Novi net se stalno odspojava

poruka: 14
|
čitano: 8.041
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Novi net se stalno odspojava

Evo kako i u naslovu pise, imam wireless i novi net, ne razumijem se baš u to al znam da nesto nije uredu...

 

Kada spojim i wireless i novi net sve je OK.. No.. kad idem malo surfat il igrat COD2 sve fino radi kad li se odjednom "odspoji" il kako se to već kaže novi net, a ponekad i wireless skup s njim.

Neznam kaj da radim. a do prije mjesec dana se to  nije događalo o.O.

 

Zna li tko išta o ovome problemu?

 

PS: kompjuter je stara krntija i mislim si kupit novi na jesen. nadam se.. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi net se stalno odspojava

kako misliš "novi net"?Misliš na novog providera ili na novi router?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava

ako je tek prešao na wlan, postoji šansa da je još jedan wlan na istom channelu u blizini pa ga odspaja, rješenje = promjeniti channel

drugo rješenje = pritisnuti tipkicu na routeru koja ima ikonicu wlana =)

Don't ye know who I am? I'm the Juggernaut, bitch! Little bitches your game is through, cos' now you've got to answer too...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
hardrock kaže...

Evo kako i u naslovu pise, imam wireless i novi net, ne razumijem se baš u to al znam da nesto nije uredu...

 

Kada spojim i wireless i novi net sve je OK.. No.. kad idem malo surfat il igrat COD2 sve fino radi kad li se odjednom "odspoji" il kako se to već kaže novi net, a ponekad i wireless skup s njim.

Neznam kaj da radim. a do prije mjesec dana se to  nije događalo o.O.

 

Zna li tko išta o ovome problemu?

 

PS: kompjuter je stara krntija i mislim si kupit novi na jesen. nadam se.. :D

Moja iskustva s WiMax-om u našim krajevima su dosta loša što se tiče stabilnosti veze. Možda sam picajzla ali 5-6 disconnecta na dan je IMHO, previše.

Ne pomaže ni činjenica da Novi-Net oversella kapacitet svojih pristupnih točaka.

 

Jesi li kojim slučajem pomicao wimax antenu?

 

S druge strane moguće je i da ti je klijentska WiMax oprema počela odsluživati svoj rok :(

14 godina
offline
Re: Novi net se stalno odspojava

Nisam ju pomicao. A hebi ga. Nemogu ćekat do jeseni, moram si sad pod praznicima novog kupit. I koji mi internet preporučate jer ovo je stvarno previše :S...

I mislim igrat COD 4 multi pa koji bi mi internet najbolje odgovarao? Max ADSL ili?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava

ADSL

 

Moze T-Com, moze Optima, Iskon...gledaj si po cijeni koji ti je najprihvatljiviji.

I ako ces se puno igrati, mozda ti je pametnije da spajas modem i racunalo kabelom umjesto wirelessom.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
14 godina
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
rustweaver kaže...

ADSL

 

Moze T-Com, moze Optima, Iskon...gledaj si po cijeni koji ti je najprihvatljiviji.

I ako ces se puno igrati, mozda ti je pametnije da spajas modem i racunalo kabelom umjesto wirelessom.

Oke hvala :D

16 godina
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
rustweaver kaže...

I ako ces se puno igrati, mozda ti je pametnije da spajas modem i racunalo kabelom umjesto wirelessom.

Da li je to zbog laga, jer ja planiram komp preseliti u drugu sobu gdje bih bio spojen preko wi-fi-ja?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
jastreb kaže...

Da li je to zbog laga, jer ja planiram komp preseliti u drugu sobu gdje bih bio spojen preko wi-fi-ja?

Da, wireless ponekad zna imati neugodan packet loss. Imao sam veoma sarena iskustva s njime. Ponekad savrseno, a ponekad neigrivo (ovisno o smetnjama u tom trenutku). A mozda sam jednostavno tuka koja si ne zna namjestiti wireless :D

 

Kabel all the way :D

Uostalom mrezni kabel nije tako skup da si ne mozes uzeti i 20 m ako ti bas treba. I onda si ga fino provuces uz zidove sa onim vodilicama i sve pet.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 15:09 (rustweaver).
16 godina
offline
Novi net se stalno odspojava

Ma u pravu si u potpunosti, za gaming kabel i to je to, mada zna nekad disconnect bit i do routera, rijeđe se događa s kabelom nego preko wireless-a..

FOR THE HORDE
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 15:09 (Zoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
Ako je spidtač onda je defektan ruter...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
EnlightenedPhoenix kaže...
Ako je spidtač onda je defektan ruter...

Kaze da ide preko WiMAX-a

 

Osim ako nije meni ovo upuceno. Ali ja imam siemensov gigaset...

Ali slazemo se da je speedtouch los modem. :D

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 15:13 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
Da tebi je bilo nisam vidio da je simens...

Ma speedtouch je super... ali ne ovaj model i ne ova revizija... svako malo puknu...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Re: Novi net se stalno odspojava
rustweaver kaže...

Uostalom mrezni kabel nije tako skup da si ne mozes uzeti i 20 m ako ti bas treba. I onda si ga fino provuces uz zidove sa onim vodilicama i sve pet.

Hvala, ma nije ni stvar u skupoći nego mi se ne da provlačit kabel. Ali izgleda da ću morati, pa sakriti sa kanalicama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice