Mobilni internet preko sticka ili moba

poruka: 14
|
čitano: 21.804
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

djevojče plave kose ima jedan mali problem...

zbog rada u drugom gradu i nemogućnosti fiksnog interneta, traži se najjeftinija i najsigurnija opcija rekreativnog surfanja (bez ilegalnih radnji s torrentima itd...) na laptopu pomoću mobilnog interneta. surfat će se od cca 18-21h radnim danom.

isto tako, dolazi i vrijeme kupnje mobilnog uređaja u tele2 mreži uz produljenje pretplate.

 

najjednostavnije bi bilo

uzeti u tele2 novi mob (htc divlja vatra ili samsungs5830 galaxy ace) i smart tarifu za 125kn mjesečno,

koristit dobiveni promet od gige ipo,

a laptop spajati na net putem mobilnog telefona.

kako to izgleda u praksi? brzina i tako to...  imaju li baš svi smartfonovi tu opciju i koji su jednostavniji za takvu vrstu spajanja? (bez instalacije koječega).

moj stari mob je nudio opciju modema čim bi se spojio sa kompom, ali SE X8 to ,naprimjer, ne nudi.

 

mene je strah da se ne dese neki "neočekivani troškovi" pa sam više za neku opciju na bonove i bez pretplate. za sada je korišten t com mobilni internet na bonove, ali to je neko žešće govno ispalo. 50kn/2dana je potrošio a malo se mlatilo po forumuma i to je bilo to.

malo mi se i gade one opcije "pošalji xxxx na broj xxx i surfaj neograničeno za samo xxxkn" ali ako su baš isplative, bit će korištene.

 

produljenje pretplate i smart tarifa su mi nekako najjednostavnije za djevojku...

ili korištenje postojećeg T com sticka na bonove ali uz neku meni nepoznatu opciju. do sada se bon nadoplaćivao sa 50kn pa je možda u tome problem.

 

 

 

 

 

 

 

 

amd64 3000+, asus a8v deluxe, 2X512 ram
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

Plati T mobileu 10kn dnevno i imas flat internet. Ili mjesecno plati 180kn za 20GB prometa - cisto dovoljno za komotno surfanje.

 

Što se tice brzine - pokrivenost 3G signalom je must have.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba
Ili plati tele(tu) 100kn za 20Gb i ostavi si 80kn u dzepu.
TD za glupost
12 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba

Iskreno receno sto se tice mobilnih veza mislim da je najbolja Vip tj stick ili slicno jer sam i sam preko mobitela isao povezao se na interneti odlicno mi je radilo kao neki osrednji adsl

Nema stekanja itd ljepo radi al je problem sljedeci sto u Vip mobilnom internetumozes za 10 kuna aktivirati opciju dnevni internet a kada prijedjes gigu podatka kada si skinio i naprvio bandwit brzina ti se zntno uspori,sve u svemu s vip stickom mozesi kao si u nekkvoj selendri gdje nema adsl-a mozes surfati bez brige smo da uhvatis Umts mrezu ko imas jednu crticu

signala dovoljno ti je kao da bude neki stndardni zamjenski adsl.

Iskreno niti sam nisam mogao vjerovati kada sam isao kod bake kako mi je dobro dosao

A sto setice brzine da sevrtim nazad sljedeci jeproblem kada si presao limit od jedne gige ti i dalje mozes surfati netom al onda ri sebrzina znatno uspori.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba
nema tu koji je bolji koji je losiji, sve ovisi o tome koja mreza ima bolji signal na mjestu di ti treba
TD za glupost
12 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba
Alisveu svemu VIP ima stvarno pokrivenost caki unajvecim selendrama i rupama na kraju svijeta tako da njega preporucujem
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba
a ja preporucam da uzme jedan sim na bonove, odvrti speedtest.net i onda odluci.
20kn kartica, isplati se svakako provjerit prije konacne odluke, pogotovo kod pretplate.
TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba
crackcood2 kaže...

Iskreno receno sto se tice mobilnih veza mislim da je najbolja Vip tj stick ili slicno jer sam i sam preko mobitela isao povezao se na interneti odlicno mi je radilo kao neki osrednji adsl

Nema stekanja itd ljepo radi al je problem sljedeci sto u Vip mobilnom internetumozes za 10 kuna aktivirati opciju dnevni internet a kada prijedjes gigu podatka kada si skinio i naprvio bandwit brzina ti se zntno uspori,sve u svemu s vip stickom mozesi kao si u nekkvoj selendri gdje nema adsl-a mozes surfati bez brige smo da uhvatis Umts mrezu ko imas jednu crticu

signala dovoljno ti je kao da bude neki stndardni zamjenski adsl.

Iskreno niti sam nisam mogao vjerovati kada sam isao kod bake kako mi je dobro dosao

A sto setice brzine da sevrtim nazad sljedeci jeproblem kada si presao limit od jedne gige ti i dalje mozes surfati netom al onda ri sebrzina znatno uspori.

 

 

Tmobile nema limita.. skinem i po 20 giga dnevno... ~4Mbit Download i 1.5Mbit Upload.

 

Samo je vazno imat 3G signal.

13 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

radi se o slavonskom brodu.

ja osobno neću biti tamo pa je teže igranje s operaterima i signalima.

pretpostavljam da grad ima dobar signal svih operatera.

ako uzmem da je megabajt kunu. bon od 50 kuna traje 2 dana u najgorem slučaju (inače ipak malo više). internet se koristi 18 dana mjesečno. dođe da je i 500mb dosta za surf.

onda bi tele2 produženje pretplate i kupnja novog mobitela idealno legla zbog ove gige ipo prometa.

curka bi dobila i besplatne minute koje neće prekoračit,

za 25 kuna može obaviti 100 uspostava poziva a i to joj pretplatu penje na samo 150 kuna mjesečno za mobitel i internet.

 

ako ide na bonove i stick, dolazi joj 200 kuna mjesečno samo internet (više giga, ali pitanje je da li će ih potrošit) i još ima pretplatu na mobitel od cca 50 kuna koju će sigurno uzet jer joj treba novi mob.

 

da malo suzimo istragu:

ili uzet novi mob u tele2 uz produženje pretplate i tarifu smart za 125 kn/mjesečno (u praksi max 150 kn, ako ne prekorači na internetu) i gigu ipo prometa i koristit mob kao modem za laptop.

ili uzet internet na bonove. pretplata samo za internet je isključena iz opcija.

 

može ona potrošit svoj promet na pretplati (tih gigu ipo, jel) pa u stick od t-coma koji ima  staviti 50 kn i dolazi na cifru od 200kn/mjesečno ali za internet i mob.

 

da skratim, 200 kuna samo za internet nece dat iz principa pa makar morala trčat uz savu na večer na -5 od dosade.

kakva je provjera potrošnje internet prometa u tele2? ako šteka...

 

 

 

 

 

 

amd64 3000+, asus a8v deluxe, 2X512 ram
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet preko sticka ili moba
500Mb za surfanje preko kompa ode dok si rekao keks, sumnjam da ce preko kompa itko ic na m.facebook.com i m.youtube.com..
TD za glupost
14 godina
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

Ma zaboravi 500MB ili i gigu i pol na laptopu mjesečno tu ima malo brdo raznih updatea nabit ćeš si takvu računčinu da će ti 200kn biti mila majka

 

surfaj na mobitelu s tih gigu i pol nije to za lap za lap su druge tarife

 

 

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

ništa, onda aktivirat svaki dan fletaru na t mobile sticku i za 200 kn mjesečno imat flat praktički

amd64 3000+, asus a8v deluxe, 2X512 ram
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

Da malo dignem temu..

 

Tko trenutno nudi najpovoljnije mjesecni internet na sticku ili mobu u trajanju za jedan mjesec?

 

Znaci ne duge pretplate.

 

Ne mora biti flat, ali da bude 50GB bar. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mobilni internet preko sticka ili moba

Imaš Tele2 30 dana flat za 200 kn.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice