Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.525.809
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

pozdrav,znaci prelazim s A1/ exVIP / exAmis na Iskon NET 50 plus fix. telefon, te me zanima da li se prilikom ovakve tranzicije, mijenja "korisnikova parica".

evo i slike s xVip-ovog router/modema, kako vam se cini ta petlja/parica, jel moze podrzat sta vise od trenutacne 26. Sad cekam proces ukljucenja usluge kod Iskona. 

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa ako ides na 50+ valjda ce te spojit blize.

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Iskon ti ima pristup FTTC ormarićima tako da će te vjerojatno na njega spojiti, ako on postoji negdje blizu tebe, a samim time i brzina dostupna raste. Ukoliko nije tako, vrlo vjerojatno svo operateri imaju opremu na istoj lokaciji (npr. V. Gorica, u pošti su svi operateri smješteni), pa bi te trebali samo prekopčati sa A1 na Iskon, a parica bi trebala ostati ista.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

hvala ti na odgovoru, sad mi je jasnije, da imam ormaric takav udaljen 75m (google maps) od kuće lokacija je Sesvete.

 

Javim se s specifikacijama parice kada usluga bude pustena. pa da vidimo dal sam spojen možda na taj ormaric.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 5:53 (manjo09).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

trenutno sam na Optimi i poprilicno sam zadovoljan njima no kako uvijek tezimo vecim brzinama bio sam istrazivao sto konkurencija nudi.

Kada se spojim na ruter pise mi 25mbit/s VDSL, sto Optima i potvrduje kada kaze da je parica limitirana na 23mbit/s, no Iskon me uvjerava da za moju lokaciju mogu ponuditi cak 60mbit/s.

 

Ono sto me zanima tko govori istinu ovdje?

ja mislim da parica ne moze podnijeti vise od 23mbit/s, no opet me zanima vase misljenje

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa oba moze bit istina. Trenutna parica je limitirana time (sto ce se vidit ako stavis podatke parice), a iskon ima fttc na koji te moze spojit :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

zna li tko koja je defaultna lozinka od mikrotik routera hAP lite RB941-2ND ?

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
geek_boy kaže...

zna li tko koja je defaultna lozinka od mikrotik routera hAP lite RB941-2ND ?

 https://www.router-reset.com/reset-manuals/MikroTik/RouterBOARD-hAP-lite-RB941-2nD-TC#factory-default-settings

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 crko net prije 2 dana, danas došao tehničar, malo počačkao po spojevima kad mene na krovu, pa onda vani na stupu i evo proradilo ali brzine daleko lošije nego prije. Objasnio musve, ali on je rekao da je to max što mogu imati što ne vjerujem jer prije nego sam ostao bez dsl-a brzine su bile veće. Jel mi može netko možda objasniti što se dogodilo ?

 

Link Status Connect
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 1004/26068 kbps      prije 4,40/ 28,50
Attainable Rate(Up/Down) 1029/27460 kbps   prije 5,4 / 34,50
Noise Margin(Up/Down) 7.3/8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 26.8/21.9 dB
Output Power(Up/Down) 18.5/4.8 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 3/233
Interleave Delay(Up/Down) 2/9
INP(Up/Down) 0/2
Profile 8b
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 17/14
AnnexType AnnexB
Evo i prntscreen sa speedtesta. 
Opcija Turbo 40
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 13:20 (ajeto007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Degradirala ti parica. Pitanje je jel on te spojeve prespajao ponovno ili samo malo smrdao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Degradirala ti parica. Pitanje je jel on te spojeve prespajao ponovno ili samo malo smrdao.

 To ne znam, ali sa onim svojim uređajem je prvo na ulazu u router mjerio, nije bilo signala, pa na krovu isto nije bilo signala i tu je žice otpojio pa ponovo vratio natrag, a kaj je radio na stupu nrmam pojma. Ugl, pravio se jako pametan, a ne baš previše iskusan. Još se pohvalio kako je na stupu u ormariću izolirao te spojeve jer nisu bili izolirani, a davno jedan stari iskusni tehničar je rekao da te spojeve u ormariću na stupu ne izolirati jer vremenom dolazi do kondezacije ispod izolir trake. Kaj mi je sada za činit, ponovo prijaviti pa se nadati da bude došao neki iskusan ili da plačem. Jel mogu ugovor raskinuti ako mi ne isporučuju kolko treba po zakonu ?

Ps. tele 2 pokućni se nazire :)

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

A jel ti rekao koliko mjeri na stupu? Al po recenom to ti je to. Isporucuju ti oni uslugu, jer ako ne mozes 40, onda ce te spustit na 30 ili 20 i to je to. Tek ako ti ne budu isporucivali 70% od 20 mislim da imas pravo na raskid. Jer ovo sve preko 20 je valjda deklarirano pod "turbo", a osnovni ugovori se vode pod 20.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zahvaljujem na objašnjenju. Mogu samo primjetiti da u zadnjih 2 godine umjesto da idemo naprijed, da se kvaliteta i brzine povečavaju mi lagano idemo dole. Više ne znaš tko je gori od svih tih davatelja usluga bilo fiksni bilo mobilni operater. Nije to neka strašna razlika u brzini i nije da mi treba, ali principi su u pitanju. Ja sam siguran da se netko od tih tehničara potrudi da bi mogao mi vratiti brzinu, ali boli njih racku. Ako postoji šansa, tj zadovoljavajuća brzina prelazim na tele 2 iako ću plaćati više, ko ih hebe, neka crknu.

6 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ajeto007 kaže...

Zahvaljujem na objašnjenju. Mogu samo primjetiti da u zadnjih 2 godine umjesto da idemo naprijed, da se kvaliteta i brzine povečavaju mi lagano idemo dole. Više ne znaš tko je gori od svih tih davatelja usluga bilo fiksni bilo mobilni operater. Nije to neka strašna razlika u brzini i nije da mi treba, ali principi su u pitanju. Ja sam siguran da se netko od tih tehničara potrudi da bi mogao mi vratiti brzinu, ali boli njih racku. Ako postoji šansa, tj zadovoljavajuća brzina prelazim na tele 2 iako ću plaćati više, ko ih hebe, neka crknu.

 isto i meni nakon 6 mjeseci t-com  pri povratku iz a1 paricu srezali na 16000 sa 22000 koliko sam imao 15.3 19,srednji vijek ponašanje ,kaže imate download 14 zakonski sve čisto,ne valja se sekirat,cijene rastu a brzine sve gore kod nas na bakru

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz ljudi zanima me koliko bi max mogu povući sa moje adsl linije? Za sada imam 4mbps ali vuče oko 3.7...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jako si daleko. Dobro i toliko vuces, ako su ovi podatci atenuacije tocni.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

A koliko bi mogao tu pise kao 7mbps down kako max..a sad nez..jer 4 mi nije dosta..poslali su mi onaj hibrid..al to u vecini slucajeva jednostvadno ili nema signala ili kad ima nema brzine (ja vjerujem jer vecina ljudi se onda nakači na int i pada brzina drasticno sa 30mbps na mizarih 2-5..)a i samo je 100gb..

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa to sto pise 7, na tu atenuaciju neces nikad dobit. Stavlja te 4.5km od centrale atenuacija. Ako ne dobijas punih 4, vrlo lako moguce da je to tocno. Nemas jos tv uz ovo pretpostavljam, jer ako imas, onda je atenuacija kriva.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nemam tv koristim iptv ovako..bolje je neg max tv

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Iptv je tv...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

nema max tv..nego ovako liste kodi i tako..samo int

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Aha. E ok. Jer da imas maxtv, i imas tu brzinu onda znaci da je atenuacija kriva. Ovako stima. Nazalost, cekas da izgrade nesto blize tebi...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

aham...samo msm da za 10-20g me nece zanimat toliko brzina int..i nece mi trebat...

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

molim vas provjerite stanje moje parice, od kada je grom spalio ruter prije koji tjedan i stavljen je novi čini mi se da se internet vuče kao staro kljuse.

 

============================================================================
    VDSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   VDSL2 Annex B
            VDSL Profile:   Profile 8b
            Traffic Type:   PTM Mode
             Link Uptime:   0 day: 10 hours: 26 minutes
============================================================================
       VDSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      4.036 Mbps       27.820 Mbps
    Actual Net Data Rate:      4.037 Mbps       27.821 Mbps
          Trellis Coding:         ON                ON
              SNR Margin:        7.9 dB            5.7 dB
            Actual Delay:          0 ms              0 ms
          Transmit Power:        7.1 dBm          18.6 dBm
           Receive Power:        0.4 dBm           2.2 dBm
              Actual INP:       25.0 symbols      56.0 symbols
       Total Attenuation:        7.6 dB           16.3 dB
Attainable Net Data Rate:      4.931 Mbps       27.800 Mbps
============================================================================
      VDSL Band Status    U0      U1      U2      U3      D1      D2      D3
  Line Attenuation(dB): 11.6    47.4     N/A     N/A    22.9    58.0     N/A  
Signal Attenuation(dB): 11.6    46.8     N/A     N/A    19.9    57.6     N/A  
        SNR Margin(dB):  7.6     7.9     N/A     N/A     6.0     5.3     N/A  
   Transmit Power(dBm):  1.6     5.9     N/A     N/A    18.3     6.8     N/A  
============================================================================

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imas najvise sto ti moze pustit. 27/4

 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

evo mojih podataka

 

Link Information

Uptime: 0 days, 0:55:38

DSL Type: ITU-T G.992.5 Annex B (ADSL2+ over ISDN)

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.397 / 9.444

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 10,48 / 536,88

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,3 / 19,1

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 9,2 / 15,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 11,3 / 15,9

System Vendor ID (Local/Remote): TMMB / ----

Chipset Vendor ID (Local/Remote): BDCM / BDCM

Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0

Loss of Link (Remote): -

Error Seconds (Local/Remote): 1 / 6

FEC Errors (Up/Down): 860 / 3.945

CRC Errors (Up/Down): 61 / 1

HEC Errors (Up/Down): 769 / 40

 

po svemu pročitanom attenuation mi je odličan, a SN margin prosječan. FEC errors je visok, no to nema velikog utjecaja(ispravite me ako griješim), Ako može objašnjenje HEC errors i da li je ovo visok broj odnoso da li ima velik utjecaj na brzinu.

Trenutna brzina je 4/0.5 što je kriminalno...prije par godina je puštena veća brzina (8 ako se dobro sjecam) i veza je konstantno pucala, te mi je spuštena na sadašnjih 4 uz objašnjenje tehničara kako infrastruktura ne dopušta više.

Zanima me da li je to stvarno tako jel po svemu što čitam linija nije toliko loša.

Unaprijed hvala.

 

Takoder, spojene su dvije telefonske linije i tv, no nakon sto se sve odspoji brzina ne prelazi 4.5, pa mi se cini da to i nema nekog velikog utjecaja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 0:57 (Dux1892).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Dux1892 kaže...

Pozdrav,

evo mojih podataka


Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 9,2 / 15,0

SN Margin (Up/Down) [dB]: 11,3 / 15,9


 

po svemu pročitanom attenuation mi je odličan, a SN margin prosječan.

te mi je spuštena na sadašnjih 4 uz objašnjenje tehničara kako infrastruktura ne dopušta više.

Zanima me da li je to stvarno tako jel po svemu što čitam linija nije toliko loša.

Unaprijed hvala.

 

Takoder, spojene su dvije telefonske linije i tv, no nakon sto se sve odspoji brzina ne prelazi 4.5, pa mi se cini da to i nema nekog velikog utjecaja.

 Ako si citao po prvom postu, on je kriv. Copy pastean je svuda naokolo ko zna od koga je pocelo ali daje krivu sliku.

Atenuacija ti je oke, margina ti je odlicna, iako je margina takva kakva je.

 

To objasnjenje tehnicara ili je tad bilo tocno pa vise nije jer si spojen negdje blize (jer sad to objasnjenje nema smisla), ili je nesto smuljao pa mu se nije dalo radit. Trenutno stanje je takvo da mozes vise po adslu i vdslu. Trazi da te prebace na vdsl, i vidi dal mozes imat 30mbita, ako ne, 20 sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 2:47 (sandokan111).
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo moje parice

 

ParametersDSLDSL

Operating ModeVDSL2

Path ModePTM

StateonlineTraining

ResultShowtime

Mode LO/I2L0

VPI/VCI0/33 

ParametersUpstreamDownstream

Actual Data Rate16383 kbps68123 kbps

Attainable Data Rate61885 kbps102270 kbps

SNR Margin30.3 dB10.4 dB

Signal Level9.6 dBm14.5 dBm

Line Attenuation0.0 dB8.2 dB

FEC Size10 14

Codeword Size42 62

Interleave Delay14

CRCError Count00

HEC Error Count00

FEC Error Count05360

 

Mislim da se nalazim na jedno 150 m

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 21:57 (Gnjili).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
marsovac zemaljski kaže...

Pozdrav,

 

trenutno sam na Optimi i poprilicno sam zadovoljan njima no kako uvijek tezimo vecim brzinama bio sam istrazivao sto konkurencija nudi.

Kada se spojim na ruter pise mi 25mbit/s VDSL, sto Optima i potvrduje kada kaze da je parica limitirana na 23mbit/s, no Iskon me uvjerava da za moju lokaciju mogu ponuditi cak 60mbit/s.

 

Ono sto me zanima tko govori istinu ovdje?

ja mislim da parica ne moze podnijeti vise od 23mbit/s, no opet me zanima vase misljenje

 Nalazio sam se u potpuno istoj situaciji te sam odlučio prijeći na Iskon pošto su garantirali osjetno veću brzinu (još čekam prebacivanje, trebalo bi uskoro). Kod mene je situacija da je taj FTTC ormarić doslovno pred kućom. Prije prelaska sam još jednom provjerio s Optiminom SZK je li to 100% da ne mogu dobiti veću brzinu od trenutne (15/0.75 mbit-a) te su potvrdili da je to maksimum. Dan nakon što sam javio Iskonu da bi se htio prebaciti kod njih, zovu me iz Optiminog odjela za ugovore kako bi mi javili da oni iz SZK nemaju sve informacije te je moguće prebacivanje na HT-ovu mrežu, bez naknade, čime bi imao brzine jednake onima iz iskona. Naravno, u slučaju da potpišem produženje ugovora  

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:55 (Vulgaris).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Vulgaris kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Pozdrav,

 

trenutno sam na Optimi i poprilicno sam zadovoljan njima no kako uvijek tezimo vecim brzinama bio sam istrazivao sto konkurencija nudi.

Kada se spojim na ruter pise mi 25mbit/s VDSL, sto Optima i potvrduje kada kaze da je parica limitirana na 23mbit/s, no Iskon me uvjerava da za moju lokaciju mogu ponuditi cak 60mbit/s.

 

Ono sto me zanima tko govori istinu ovdje?

ja mislim da parica ne moze podnijeti vise od 23mbit/s, no opet me zanima vase misljenje

 Nalazio sam se u potpuno istoj situaciji te sam odlučio prijeći na Iskon pošto su garantirali osjetno veću brzinu (još čekam prebacivanje, trebalo bi uskoro). Kod mene je situacija da je taj FTTC ormarić doslovno pred kućom. Prije prelaska sam još jednom provjerio s Optiminom SZK je li to 100% da ne mogu dobiti veću brzinu od trenutne (15/0.75 mbit-a) te su potvrdili da je to maksimum. Dan nakon što sam javio Iskonu da bi se htio prebaciti kod njih, zovu me iz Optiminog odjela za ugovore kako bi mi javili da oni iz SZK nemaju sve informacije te je moguće prebacivanje na HT-ovu mrežu, bez naknade, čime bi imao brzine jednake onima iz iskona. Naravno, u slučaju da potpišem produženje ugovora  

 Znaci optima ti ipak nudi vece brzine ali trebas potpisati novi ugovor?

Ja sam trenutno bez ugovorne obveze pa kada bi to dobio u kombinaciji sa vecim brzinama bilo bi super, ali realno se vjerojatno nece dogoditi

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice