Koliki promet napravite mjesečno (na flatu)

poruka: 754
|
čitano: 194.862
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Ovo me jako dugo kopa, a ovaj forum je dobar poligon da saznam - koliko GB napravite mjesecno na flatu (znaci, upload i download kombinirano)? Ako je moguce, molim vas, napisite i na kojem ste ISP-u te kojoj brzini veze (i da li vas je ikad taj ISP opomenuo zbog ludjackog srkanja).

Zahvaljujem


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Između 50 i 60 GB mjesečno. Za sada nisam dobio nikakvu opomenu. Ja sam na T-comu, a brzina je 2 Mbps.


King in the castle, king in the castle ...
16 godina
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

UPS

nemam flat...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 16:21 (rashomon).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Prosli mjesec 110GB!!!

Predprosli 85BG!!!

 

T-com / Flat / 2Mbps

 

Ubio me joox.net i sva sreca da su ga satrali.

 

jesti i spavati
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 16:20 (branimir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

prosLi mjesec...198 gb....damn...a isao sam na 200...

malo  mi  je  falilo...

ovaj  je  bilo  160...ali  samo  zato  sto  nisam  bio  u  zg  nekoliko  dana...

 

u wanna peace of me....
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 17:31 (shake).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Oko 50 - 60 GB download i oko 40 G upload...brizina je 1280/386 preko BLWireless-a...ISP u Banja Luci...btw, to me zadovoljstvo kosta 150KM (oko 560kn) mjesecno i nemam prituzbi (vjerovatno jer redovno placam:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Prosjecno 12 GB mjesecno doma + 8 GB u drugom stanu (fax u drugom gradu) + tu i tamo koji GB na faxu...


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

ja nemam flat a koristim cable,brzina mi je 1024/256  imam limit od 5 gb i onda kad pređem limit provider mi skreše brzinu na 64 k stim da tad ne mogu otvorit stranice nijedne.tad ih moraš zovnut i reći  da ti vrate brzinu i da garantiraš da ćeš platit račun stim da je 7 km po GB pređenom.to vam je 26 kuna.zamislite taj ciganluk.inače provider mi je MONET CIP(cable internet provider www.mocable.ba).živim u mostaru i molim boga kad će flat doći i kod nas.ne daj bože nikome da ovo iskusi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

428,5 GB prošli mjesec.

Ovaj zasad 182.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Zasad još nemam DSL ali web`n`walk od t-mobile.

Sa uključenim 3GB prometom.

To mi je i dosta za forume,updatove i koji program skinut.

Dok bude mogućnosti onda dolazi DSL flat naravno


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Jura Cvikeršajba kaže...

428,5 GB prošli mjesec.

Ovaj zasad 182.

 Kako?, koja brzina i sta se skida, i na kraju sta se kupuje svaki mjesec jedan eksterni disk?

Ne znam dali osjecam, postovanje, divljenje ili zbunjenost.. kako KAKO?!!!

jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Jura Cvikeršajba kaže...

428,5 GB prošli mjesec.

Ovaj zasad 182.

 auuu..svaka cast..loool..
koliki ti je download..
htio bih napomenuti kako je konkurencija u hrvatskoj..mnogo doprinijela rasprostiranju sirokopojasnog interneta sa neogranicenim downloadom..
zivio iskon..amis..metronet i drugi zbog kojih t-com mora spustati cijene..istina da t-com posjeduje iskon al nea veze..hehehe

u wanna peace of me....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
shake kaže...
Jura Cvikeršajba kaže...

428,5 GB prošli mjesec.

Ovaj zasad 182.

 auuu..svaka cast..loool..
koliki ti je download..
htio bih napomenuti kako je konkurencija u hrvatskoj..mnogo doprinijela rasprostiranju sirokopojasnog interneta sa neogranicenim downloadom..
zivio iskon..amis..metronet i drugi zbog kojih t-com mora spustati cijene..istina da t-com posjeduje iskon al nea veze..hehehe

 Paaa.. U skoli skinem bar 100 GB. Doma se cijele dane skida... Cool Sad vec trazim sta za skinut...
Naravno, sve sta sam skidao su bili Linuxi... Nevinašce
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Skinem uvijek više od 100 GB sigruno. Najviše skidam igre, pa onda filmove i tako.


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Evo za sad 120GB + 20GB upload, al će vjerojatno broj neće bit jednak u drugoj polovici, jer sam u krizi sa mistom... Triban uzet još jedan hard od 500... Zato bi upload moga doć do 50 možda... Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Mjesečno napravim prometa između 200 i 350 GB (ovisi koliko stvari 'srćem'). Iskon Duo 3MBps flat. Za sada me nitko nije opominjao, ali pitanjce: ćemu onda flat rate ako ne smiješ imat puno prometa???

 

Ovo što rade u Engleskoj je svinjarija i napad na osobne slobode i privatnost pojedinaca. Što nekoga ima biti briga što ja skidam i kada skidam s interneta? Provideri ne bi smjeli odavati takve podatke, jer onda je pitanje gdje povući liniju (doktori mogu isto onda odavati podatke pacjenata, psihijatri, zubari, bankari itd.)!

 

Ima kakvih glasina da bi i kod nas mogao biti donesen neki zakon o tome?

 


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Minimum 150GB pa do nekih 200GB redovito svaki mjesec.Kada se nađe puno toga za skidati onda se mjesecno nabije i po 300GB

Veza  je  8 mbit/s  FLAT  rate  T-com

 


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Dado_ZG78 kaže...

Mjesečno napravim prometa između 200 i 350 GB (ovisi koliko stvari 'srćem'). Iskon Duo 3MBps flat. Za sada me nitko nije opominjao, ali pitanjce: ćemu onda flat rate ako ne smiješ imat puno prometa???

 

Ovo što rade u Engleskoj je svinjarija i napad na osobne slobode i privatnost pojedinaca. Što nekoga ima biti briga što ja skidam i kada skidam s interneta? Provideri ne bi smjeli odavati takve podatke, jer onda je pitanje gdje povući liniju (doktori mogu isto onda odavati podatke pacjenata, psihijatri, zubari, bankari itd.)!

 

Ima kakvih glasina da bi i kod nas mogao biti donesen neki zakon o tome?

 


 Sto se tice opomena, pitam jer svaki ISP zadrzava pravo da te opomene ako smatra da tvoj ludjacki download ogranicava druge korisnike ili smeta samoj mrezi. Recimo, ja sam na Metronetu, pitao ih, rekli mi da zadrzavaju pravo da ako njihovi korisnici pretjeraju da ih upozore te da ih do kraja mjeseca prebace na obicnu tarifu (ne flat). Onda sam ih pitao koliko je to konkretno GB i nitko nije nista znao reci :) Ista stvar je kod drugih, samo sto se bas o tome ne prica.
Znam da su vani ekipu upozoravali kod kakvih 400-500 GB prometa :) (konkretno se radilo o Nizozemskoj)

A sto se pak ogranicavanja downloada tice i odredjenih protokola, protiv toga sam. OK, vjerojatno ces obuzdati ekipu koja skida pritaske sadrzaje, ali istovremeno ces opaliti velik broj korisnika koji rade nesto skroz drugacije. To je isto kao da mi elektra smanji napon jer sumnja da imam doma frizider kojeg sam kupio od preprodavaca koji ga je mozda negdje ukrao ili prosvercao. Nabijem ih - usluga je usluga.

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Dado_ZG78 kaže...

Mjesečno napravim prometa između 200 i 350 GB (ovisi koliko stvari 'srćem'). Iskon Duo 3MBps flat. Za sada me nitko nije opominjao, ali pitanjce: ćemu onda flat rate ako ne smiješ imat puno prometa???

 

Ovo što rade u Engleskoj je svinjarija i napad na osobne slobode i privatnost pojedinaca. Što nekoga ima biti briga što ja skidam i kada skidam s interneta? Provideri ne bi smjeli odavati takve podatke, jer onda je pitanje gdje povući liniju (doktori mogu isto onda odavati podatke pacjenata, psihijatri, zubari, bankari itd.)!

 

Ima kakvih glasina da bi i kod nas mogao biti donesen neki zakon o tome?

 

 
Da, tak nešto sam i ja čuo. Netko mi je pričao da u Njemačkoj zapravo niti ne postoji flat, nego kao imaš jeftini flat (telefon, internet), ali ako napraviš prevelik promet oni ti jednostavno zatvore pipu i možeš se fućkat.

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Goran Racic kaže...

A sto se pak ogranicavanja downloada tice i odredjenih protokola, protiv toga sam. OK, vjerojatno ces obuzdati ekipu koja skida pritaske sadrzaje, ali istovremeno ces opaliti velik broj korisnika koji rade nesto skroz drugacije. To je isto kao da mi elektra smanji napon jer sumnja da imam doma frizider kojeg sam kupio od preprodavaca koji ga je mozda negdje ukrao ili prosvercao. Nabijem ih - usluga je usluga.

 
Slažem se, ako im je već to problem neka dodatno naplaćuju onima koji prijeđu npr. 500 GB.

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
tjodalv kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Mjesečno napravim prometa između 200 i 350 GB (ovisi koliko stvari 'srćem'). Iskon Duo 3MBps flat. Za sada me nitko nije opominjao, ali pitanjce: ćemu onda flat rate ako ne smiješ imat puno prometa???

 

Ovo što rade u Engleskoj je svinjarija i napad na osobne slobode i privatnost pojedinaca. Što nekoga ima biti briga što ja skidam i kada skidam s interneta? Provideri ne bi smjeli odavati takve podatke, jer onda je pitanje gdje povući liniju (doktori mogu isto onda odavati podatke pacjenata, psihijatri, zubari, bankari itd.)!

 

Ima kakvih glasina da bi i kod nas mogao biti donesen neki zakon o tome?

 

 
Da, tak nešto sam i ja čuo. Netko mi je pričao da u Njemačkoj zapravo niti ne postoji flat, nego kao imaš jeftini flat (telefon, internet), ali ako napraviš prevelik promet oni ti jednostavno zatvore pipu i možeš se fućkat.

 Krivo si čuo.
Ja sam tamo živio i imao flat za telefon i internet.
Ima providera koji ti onda ako previše vučeš smanje brzinu ali da ti zatvore pipu ne.U jedno slučaju sam samo čuo da su čovjeku otkazali ugovor uz nadoknadu štete(pazi oni su tom čovjeku platili) jer je previše skidao.Inače sam bio kod T-online u njemačkoj,skidao ko lud i nikakvih problema

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
protjeran
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Ja od 130 gb do 190 gb mjesečno.

Usput nemojte se čudit ovom koji je skinuo 400 gb i pitat ga kako jer to se lako može. Pogotovo kad si na dobrim privatnim bittorrent trackerima gdje su brzine odlične tako da ti download dođe na max brzinu u trenu oka i tome još dodajte da čovijek negasi komp i to je to.Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
hellbyte0 kaže...

Ja od 130 gb do 190 gb mjesečno.

Usput nemojte se čudit ovom koji je skinuo 400 gb i pitat ga kako jer to se lako može. Pogotovo kad si na dobrim privatnim bittorrent trackerima gdje su brzine odlične tako da ti download dođe na max brzinu u trenu oka i tome još dodajte da čovijek negasi komp i to je to.Smijeh

 
T-com/Optima traffic / Flat / 2Mbps
isti obim prometa na torrentima za filmove i NASCAR, IRL, F1,WRC, MOTOGP i slicno :-)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Goran Racic kaže...

 

Ista stvar je kod drugih, samo sto se bas o tome ne prica.

  Nije.
16 godina
neaktivan
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Zavisi o mjesecu.ako dosta "skidam" onda oko 50 GB.Ako ne skidam previše 20-30 GB.

ISP:T-Com

Brzina:2 Mbit/Sec

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
mijau kaže...
Goran Racic kaže...

 

Ista stvar je kod drugih, samo sto se bas o tome ne prica.

  Nije.
 Da preformuliram onda. Mozes li navesti konkretan primjer da se slicno dogodilo kod drugih ISP-ova kada tvrdis gorenavedeno?
16 godina
protjeran
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

Ovako po meni ako je netko uzeo flat rate onda nema tu šta sra* ISP o prometu kojeg mi mjesečno napravimo. Isto tako nema ponavljam nema to veze dali je to piratski sadržaj kojeg smo skinuli ili su to cvijetići, to je privatna stvar nekog korisnika što on skida. To što čujem i čitam u nekim zemljama ISP-ovi su počeli radit svašta od blokiranja pojedinih stranica pa do opomena na taj mjesečni promet. Mislim stvarno ako to počnu kod nas radit mi bi trebali izać na ulice i jeb** im majke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Black Knight kaže...

Zavisi o mjesecu.ako dosta "skidam" onda oko 50 GB.Ako ne skidam previše 20-30 GB.

ISP:T-Com

Brzina:2 Mbit/Sec

 Takodjer.
16 godina
offline
Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)

download oko 450gb, upload 700-800gb

download mi ovisi količini slobodnog prostora na disku

 

ovo je samo promet na torrentima,surfanje ne računam

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 1:25 (crni83).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliki promet napravite mjesecno (na flatu)
Goran Racic kaže...
 To je isto kao da mi elektra smanji napon

Mnogi ne znaju ali i kod elektre imaš ograničenja na broj kilowat sati potrošen, probaj mjsečno povuć 1MW/h pa ćeš da viidiš kako plači i zavrću ;)

Usput ja imam 256/128K flat i mjsečno skinem oko 60 GB downloada (upload ne borjim), ISP je Zona [www.zona.ba]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice