Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.117
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hakom kaže 70% i moraju se toga držati

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
parve69 kaže...

Da, piše mi samo do 20. Dakle ne piše od x do 20, nego samo do 20. To je 100% tako, mogu im prijetiti time? Da ne bi ispalo da imam pištolj koji je napunjen ćorcima. :D 

 Tako je, samo ti si na adslu, cudno mi je da su tako potpisali na adslu. To ide obicno za vdsl, jer 20mbita na adslu neznam da je netko imao.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
D3lBoy kaže...

Hakom kaže 70% i moraju se toga držati

 

sandokan111 kaže...
parve69 kaže...

Da, piše mi samo do 20. Dakle ne piše od x do 20, nego samo do 20. To je 100% tako, mogu im prijetiti time? Da ne bi ispalo da imam pištolj koji je napunjen ćorcima. :D 

 Tako je, samo ti si na adslu, cudno mi je da su tako potpisali na adslu. To ide obicno za vdsl, jer 20mbita na adslu neznam da je netko imao.

Čudi sad i mene što mi to piše u ugovoru, ali piše. + da stvar bude gluplja, s obzirom da se radi o produljenju ugovora, piše deaktiviran paket od 7 do 50 (50, moš mislit :D), iznad toga  aktiviran ovaj do 20 kako sam i rekao. Eto i slike, da ne bi bilo da sam nešto krivo napisao. Highlightao sam i ovo Naknada za tehnologiju realizirane usluge jer tu stavku imam na računu svaki mjesec i naplaćuje mi se 20 kn, a ta stavka je u prijevodu naknada za svaku brzinu koja je veća od osnovne koliko sam ja shvatio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 8:25 (parve69).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Uredno onda raskines to ako hoces.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Raskinut ću u krajnjem slučaju ako ne budu imali sluha da mi puste veću brzinu, barem onu koju sam imao do petka jer je u praksi dokazano da linija može podnijeti kad je pušteno 12 (što je realnih 10.5) i skoro pa punih 1 mbps uploada iako znam da je taj upload blizu maksimale, al eto, nije bilo problema. Ovaj upload 0.3 je katastrofa, šaljem kratki voice message od 30 sekundi ili neku fotku, a ono kurbla i kurbla. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 8:39 (parve69).
7 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

U Iskonu nam nude paket s brzinom od 5 do 10 Mbps za download.
S obzirom da HT-u ne pada na pamet dati nam veću brzinu, može li se ostvariti ova koju nam nudi Iskon.

Iskon je dio HT grupe pa čisto sumnjam da će išta biti bolje osim cijene.

 

Upstream line rate (kbit/s): 762
Downstream line rate (kbit/s): 6266
Maximum upstream rate (kbit/s):1075
Maximum downstream rate (kbit/s):14144
Upstream noise safety coefficient (dB):17.2
Downstream noise safety coefficient (dB):9.6
Line standard:ADSL_2plus
Upstream line attenuation (dB):24.1
Downstream line attenuation (dB):46.5
Upstream output power (dBm):13.2
Downstream output power (dBm):18.5
HT-ov tehničar mi je savjetovao da se žalim HT-u da nas prebace na FTTC u blizini ali je rekao da nam to teško može pomoći (ali i da vjerovatno to neće odobriti) s obzirom na udaljenost.
Unaprijed hvala!
EDIT: Trenutna brzina na bakru HT mreže je oko 4 Mbps iako mi se čini da su nas prebacili na 2 Mbps zbog hibridnog pristupa.
MK
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 17:44 (mk525).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jako si daleko, zato ti ne mogu ni isporucit bolje, ali ono sto mi nije jasno je da ti je ovaj rekao da te prebace na fttc u blizini i "da to nece pomoc" ???? Pa ako te prebace na fttc sve si probleme rijesio.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hvala na brzom odgovoru! 

 

Čini mi se da je FTTC kabinet daleko od nas iako ne znam točno gdje je. Pretpostavljam da je nekih 500 m udaljen od nas... 

 

MK
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ja se, nažalost, opet "moram" javiti. Ja više ne znam tko je tu lud, što se događa i zašto te kako je to moguće. Nastavno na moj opisani problem, kako sam i napisao, od utorka do petka je veza pucala tridesetak puta dnevno, maksimalu je pokazivalo oko 8.5. U petak ujutro u 6 sati sve se magično unormalilo i mjerenja su pokazivala parametre vidljive sa slika od prije par postova. Ponavljam, bio je jučer i tehničar i njegova mjerenja podudarala su se s onima s rutera. Jedini problem koji je nakon toga ostao za riješiti je bilo dogovoriti s vipom da mi puste barem onih 12 mbps koji su mi bili pušteni do petka, ako ne i malo više. Sve je to super radilo bez pucanja od jučer ujutro od 6 sati do prije nepunh 2 sata, al eto opet starih problema. Doduše, ne u toj mjeri kao od utorka do petka, ali evo u privitku trenutnih mjerenja s rutera. Tehničar koji je bio jučer rekao je da nikakvi radovi na centrali ili na trasi do kuće nisu zabilježeni. Ja fakat ne kužim kaj se događa, naravno da sam zvao sad odmah SZK čim sam primjetio i poslali su to na dodatne provjere, a praksa je pokazala da od toga nema ništa jer kad su u periodu od utorka do petka to napravili, njima je rješenje bilo pustiti meni brzinu do 5 mpbs, ali je unatoč tome, naravno, veza pucala jer nije stvar u tome.


WTF?! Sad sam već stvarno očajan, meni nije problem platiti nekome da mi ovo riješi u fušu, ali imam osjećaj da nemam što platiti i ovo stvarno nadilazi mogućnosti mojeg razumijevanja ove problematike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 19:13 (parve69).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mk525 kaže...

Čini mi se da je FTTC kabinet daleko od nas iako ne znam točno gdje je. Pretpostavljam da je nekih 500 m udaljen od nas... 

 I dalje ne kuzim u cemu je problem? sad si 3.5km, a tada bi bio 500m... Poboljsanje bi bilo toliko da bi mogao 50mbita ..

parve69 kaže...

WTF?! Sad sam već stvarno očajan, meni nije problem platiti nekome da mi ovo riješi u fušu, ali imam osjećaj da nemam što platiti i ovo stvarno nadilazi mogućnosti mojeg razumijevanja ove problematike.

 Pa jesi rekao da ces raskinut ugovor? Nista se popravit samo od sebe nece, ocito je da imas problema. Ako ces raskinut to im reci da ne dobijes minimalno garantirano zakonom pa se mozda i odluce nesto pokrenut da ti se to popravi. Ili nemoj pa pokusaj preko tehnicara od HT-a. To su ti opcije.

6 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Iskon paket, samo internet.

50mb/s flat ,vdsl.

3. godina kako ga imam i nikada problema sa njima.

Download/upload kako pise u ugovoru.

139kn/mj

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

EDIT: Isprike, pogrešno sam citirao tekst. Željeni post je objavljen ispod. 

MK
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 17:22 (mk525).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
mk525 kaže...

Čini mi se da je FTTC kabinet daleko od nas iako ne znam točno gdje je. Pretpostavljam da je nekih 500 m udaljen od nas... 

 I dalje ne kuzim u cemu je problem? sad si 3.5km, a tada bi bio 500m... Poboljsanje bi bilo toliko da bi mogao 50mbita ..

parve69 kaže...

WTF?! Sad sam već stvarno očajan, meni nije problem platiti nekome da mi ovo riješi u fušu, ali imam osjećaj da nemam što platiti i ovo stvarno nadilazi mogućnosti mojeg razumijevanja ove problematike.

 Pa jesi rekao da ces raskinut ugovor? Nista se popravit samo od sebe nece, ocito je da imas problema. Ako ces raskinut to im reci da ne dobijes minimalno garantirano zakonom pa se mozda i odluce nesto pokrenut da ti se to popravi. Ili nemoj pa pokusaj preko tehnicara od HT-a. To su ti opcije.

 

Problem je u HT-u i njihovom poslovnom politikom.

 

Možda je kabinet popunjen jer Iskon ima dostupnu brzinu do 50 Mbps do kućnog broja 45-50 a mi smo na broju 93 i ne možemo imati veću brzinu prema HT-ovom mišljenju jer smo predaleko. 

 

Sumnjamo i na problem u kablu koji vodi do naše kuće jer je 1980 i neke postavljen preko susjedove kuće (iako su trebali napraviti podzemni priključak) i od onda se ništa nije radilo na toj infrastrukturi. 

MK
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ma sve 5, ne pricam o tome da te ne zele postavit na fttc, to je lako moguce, nego da ti je tehnicar rekao da i ako te postave na fttc da se stvari nece popravit. Hoce.

Neka te ne brine kad je kabel postavljen, postavljani su kabeli i puno prije i rade uredno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 18:15 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Line Mode      ADSL_2plus    

Latency Type    Fast    

Line Coding     DMT    

Line Up Count     1

 

 

Statistics                  Downstream   Upstream
Line Rate                   11997 Kbps     639 Kbps
Attainable Line Rate   15360 Kbps   1406 Kbps
Noise Margin                    84 dB       292 dB
Line Attenuation             200 dB       200 dB
Output Power                192 dBm     133 dBm,

 

Router je ENKOM A1521-I

Operater je Iskon

Trenutni paket je 5-10Mbps

 

Ima li smisla uz ove paramtere veze prelaziti na paket 20-50Mbps i što mogu očekivati kao maximum?

Hvala i LP

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 16:35 (Yuda).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa na vdslu ces sigurno vidit poboljsanje, tako da se isplati ako ti je cijena ista ili nesto malo visa.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Pa na vdslu ces sigurno vidit poboljsanje, tako da se isplati ako ti je cijena ista ili nesto malo visa.

 

Hvala.

 

Cijena u lipu ista uz produljenje ugovora na još 2 godine, brine me stabilnost.

 

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Stabilnost ces tesko znat dok ti ne puste jer ovisi i koju ce ti brzinu stavit. Nekakvih 20 bi trebalo stabilno radit ako ti sad na fastu radi oke.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo, ponovno se javljam ali ovaj put preko Iskonove veze.

 

Jutros su nam dostavili router i odmah problemi. 
Router konstantno gubi vezu i restarta se. Zvali smo u Iskon i izgleda da su ipak nešto napravili na profilima jer je sada veza stabilna ali Speedtest ne očitava više od 6 Mbps (što je unutar ugovorene brzine 5-10 Mbps).

Rekli su nam da će doći tehničar i provjeriti stanje i pogledati može li nas prabaciti na FTTC pa ćemo vidjeti...

Napomena: Uz Internet i telefon imamo i Iskon.TV pa dio brzine ide i na njega.

 

Ima li na trenutnoj parici mjesta poboljšanju (osim spajanja na FTTC)?

 

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+ AnnexJ EU-32
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 40 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 10.798 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 10.799 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 13.6 dB 9.4 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 1.7 dBm 19.5 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 28.0 symbols
Attainable Net Data Rate: 1.348 Mbps 14.052 Mbps
============================================================================

Unaprijed zahvalan na odgovoru!

Iskon Internet - ZyXEL VMG5313-B30B Iskon Internet - ZyXEL VMG5313-B30B
MK
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Naravno da ima prostora, tu se uz malo truda da složiti dobar profil, mogao bi mjeriti do 8-9 mbit/s uz upaljen iptv, punih 10 sa ugašenim tv-om, a da radi stabilno. Jedini problem, ako si na HT infrastrukturi kao iskon korisnik, jest taj što nemaju mogućnost finog podešavanja profila, imaju dva tri predefinirana koje puštaju korisnicima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hvala na odgovoru. Probat ću ispregovarati nešto sa Iskonovim tehničarom kad svrati do nas.

Inzistirat ćemo da nas se prebaci na FTTC ili barem da se nešto napravi na trenutnoj infrastukturi (namjerno nismo uzimali ugovor baš radi ovakvih stvari).

 

Kod brzine interneta nam je najvažniji upload, no naravno nije loše imati visok download .

 

MK
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imas li donji dio slike di pise attenuation da se vidi koliko si daleko od centrale opce?

Dok te ne prebace na vdsl (ako nisi predaleko) neki konkretan upload nemozes ocekivat. Po ovim trenutnim statsima recimo da si nekakvih 2km od centrale, tako da tu ni vdsl nece poboljsat bas stvari, al dok se ne vidi atenuacija to treba ostavit postrani. Za sam profil, neznam da ni ht podesava profile posebno, mozda se nesto promjenilo, ali i oni imaju par predefiniranih profila koje samo rotiraju, rjetko kad bas tehnicar zna sto radi pa namjesta na portu. Bilo kako bilo, trebao si slikat i kad ti se to restartalo jer treba vidjet da nije bilo radi margine, jer ako bi mogao radit s manjom marginom dobio bi vise brzine pa bi se mozda moglo imat stabilnih 10mbita+tv. Ovako kako je opcije brzine ostaju kako ti je walpha napisao (ako se profil da namjestit, al nekako sam skeptican da to rade i da samo ne ucitavaju predefinirane).

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Imas li donji dio slike di pise attenuation da se vidi koliko si daleko od centrale opce?

Dok te ne prebace na vdsl (ako nisi predaleko) neki konkretan upload nemozes ocekivat. Po ovim trenutnim statsima recimo da si nekakvih 2km od centrale, tako da tu ni vdsl nece poboljsat bas stvari, al dok se ne vidi atenuacija to treba ostavit postrani. Za sam profil, neznam da ni ht podesava profile posebno, mozda se nesto promjenilo, ali i oni imaju par predefiniranih profila koje samo rotiraju, rjetko kad bas tehnicar zna sto radi pa namjesta na portu. Bilo kako bilo, trebao si slikat i kad ti se to restartalo jer treba vidjet da nije bilo radi margine, jer ako bi mogao radit s manjom marginom dobio bi vise brzine pa bi se mozda moglo imat stabilnih 10mbita+tv. Ovako kako je opcije brzine ostaju kako ti je walpha napisao (ako se profil da namjestit, al nekako sam skeptican da to rade i da samo ne ucitavaju predefinirane).

 Ovo je sve što imam od podataka sa routera (ZyXEL VMG5313-B30B):

 

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+ AnnexJ EU-32
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 4 hours: 7 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 10.798 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 10.799 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 13.6 dB 9.4 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 1.7 dBm 19.5 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 28.0 symbols
Attainable Net Data Rate: 1.352 Mbps 14.016 Mbps
============================================================================

ADSL Counters

Downstream Upstream
Since Link time = 7 min 11 sec
FEC: 1452351 125
CRC: 9362 0
ES: 1156 0
SES: 96 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Retr: 0
HostInitRetr: 0
FailedRetr: 0
Latest 15 minutes time = 8 min 17 sec
FEC: 310 8
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Retr: 0
HostInitRetr: 0
FailedRetr: 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
FEC: 276 8
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Retr: N/A
HostInitRetr: N/A
FailedRetr: N/A
Latest 1 day time = 4 hours 8 min 17 sec
FEC: 1452351 125
CRC: 9362 0
ES: 1156 0
SES: 96 0
UAS: 66 66
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Retr: 0
HostInitRetr: 0
FailedRetr: 1
Previous 1 day time = 0 sec
FEC: 0 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Retr: 0
HostInitRetr: 0
FailedRetr: 0
Total time = 4 hours 8 min 17 sec
FEC: 1452351 125
CRC: 9362 0

Što se tiče udaljenosti od centrale, udaljeni smo sigurno 2,5 km od centrale. I tehničar iz HT-a nam je rekao da od VDSL-a ništa zbog udaljenosti.
Jedina mogućnost je još FTTC...

 

MK
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da, ne pise, bude nekad izlist kad pise, neznam o cemu ovisi jer nisam nikad imao zyxela.

 

Vidim sad da si na annexu j, sto je radjeno valjda radi veceg uploada, ali si toliko daleko da je to sve ista zalost. Nek te prebace s tog anexa na A ili I ako imaju pa vidi kako je stanje onda. Imat ces jadni upload al se download treba poboljsat pa mozda budu imali profil za 10+tv.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Da, ne pise, bude nekad izlist kad pise, neznam o cemu ovisi jer nisam nikad imao zyxela.

 

Vidim sad da si na annexu j, sto je radjeno valjda radi veceg uploada, ali si toliko daleko da je to sve ista zalost. Nek te prebace s tog anexa na A ili I ako imaju pa vidi kako je stanje onda. Imat ces jadni upload al se download treba poboljsat pa mozda budu imali profil za 10+tv.

 Došao je tehničar i sao nam novi router (kao što je i sam rekao, skoro ista stvar, ZyXEL VMG5313-B30A) i sada nam daje ove podatke:

 

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+ Annex B
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 34 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 10.798 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 10.799 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 12.5 dB 9.9 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 8.1 dBm 19.3 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 28.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.037 Mbps 14.452 Mbps
============================================================================

 

Izgleda da su promjenili Annex J na B. Sada je linija malo stabilnija no vidjet ćemo...

Čim je tehničar vidio kabel, sve mu je bilo jasno. Na stupu do prve kuće je izmjerio 16 Mbps download i točno 2 km udaljenost od centrale.

Kod nas je izmjerio manje (oko 12 ili 14 Mbps) pa je to prijavio Iskonu pa će oni HT-u. I da, na stupu nema ni jedne greške dok se kod nas u roku od 40 min nakupilo 1300 grešaka...

Sad nam preostaje jedino čekanje da HT "napavi mjerenje i utvrdi gdje je problem". Nadamo se najboljem.

EDIT: Ako niste primjetili u starijem postu, u roku od 7 min se na starom routeru nakupilo 1.452.351 grešaka (FEC). 

Što se tiče profila, tehničar je rekao da neće ništa mjenjati dok HT ne napravi provjeru.

ZyXEL VMG5313-B30A ZyXEL VMG5313-B30A
MK
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 11:49 (mk525).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mk525 kaže...
Izgleda da su promjenili Annex J na B. Sada je linija malo stabilnija no vidjet ćemo...

 Nema bas neke promjene tu. Cudno.

mk525 kaže...
Čim je tehničar vidio kabel, sve mu je bilo jasno. Na stupu do prve kuće je izmjerio 16 Mbps download i točno 2 km udaljenost od centrale.

 Sto mu je bilo jasno? :)

Za 2km su ti ok parametri.

mk525 kaže...
I da, na stupu nema ni jedne greške dok se kod nas u roku od 40 min nakupilo 1300 grešaka...

 To nije puno gresaka.

mk525 kaže...
EDIT: Ako niste primjetili u starijem postu, u roku od 7 min se na starom routeru nakupilo 1.452.351 grešaka (FEC). 

 To je bilo u 4 sata otkad ste spojili router

Total time = 4 hours 8 min 17 sec
FEC: 1452351 125
CRC: 9362 0

 

Treba to popratit jos. Najvise me cudi da ti se nista downlaod nije promjenio od J u B kad postoji cijeli dio spektra tu jos.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
mk525 kaže...
Izgleda da su promjenili Annex J na B. Sada je linija malo stabilnija no vidjet ćemo...

 Nema bas neke promjene tu. Cudno.

mk525 kaže...
Čim je tehničar vidio kabel, sve mu je bilo jasno. Na stupu do prve kuće je izmjerio 16 Mbps download i točno 2 km udaljenost od centrale.

 Sto mu je bilo jasno? :)

Za 2km su ti ok parametri.

mk525 kaže...
I da, na stupu nema ni jedne greške dok se kod nas u roku od 40 min nakupilo 1300 grešaka...

 To nije puno gresaka.

mk525 kaže...
EDIT: Ako niste primjetili u starijem postu, u roku od 7 min se na starom routeru nakupilo 1.452.351 grešaka (FEC). 

 To je bilo u 4 sata otkad ste spojili router

Total time = 4 hours 8 min 17 sec
FEC: 1452351 125
CRC: 9362 0

 

Treba to popratit jos. Najvise me cudi da ti se nista downlaod nije promjenio od J u B kad postoji cijeli dio spektra tu jos.

Isprike, slažem se s Vama. Unutar 4 sata je toliki broj grešaka, valjda sam pogledao u krivi parametar (ipak ih na ovom routeru ima dosta).

 

Što se tiče parametara i kabla...

Parametri jesu dobri, no izgleda da je problem u kablu do naše kuće jer na mjerenju kod stupa nema grešaka...

Download se nije nimalo popravio. Evo, čak prije pet minuta ponovno restart routera i sa 6 Mbps na 4 Mbps. Moguće je da nešto prčkaju po profilima.

 

U svakom slučaju HT bi trebao sada izvršiti mjerenje i donijeti odluku što će se dalje poduzimati i za to imaju 2 dana fore ...

MK
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mk525 kaže...
sandokan111 kaže...

Da, ne pise, bude nekad izlist kad pise, neznam o cemu ovisi jer nisam nikad imao zyxela.

 

Vidim sad da si na annexu j, sto je radjeno valjda radi veceg uploada, ali si toliko daleko da je to sve ista zalost. Nek te prebace s tog anexa na A ili I ako imaju pa vidi kako je stanje onda. Imat ces jadni upload al se download treba poboljsat pa mozda budu imali profil za 10+tv.

 Došao je tehničar i sao nam novi router (kao što je i sam rekao, skoro ista stvar, ZyXEL VMG5313-B30A) i sada nam daje ove podatke:

 

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+ Annex B
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 34 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 10.798 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 10.799 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 12.5 dB 9.9 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 8.1 dBm 19.3 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 28.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.037 Mbps 14.452 Mbps
============================================================================

 

Izgleda da su promjenili Annex J na B. Sada je linija malo stabilnija no vidjet ćemo...

Čim je tehničar vidio kabel, sve mu je bilo jasno. Na stupu do prve kuće je izmjerio 16 Mbps download i točno 2 km udaljenost od centrale.

Kod nas je izmjerio manje (oko 12 ili 14 Mbps) pa je to prijavio Iskonu pa će oni HT-u. I da, na stupu nema ni jedne greške dok se kod nas u roku od 40 min nakupilo 1300 grešaka...

Sad nam preostaje jedino čekanje da HT "napavi mjerenje i utvrdi gdje je problem". Nadamo se najboljem.

EDIT: Ako niste primjetili u starijem postu, u roku od 7 min se na starom routeru nakupilo 1.452.351 grešaka (FEC). 

Što se tiče profila, tehničar je rekao da neće ništa mjenjati dok HT ne napravi provjeru.

 A zašto nisi na VDSL2?

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
jozo65 kaže...
mk525 kaže...
sandokan111 kaže...

Da, ne pise, bude nekad izlist kad pise, neznam o cemu ovisi jer nisam nikad imao zyxela.

 

Vidim sad da si na annexu j, sto je radjeno valjda radi veceg uploada, ali si toliko daleko da je to sve ista zalost. Nek te prebace s tog anexa na A ili I ako imaju pa vidi kako je stanje onda. Imat ces jadni upload al se download treba poboljsat pa mozda budu imali profil za 10+tv.

 Došao je tehničar i sao nam novi router (kao što je i sam rekao, skoro ista stvar, ZyXEL VMG5313-B30A) i sada nam daje ove podatke:

 

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+ Annex B
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 34 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 10.798 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 10.799 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 12.5 dB 9.9 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 8.1 dBm 19.3 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 28.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.037 Mbps 14.452 Mbps
============================================================================

 

Izgleda da su promjenili Annex J na B. Sada je linija malo stabilnija no vidjet ćemo...

Čim je tehničar vidio kabel, sve mu je bilo jasno. Na stupu do prve kuće je izmjerio 16 Mbps download i točno 2 km udaljenost od centrale.

Kod nas je izmjerio manje (oko 12 ili 14 Mbps) pa je to prijavio Iskonu pa će oni HT-u. I da, na stupu nema ni jedne greške dok se kod nas u roku od 40 min nakupilo 1300 grešaka...

Sad nam preostaje jedino čekanje da HT "napavi mjerenje i utvrdi gdje je problem". Nadamo se najboljem.

EDIT: Ako niste primjetili u starijem postu, u roku od 7 min se na starom routeru nakupilo 1.452.351 grešaka (FEC). 

Što se tiče profila, tehničar je rekao da neće ništa mjenjati dok HT ne napravi provjeru.

 A zašto nisi na VDSL2?

Ne znam, tako su nam postavili. Pretpostavljam da nisu dali VDSL profil zbog udaljenosti od centrale a nismo spojeni preko FTTC-a.

MK
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mk525 kaže...
jozo65 kaže...
mk525 kaže...
sandokan111 kaže...

Da, ne pise, bude nekad izlist kad pise, neznam o cemu ovisi jer nisam nikad imao zyxela.

 

Vidim sad da si na annexu j, sto je radjeno valjda radi veceg uploada, ali si toliko daleko da je to sve ista zalost. Nek te prebace s tog anexa na A ili I ako imaju pa vidi kako je stanje onda. Imat ces jadni upload al se download treba poboljsat pa mozda budu imali profil za 10+tv.

 Došao je tehničar i sao nam novi router (kao što je i sam rekao, skoro ista stvar, ZyXEL VMG5313-B30A) i sada nam daje ove podatke:

 

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+ Annex B
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 34 minutes
============================================================================
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.645 Mbps 10.798 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.637 Mbps 10.799 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 12.5 dB 9.9 dB
Actual Delay: 4 ms 0 ms
Transmit Power: 8.1 dBm 19.3 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 1.5 symbols 28.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.037 Mbps 14.452 Mbps
============================================================================

 

Izgleda da su promjenili Annex J na B. Sada je linija malo stabilnija no vidjet ćemo...

Čim je tehničar vidio kabel, sve mu je bilo jasno. Na stupu do prve kuće je izmjerio 16 Mbps download i točno 2 km udaljenost od centrale.

Kod nas je izmjerio manje (oko 12 ili 14 Mbps) pa je to prijavio Iskonu pa će oni HT-u. I da, na stupu nema ni jedne greške dok se kod nas u roku od 40 min nakupilo 1300 grešaka...

Sad nam preostaje jedino čekanje da HT "napavi mjerenje i utvrdi gdje je problem". Nadamo se najboljem.

EDIT: Ako niste primjetili u starijem postu, u roku od 7 min se na starom routeru nakupilo 1.452.351 grešaka (FEC). 

Što se tiče profila, tehničar je rekao da neće ništa mjenjati dok HT ne napravi provjeru.

 A zašto nisi na VDSL2?

Ne znam, tako su nam postavili. Pretpostavljam da nisu dali VDSL profil zbog udaljenosti od centrale a nismo spojeni preko FTTC-a.

 Provjeri ti kod njih!

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice