Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.659
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...

Cca kilometar i pol od centrale, neces puno osjetiti ako ukljuce vectoring

 1.5km i 50mbita.. Hau jes no :) Nije atenuacija na vdslu i adslu ista...

galinjo24 kaže...

Speeedport neprikazuje tocan line...ja sam cca 700m od centrale....na 1.5km od centrale sigurno nebi imao skoro 60 max attinable

 Prikazuje on ok, nego je on utuckao attenuation od vdsla na kalkulator za adsl atenuaciju, a to nisu iste stvari. Uglavnom, ici ce gore, sad koliko nezna se. Imas onaj graf prije sam stavio, na tvoju bi trebalo nekih 30ak mbita gore, ovisno kako su napravili vectoring dal su sve linije vektorirane ili ne itd.

8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

galinjo24 imaš ti ok paricu vrlo dobru imat ćeš i ti benefite od vectoringa 100% ne sad ko mi koji smo unutar 200-300m ali svakako češ osjetit veću brzinu i stabilnost kad uključe vectoring nisi ni ti predaleko od FTTC koliko vidim.

Napad je najbolja obrana :)
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Kaze mi tehnicar da sam cca 600 do 700m

Btw.imao sam cak ono za aktivirat 100mb pa su maknuli..neznam jel ima to ima kakve naznake da cu moci toliko poteci..

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 19:51 (galinjo24).
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...

Kaze mi tehnicar da sam cca 600 do 700m

Btw.imao sam cak ono za aktivirat 100mb pa su maknuli..neznam jel ima to ima kakve naznake da cu moci toliko poteci..

 Pa ne baš možda 100 ali 80/20Mbps sigurno ili tu negdje. A ko zna treba vidit kad puste možda kad se sve posloži i tebi bude moguće  100Mbps ali pričekajmo prvo da oni nama svima na FTTC-ejima puste prvo vectoring brzine pa ćemo onda ovdje razglabat šta je tko od toga profitirao i koliko dobio.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 20:03 (Seki001).
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Sad sam sretan sto su mi ovo vratili..da sam ostao na 28mb bila bi tragedija hahaa

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
CrossDeath kaže...

Cca kilometar i pol od centrale, neces puno osjetiti ako ukljuce vectoring

 1.5km i 50mbita.. Hau jes no :) Nije atenuacija na vdslu i adslu ista...

 Ups totalno mi je promaknulo da je rijec o vdsl-u lol 

9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
sandokan111 kaže...
CrossDeath kaže...

Cca kilometar i pol od centrale, neces puno osjetiti ako ukljuce vectoring

 1.5km i 50mbita.. Hau jes no :) Nije atenuacija na vdslu i adslu ista...

 Ups totalno mi je promaknulo da je rijec o vdsl-u lol 

 50mbita attainable i adsl :)

8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jel ima kakvih novosti o većim brzinama preko bakra i vectoringu  preko ovih novih FTTC centrala  jel zna ko šta a da ima dobar info iznutra jel braćo moja mila?

Potrebno mi je 100/40Mbps i 5-35 ping mislim imam i takav sad ping al ove brzine i upload od 40Mbps bi mi sjelo ko budali šaka u oko.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2018 11:11 (Seki001).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Dali ovaj VECT_FULL status znači da mi je pušten vectoring, jer parametri su ostali isti. Prije je stajalo VECT_UNCONFIGURED.

Ili mi vectoring nije pomogao jer je negdje problem na liniji...skoro isti down i up attainable.

Radi se o Optima Bit paketu i spojen sam na FTTC.

Dole je slika sa DSL-statsa i slika statistike sa innboxa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 15:08 (ivan.busic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz ljudi jedno pitanje u vezi dsl parice zanima me zasto je ovako velik line Attenuation,a ja san negdje oko 750m od centrale tako su mi barem rekli i da iman vip-ov internet unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 9:20 (crosshair).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
crosshair kaže...

Pozz ljudi jedno pitanje u vezi dsl parice zanima me zasto je ovako velik line Attenuation,a ja san negdje oko 750m od centrale tako su mi barem rekli i da iman vip-ov internet unaprijed hvala

Ako si stvarno na udaljenosti od 750m, onda je ocito negdje los spoj

Provjeri kod sebe instalacije, prikljucke, kabele, itd..

Ako je kod tebe sve u redu, onda mozes eventualno prijaviti smetnje (npr resetiraj router par puta i reci da ti veza puca) i nadati se da ce netko ispitati tvoju paricu i to rijesiti

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ok dobro ako uspijen ista rijesiti kod sebe da mi se to smajni dali cu moci imati vecu internet brzinu ionako mi je vec pusteno 60mbit al iman 34mbit hvala

9 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

VDSL atenuacija!!!! Po stoti put, nije isto kao i adsl i nemozes tu atenuaciju ubacit u kalkulator da ti izbaci duljinu jer je kalkulator radjen s adsl atenuacijom. Ono sto te treba brinut je uzasno mali atteinable ako si 750m, tako da vjerojatno ni nisi toliko udaljen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 11:05 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Da znam da jesan udaljen od centrale 750 do 800m jer znan di je centrala i tako su mi i oni rekli istu stvar tako da je najvjerovatnije problem negdi u kabelu od centrale do mene a sada di je to dragi Bog zna jbg

9 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

To sto ti znas gdje je centrala ne znaci nista. Zice mogu ici svuda naokolo. Treba gledat sto router ispisuje. Jedini pokazatelj ikakvog problema je dostupna brzina za 750m kabela (u sto nemas sigurni dokaz), a sad ako ces se kockat s tim da ce oni to ic sanirat a ne jednostavno srusit brzinu jos ako budes izvlacio router iz uticnice, slobodno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
crosshair kaže...

Da znam da jesan udaljen od centrale 750 do 800m jer znan di je centrala i tako su mi i oni rekli istu stvar tako da je najvjerovatnije problem negdi u kabelu od centrale do mene a sada di je to dragi Bog zna jbg

ako si 100% siguran da je duzina kabela od centrale do tebe 750m, onda stalno prijavljuj kvar dok ti to ne pogledaju malo

10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
crosshair kaže...

Pozz ljudi jedno pitanje u vezi dsl parice zanima me zasto je ovako velik line Attenuation,a ja san negdje oko 750m od centrale tako su mi barem rekli i da iman vip-ov internet unaprijed hvala

Ako si stvarno na udaljenosti od 750m, onda je ocito negdje los spoj

Provjeri kod sebe instalacije, prikljucke, kabele, itd..

Ako je kod tebe sve u redu, onda mozes eventualno prijaviti smetnje (npr resetiraj router par puta i reci da ti veza puca) i nadati se da ce netko ispitati tvoju paricu i to rijesiti

 I ja sam isto tako prijavio da mi veza svako malo puca a T-com iliti šrot smanjio brzinu koja je ostala u rasponu od 14 do 20 i žali se svetom Petru. Ne može bolje i drugi ljudi bi htjeli VDSl pa moramo sve zadovoljiti. Kako i neće stalno prikapčaju nove korisnike a ništa ne ulažu. Kod mene prije dvije godine propusnost parice 45 a sada malo iznad 27. No doći če i kraj ugovora a onda nikad višeT-šrot makar ne imao interneta.

Lp

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

A klasicni t srot, ne mozes drukcije ni ocekivati od njih, samo ubiru pare, a nista ne ulazu

A kolega gore je na vipu, pa mozda oni uspiju natjerati tehnicare iz t srota da to urede, jer ipak su oni vlasnici infrastrukture

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ma neka stoji ovako nije ni ovo loše ionako dolazi u moje misto optika u tijeku je razvlacenje optičkog kabela po mistu iza lita se spajam na optiku ,čak je nekolicina ljudi spojena na optiku koja je također od vipa od ovoga t-gamadi nema pomaka

8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Sad sam malo otišao na srpske forume o vdsl-u i vectoringu i njihov telekom mts već prebacuje korisnike u srbiji na vectoring brzine preko parice od 100Mbps ali zato im nude šugavi upload od samo 10Mbps iako kako vidim neki tamo imaju odlične propusnosti parice koji su unutar 300-400m od fttc kao i mi neki ovdje u hrvatskoj ali im nedaju više.

Pa jbt oni su još gori od nas pa mi imamo bez vectoringa već 10mbps upload tako da kad nama uključe vectoring bit će sigurno 20Mbps upload daj bože da bude i n3ki profil sa 30mbps uploada. Ono 100/30Mbps bi bilo taman.

Znači zaključak je da je u srbiji već pušten vectoring preko FTTC kabineta naravno sa šugavim uploadom al eto mi ni vectoring još nikakav nemamo al nadajmo se ipak da će bit vrlo brzo kolko sam načuo radi se na tom naštimavanju i puštanju u ponudu većih brzina preko bakra ubrzano.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 8:56 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ja već sad bez vectoringa imam 50/30mbps max. a tek kad uključe vectoring moglo bi to ići i do 100/50mbps max na parici. A paketi vjerujem da će biti negdje 100/20mbps. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

Ja već sad bez vectoringa imam 50/30mbps max. a tek kad uključe vectoring moglo bi to ići i do 100/50mbps max na parici. A paketi vjerujem da će biti negdje 100/20mbps. 

 Ma dobro to imaš takvu max propusnost parice ali nemaš puštenu tu brzinu uploada i ja imam 135/65Mbps maximalni attainable rate zato šta sam samo 50m od FTTC al ti to nije puštena brzina mi imamo brzinu sad bez vectoringa samo sad ovu trenutno najveću kod t-coma 50/10Mbps iako to meni obično bude 52/12Mbps u stvarnosti i sa 3-5 pingom.

Al u njemačkoj puštaju na vectoringu preko 17a profila brzine 100/40Mbps a nama će ovi šugavci dat naši samo 100/20Mbps preko vectoringa a moglo bi to komotno taj upload bar da puste 30Mbps iako mi se čini da je sandokan kolega ovdje na forumu negdje napisao da pripremaju i te veće profile sa brzinom 100/30Mbps e to bi bila prava stvar kad bi postajalo.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 18:05 (Seki001).
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

Ja već sad bez vectoringa imam 50/30mbps max

 Ak imas 50/30 veza ti je u banani.

Seki001 kaže...

iako mi se čini da je sandokan kolega ovdje na forumu negdje napisao da pripremaju i te veće profile sa brzinom 100/30Mbps e to bi bila prava stvar kad bi postajalo.

 Nisam ja, ne radim ja u tcoma pa neznam ni planove sorry.

8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ma sandokan sve ok nemogu sad nać al meni se čini da jesi negdje rekao tj. napisao ne da ti znaš nego da si negdje vidio na stranicama hakoma ili negdje drugdje neznam sad točno planove da nama neće pustit 100/40Mbps profile brzina nego 100/20Mbps!  I onda si nadodao da si primjetio da ima u pripremi i neki profil za 100/30Mbps toga se sjećam kao da je jučer bilo. Jer sam ja kao rekao da će nam pustit ko njemačkoj 100/40Mbps a stvarno bi mnogi to mogli imat preko ovih novih FTTC kabineta a ti si mi u sljedećem postu odgovorio da su u pripremi samo 100/20Mbps profili kod t-coma u hrvatskoj i da postoji i 100/30Mbps profil u pripremi. E sad ja sam to tako zapamtio.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 19:42 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
froxie24 kaže...

Ja već sad bez vectoringa imam 50/30mbps max

 Ak imas 50/30 veza ti je u banani.

Seki001 kaže...

iako mi se čini da je sandokan kolega ovdje na forumu negdje napisao da pripremaju i te veće profile sa brzinom 100/30Mbps e to bi bila prava stvar kad bi postajalo.

 Nisam ja, ne radim ja u tcoma pa neznam ni planove sorry.

 Da znam da je u banani jer na taj upload bi trebao imati barem oko 80mbps download što me stavlja na cirka 200m od FTTC-a. Ali ne da mi se sad s time brčkati jer i onak ne mogu imati više od 50mbps dok ne puste nove profile tj. pakete u upotrebu a onda ako bude problema ja njima prijavljujem kvar.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 18:25 (froxie24).
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

UH

 

Nemiran sam u zadnje vrijeme.

Ne mogu biti siguran, a opet mi je sigurno, ta nova situacija,

 

02.2018 sam dobio novi ruter od Vipa UBEE TVW625, nakon sto mi je od 09.2009-02.2018 dobro sluzio Thomson Speedtouch ST780 WL  i na kraju pobudalio.

 

Situacija. Prosli cetvrtak. nakon cijelog dana izbivanja iz kuce, htio sam poslati svojima nekoliko video napravljen mobitelom i  poslati ih na skype konto preko WI-FI

Kako imam mobitel i tablet spojen na W:FI , koristio sam mobitel. PC je zicno spojen.

Slanje videa nije uspio i internet je srozao. ping je 4880 D-0.5 U-0.4. Sjetih se, to su brzine bile brze od ISDN-a a tako sporo ucitavaju stranice. I tako mi upali zarulja da je tu neki problem.

Nazvao sam SZK od VIP-a. Prvi agent tehnicar. drugi agent tehnocar.  istekajte strujni kabel iz rutera i spojite. pricekajte da sve povuce iz centrale itd. ista stvar. Kako god posaljem neki video iz mobitela preko Wi-Fi internet sroza.

 

Iduci dan zovem SZK i dobih agenta tehnicara. kaze da saljem preko tableta. i da ne koristim skype nego whatsappa. OK tedtirat cu.

Testirao i isto sroza . samo je sd ping 2800 ugrubo. nes malo bolje cita internet ali nije to onih mojih 10 koji imam vec godinu dana i 8 Mbos od 2009, ma kakvi...... presporo.

u Ponoc zovem SZK i rece agent da ce poslati teznicara u Pon  u toliko sati. OK

 

I nista dobio opet novi ruter isti model.

 

Isto to radi. Da posaljem video  ekih 150MB  cirka 2min trajanja videa. on stane na 10 posto i to uspori slanje pa za 1 posto mu treba 3 min. a da ne vleim kako PC  ide na internet.

 

Sad probam

   -saljem video iz  mob preko Wi-FI.

    -na PC upisem speedtest, test ne prolazi, napravim SS1

    - pravim SS2 na mobitelu Skype  prikaze da to stoji a na tabletu i PC nema tih stvari

    - pravim soeedtest na tabletu i napravio SS3 i SS4 posto zavrsno ne prikazuje ping napravio sam dva SS istog testiranja.

     - i dalje nemam internet brzinu sve srozalo. pokusavam upisati speedtest radi refresha i stoji zabetonrian .... doslovce stoji

     - moram ugsiti WLAN na mobitelu i internet radi , obavio testiranje i usojesno odradio svoje i napravio SS5 (Thomson   ping      24ms, UBEE 34ms, a sad je 76ms. Kasnije se to vrati na 34-37,

 

Poanta . Ne mogu slati video ni iz mobitela ni iz tableta preko  skype ili whatsppa . Sa mi normalno radi internet moram na mobilnim uredajima WLAN iskljuciti  i ponovo  ukljuciti. Slike mogu slati. Mogu i razgovarati preko Vibera preko WI:FI ali video n nikako i sroza internet komplenti

 

Nisam siguran da li je to  normalno ? A posto imam internet i mobilne uredaje godinama i nisam uocavao takvo srozanje onda mi nesto govori da ova serija rutera nisu bas ne znam.

 

Mobitel Huawei Ascend G7

Taboet Apple iPad Air2 Wi-Fi + Cellular 128GB

SS1 SS1
SS2 SS2
SS3 SS3
SS4 SS4
SS5 SS5
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ako sam dobro shvatio, problem nastaje tijekom uploada podataka.

 

Napisano hrpa informacija, ali ona bitna nije, a to je kakva je brzina u down/up? Ako imas cca 0.7Mbps brzinu uploada, normalno je da ce ti sve stekat sve dok upload ne zavrsi.

8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Koja je to tuga od države kad vidim kod ovog kolege jebodiaha ovaj upload 0.7 Mbps a sigurno nije jednini ima ih masa sa tako mizernim brzinama u hrvatskoj aj de taj 10mbps download šta ima tako tako i to je žalosno za 21.stoljeće. normalno care da ćeš imat kočenja i smrzavanja kad imaš tu mizeriju od brzine! Da imaš ovako ko ja 10Mbps uploada nebi ti se to događalo  ta smrzavnja a ja sad trenutno maštam kad uključe vectoring na bakru da će upload letjet na 20-30Mbps. Al definitivno ti pravi problem taj mizeran upload još kažeš da ti se to događa kad uploaduješ nešto.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 9:56 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
I ja imam istu situaciju sa iskonom na lokaciji gde je adsl i upload 0.5mbps. Nešto veliko poslati i u isto vrijeme surfati je znanstvena fantastika dok tamo gdje imam vdsl i upload 7mbps sve radi savrseno. No napominjem da to nije max upload i ima još dosta lufta pa vjerujem da zbog toga radi odlično. Jer tamo onih 0.5mbps je max moguce na parici.
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...
Ne mogu slati video ni iz mobitela ni iz tableta preko  skype ili whatsppa .

 Nije normalno, ne smije ti stallat prijenos. To su obicno boljke lose podesenih profila na adslu kad ne ostane mjesta dovoljno za overhead pa ni ack-ovi vise ne prolaze i sve puca. Nije to do routera. Testiraj si sam tako da si limitiras upload. Ako ti je pusteno 0.5, limitiraj na 0.4 pa gledaj hoce li onda sve stati.

Grozni_Zabac kaže...

Ako sam dobro shvatio, problem nastaje tijekom uploada podataka.

 

Napisano hrpa informacija, ali ona bitna nije, a to je kakva je brzina u down/up? Ako imas cca 0.7Mbps brzinu uploada, normalno je da ce ti sve stekat sve dok upload ne zavrsi.

Nije normalno da mu promet staje, pa i sami upload. Lako se ove stvari testiraju, limitiras si upload na manje od maksimale pa vidis kako ti onda radi, ako tada sve radi kako spada znaci da je do njih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice