda je najjlakse provuci optiku.

a korisnici koji nemaju kanalizaciju do objekta  (zgrade ,kuce) e to će da ide jako TEŽE

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
13 godina
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Evo moje iskustvo prelaska na optiku, kao poslovnog korisnika. Ubijao nas je upload (tj. njegova sporost) na T-Comovom ADSL-u. Kako nije bilio sluha kod T-Coma (nudili na bakru 1/1 Mbs za cca 1800 kn)iskristalizirale su se dvije tvrtke koje pružaju fair uslugu. Amis i Metronet. Amis za brzinu 3/3 Mbs kombinira bakar ako je moguće održati brzinu a ako nije onda idu s optikom dok Metronet uopće ne koristi bakar već provlači optiku do svakog poslovnog korisnika. Za fair cijenu dobiješ kvalitetnu uslugu.

 

Moj ti je savjet da kontaktiraš Amis ili Metronet i vidiš kakve su im mogućnosti. nemoj tražiti ADSL jer se nećeš usrećiti (mi nikad nismo uspjeli doseć 50% deklarirane brzine uploada).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
mario.L_hr kaže...

Evo moje iskustvo prelaska na optiku, kao poslovnog korisnika. Ubijao nas je upload (tj. njegova sporost) na T-Comovom ADSL-u. Kako nije bilio sluha kod T-Coma (nudili na bakru 1/1 Mbs za cca 1800 kn)iskristalizirale su se dvije tvrtke koje pružaju fair uslugu. Amis i Metronet. Amis za brzinu 3/3 Mbs kombinira bakar ako je moguće održati brzinu a ako nije onda idu s optikom dok Metronet uopće ne koristi bakar već provlači optiku do svakog poslovnog korisnika. Za fair cijenu dobiješ kvalitetnu uslugu.

 

Moj ti je savjet da kontaktiraš Amis ili Metronet i vidiš kakve su im mogućnosti. nemoj tražiti ADSL jer se nećeš usrećiti (mi nikad nismo uspjeli doseć 50% deklarirane brzine uploada).

Jesam, ali nijedan od navedenih ne pokriva ni jednu ulicu u cijeloj slavoniji

 

A metronet kao vec dugo godina gradi opticku mrezu, i sta su izgradili? nemaju ni 20cm optike u slavoniji..

Amis jos gore

TD za glupost
13 godina
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...

Jesam, ali nijedan od navedenih ne pokriva ni jednu ulicu u cijeloj slavoniji

 

A metronet kao vec dugo godina gradi opticku mrezu, i sta su izgradili? nemaju ni 20cm optike u slavoniji..

Amis jos gore

Šteta, onda si zbilja u vrlo lošoj situaciji i nemaš baš neki izbor (ostaje ti T-Com). Znam kako ti je jer sam godinu dana vodio borbu s T-Comom oko brzine uploada (nakon isteka ugovora, pa, pa T-Com).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...
Jesam, ali nijedan od navedenih ne pokriva ni jednu ulicu u cijeloj slavoniji

 

A metronet kao vec dugo godina gradi opticku mrezu, i sta su izgradili? nemaju ni 20cm optike u slavoniji..

Amis jos gore

Jesi pitao u Iskonu? Oni su zapravo prvi nudili zakupe vodova u Osijeku, ali ne znam u kakvoj su sada situaciji. Ako znaš Valenta iz Linux udruge on ti radi u Iskonu pa pitaj njega.

Provjeravanje informacija putem telefonskog servisa ti nije isplativo, to ti jednostavno nema smisla. Odi osobno u Optimu (nadam se da znaš gdje su - križanje Kapucinske i Jagerove prekoputa ZAP-a) ili u Iskon (dvorište bivše Obnove u Gundulićevoj).

Kažem ti, kod nas na broju 7 Optima je dovukla optiku iz centrale, a što točno preko nje sve može ići, ne znam. Kod Iskona imamo bežični link (koji je, doduše, slab), ali mogućnost na Trgu definitivno postoje. Ako gdje zapne javi mi se tu porukom, osobno znam regionalne šefove kod oba providera pa ćemo vidjeti što se može riješiti...

Čvarci su bomboni od svinje
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 7:56 (bocic).
16 godina
online
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...

Jesam, ali nijedan od navedenih ne pokriva ni jednu ulicu u cijeloj slavoniji

 

A metronet kao vec dugo godina gradi opticku mrezu, i sta su izgradili? nemaju ni 20cm optike u slavoniji..

Amis jos gore

Optika za poslovne korisnike se provodi i po Slavoniji već godinama od strane mnogih providera. A i nije za osnovne poslovne potrebe uvijek potrebna optika. Po opisu u prvom postu sve što čovjeku treba je relativno dobar sinkroni link.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Old Iggy kaže...
Laxarus kaže...

Jesam, ali nijedan od navedenih ne pokriva ni jednu ulicu u cijeloj slavoniji

 

A metronet kao vec dugo godina gradi opticku mrezu, i sta su izgradili? nemaju ni 20cm optike u slavoniji..

Amis jos gore

Optika za poslovne korisnike se provodi i po Slavoniji već godinama od strane mnogih providera. A i nije za osnovne poslovne potrebe uvijek potrebna optika. Po opisu u prvom postu sve što čovjeku treba je relativno dobar sinkroni link.

Da, 10Mbs up i down bi bilo dosta, ali kako to postic nego optikom?

Bocic, jeste vi ovi sto vodite OminetHotspot-GradskiRadio?

TD za glupost
16 godina
online
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...
Old Iggy kaže...

Da, 10Mbs up i down bi bilo dosta, ali kako to postic nego optikom?

Bocic, jeste vi ovi sto vodite OminetHotspot-GradskiRadio?

Jesi li probao redom pitati sve providere? Postoje solucije, a i optika se lako dovede do poslovnog korisnika, nije to neki bauk i ne treba vezati uz FTTH priču.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?
Laxarus kaže...

Da, 10Mbs up i down bi bilo dosta, ali kako to postic nego optikom?

Bocic, jeste vi ovi sto vodite OminetHotspot-GradskiRadio?

Kod nas je samo smješten AP, vodi tvrtka Omninet, a provider je Optima. Jesi bio pitati u Optimi i Iskonu kako sam ti rekao?

Čvarci su bomboni od svinje
15 godina
offline
Kako do optike u hrvatskoji?

Da li je moguce, da optiku nemogu provlacit tj sredivat kada je vani minus?

 

Meni su prodali pricu iz optike kabel da je jedini krivac zasto mi nisu jos uvijek spojili internet putem optike je to sto taj aparat nekakav ne radi kada je vani jaka zima...

 

Opticki kabel mi je provucen do kuce, sad oni trebaju nesto jos sa optikom radit valjda da bi niti spojili sa tim kabelom ili sta ja znam.

 

Lažu ili? cisto me zanima i cudno mi je da aparat sa otpikom ne radi kada je jaka zima... nema mi nekog smisla ili netko zna to bolje?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do optike u hrvatskoji?

na zapadu? Evo npr. u Japanu rast FTTH-a je na veliko počeo 2001. godine, a oko 2003.-2004 DSL je zastao... pa ti vidi. SAD je prije japana pružio 10Gbps komercijalno ali to samo rijetkim stambenim objektima. Što se tiče pokrivenosti optičkim kablovima, Japan je ugradio više kilometara od SAD-a.

What da duck say? :3
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 3:55 (dein).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice