Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.974
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Grozni_Zabac kaže...

Ako sam dobro shvatio, problem nastaje tijekom uploada podataka.

 

Napisano hrpa informacija, ali ona bitna nije, a to je kakva je brzina u down/up? Ako imas cca 0.7Mbps brzinu uploada, normalno je da ce ti sve stekat sve dok upload ne zavrsi.

 sve sam stavio

moj paket je duo paket 10Mbps kao sto na lsici SS5 prikazuje. Samo je taj ping nesti dinamican. s ovim ruterom UBEE  je 36ms a stari Thomson ST780 W je imao 24ms.

Centrala je 2.7 km udaljeno i nemam vise od 11Mbos i o VDSL ni pomisliti.

Ne znam. nije prvi put da saljem nesto preko mobilnih uredaja putem Wi-Fi-a  ali me iznenadilo da je skroz zakocio

Nece dovrsiti to sporo slanje a nece ni osloboditi to opterecenje uploada. nego ja moram rucno ugasiti WLAN u mobilnim uredajima.

 

16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

shvatio sam. Ima razlike u profilu koji su imali Thomson i UBEE.

Meni je Thomson super radio. jest sporo ali nece mi zastoj napraviti a kamoli slanje prekinuti.

 

Jest zalosna cinjenica da ima i korisnika gorih uvjeta od mene, vjerujem da i cesto razmislja u koji ce ducan/kafic  otici da moze slati nekome preko njihovog hotspotam kad ne moze iz doma.

 

ja sam miran zasad. Jos 3 mjeeseci i uvesti FTTH u kuci. Gledam da vise ne gnjavim SZK s ovim sitnicamal Ako budu htjeli zvati da me pitaju jesam li zadovoljan radom tehnicara. Jesam, napravljeno je koliko moja instalacija dopustam, vise-bolje od toga ne moze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...

shvatio sam. Ima razlike u profilu koji su imali Thomson i UBEE.

Meni je Thomson super radio. jest sporo ali nece mi zastoj napraviti a kamoli slanje prekinuti.

 

Jest zalosna cinjenica da ima i korisnika gorih uvjeta od mene, vjerujem da i cesto razmislja u koji ce ducan/kafic  otici da moze slati nekome preko njihovog hotspotam kad ne moze iz doma.

 

ja sam miran zasad. Jos 3 mjeeseci i uvesti FTTH u kuci. Gledam da vise ne gnjavim SZK s ovim sitnicamal Ako budu htjeli zvati da me pitaju jesam li zadovoljan radom tehnicara. Jesam, napravljeno je koliko moja instalacija dopustam, vise-bolje od toga ne moze.

Znači optika se ugrađuje ideš na najviši lvl  kolega Jebodiah bravo bravo  ja u zg sam 3-4km od centra optiku možda vidim za 4-5 godina možda i dulje ako i tad bitno da su je svugdje oko moje zgrade provukli i položili svjetlovodne vodove mogu je "namirisat".

Al jbg šta mi to znači kad dalje sve furaju prek bakra 

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Vidjet ćeš ju ti i brže, Vipnet je uhvatio bogovski tempo s tom optikom, kad počnu nagrizat HT kad korisnicima isteknu ugovori će i HT ubrzati ja mislim.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Da baš sam gledao na hakomu objave gradnje svjetlovodne mreže. Vip gradi u gradovima gdje ht nikad ne bi što bi moglo potaknuti tržišno natjecanje u tim područjima.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Šta mislite dokad bi se optika mogla proširiti i van zagreba i ostalih gradova. Je li u planu zamijeniti bakar i po naseljima ili dovesti optiku samo do kabineta tj fttc.

Isto me zanima ako je optika provedena ulicom, a bakrom do kuće je li moguće sam spojiti kuću optikom na optiku u ulici, uz dopuštenje naravno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivic55 kaže...

Isto me zanima ako je optika provedena ulicom, a bakrom do kuće je li moguće sam spojiti kuću optikom na optiku u ulici, uz dopuštenje naravno.

 Nije. Tehnicki je, ali racunaj da nije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivic55 kaže...

Šta mislite dokad bi se optika mogla proširiti i van zagreba i ostalih gradova. Je li u planu zamijeniti bakar i po naseljima ili dovesti optiku samo do kabineta tj fttc.

Isto me zanima ako je optika provedena ulicom, a bakrom do kuće je li moguće sam spojiti kuću optikom na optiku u ulici, uz dopuštenje naravno.

 Mislim da ce to potrajati dosta, jbg sjetimo se samo gdje zivimo

Zasad je u naseljima plan dovesti optiku samo do fttc ormarica, a dalje ide bakar, to je operaterima trenutno najisplativije

A za ovo zadnje, mozes zaboraviti

Ja sam slao upit t-srotu, kao platili bi mi mjestani opticki kabel i ugradnju i naravno odje*ali su me samo tako haha

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Pošto se jedino VIP primio posla možda i vidimo optiku uskoro s tim da zivim odmah do Zg :D

Slao sam im i ja i rekli su ako dovoljno kao kvart skupimo potpisa možda bi proveli jer moraju znati koliko bi se ljudi prebacilo...pa eto treba gnjaviti ljude i nagovorit ih na optiku :D

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Btw sve je to njima isplativo s time da kao budale plaćamo adsl istu cijenu već 10 godina za istu brzinu, sjetite se da imamo najskuplji internet u europi.

Dosta firmi je spojeno na optiku kod mene pa se nadam pomaku nekom, dotad tele2 pokućni 100mbit :D

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivic55 kaže...

Pošto se jedino VIP primio posla možda i vidimo optiku uskoro s tim da zivim odmah do Zg :D

Slao sam im i ja i rekli su ako dovoljno kao kvart skupimo potpisa možda bi proveli jer moraju znati koliko bi se ljudi prebacilo...pa eto treba gnjaviti ljude i nagovorit ih na optiku :D

 kazes da si nadomak ZG.

 ako su zitelji tvoga kraja stariji stariji ljudi. tesko ces im uopce objasniti a kamolli natjerati da se sloze ( a ne razumiju bas tahnologiju)

Po meni bi bilo najbolje, da svi Telekomi koji se bave Optikom. daju medijske prezentacije nekih godinu dana, kako bi ljudi uvidjeli

prednosti opticke infrastrukture, Poput onog Digitalne televizije DVB-T.

12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Gdje se mogu vidjeti parametri parice na speedportu w724v??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

evo ti link i prati upute i bit će lako ako šta zapne samo pitaj i kad uspije napravi screenshot pa postavi ovdje parameter svoje parice.

https://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/speedport-w724v-admin-pristup/237483.aspx

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Može mišljenje? Uključen je i maxtv

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Dosta si daleko od FTTC-ea koja ti je brzina net-a 10/1Mbps? + maxtv-e?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

Dosta si daleko od FTTC-ea koja ti je brzina net-a 10/1Mbps? + maxtv-e?

 4 mbit, pitao sam tehnicku sluzbu koliku max stabilnu brzinu neta mogu imat, a da mi ne pati max tv i rekli su mi 10 mbit pa će mi kroz par dana aktivirat turbo i vidt ćemo kako će to sve ići .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 0:07 (Shockwave).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da, nebudu na to pustili vise od 10, iako bi moglo i 15 recimo, al je pitanje imaju li te profile u ponudi, ili to samo tu i tamo neki tehnicar ima, dobio na gablecu iz smca.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ako mi je u kvartu izgrađen onaj mali ormarić (pretpostavljam da je to FTTC kabinet) mogu li ja zatražiti da me spoje na njega??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Shockwave kaže...

Ako mi je u kvartu izgrađen onaj mali ormarić (pretpostavljam da je to FTTC kabinet) mogu li ja zatražiti da me spoje na njega??

 Pa vidi i provjeri jel to 100% FTTC i vidi koliko je daleko metara od tebe (jel znaš koliko?) i naravno da možeš zatražit pogotovu ako te nisu spojili na njega i ako ima mjesta i slobodnih parica u njemu a vjerovatno ima al to trebaš sam malo ispitat i provjerit.

A pogotovu što trenutno stvarno imaš mizerne brzine a ako te prespoje na neki bliži FTTC možeš samo profitirat.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 14:09 (Seki001).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...
Shockwave kaže...

Ako mi je u kvartu izgrađen onaj mali ormarić (pretpostavljam da je to FTTC kabinet) mogu li ja zatražiti da me spoje na njega??

 Pa vidi i provjeri jel to 100% FTTC i vidi koliko je daleko metara od tebe (jel znaš koliko?) i naravno da možeš zatražit pogotovu ako te nisu spojili na njega i ako ima mjesta i slobodnih parica u njemu a vjerovatno ima al to trebaš sam malo ispitat i provjerit.

A pogotovu što trenutno stvarno imaš mizerne brzine a ako te prespoje na neki bliži FTTC možeš samo profitirat.

 Je FTTC je, oko 600 metara daleko, možeš li mi reći koga je najbolje zvat za to i ima li kakva fora da ih lakše nagovorim? 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Najbolje je da kontaktiraš Tehničku službu t-coma i traži ih da ti trebaju veće brzine da nisi zadovoljan sa ovim šta sad imaš i da u blizini postoji taj novi FTTC kabinet i pitaj ih jel te mogu spojit prek nijega(ako već nisi)  gnjavi ih malo ispituj i ja sam tako a možeš i preko inboxa FB hr telekoma ja sam na 100 načina ispipavao kakve mogučnosti imam dok nisam dobio najbolje. Jer ako ti je 600m od tebe mogao bi imat i sa ovim vectoringom i 50Mbps bez problema (a možda i više) a sad bez vectora možda 40-50Mbps tu negdje ako si 600m od fttc-ea

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 14:52 (Seki001).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

Najbolje je da kontaktiraš Tehničku službu t-coma i traži ih da ti trebaju veće brzine da nisi zadovoljan sa ovim šta sad imaš i da u blizini postoji taj novi FTTC kabinet i pitaj ih jel te mogu spojit prek nijega(ako već nisi)  gnjavi ih malo ispituj i ja sam tako a možeš i preko inboxa FB hr telekoma ja sam na 100 načina ispipavao kakve mogučnosti imam dok nisam dobio najbolje. Jer ako ti je 600m od tebe mogao bi imat i sa ovim vectoringom i 50Mbps bez problema a sad bez možda 40-50Mbps tu negdje ako si 600m od fttc-ea

 Jedino što kod mene nema ovog malog HEP-ovog ormarića: https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170427/8818660a840fbd9bd21f36265755af7c.jpg , neki su pisali da im je FTTC pušten i bez toga u pogon, a neki kažu da uvijek mora biti i HEP-ov ormarić prisutan. 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

E to je drugi par cipela meni to izgleda da taj FTTC još nije pušten u pogon tj nema još brojila od HEP-a i vjerovatno nije još puštena struja naravno koja mu treba da bi radio kako Bog zapovida. Znači bit će to brzo koliko vidim sa slike tako da bi te tokom ove godine i mogli prebacit na njega a sad si spojen na neku dalju centralu zato imaš tako male brzine. Stripi se malo i prati situaciju sa tim kabinetom i kad ga puste u pogon ako te neprebace automatski(iako bi se i to moglo dogodit) onda ti traži.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 15:16 (Seki001).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

E to je drugi par cipela meni to izgleda da taj FTTC još nije pušten u pogon tj nema još brojila od HEP-a i vjerovatno nije još puštena struja naravno koja mu treba da bi radio kako Bog zapovida. Znači bit će to brzo koliko vidim sa slike tako da bi te tokom ove godine i mogli prebacit na njega a sad si spojen na neku dalju centralu zato imaš tako male brzine. Stripi se malo i prati situaciju sa tim kabinetom i kad ga puste u pogon ako te neprebace automatski(iako bi se i to moglo dogodit) onda ti traži.

 Zaboravih dodat slika je s interneta, kod mene nema ovog malog ormarića od HEP-a, samo veliki. Nazvao sam tehnicku sluzbu i rekli su mi da nemaju informacija niti mi mogu pomoći oko toga, ali su mi rekli da napišem zahtjev na prigovori@t.ht.hr pa ćemo vidjeti.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Najbolje kad vidis tcomov caddy tuda okolo naokolo prosetaj do covjeka i pitaj ga. On ce najbolje znat kakvo je stanje s tim, dal je u pogonu il ne, hoce te spojit itd.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

A kakva je kvaliteta max tv-a preko powerline adapteRa, može li se progurati HD??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo sad i ICT bussuness ima speedtest. 

 

https://www.ictbusiness.info/speedtest/

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

pozdrav.

može mi netko objasniti zašto se, odn. što bi mogao biti uzrok smanjenju "noise margine" kod t-coma? ruter je onaj ZTE. kod prvog uključenja VDSL2 usluge i turbo 50 brzine, i uključenja 17a profila, SVE ostale vrijednosti su iste, osim "line attenuation", koja varira u dvije-tri decimale.

 

je li do njih, nije bilo kvarova u sve to vrijeme, ili je do rutera (ako on može "oslabiti") pa su parametri nešto lošiji?

 

 

što se same kvalitete signala odn. stabilnosti neta, tu nema zamjerke. brzine su 50mbps down i 10-12mbps up, ali ping je uvijek između 11 i 15. (speedtest, zagreb t-com server)

 

hvala unaprijed!

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 14:43 (viking.software).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

To ti ovisi o drugim korisnicima. Ako se dodaju novi korisnici, ako postojeći dobiju jače profile tebi će pasti margina.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

hm... istinabog, kako je ovo manje mjesto na krku, nisam baš primjetio da se povećao broj stanovnika. ok, to ne mora ništa značiti. možda su prešli sa drugih operatera. 

 

ali mi je čudno da do jučer imam 92000mbps a danas nakon novog ugovora 88000mbps. nije da dobijem tu brzinu, pa mi sada nešto fali, ali mi je samo čudno.

 

ništa, hvala na odgovoru. ako se bude i dalje srozavalo, očito će trebati zvati tehničara. 

 

thx!

 

EDIT: sada sam na kratko stavio čak i drugi kabl od splittera do rutera. ništa. sve isto. 

 

douše, jel' za t-com uopće treba splitter? 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 15:04 (viking.software).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice