Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.097
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
micr0 kaže...

@sandokan111 

 

 Popraviti dB na SNR margini, jer su sada jako losi, susjed dere 28dB...

A meni je ovo granica i sto se tice brzine downloada/uploada... 

 Napisao sam ti, da bi to ispravljao moras znati sto margina oznacava. Kad to znas onda ces shvatit i da nemas ti sto to popravljat i da nemogu "db na margini" bit losi. Zasto uopce mislis da su losi? Oni su toliki koliki jesu s razlogom.

 

Zato te pitam sto bi ti htio od te veze. To sto "susjed dere na 28db" ne znaci nista. Kao da trazis zamrzivac koji hladi na -150 stupnjeva, jer mislis da -40 koliko tvoj zamrzivac hladi hranu nije dovoljno.

Susjed jednostavno moze imat manju brzinu pustenu i margina mu je stoga rasla. Stavi i njegove parametre ako vec imas. Po tvojim parametrima ti si na nekoj granici i stoga ti je margina i niska, ali margina je kolika treba biti da bi mogao imati to sto imas kad si na ovakvom granicnom slucaju. Guranje margine da bude veca samo da bi bila veca ne doprinosi nicemu. Guranje margine da bude veca ima svoje razloge, ali nisi naveo trenutno iste, zato te pitam sto zelis postici na vezi i iz kojih razloga.

 Tako reče tehničar od provajdera...  Kada sam ga pitao da li mogu imati vecu brzinu.... 

8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Čim je on tebi stavio smješka na kraju svog odgovora odmah mi je jasno kakav je to "tehničar" 

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
micr0 kaže...

Tako reče tehničar od provajdera...  Kada sam ga pitao da li mogu imati vecu brzinu.... 

Tako znaci reci. Ti bi htio vecu brzinu. Tehnicar ti je donekle dobro napisao samo i on mjesa snr margin i snr jer je to njima sve isti kupus a nije. Drugi odgovor se slazem s sekijem. Cisto je to napisao da nesto napise. Ako racunas da do centrale imas 1300m kabela, i na tih 1300m ti mislis da ce tih 10ak metara kabela koje ces u kuci promjenit napravit razliku :) To radi razliku samo ako ti stvarno u kuci nema prekid negdje, a to je rjedji slucaj. Kad pogledas svoje parametre za 1300m, oni su ok. Nista spektakularno lose ni dobro. Samim time moze se zakljucit da u biti nemas nekih vecih problema na vezi i nista ne moras mjenjat. Imas to sto imas.

Da bi dobio ono sto si htio, vecu brzinu, trebao bi jedno od 2

a) skratit petlju, to moze samo provider tako da to moras cekat

b) pokusat kako ti radi veza s manjom marginom, ne vecom. Posto imas 2 stb-a, tesko da ce ti se u to itko upustat namjestit, a i pitanje je da li bi veza radila kako spada.

 

Tako je kako je.

A kad kazes da ti frend fura 28db marginu (sumnjam jer nema potrebe dizat toliko marginu, al moze bit indikator da ima viska brzine u odnosu na pusteno), postavi frendove parametre. Ako on ima izrazito bolje parametre od tebe (ne samo tu marginu) moguce da postoji bliza centrala tu negdje na koju je on spojen a ti nisi, pa bi eventualno mogao traziti premjestanje na nju.

12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
micr0 kaže...

Tako reče tehničar od provajdera...  Kada sam ga pitao da li mogu imati vecu brzinu.... 

Tako znaci reci. Ti bi htio vecu brzinu. Tehnicar ti je donekle dobro napisao samo i on mjesa snr margin i snr jer je to njima sve isti kupus a nije. Drugi odgovor se slazem s sekijem. Cisto je to napisao da nesto napise. Ako racunas da do centrale imas 1300m kabela, i na tih 1300m ti mislis da ce tih 10ak metara kabela koje ces u kuci promjenit napravit razliku :) To radi razliku samo ako ti stvarno u kuci nema prekid negdje, a to je rjedji slucaj. Kad pogledas svoje parametre za 1300m, oni su ok. Nista spektakularno lose ni dobro. Samim time moze se zakljucit da u biti nemas nekih vecih problema na vezi i nista ne moras mjenjat. Imas to sto imas.

Da bi dobio ono sto si htio, vecu brzinu, trebao bi jedno od 2

a) skratit petlju, to moze samo provider tako da to moras cekat

b) pokusat kako ti radi veza s manjom marginom, ne vecom. Posto imas 2 stb-a, tesko da ce ti se u to itko upustat namjestit, a i pitanje je da li bi veza radila kako spada.

 

Tako je kako je.

A kad kazes da ti frend fura 28db marginu (sumnjam jer nema potrebe dizat toliko marginu, al moze bit indikator da ima viska brzine u odnosu na pusteno), postavi frendove parametre. Ako on ima izrazito bolje parametre od tebe (ne samo tu marginu) moguce da postoji bliza centrala tu negdje na koju je on spojen a ti nisi, pa bi eventualno mogao traziti premjestanje na nju.

 *E hvala na odgovorima, ja sam bio siguran da sam napiso da je za brzinu, al hajd  mozda i nisam... posto sam kasno pisao... 

Ja koristim 1 stb, on je valjda pretpostavljao da koristim 2... Posto ADSL2+ ima propusnost do nekih 24/3 tako nekako... Upload se dizo na 2Mbit (kome je tehnicki ostvarivo... a i dobio bi nesto Downloada+) 

A to za frenda si u pravu nema on ovaj protok brzine, pa  mu je i SNR veći... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 13:27 (micr0).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
micr0 kaže...

a koristim 1 stb, on je valjda pretpostavljao da koristim 2... Posto ADSL2+ ima propusnost do nekih 24/3 tako nekako... Upload se dizo na 2Mbit (kome je tehnicki ostvarivo... a i dobio bi nesto Downloada+) 

A to za frenda si u pravu nema on ovaj protok brzine, pa  mu je i SNR veći... 

 ADSL2+ ima to u laboratorijskim uvjetima a i dalje to ne mozes dobit jer postoji nesto sto se zove overhead, anyway, neznam nikog da mu je ikad pusteno 20mbita na adsl-u, kamo li ostalo. Tu i je problem adsla, oni u biti profile izmedju 10 i 20mbita prakticki ni nemaju, ili su barem nevoljni to stavljat. Tebi bi trebalo da bi imao vecu brzinu recimo malo smanjit marginu, na 6 i vidit kako radi, a pustit brzinu koliko ide, s tim da ti profil bude "plutajuci" na nacin da kad ti radi tv, imas -4.5mbita, a kad ne radi da to ide u brzinu. Samo, good luck u uspjevanju pronalaska takvog profila. tehnicar ti ucita ono sto on ima u sustavu, a za tebe nitko poseban profil ne radi, pogotovo kad uracunas da ni taj dobitak nije nesto strasno, par megabita gore dolje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
micr0 kaže...

a koristim 1 stb, on je valjda pretpostavljao da koristim 2... Posto ADSL2+ ima propusnost do nekih 24/3 tako nekako... Upload se dizo na 2Mbit (kome je tehnicki ostvarivo... a i dobio bi nesto Downloada+) 

A to za frenda si u pravu nema on ovaj protok brzine, pa  mu je i SNR veći... 

Tebi bi trebalo da bi imao vecu brzinu recimo malo smanjit marginu, na 6 i vidit kako radi, a pustit brzinu koliko ide, s tim da ti profil bude "plutajuci" na nacin da kad ti radi tv, imas -4.5mbita, a kad ne radi da to ide u brzinu. Samo, good luck u uspjevanju pronalaska takvog profila. tehnicar ti ucita ono sto on ima u sustavu, a za tebe nitko poseban profil ne radi, pogotovo kad uracunas da ni taj dobitak nije nesto strasno, par megabita gore dolje.

 

Složiti tako nešto je najmanji problem, pogotovo ako je spojen na huawei DSLAM. Predefinirani profili ne postoje i profilima općenito se ljudi na terenu ne bave, nego smc gdje možemo pustiti željeni sync rate, target marginu i preraspodjelit promet po virtulnim kanalima kako god bilo potrebno.

 

Pa čak i 20 mbit-a na adsl2+ što danas više nema smisla kada više manje sve pločice i modemi podržavaju vdsl.

 

Ako si na HT prijavi smetnju pa će se riješiti.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

Složiti tako nešto je najmanji problem, pogotovo ako je spojen na huawei DSLAM. Predefinirani profili ne postoje i profilima općenito se ljudi na terenu ne bave, nego smc gdje možemo pustiti željeni sync rate, target marginu i preraspodjelit promet po virtulnim kanalima kako god bilo potrebno.

 Normalno da nije problem, samo se pokazao kao ogroman problem u praksi jer za ovako nesto dobit prije ces na lutriji pogodit sedmicu. Da je tako dovoljno je procitat zadnjih 100njak stranica gdje se ne sjecam da je ikom osim jednom korisniku pusteno nesto slicno. Sto se tice profila, nisam ni rekao da tehnicari rade profile vec da ih ucitavaju, a on ce mu stavit ono sto ima, a to su obicno ovi od 10 za tv, ili 10+maxtv. Da zna, mogao bi i drugo al u velikoj vecini slucajeva ne znaju. Neznam sto ti znaci "predefinirani profili ne postoje" kad postoje. 4mbita, 4mbita+tv, 10mbita, 10mbita+tv itd itd. Imao sam cak i listu istih cak mislim konkretno za HT.

20mbita na adslu nikom nije bilo pusteno nikad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 21:34 (sandokan111).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
wAlpha kaže...

Složiti tako nešto je najmanji problem, pogotovo ako je spojen na huawei DSLAM. Predefinirani profili ne postoje i profilima općenito se ljudi na terenu ne bave, nego smc gdje možemo pustiti željeni sync rate, target marginu i preraspodjelit promet po virtulnim kanalima kako god bilo potrebno.

 Normalno da nije problem, samo se pokazao kao ogroman problem u praksi jer za ovako nesto dobit prije ces na lutriji pogodit sedmicu. Da je tako dovoljno je procitat zadnjih 100njak stranica gdje se ne sjecam da je ikom osim jednom korisniku pusteno nesto slicno. Sto se tice profila, nisam ni rekao da tehnicari rade profile vec da ih ucitavaju, a on ce mu stavit ono sto ima, a to su obicno ovi od 10 za tv, ili 10+maxtv. Da zna, mogao bi i drugo al u velikoj vecini slucajeva ne znaju. Neznam sto ti znaci "predefinirani profili ne postoje" kad postoje. 4mbita, 4mbita+tv, 10mbita, 10mbita+tv itd itd. Imao sam cak i listu istih cak mislim konkretno za HT.

20mbita na adslu nikom nije bilo pusteno nikad.

 

Tehničar na terenu ne učitava niti dira išta po profilima, niti zna previše o njima. Oni kad provjere paricu, imaju svoj support koji zovu i koji im slaže što je potrebno. Naravno da postoji defaultni profil koji automatski aktivator pušta kod aktivacije usluge, ako usluga ne radi dobro, u profilu se da sve i svašta lako kostumizirati. Npr. za 10mbit+tv, defaultni profil se sinkronizira na 16mbit down i 1 mbit up, uz target marginu 8dB. Ako ne radi dobro, lako se spusti ili podigne taj target, ili naprosto pusti manji sync rate, 14, 12, 10 ili koliko god bilo potrebno. 20mbit na adslu se nikome ne pušta, jer za time nema potrebe.

 

Ako pak netko ima tolike probleme sa profilom i ne može ih riješiti regularnim putem, slobodno se obrati privatnom porukom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 22:30 (wAlpha).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

Tehničar na terenu ne učitava niti dira išta po profilima

Osim sto diraju. Ispred mene je lik ucitao profil i jos se hvali "hehe imam jedan poseban profil koji mi je ostao od prosle intervencije" i nastavi pricat kao da drzi boga za bradu jer ima profil koji mu nije defaultni. Naravno da je to samo malo izmjenjeni defaultni ali on to ne razumije niti je meni bilo bitno da ja s njim ulazim u polemike. Nikoga nije zvao na telefon kad je to radio. Pricam o adslu, znaci ima tome par godina.

wAlpha kaže...

Naravno da postoji defaultni profil koji automatski aktivator pušta kod aktivacije usluge

I to su predefinirani profili. Kako onda ne postoje kad postoje. Ne ispravljaj stvari samo radi ispravljanja. Svaki telekom ima vise desetaka PRE DEFINIRANIH profila. To su oni profili koji su pusteni u 90% slucajeva kod paketa i opcija koje nude. Neznam sto ti nije u tome prvi puta bilo jasno kad si napisao da ne postoje. Potrazit cu ako uspijem nac na racunalu imam cak i imena i liste istih. To sto ti zoves "aktivator" to takodjer pojma nemam sto je. Sigurno ima svoje sluzbeno ime osim "aktivator". Nesto kao sto je dlm naprimjer.

wAlpha kaže...

u profilu se da sve i svašta lako kostumizirati.

Nigdje nije receno da ne da, ali eto ponavljam, u zadnjih 100 stranica sjecam se jednog jedinog korisnika koji ima custom profil da nije predefinirani, i to jer ih je gnjavio svime i svacim i zapleo ih u stvari koje ni on ni oni nisu na kraju razumjeli, ali eto, napravio je to. Svi ostali koji su pokusali dobit brzine izmedju 10 i 20 na adslu to nisu uspjeli jer se sretnu s zidom "nema brzine izmedju".

wAlpha kaže...

20mbit na adslu se nikome ne pušta, jer za time nema potrebe.

Bilo je potrebe jer nije vdsl uvijek postojao, samo se nije pustao jer nije mogao jer je ht kopirao profile od dt-a za adsl, ili se nekim cudom potpuno podudraju. Kad pogledas koliki sync je potreban za 20mbita na adslu bit ce ti i jasno zasto se nije nikome pustio.

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz svima. Situacija je sljedeća: sadašnji provider Iskon vdsl, brzina 20 mbg. 11.9. , ukopčenje Tcoma, novi broj, Adsl. Na Tcomu su me prvo stavili na 2 - 4 brzine, sada su digli na 10. Da li netko zna koliko traje prelazak kod Tcoma iz adsl na vdsl, i da li je potrebno dati zahtjev? Centala  je od Tcoma, jer sam nekada bio na njemu.

lp

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

VDSL preko Tcom infrastrukture, lokacija Osijek

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ne vidi se bas sto pise.

 

maximala 44, pusteno 38? Margina pojma nemam ne vidi se. Sto od usluga imas pusteno? 30+tv+tel? HD?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Ne vidi se bas sto pise.

 

maximala 44, pusteno 38? Margina pojma nemam ne vidi se. Sto od usluga imas pusteno? 30+tv+tel? HD?

  Internet i Telefon trenutno je paket, prije sam imao i tv ali sam odustao od tog paketa... "SNR Margin (0.1 dB): down 65  up 61"

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Stavi vecu sliku. Koliki internet onda imas, ako ovo sto vidim da je pusteno 38 je tocno?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Stavi vecu sliku. Koliki internet onda imas, ako ovo sto vidim da je pusteno 38 je tocno?

 Pušteno je 38, uglavnom prije je bilo malkoc više oko 40tak do 41  megabit ali propusnost se smanjila s vremenom.

uglavnom oko 36 do 37 megabita sada povuče za internet ostalo je rezervirano za telefon, upload je nekih 6.5 do 7 megabita

 

https://imgur.com/a/JNY3yXA

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 16:27 (Dingrawr).
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Zna li netko isčitati ovo?

 

Osim toga, je li normalno da DSL sinkronizacija traje 15-20 minuta?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Dingrawr kaže...

Pušteno je 38, uglavnom prije je bilo malkoc više oko 40tak do 41  megabit ali propusnost se smanjila s vremenom.

uglavnom oko 36 do 37 megabita sada povuče za internet ostalo je rezervirano za telefon, upload je nekih 6.5 do 7 megabita

 

https://imgur.com/a/JNY3yXA

 Pa moglo bi se tu pustit 40 i sada po ovome kako je prikazano. Ne vjerujem da ti je target toliko mali da uz rast margine i 8mbita "lufta" tek do 6 dodjes.

Mandor kaže...

Zna li netko isčitati ovo?

Osim toga, je li normalno da DSL sinkronizacija traje 15-20 minuta?

 Veza ne izgleda dobro, a ako ti je tako kratka sinhronizacija i onda veza puca ocito je negdje doslo do prekida i moras prijavit kvar da to netko ispravi.

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

To je kratka sinkronizacija???

Rekli su mi da bi trebalo biti 49/10, sada valjda još kao testiraju. Prijavljujem im svaki dan kad prestane raditi, a centala je ne znam možda 300 metara.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mandor kaže...

To je kratka sinkronizacija???

Rekli su mi da bi trebalo biti 49/10, sada valjda još kao testiraju. Prijavljujem im svaki dan kad prestane raditi, a centala je ne znam možda 300 metara.

 Kakva kratka sinkronizacija ? Sync mora bit 24h, tako je kod vecine operatera u HR, a nikako 15/20 min. Ako puca nesto ne valja. Ako si stvarno 300m i trebalo je bit 50/10, tek je onda nesto u banani jer ti sada daje maksimalu 15, na vdsl atenuaciju 31, sto je jako lose, a o 300m kabela necu niti pricat.

8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

On misli na vrijeme potrebno modemu da se sinkronizira sa DSLAM-om i da to je normalno ako si spojen na HT-ov FTTC. Iz nekog razloga je nekim modemima potrebno toliko dugo ako je na portu uključen vektoring.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Mandor kaže...

To je kratka sinkronizacija???

Rekli su mi da bi trebalo biti 49/10, sada valjda još kao testiraju. Prijavljujem im svaki dan kad prestane raditi, a centala je ne znam možda 300 metara.

 Kakva kratka sinkronizacija ? Sync mora bit 24h, tako je kod vecine operatera u HR, a nikako 15/20 min. Ako puca nesto ne valja. Ako si stvarno 300m i trebalo je bit 50/10, tek je onda nesto u banani jer ti sada daje maksimalu 15, na vdsl atenuaciju 31, sto je jako lose, a o 300m kabela necu niti pricat.

 Obećali su 49/10, ali sada, kao, provode testove 2 tjedna.

Jučer sam imao 28/6,5.

Ali stvarno, to je normalno vrijeme da se modem spoji? Dakle oni resetiraju modem  u 17 sati i ja moram čekati 20 minuta da dobijem internet, tv i telefon nazad??

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

On misli na vrijeme potrebno modemu da se sinkronizira sa DSLAM-om i da to je normalno ako si spojen na HT-ov FTTC. Iz nekog razloga je nekim modemima potrebno toliko dugo ako je na portu uključen vektoring.

 Woa. Obicni reset ip adrese cekat 20 min? Valjda bu to rjesili onda, to je uzas.

Mandor kaže...

Obećali su 49/10, ali sada, kao, provode testove 2 tjedna.

Jučer sam imao 28/6,5.

Ali stvarno, to je normalno vrijeme da se modem spoji? Dakle oni resetiraju modem  u 17 sati i ja moram čekati 20 minuta da dobijem internet, tv i telefon nazad??

 Stavi tu sliku od 28/6 ili koliko je vec sada, jer po prosloj slici nisi ni to mogao. Uglavnom za 300m je to sve lose, ali ako si na prvoj imao maks 15, a pustili su ti 28, znaci da se nesto tu petlja, pa postavi tu sliku, vjerojatno si prespojen u medjuvremenu na fttc samo jos brzina nije pustena, jer prva slika nije mogla ni to.

Ovo za 20min prvi put i ja cujem, al eto walpha radi u tcoma tako da je valjda moguce i to. Meni osobno nezamislivio, vjerojatno ce to rjesiti uskoro jer ne vjerujem da ce dopustit 20 minuta nepostojanja usluge jer se modem synca pa svaki dan imas 20 minuta downtimea.

16 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ne sinka se na xDSL svaki dan, IP adresa se obnavlja svaka 24h ali DSL sinkronizacija ostaje up&running (znam da to znaš).

Ali 20 minuta... uff, puno previše.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

A cek znaci tebi ne radi ip renewal 20 minuta? Mislio sam da na to mislis. Samo znaci kad radis restart ti je 20 minuta? I dalje predugo, al to je ipak nesto drugo. Dal ti kad odes na hrvatskitelekom u popisu spajanja svako traje 24h ?

 

edit:

Ne tebi, sad vidim da nisi ti postavio prvo. Uglavnom, mislio sam da on na to misli jer je to svima sve isto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 22:03 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Danas je stanje ovakvo.

Barem se sinkronizira u 1-2 minute.

Ali ovo je jadno. obećavali su mi 10 megabita upload, a to mi je bila najveća motivacija.

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mandor kaže...

Danas je stanje ovakvo.

Barem se sinkronizira u 1-2 minute.

Ali ovo je jadno. obećavali su mi 10 megabita upload, a to mi je bila najveća motivacija.

Sad ste me zbunili ja i dalje mislim da ti mislis pod sync kad ti se ip mjenja svako 24 sata. Dal si na to mislio da traje 20 min.

 

Sto se tice podataka, nesto tu ne stima. Ocito je ili

a) prespojen si na fttc blize nego prije, ali je problem i dalje tu pa ne mozes 50/10, a po razdaljini bi trebao

b) non stop si spojen na fttc, ali su od zadnjeg puta nesto popravili pa se samim time i stanje popravilo, ali i dalje nije kako treba.

 

Ajde da ne bi bilo da i ti nisi nista napravio, pokusaj promjeniti kabel od uticnice do routera da nije mozda do njega. Ako nije (ako je tehnicar vec mjenjao i testirao) i ako ti je uticnica dobro spojena (ako znas mozes i sam provjerit da se nije sta odspojilo unutra) onda oni to i dalje moraju popravljat. 19db vdsl atenuacije bi trebalo davat puno bolje od 38 mbita maksimale. Ta maksimala te stavlja na nekih 1km od centrale.

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Mislim da ti tu nema FTTC-a nikakvog. Ja sam ti u selu i pošta mi je 300 metara od kuće.

Da, to kad se IP mijenja ili sam ugasim i upali ruter i onda od kad počne treperiti dsl lampica pa dok se ne spoji. To je trajalo 20 minuta. Sad traje 40 sekundi.

Najviše me bolu upload. Bio je zvao tip iz T-COMa jedan dan i govorio da je podzemni kabel problem i da samo pola radi, što god to značilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 7:52 (Mandor).
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Nedavno je u školu preko puta mene spojena optika (imam cca 10m do stupa na kojem je optika) pa me zanima može li se ikako izvesti da mene spoje na taj kabel i koga gnjaviti za to?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Mandor kaže...

Mislim da ti tu nema FTTC-a nikakvog. Ja sam ti u selu i pošta mi je 300 metara od kuće.

Da, to kad se IP mijenja ili sam ugasim i upali ruter i onda od kad počne treperiti dsl lampica pa dok se ne spoji. To je trajalo 20 minuta. Sad traje 40 sekundi.

Najviše me bolu upload. Bio je zvao tip iz T-COMa jedan dan i govorio da je podzemni kabel problem i da samo pola radi, što god to značilo.

Ok, znaci nema fttc, non stop si spojen na tu centralu. Znaci da je negdje jako velik problem jer je prije bilo 15 maksimale, sad 38, a po podatcima stvarno nisi daleko udaljen. Sto je na kraju, da li je to sto ti se dogadja svako 24 sata trajalo 20 minuta, ajmo tako. Znaci svako 24 sata ti imas ip renewal kad ti se veza prekine. Da li ti je to trajalo 20 minuta? Ja sam pretpostavio da na to mislis.

Ovo sto kaze tehnicar je obicno kad kazu "radi po jednoj grani" al nikom ja vise ne vjerujem s tim granama i pticama. Ja bi prijavio problem, ali prije provjeri sam ovo sto sam ti napisao, promjeni taj kabel i pogledaj uticnicu ako znas, ako ne, prijavi gresku pa kad dodje tehnicar nek on pogleda.

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz,  Molim da  netko prokomentira dali su parametri u redu, ili se još može nešto iz top povisit brzina? Hvala.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice