Postavljanje šifre na router

poruka: 10
|
čitano: 18.792
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Postavljanje šifre na router

Želio bi postaviti šifru na router tako da kad se pokušaš spojiti preko routera da se treba upisati šifra (ne samo na mom PC i laptopu,znači tko god pristupa). Router je Siemens Gigaset SE 555 (WLAN dsl),kao ovaj na slici. Može netko objasniti kako se to radi?? Link ili nešto. Nešto sam našao ali to nije to. Može mod prebaciti temu u Mrežni hardver? Slika:

written by pod009
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 22:45 (pod009).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Postavljanje šifre na router

Udji u Ruter-----Advanced Settings kartica-------Administration opcija s lijeve strane--------System Password i upises password koji zelis....

Nadam se da je to sto zelis...

Pa zar nije po defaultu vec postavljen password tipa: 0000, Login: user

Mozda se varam nema taj ruter kod kuce al znam kako izgleda UI od njega! ;)

 

EDIT: ...citajuci ponovo tvoj post mozda mislis na Wireless zastitu u obliku WEP ili WAP kljuceva.

Xero: ...Ti nemaš brige. Tebi se tako rečeno proc zmrzava ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 22:57 (Kaiserex).
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Postavljanje šifre na router
Kaiserex kaže...

password tipa: 0000, Login: user

šifra nije točna,ima li neka druga?

written by pod009
16 godina
offline
RE: Postavljanje šifre na router
pod009 kaže...
Kaiserex kaže...

password tipa: 0000, Login: user

šifra nije točna,ima li neka druga?

probaj sa - admin - mora bit neka defaultna ako nisi prije mjenjao. Pogledaj u prirucniku ili na stranicama proizvodjaca

15 godina
neaktivan
offline
RE: Postavljanje šifre na router

probaj sa - admin - mora bit neka defaultna ako nisi prije mjenjao. Pogledaj u prirucniku ili na stranicama proizvodjaca

nije ni ta,sutra ću sve provjerit u priručniku u namjestiti

written by pod009
15 godina
neaktivan
offline
Postavljanje šifre na router

Više puta sam probao prije i svaki put neuspješno,sad opet pokušavam,al problem je u tome:

Ja postavim šifru (wap2),pa se router se sam ugasi (tako i treba)

 

I onda mi laptop traži ključ mreže, te ga ja upišem (točnog),ali više ne može naći WLAN mrežu routera ili je može naći ali key ne odgovara.

ima li kakvo rješenje-prijedlog što da korisim u keyu?

 

Edit:

Može li se lako probiti WEP 128 (ACHII) preko PC-a? znači da li ima program koji zaobiđe šifru ili pokaže koja je?

 

Znači predložite mi neku vrstu keya koji je teže za probiti nekom useru (nema na netu neki program da ju lako probije ili da je zaobiđe),a da je kompatibilna s starijim i novijim uređajima (router je SE555-podržava: WPA2-PSK; WEP; WPA2; WPA2/WPA)?

 

Edit2:
A u wepu- kakva je razlika passphrase ili HEX; Open ili Shared? Net treba dobiti 7 ili više uređaja


Jel išta poboljšano povezivanje na lockane routere na win7 u odnosu na win XP?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 1:20 (pod009).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Postavljanje šifre na router
može pomoć-mogu li staviti mac filtriranje? Oće li raditi wlan na mobitelu? Mogu li se spojiti ostali useri na moj net,a da nisu na listi adresa?
Kako da rješim problem s win xp-u system trayu je uvijek nepovezano stanje (i kad je povezano),te moram svaki put connectat na wlan? Da stavim novi os?
5 godina
neaktivan
offline
Postavljanje šifre na router

Nisam nikad postavljao.Ruter je LB-LINK

Mugdin Krnjic
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Postavljanje šifre na router

U spojiš se kabelom (ako nisi već spojen na wifi) , u browser ukucaš adresu 192.168.0.1 ili 192.168.1.1 (one su najčešće) , provjeri gateway (windows u CMD "ipconfig" , kod mene je ovo "Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1"), kad to ukucaš u browser , tražit će te username i password, oni su ti ispod routera , ako do sada nisis dirao ništa, onda su default (admin/admin, admin/0000 , user/0000 , user/user ...), i onda ćeš doći do postavki routera, tu sve možeš prilagoditi sebi

Trust nobody, become the best !
5 godina
neaktivan
offline
Re: Postavljanje šifre na router
Mr.ddevil kaže...

U spojiš se kabelom (ako nisi već spojen na wifi) , u browser ukucaš adresu 192.168.0.1 ili 192.168.1.1 (one su najčešće) , provjeri gateway (windows u CMD "ipconfig" , kod mene je ovo "Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1"), kad to ukucaš u browser , tražit će te username i password, oni su ti ispod routera , ako do sada nisis dirao ništa, onda su default (admin/admin, admin/0000 , user/0000 , user/user ...), i onda ćeš doći do postavki routera, tu sve možeš prilagoditi sebi

 Hvala. Pokušat ću.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice