Problem sa ispostavljenom brzinom A1

poruka: 7
|
čitano: 4.041
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa ispostavljenom brzinom A1

Lijepi pozdrav!

Trebam pomoć u vezi internet brzine, ja sam totalni laik pa me zanima Vaše mišljenje u vezi A1 odgovora na moj prigovor ispostavljene brzine.
Naime preko 10 godina koristim 4mbit brzinu (6 godina T-com,4 godine Optima) i napokon sam se odlučio na veću brzinu i prešao sam u A1 krajem prošle godine, no međutim već od prvog dana počinju problemi.. Uzeo sam trio paket sa brzinom od 50-70mbita download i upload od 7mbita-10 ali s obzirom na to da naša parica može ispostaviti max do cca. 18mbita očekivao sam barem da ću imati 15mbita download ali imam trenutno max. 8mbita dwnl i 0.6 upload. Zvao sam ih prvi dan da prijavim grešku te su mi odgovorili da sam takav ugovor potpisao ali na ugovoru piše da mi moraju ispostaviti max. brzinu koju parica dopušta,nakon što sam ih rekao da nisam potpisao do 10mbita odmah su skužili o čemu je riječ te su mi rekli da su prihvatili reklamaciju i da će tehničari do sve srediti u roku 2 tjedna (stavili su pod prioritet) ali evo jučer sam dobio pisani odgovor poštom od A1 koji sam slikao i priložio u postu. 

Mene sad zanima s obzirom na to da sam totalni laik u vezi svega toga dali se meni isplati i dalje njih zivkati i moliti da mi srede brzinu ili ne? Također su mi poslali i krivi uređaj koji sam naručio kao poklon uređaj za nove korisnike ali to mi je potpuno ne bitno.
Prilažem tekst koji sam dobio uz sliku trenutno brzine pa Vas molim da mi netko objasni kako i šta učiniti? Hvala unaprijed!

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa ispostavljenom brzinom A1

..a da prvo provjeriš ( ugasi STB za TV) sa LAN kablom brzinu na PC ili Laptopu jer wifi veza nije relavantna za podatak o brzini koju imaš.

8 godina
offline
Re: Problem sa ispostavljenom brzinom A1
Nevezano za A1, ima li korisnik prije potpisivanja ugovora mogucnost ili pravo da zahtjeva testiranje maksimalne propusnosti, odnosno kvalitete veze, te da se onda na osnovu toga slaze ugovor o brzini interneta?

Ili jednostavno potpisujes naslijepo?

Pitam jer planiram na fixni tcom, uzeo bih 50mbps, cak ne mora biti tcom,moze bilo koji provider, razumijem problematiku, ali ako mi provider ne moze dati stabilnih min 20mbps, onda mi se ni ne isplati uzimati. Isao bi samo internet,bez telefona,bez tv.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Problem sa ispostavljenom brzinom A1
Uzmi preko teleprodaje, imaš pravo na storno ugovora unutar 14 dana bez razloga ili penala. Prouči u uvjetima korištenja ili uvjetima poslovanja.
8 godina
offline
Re: Problem sa ispostavljenom brzinom A1
E hvala, proucit cu.

S obzirom da na adresi vec godinama nema ni telefona ni neta, cak nisam siguran ni da su zice od linije vise na zivotu, tehnicari ocigledno moraju to sve doci, ispitati i provjeriti, znaci nije im posao samo spojiti spliter i ukopcati router, zna li netko dali to nesto dodatno naplacuju?

Jer ni na to pitanje nisam dobio neki konkretan odgovor osim " kad izadju na teren i dodju spojiti,vidjet ce..,"
5 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa ispostavljenom brzinom A1
AF139 kaže...

..a da prvo provjeriš ( ugasi STB za TV) sa LAN kablom brzinu na PC ili Laptopu jer wifi veza nije relavantna za podatak o brzini koju imaš.

 Provjereno jer mi je PC spojen preko LAN kabla sa ruterom,a TV i taj resiver su uključeni tek kad su neke važnije utakmice u pitanju. A1 je sam priznao da su krivu brzinu isporučili i da će tehničari povećati u roku dva tjedna i sad sam dobio tu poštu tako da mi nije ništa jasno

Damir22 kaže...
Nevezano za A1, ima li korisnik prije potpisivanja ugovora mogucnost ili pravo da zahtjeva testiranje maksimalne propusnosti, odnosno kvalitete veze, te da se onda na osnovu toga slaze ugovor o brzini interneta?

Ili jednostavno potpisujes naslijepo?

Pitam jer planiram na fixni tcom, uzeo bih 50mbps, cak ne mora biti tcom,moze bilo koji provider, razumijem problematiku, ali ako mi provider ne moze dati stabilnih min 20mbps, onda mi se ni ne isplati uzimati. Isao bi samo internet,bez telefona,bez tv.

 Upravo smo mi na osnovu toga potpisivali ugovor,prvo smo testirali max propusnost na parici pa tek onda sklapali ugovor

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:20 (chimi).
8 godina
offline
Re: Problem sa ispostavljenom brzinom A1
Cekaj,mozda nisam dobro shvatio...

Daklr, ti si ugovor potpisao na 50mbps, a oni u ovom obrazlozenju navode da je ugovor sklopljen na 20mbps?

Iako po meni je ovdje donekle cista situacija, propusnost veze je 19mbps, objasnjeno je sto na sto otpada,ono sto dobivas je ono sto ostaje,ako sam ja to dobro shvatio?

Koja brzina ugovorene usluge stoji u ugovoru, 50 ili 20mbps? Takodjer, imas li kakav "papir" o tom testiranju kvalitete veze i dostupne brzine,jer ako sam shvatio, prvo su ti testirali paricu a tek onda si potpisao ugovor?

Kao sto sam i rekao i mene to zanima, jer ukoliko mi provider ne moze isporuciti minimalno 20mbps downloada,bez tv,bez telefona, onda ni ne mislim uzimati njegovu uslugu. Razumijem tehnicka ogranicenja,kvalitet parice i sve,ali u tom slucaju ta usluga nije za mene.

Neznam netko mi je odgovorio da se usluga uvijek ugovara na 2mbps, a sve ostalo ti ovisi o parici, kod tcoma, neznam kakva su pravila na A1
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 20:01 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice