Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja zaključana tema

poruka: 151
|
čitano: 55.032
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Odlucio sam se na taj potez zbog toga sto jednostavno ne mogu da odrzim dobar ratio na nekim torrentima a skidam hrpu materijala s interneta...,

prije svega koja je razlika izmedu seedbox i dedicated servera

znaci ovako treba mi neka prerporuka dobrog ucinkovitog seedbox ili dedicated servera, malo sam gledao po internetu svi hvale seedplace.eu i seedhost.eu pa koji bi bilo bolji i koji paket odabrati koliko sma skuzio ovaj shared to jos djelis s nekime pa brzina nije 100 Mb a ostalo mi je sve nepoznanica naravno cijena neka normalna ( ako ima koga mozemo dijeliti pa se uzme skupljii ) te nacin placanja jer koliko sam isto procitao seedhost.eu ne podrzava hrvatsku kako onda deki imaju njihov seedbox jel se prvo mora prebaciti pare na paypal te onda kupiti, i na kraju kada se kupi kada podesiti i sl, 

svaka pomoc je dobor dosla, i da modovi ne zamjerite ako sam stavio u krivi podforum

Novi counter strike source server 84.16.243.71:27015
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

razlika izmedjhu seedbox-a i dedicated servera je ...

kad zakupis seedbox dobijes (obicno) ogranicen nalog (npr 1ftp, 5aktivnih torrenta i 10GB prometa) ...i platis (ponovo na primer) 10puta manje nego dedicated....i sve to odrzavaju neki ljudi....

Kad kupis dedicated ...tj zakupis ...na njemu nemas nista (ima nekad LAMP instaliran) i ti trebas instalirati neki seed program na taj server ...prednost je ovde sto NEMAS ogranicenja koliko ces uplodati u jednom trenutku niti koliko gb (ima kod nekih dedicated da ako mesecno predjes 15TB prometa onda te smanje sa 100mpbs na 10mbps ...mada to tebi nece smetati) ....i da naravno dobar dedicated je skup ....

e sad....sta znas i koliko si spreman da platis...odluci sam ;)

K'eni pa te vat' ;)
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
BugSU kaže...

razlika izmedjhu seedbox-a i dedicated servera je ...

kad zakupis seedbox dobijes (obicno) ogranicen nalog (npr 1ftp, 5aktivnih torrenta i 10GB prometa) ...i platis (ponovo na primer) 10puta manje nego dedicated....i sve to odrzavaju neki ljudi....

Kad kupis dedicated ...tj zakupis ...na njemu nemas nista (ima nekad LAMP instaliran) i ti trebas instalirati neki seed program na taj server ...prednost je ovde sto NEMAS ogranicenja koliko ces uplodati u jednom trenutku niti koliko gb (ima kod nekih dedicated da ako mesecno predjes 15TB prometa onda te smanje sa 100mpbs na 10mbps ...mada to tebi nece smetati) ....i da naravno dobar dedicated je skup ....

e sad....sta znas i koliko si spreman da platis...odluci sam ;)

 znaci tako, za provo sam mislio uzet dedicated server shared 1 za 19 eura jer bi htio probati ako mi se dopadne i sl onda nesto bolje, e sada npr ja uzmem taj dedicated server kako ja njemu pristupam jer je to nesto kao winvier ( ili preko stranice ) ili nesto sasvim stoto i jos nesto vidim da taj shered djelim s jos jednim userom jel to zaci da je brzina i hdd dijeli 50:50 ili je to tko vise koristi pa i njemu veca brzina, i jos jedno pitanje dal i nesto takvo se moze i preko usenet servera jer je jedan tip napisao da se moze cca 15 eura isto dobit kako i sa seedbox-om 
Novi counter strike source server 84.16.243.71:27015
16 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Taj shared dedicated je izgleda VPS ..ili ti virtual private server....sta je to(ako si nekad radio virtuelizaciju OS-a na svom kompu uz pomoc WMvare ...to ti je isto to ...zna ces o cmeu se radi)  ....imate jedan server i ti delis sa njih npr cetvoro ...i resursi su vam zagarantirani . na primer mozes koristiti max 1gb rama, 258gb hdd i 2jezgra procesora...jedan na drugog ne uticete jer imate zagrantovani hadver...ako ti pocne stekat nesto sam si kriv.....brzine hdd-a neces osetiti (u vecini slucajeva je) SCSI diskovi koji se vrte na 15k rpm ....a i da je sata2 ne verujem da bi osetili...

 

kako pristupas....trebas znati linux...dobijes SSH konekciju ...uzmes npr putty instaliras pakete koji ti trebaju i neku scriptu npr Webmin i tako radis...a kakva je scripta/program za seedbox ne znam tako da ti ne mogu reci kako pristupas njoj (mada ja mislim da je scripta pa se logujes pa namestas preko web-a...)

 

usernet nisam koristio tako da nzm ...ovo oko seedbox-a znam jer ja imam nesto u planu al mi trenutno stoji sa strane ta ideja...

 

K'eni pa te vat' ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 22:36 (BugSU).
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

znaci sada sve kuzim osim tih skripti

koliko je to kopliricano mislim u vezi tih skripti i toga, i daj ima di kakav tutorial u vezi toga ne bi bas htio da kupim i onda na kraju ne znam koristit Izlanuo se

Novi counter strike source server 84.16.243.71:27015
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

e ta ti pametna...prvo se raspitat pa tek onda krenuti ...

 

Ovo oko scripti ...slab sam ....ja sam do toga dosao dalje nisam istraziovao jer nemam vremena a ni server pa da sve to istestiram ...

 

za scriptu ...malo guglanja i pronasao sam ovo

 

http://en.wikipedia.org/wiki/TorrentFlux

 

It is scripted in PHP, with a MySQL database and runs on a web server.

 

znaci instaliras TorrentFlux i preko web interfejsa namestast....

 

ima na njihovom sajtu screenshotovi i sl ...malo guglaj i naces...

najbolje bi ti bilo ako imas neki stari hdd ili pc da tamo instaliras neki linux pa se tamo uvezbas ...

K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Mislim da je u jednom broju BUG-a bila tema o seedboxu ako se ne varam pa ako ti nije problem pogledaj. Bilo je dosta dobro pojasnjeno.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Ne postoji dedicated s neograničenim prometom!

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
14 godina
protjeran
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

nemam nikav stariji hdd ili komp ali cu zato dobro preiskati internet nego krenem,,, znam sve cinjenice sada treba krenut na teoriju

hvala na svemu BugSU, 

p.s. : ako je itko spreman djeliti neka se javi na pp,,

 

Ivo : ako mozes tocno reci u kojem broju jer ja bas ne kupujem bug ali ipak mogu sve broje nabavit,,,

Naxeem : pise u vezi prometa "traffic - unlimited ( not always guranteed SLA standard network )" kako bilo ja mislim da ne bi trebao potrosit vise od 2 TB a ne vjerujem da imaju ograniceno manje od 5 TB

Novi counter strike source server 84.16.243.71:27015
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2009 23:00 (intel freak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

to je Bug br. 195. veljača 2009. stranice 124-127

Bubamara na steroidima.
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Dižem ovu temu iz mrtvih zbog jednog pitanja. Dali moram na server (seedbox) uploadati onaj material koji skinem sa nekog trackera da bih ga mogao seedati preko seedboxa ili to funkcionira na neki drugi način?

Software is like sex: it's better when it's free!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2009 23:03 (Gixx).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Pitanje ti je nejasno. Klijent sam nastavlja uplodati

Ako želiš uplodati na drugi tracker..kad skineš s SB napraviš s uTorrentom ili onim klijentom kojeg ti koristiš torrent, tj. metadata file i taj

metadata uplodaš na SB, torrent klijent checkira file i ako je sve u redu...počinje seed.Prethodno napravi remove torrent s prijašnjeg trackera NemoBrisati File

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

Dižem ovu temu iz mrtvih zbog jednog pitanja. Dali moram na server (seedbox) uploadati onaj material koji skinem sa nekog trackera da bih ga mogao seedati preko seedboxa ili to funkcionira na neki drugi način?

ti kada uzmes seedbox dobijes na email, 3 linka ( jedan ftn, webgui, vnc ) e sad ti kliknes na webgui i otvori ti se eu novi kratici i izgleda idetnico utorrentu, 

e sad ti kada npr zelis skinuit xy film, skines onaj zeleni utorrent klijnest koji pokreces u utorrentu jel tako, e sada ti opet ides na webgui i tamo ides nova datoteka odabrati i nades na svom disku taj utorrent klijent, i kada ga podvrdis onaj automatski skida na seedbox, znaci ne trebas ti skinut na svoj hdd pa upload na seedbox da bi on mogao nabija ratio, 

inace ako uzmes seedbox na cca 1 mjesec nabit ces jako velik buffer, takav da naces trebat godinu dana uopce brinut za ratio....

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

E sada mi je sve jasnije sam još jedno pitanjce. Kada naručim shared seedbox (kojeg dijelim sa više osoba) dali onda svatko dobije svoj acc ili svi korisnici rade na istom acc sa istim korisničkim imneom i lozinkom?

Software is like sex: it's better when it's free!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

E sada mi je sve jasnije sam još jedno pitanjce. Kada naručim shared seedbox (kojeg dijelim sa više osoba) dali onda svatko dobije svoj acc ili svi korisnici rade na istom acc sa istim korisničkim imneom i lozinkom?

svak svoj, a ti svoj acc možeš djeliti s nekim.Ako na SB imaš ograničenja u svezi broja torrenata..i sl. onda nema smisla da svoj acc djeliš.

 

u prethodnom odgovoru sam napisao: "Prethodno napravi remove torrent s prijašnjeg trackera NemoBrisati File" - POGREŠNO

Ne moraš napraviti remove ali moraš napraviti novi metadata te datoteke s adresom drugog trackera na koji želiš napraviti upload.

 

Btw. za koji si se SB odlučio?

 

EDIT:

 

Manje-više sve ti je to jednostavno...pogotovo ako SB konfiguriran. Moraš još skinuti neki free ftp klijent (s njim skidaš i uploadaš na SB) i to je to. Nemoj puno čačkati po SB osobito ako nisi na ti s Linux-om.

Dakle Webgui...ftp klijent...i mapa gdje se spremaju/uplodaju torrenti :)

 

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 16:47 (Verbatim).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

E to je to što sam tražio, hvala na pomoći dečki . Namjeravam uzeti SB na seedhost.eu te paket Shared 1, sada me samo zanimaju dojmovi sa tog SB-a, te dali je tolko-tolko kvalitetan?

Software is like sex: it's better when it's free!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2009 21:27 (Gixx).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

E to je to što sam tražio, hvala na pomoći dečki . Namjeravam uzeti SB na seedhost.eu te paket Shared 1, sada me samo zanimaju dojmovi sa tog SB-a, te dali je tolko-tolko kvalitetan?

Ne znam, nisam seedhost nikad koristio ali kažu da ima loš suport.. bahati su   pogotovo prema početnicima..a ako slučajno prekoračiš broj

torrenata ukinu acc bez upozorenja..navodno je ovaj bolji seedplace.org.uk

OVH je najbolji ali se teško dobija..resellers-i.

 

P.S.

Ako ti je ovo prvi put na SB onda je najbolje da se udružiš s nekim frendom koji već ima SB, djelite troškove, a ako ti šta zapne lako će te to riješiti, usput ćeš savladati osnove, ili da vas dvoje troje uzme jedan SB.

Sretno

 

Edit: Prije nego se odlučiš iznajmiti SB konzultiraj se s korisničkom službom o svemu...jer nema ti povratka novca,...acc čekaš dan-dva..najviše tri.

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2009 0:59 (Verbatim).
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

E to je to što sam tražio, hvala na pomoći dečki . Namjeravam uzeti SB na seedhost.eu te paket Shared 1, sada me samo zanimaju dojmovi sa tog SB-a, te dali je tolko-tolko kvalitetan?

znaci ovako ja sam uzeo na doticnoj stranici seedbox ali nisma uzeo shared 1 nego seed 1 i mog ureci da NISAM zadovljan, 

1. max download je 7.5 MB/s isto i upload 

2. kada bi skidao datoteku vecom brzinom od 5 MB/s onda bi mi se up smanjio na min skoro koda bi ugasi doticne torrente

3. kada je dosao kraj mjeseca htio sam prekinut, poslao sam ima 3 email NI na jedan nisu odg, ali su prekinuli

jedina dobra stvar je bila a t oje da su prmjenili port na webui te sam im poslao email i nakon 3 sata poslali su mi nivi ip koji je radio

cijena za to sto sam dobio je PRE velika,

ti zelis uzet shared 1,

+ manje vise dosta velik hdd, ili pak nista

- mala brzina jer se dijeli sa dva korisnika, ako imas vise od 9 torrent dobijes opomenu ( neki korisniki nisu ni dobili opomenu neka momentalni ban )

ja ti preporucam da uzmes shared dedicate server shared start 1 cijena 19 eura seedplace.eu

1. istina da dijels sa jos jednim userom ali tamo ide brzina do 12 MB/s ( dok je kod mene bilo da NISAM s nikim dijelio 7.5MB/s )

2. hdd je nesto manji ali tih 10 GB neces ni osjetit

3. nije bilo korisnika koji ga nije hvalio ( neki korisnki nabili tamo baffer preko 10 TB samo tako )

 

Samo da ti kazem da te razlika izmedu dedicated i seedbox servera ne zbunjuje, a to je ta da kod seedboxa dobjes sve gotov a kod dedicated moras sam instalria ali kod ovog slucaja ( seedplace.eu ) je vec instalriani vine ( webui ), vnc i ftp ( koristi filezill-u ), tako da nemas brige i jos tome cca 5 eura jeftinije

ako bilo sta trebas javi mi na pp, s time ako budes imao bilo kakavih problema prilikom podesavanja isto tako, ili pak na msn,,,,

 

verbatin slazem se u cijelosti

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2009 1:46 (intel freak).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Znaći tako, ništa onda od seedhost.eu nego prečlazim na seedplace.eu. E sada zašto je bolje uzeti dedicated server nego shared SB, osim što je mana u tome da shared ima limit aktivnih torrenta i to da ima manje prostora.

btw. ispričavam se što vas tolko ispitkujem ali moram dobiti informacije prije nego što se bacim u taj posao x)

Software is like sex: it's better when it's free!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2009 23:00 (Gixx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

Znaći tako, ništa onda od seedhost.eu nego prečlazim na seedplace.eu. E sada zašto je bolje uzeti dedicated server nego shared SB, osim što je mana u tome da shared ima limit aktivnih torrenta i to da ima manje prostora.

btw. ispričavam se što vas tolko ispitkujem ali moram dobiti informacije prije nego što se bacim u taj posao x)

pametno

zasto je pametnije uzet  dedicates server nego shared seedbox je razlog taj sto kod shared modela dijelis internet vezu ( znaci ako je veza 100 mbit ne znaci da svaki ima po 50 mbit nego da imas u nekim trenucima pad brzine ) ali koliko sam cuo da kod seedpalce nemaju velikih problema u vezi toga. 

e sada tocan odg na tvoje pitanje je taj sto kod dedicates servera shared, dijelis sa jos jednim likom ali fora je u tome da mozes imati bezbroj torrenta, moras redit s serverom sta god zelis ( upload na rapid, ma sve ) jer kod dedicated server si ti full administrator...

e sada sta se tice sahred seedboxa lose je u tome sta dijelis vise od 2 tipa ( znaci brzina nije neto ) , imas ogranicen broj torrenta,...

iskreno ti prepurucam uzim dedicated server shared start 1 za 19 eura

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Aha ok, onda uzimam dedicated server. E sada mi još jedno ostaje pitati kako na njemu konfigurirati uTorrent i sve ostalo za normalan rad servera (seedboxa)?

Software is like sex: it's better when it's free!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2009 23:38 (Gixx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

Aha ok, onda uzimam dedicated server. E sada mi ješ jedno ostaje pitati kako na njemo konfigurirati uTorrent i sve ostalo za normalan rad servera (seedboxa)?

ja kod seedbox dobio sam tri ip, jedan wubui ( utorrent ), vnc ( remote desktop control ), ftp ( ip adresa za skidanje s seedboxa na svoj komp, najbolje ti je da koristis filezilla ( mala, brz.. )), 

e sada kada uplatis pare cca 5-24 h dobit ces na email, isto tri ip ( kao sto je navedeno ) kliknes na ip od webui otovrit ce ti se stranica u novoj kratici ( novi prozoru ili kako vec imas slozeno ) koji bude ideticna utorrentu ( koda si maxmizirao utorrent ), i te noramalno skidas preko njega, 

inacesve ti pise na njigov stranici, jednostavno ne mozes zeznut...

ako budes imao kakavih problema samo postaj u ovoj temi, rijesit cemo mi to u brzini svijetlosiSmijeh

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Sada si ti to naveo za SB koji je već složen (konfiguriran), ali dedicated server ako se ne varam je prazan te ga ti trebaš konfigurirati, pa me zanima kako na njemu (ako već nije) konfigurirati uTorrent?

Software is like sex: it's better when it's free!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2009 23:53 (Gixx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

Sada si ti to naveo za SB koji je već složen (konfiguriran), ali dedicated server ako se ne varam je prazan te ga ti trebaš konfigurirati, pa me zanima kako na njemu (ako već nije) konfigurirati uTorrent?

ako uzmes onaj za 19 eura onaj vec ima instalirani sve sto treba,

inace se to tako napravi skines probam za vnc ( vnc smart ili tako nekao ) spojis se na server, ides na internet skines wine ( utorrent klijen za linux ) sam ostavis u folder i to je tako, a slozis tako webui da ides pod options ( u utorrentu ) skroz doli je WEBUI, tamo stavis port ( defult 8080 ) te id... ma sve t ije objasnjeno na stranici svaki korak, vjeruj mi nema lakse...

evo sve ovdje pise

. .
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2009 0:06 (intel freak).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Evo obavio sam sve što sam trebao, uzeo  dedicates server i sve super šljaka, hvala dečki na informacijama i na pomoći! Osmijeh

Software is like sex: it's better when it's free!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
Gixx kaže...

Evo obavio sam sve što sam trebao, uzeo  dedicates server i sve super šljaka, hvala dečki na informacijama i na pomoći! Osmijeh

ma nema problema,Namigiva

heppy seeding

btw, daj stavi mali review, koje su brzine, kakav je remote desktop ( ako si ga koristio ),....

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

OK treba mi pomoc... U biti meni treba skripta sa kojom mogu uploadat na usenet servere ali ne sa svog pc-a nego sa servera... eh sad imam ja premium hosting u njem koji je dosta brz ali za jednu koju sam nasao Newspost mi treba ssh pristup a to nemam... pa sam negdje procitao da sa seedboxom mogu upp-at na usenet servere... pa ako neko zna nesto sto se tice skripte ili seedboxa i upload-a na usenet sa servera molio bi da odgovori bio bih vrlo zahvalan

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Mene zanima jel ko imo dedi server od ovih poslužitelja http://www.xirvik.com/index.html, ako je dojmovi, jer ja mislim uzeti od njih dedi server PERSONAL PLAN 500 za cca 65$ i zato što se može izabrati da budu seedbox konfigurirani da se ne zezam sa tim.

 

add me xfire >>> razvaljot add me steam>>disco brew
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Itko?Plač

add me xfire >>> razvaljot add me steam>>disco brew
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
dizem temu......ako nekom treba seedbox,neka mi se javi na pm,da napomenem,sve je konfigurirano,samo stavite torent da se skida/seeda i uzivate,minimalni zakup 100gb,brzina 100mbit upload/download...podrska,i sve ostalo super...
"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice