Mijenjanje IP adrese

poruka: 9
|
čitano: 5.717
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje IP adrese

DA li je moguće promijeniti IP adresu na bežičnom internetu (wirlesu)?

Imam obićnu wifi karticu u računaru...


nikolagrgic
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje IP adrese

Ako koristis wireless na kompjuteru, znaci imas neku vrstu bezicne opreme koja je konektirana na net. Access point, router, modem sa wlan itd.

Ip mozes postaviti manuelno u istom ip segmentu kao i druga oprema, ali ne vidim razloga za to.


1337
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje IP adrese

Ma ne mislio sam kada se spojim na net imam ip adresu:

66.249.70.XXX

i ja je želim promijeniti u BUG novinama je pisalo da se može pomoću programa promijeniti IP. Da li je to moguće?


nikolagrgic
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje IP adrese
Neophyte kaže...

Ma ne mislio sam kada se spojim na net imam ip adresu:

66.249.70.XXX

i ja je želim promijeniti u BUG novinama je pisalo da se može pomoću programa promijeniti IP. Da li je to moguće?


 kratak odgovor: ne. tvoj ISP definira tvoju adresu i određuje dali i kada se mijenja.
dugačak odgovor: može se pokušati sakriti. ali ovisno o tome kojem servisu ne želiš pokazati adresu (web stranica, mail server, ssh tunnel :) ), ovisi i na koju ćeš ju način skrivati. mislim da nema nikakvog "čarobnog" programa koji bi ti to omogućio u 2 klika. možda ima neki koji kaže da to radi, ali ovako na slijepo ću reći da ne radi dovoljno dobro.

horza [ono ispred konpjuktora]
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje IP adrese

A šta je sa anonymizerom kojeg su testirali u bug-u kazali su da super radi...


nikolagrgic
16 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje IP adrese

The Onion Router. http://www.torproject.org/


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje IP adrese

anonymizerova funkcionalnost ovisi isključivo o administratorima proxy-a koje se pomoću njega koristi. dakle, ako vlasnik IP adrese proxy-a koji si koristio dobije sudski nalog da oda tvoju adresu, on će to i učiniti... inače odgovara nadležnom sudu.

tor je malo bolji... naime, tor nitko ne provjerava jer se u startu zna da može biti 100 nodova u svim mogućim zemljama i onda je to previše zafrkancije kad se traži. ALI, tor ne skriva tvoj IP prema serveru. tipa... tvoja IP adresa je vidljiva serveru na koji se spajaš, a "skrivena" je samo ruta koju za to koristiš.


horza [ono ispred konpjuktora]
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje IP adrese

Hvala na savijetu, no što je sa web proxyima? Koji su još i Free!


nikolagrgic
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje IP adrese
potpuno isto kao i bilo koji proxy.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice