Optima (OptiTV)

poruka: 255
|
čitano: 143.454
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)

E sada imam jos jedno pitanje ,dali ti imas kakvih problema sa tv-om slika mi se svako malo "scimava " zvao sam ih nekoliko puta kao nesto se rijesilo ali opet nista i pocinjem vise biti jadan i zivcan i sve pomalo jer vise neznam sto da napravim pa tebe pitam dali si imao kakvih problema.I jos me zanima zvao sam njih i u vezi interneta namjestili su mi da mi je brzina kao sto vidis 5 mb ali opala mi je na 4 mb dali si imao kakvih problema i sa time ?

15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
cro_denis kaže...

E sada imam jos jedno pitanje ,dali ti imas kakvih problema sa tv-om slika mi se svako malo "scimava " zvao sam ih nekoliko puta kao nesto se rijesilo ali opet nista i pocinjem vise biti jadan i zivcan i sve pomalo jer vise neznam sto da napravim pa tebe pitam dali si imao kakvih problema.I jos me zanima zvao sam njih i u vezi interneta namjestili su mi da mi je brzina kao sto vidis 5 mb ali opala mi je na 4 mb dali si imao kakvih problema i sa time ?

E sad... Brzina neta ovisi o kanalu koji gledaš. Prvih 4 (HRT 1, HRT 2, RTL, Nova) zauzimaju najveći bandwidth. Kada gledaš navedene programe, normalno je da ti se brzina spusti na 4.5-4.8. To štekanje slike ovisi koliko si udaljen od centrale. Važno je zato jer za TV trebaš imati konstantnu vezu iste brzine, a ne promjenjivu. Naime promjena od 50-80 kBps može rezultirati velikom nekvalitetom streama i tzv. "štekanjem". Kad sam ja zvao zbog brzine, gospođa koja mi je pomogla je rekla da ako TV počne "neraditi" dobro, nazovem i smanje mi brzinu dostupnu PC-u.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)

Dobro sad kuzim,evo od danas ,odnosno jucer navecer internet i tv me opako jeb.,tako da sam lud i idem i nazvati i dici galamu jer ih vec zovem svaki dan i lud sam vise ,prije nego sto poludim i steram ih u rodni kraj dali ima mozda veze sto sam ukljucio u postavkama rutera opciju UPnP ili ti plug and play to sam ukljucio da mi se otvori port na na utorretnu tako da skida punom brzinom ?

15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
cro_denis kaže...

Dobro sad kuzim,evo od danas ,odnosno jucer navecer internet i tv me opako jeb.,tako da sam lud i idem i nazvati i dici galamu jer ih vec zovem svaki dan i lud sam vise ,prije nego sto poludim i steram ih u rodni kraj dali ima mozda veze sto sam ukljucio u postavkama rutera opciju UPnP ili ti plug and play to sam ukljucio da mi se otvori port na na utorretnu tako da skida punom brzinom ?

Nisam siguran, ali moguće je. Osobno, ja ne koristim UPnP.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Probaj isključiti UPnP, ako s TV-om sve ostane isto znači nije do toga

Neznam šta da napišem :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Optima (OptiTV)
felonterx kaže...
cro_denis kaže...

E sada imam jos jedno pitanje ,dali ti imas kakvih problema sa tv-om slika mi se svako malo "scimava " zvao sam ih nekoliko puta kao nesto se rijesilo ali opet nista i pocinjem vise biti jadan i zivcan i sve pomalo jer vise neznam sto da napravim pa tebe pitam dali si imao kakvih problema.I jos me zanima zvao sam njih i u vezi interneta namjestili su mi da mi je brzina kao sto vidis 5 mb ali opala mi je na 4 mb dali si imao kakvih problema i sa time ?

E sad... Brzina neta ovisi o kanalu koji gledaš. Prvih 4 (HRT 1, HRT 2, RTL, Nova) zauzimaju najveći bandwidth. Kada gledaš navedene programe, normalno je da ti se brzina spusti na 4.5-4.8. To štekanje slike ovisi koliko si udaljen od centrale. Važno je zato jer za TV trebaš imati konstantnu vezu iste brzine, a ne promjenjivu. Naime promjena od 50-80 kBps može rezultirati velikom nekvalitetom streama i tzv. "štekanjem". Kad sam ja zvao zbog brzine, gospođa koja mi je pomogla je rekla da ako TV počne "neraditi" dobro, nazovem i smanje mi brzinu dostupnu PC-u.

Netočno. Ti ustvari dobiješ otprilike 10Mb/s brzinu i od toga ti oko 5Mb/s zauzima IPTv. Streaming HD televizije sa 50-80Kb/s bi bilo smješno.

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)
Meni nikad ne vata punu brzinu downloada. SS:
Optima Optima
Neznam šta da napišem :)
14 godina
protjeran
offline
RE: Optima (OptiTV)
Cerina15 kaže...
Meni nikad ne vata punu brzinu downloada. SS:

Ni meni. Dok sam imao problema sa Tv-om imao sam 5.7 Mb prema speedtestu, sad dok su to popravili imam 4.5 Mb/s.

 

Mada je i to dovoljno ;)

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Mislio sam tih 4.5 mbita dostupno Ethernetu/WLANU (PC-u).

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 17:46 (felonterx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)

Ma nema ipak veze UPnP jucer sam zvao nakon neznam ni ja kojeg puta rekli su da je televizija u kvaru i da ce danas biti uredu ,rekao sam im ne rijese do ponedjeljka nek si uzmu televiziju i ostaviti cu  telefon i  internet jer su mi popili zivce vise sa time da mi padaju novci sa neba nebi nista rekao ovako zelim uslugu koju placam da bude "cakum-pakum"

15 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)

Evo da javim ,napokon je sve sređeno.Normalna slika,internet nesto brzi brzina se krece 5,50 download ,a upload 0,56 .Slika se vise ne zamrzava i napokon mogu koristiti internet i televiziju normalno.

14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

imam Optimu skoro 3 godine....od prošle godine koristim i Optitv....sve funkcionira bez problema od samog početka...net ok oko 5 m/bita konstantno...neznam udaljenost od centrale....tv ok...slika perfektna....jedino je malo stb cudan....Telsey...prevelik jeBelji se....a šta se tiče problema imaju ih i ostali koji koriste i druge operater ali sve se da riješiti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 20:27 (pollux30).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Ma ja si sve mislim da pređem na to...Baš danas zvao SZK od T-Coma, jer mi je istekao ugovor još u 1.mj. i pitam ja njih što mi nude da potpišem novi ugovor.Kaže meni teta, dobiješ modem i zaštitu od virusa...LOL :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 20:31 (Zdravko).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Zdravko kaže...

Ma ja si sve mislim da pređem na to...Baš danas zvao SZK od T-Coma, jer mi je istekao ugovor još u 1.mj. i pitam ja njih što mi nude da potpišem novi ugovor.Kaže meni teta, dobiješ modem i zaštitu od virusa...LOL :)

Freakin' lame! Zaštitu od virusa teško... Router jedino možeš dobiti onaj Siemens Gigaset SX763. Brate, okani se T-Scuma. Evo male usporedbe koju sam jučer napravio:

T-Com 4 Mbita/Flat - 158,64 KN
Optima 4 Mbita/Flat - 118,56 KN

T-Com 10 Mbita/Flat - 259,47 KN
Optima 10 Mbita/Flat - 179,05 KN

T-Com 20 Mbita/Flat - 410,69 KN
Optima 20 Mbita/Flat - 341,37 KN

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)

U pocetku sam imao dosta problema ,ali evo sad kad se sredilo  sve je uredu i mogu reci da sam vise nego zadovoljan .Sad mi je u planu kroz par mjeseci kupiti si smartbox za sobu tako da gustam u sobi sa svim tv programima i radio stanicama ali dobro sada bjezim od teme .Sto se tice t-coma netko je napisao u vezi od njih nekad sam bio kod njih i definitivno nikad vise nebi kod njih otisao jer uz ugovor koji sam imao tada od dvije godine samo probleme sam imao nista drugo ali tko voli nek izvoli svatko bira sebi sto je najbolje .

14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

T-com je rašireniji od Optime jer pola starih ljudi ima telefon a da i nezna da je u T-coma ili da postoji neki drugi operater koji je jeftiniji

Neznam šta da napišem :)
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Cerina15 kaže...

T-com je rašireniji od Optime jer pola starih ljudi ima telefon a da i nezna da je u T-coma ili da postoji neki drugi operater koji je jeftiniji

Apsolutno se slažem. Kad tim starijim ljudima spomeneš nekog drugog operatera i koliko je jeftin, oni posumnjaju u to i ostaju kod svog T-Coma.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Optima (OptiTV)

Složio sam si OptiTV da ga mogu gledati na kompu i imam HBO, HBO Comedy, CineMax, CineMax 2, Sport 1, Disney XD između ostalog... (Sport 1 i Disney XD) su vjerojatno nadolazeći programi. Titlove na kompu imam kao i na STB-u uključujući Animal Planet i Discovery Investigation.

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

To su dodatni programi?

Koliko se plačaju više od osnovnog paketa?

Neznam šta da napišem :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Cerina15 kaže...

To su dodatni programi?

Koliko se plačaju više od osnovnog paketa?

Trenutno kao dodatni programi su HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2. Uostalom, imašovdje pa baci pogled na to. P.S. Ovi ostali (Sport 1 i Disney XD) nisu trenutno ni na koji način dostupni STB-u.

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Znaći ja kupim HBO+Cinemax paket i plačam još dodatnih 67,65kn?

Neznam šta da napišem :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Cerina15 kaže...

Znaći ja kupim HBO+Cinemax paket i plačam još dodatnih 67,65kn?

Da. A ja ga sad na kompu gledam zabadava. Smijeh

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

To je skupo par programa 70 dodatnih kuna.

I znaš li kada dolazi videoteka u Optime?

Neznam šta da napišem :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Cerina15 kaže...

To je skupo par programa 70 dodatnih kuna.

I znaš li kada dolazi videoteka u Optime?

Još se nezna... Ma da mislim da je bolje uzeti HBO paket pa imati još 2 programa a što je poanta imati HBO Digital i imati besplatno posuđivanje filmova uz HBO Digital, tako da...

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)
D.N.R. kaže...

Drago mi je vidjet .... 

Naveli ste me na razmisljanje ....

 "Drago mi je" pozdraviti sve članove foruma

 

"Naveli ste me" da vas zamolim za pomoć, pojašnjenje;

- lokacija D.Selo, od T-coma prelazim na Optimu, uzeo sam internet + telefon (unutra je fix), je li sve unutra ili ću od T-coma dobivati pretplatu, a od Optime potrošnju, naime

- lokacija N.Marof, rođaka ima Optima-mini samo telefon, i od T-coma dobiva pretplatu a Optimi plaća potrošnju, ZAŠTO ??

15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Ja u optime imam dsl flat 4MB/s i telefon (paket mini). Placam flat 130 kuna+telefonski prikljucak 50 kuna, i impulse za telefon.Sve dolazi na jedan racun od optime. Prvi racun od optime je iznosio 230 kuna,naplatili su opremu 80 kuna. Ako tu gdje zivis sve ide preko mreze od optime ,necas t-comu nista placati,za svaku sigurnost nazovi sluzbu za korisnike od optime.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Optima (OptiTV)
zzz kaže...
Ja u optime imam dsl flat 4MB/s i telefon (paket mini). Placam flat 130 kuna+telefonski prikljucak 50 kuna, i impulse za telefon.Sve dolazi na jedan racun od optime. Prvi racun od optime je iznosio 230 kuna,naplatili su opremu 80 kuna. Ako tu gdje zivis sve ide preko mreze od optime ,necas t-comu nista placati,za svaku sigurnost nazovi sluzbu za korisnike od optime.

 Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Optima (OptiTV)

Nemoj reći Hvala, pritisni Hvala :S

Neznam šta da napišem :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Optima (OptiTV)
Cerina15 kaže...

Nemoj reći Hvala, pritisni Hvala :S

Ah, te forumske novajlije. Belji se

Nikad ne učini danas ako možeš ostaviti za sutra.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice