Router na router (DUO.Carnet)

poruka: 208
|
čitano: 136.926
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Router na router (DUO.Carnet)
pitanje

Problem je sljedeći: sestra je uzela DUO.Carnet. Kako Iskon u svojoj beskonačnoj mudrosti isporučuje router zaključan u bridge modeu tako samo jedno od nas se može spojiti na net. Čitao sam na forumu da se problem može riješiti tako da se drugi router ušteka u taj Iskonov te da drugi router služi za slaganje bežične mreže, dok prvi služi samo kao modem (u biti, kao što je sada samo što se spajam preko računala).

 

Problem je što nije opisano na temama kako se to slaže, pa bih bio zahvalan ako netko zna rješenje.

 

Iskonov router koji bi služio kao modem je Siemens SX763, a stari router (dobio ga davno od T-Coma) koji bi služio kao router je Siemens SE555.

 

Dakle, što gdje uštekati, što na svakom routeru namjestiti, što gdje upisati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Router na router (DUO.Carnet)

Ne razumijem zašto jednostavno oba kompa ne spojiš u taj carnetov router koji je valjda u router modu.

 

Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

Ako je zaista "zaključan" u bridge modu, mada ne vidim razloga zašto, napravi jednostavno internet sharing na prvom kompu i to je to....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
autorov komentar
Baotica kaže...

Ne razumijem zašto jednostavno oba kompa ne spojiš u taj carnetov router koji je valjda u router modu.

 Zato jer je zaključan za bridge (kao što sam i napisao u uvodnom).

beerhunter kaže...

Ako je zaista "zaključan" u bridge modu, mada ne vidim razloga zašto, napravi jednostavno internet sharing na prvom kompu i to je to....

 Iskreno, ne vidim niti ja neki smisleni razlog osim da *peep* ljude (i nije samo Iskonova praksa). Baš i nije praktično rješenje jer onda mora biti stalno uključen da bi dijelio vezu. Doduše jedna od opcija jest, no mene zanima opcija router na router.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

A zašto sam ne ubaciš podatke od Iskona u stari ruter? Ili probaj stavit novi firmware na taj novi

15 godina
neaktivan
offline
Router na router (DUO.Carnet)

To je najjednostavnije, kako ti kaže čovjek gore, skini firmware sa neta, za taj router koji ti je u bridge modu, uđeš u konfiguraciju routera i loadaš taj firmware, kraj priče.

 

Jedino nemoj ako ti taj router treba za maxtv (IPTV).

 

Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
autorov komentar
sdy1986 kaže...

A zašto sam ne ubaciš podatke od Iskona u stari ruter? Ili probaj stavit novi firmware na taj novi

 Pokušao, nije se htio sinkronizirati na DSL. Dodatni razlog: Iskon kroz VoIP pruža telefonsku uslugu (probao i stari splitter). Vidjet ću ovo za firmware kada ulovim vremena.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
Elk Cloner kaže...
sdy1986 kaže...

A zašto sam ne ubaciš podatke od Iskona u stari ruter? Ili probaj stavit novi firmware na taj novi

 Pokušao, nije se htio sinkronizirati na DSL. Dodatni razlog: Iskon kroz VoIP pruža telefonsku uslugu (probao i stari splitter). Vidjet ću ovo za firmware kada ulovim vremena.
 To će ti sigurno proći
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

da sam na tvom mjestu...a bio sam...evo mog mišljenja....

 

prvo...iskonov modem ostavi tako kako je....ništa ne diraj...jer ti si ga dobio od iskona i podrška koju daju za njega je da je on u bridge modu...jer ak nešto zezneš s nekakvim upgrade-om...moš se slikat...

 

drugo taj SE555 nema teorije da a spojiš sa bilo kakvim externim modemom...jer nije napravljen za takvo nešto...

 

po meni odi u trgovinu i kupi si kvalitetan wifi ROUTER (bez modema) i spojiš se na iskonov modem...

tako sam i ja napravio i nikakvih problema nemam...sve radi savršeno....

 

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
autorov komentar
beziljy kaže...

drugo taj SE555 nema teorije da a spojiš sa bilo kakvim externim modemom...jer nije napravljen za takvo nešto...

 

po meni odi u trgovinu i kupi si kvalitetan wifi ROUTER (bez modema) i spojiš se na iskonov modem...

tako sam i ja napravio i nikakvih problema nemam...sve radi savršeno....

 I ovaj Iskonov je modem/router, nije samo modem. A router je router, cijeli mjesec mi je samo u toj funkciji šljakao dok su na drugoj liniji prebacivali sa T-Coma na Optimu.

Nije za odbaciti ideja, ali glupo mi je kupovati novi router kada već imam jedan koji samo prašinu skuplja.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

Oba uređaja su modem/router....

....ak je taj se555 šljakao da je bio direktno uštekan u spliter...to je uredu jer kažem....to je modem/router i nemožeš ga natjerat da radi SAMO routing...

 

ja sam još davno dobio onu "lijepu bijelu" KASDU...od t-coma....i naravno zaključan u bridge jer je imao i podršku za maxtv...nakon neuspješnog pokušaja da radi routing kupio sam samo router jer nisam mogao naći nigdje novi firmware...ujedno su uređaji koji dijele katastrofa...takvi još samo u Hrvatskoj prolaze...

 

zato je po meni najbolje ostavit tako kako je...nek radi ko modem...a za Božić  si kupi neki dobar router ;)

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
Elk Cloner kaže...

Problem je sljedeći: sestra je uzela DUO.Carnet. Kako Iskon u svojoj beskonačnoj mudrosti isporučuje router zaključan u bridge modeu tako samo jedno od nas se može spojiti na net. Čitao sam na forumu da se problem može riješiti tako da se drugi router ušteka u taj Iskonov te da drugi router služi za slaganje bežične mreže, dok prvi služi samo kao modem (u biti, kao što je sada samo što se spajam preko računala).

 

Problem je što nije opisano na temama kako se to slaže, pa bih bio zahvalan ako netko zna rješenje.

 

Iskonov router koji bi služio kao modem je Siemens SX763, a stari router (dobio ga davno od T-Coma) koji bi služio kao router je Siemens SE555.

 

Dakle, što gdje uštekati, što na svakom routeru namjestiti, što gdje upisati.

 da li si probao u sx763 upisati username i password od carneta? Vidio sam na nekom drugom forumu da mozes i da ce ti raditi (ne radi na thomsonu)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
autorov komentar
beziljy kaže...

Oba uređaja su modem/router....

....ak je taj se555 šljakao da je bio direktno uštekan u spliter...to je uredu jer kažem....to je modem/router i nemožeš ga natjerat da radi SAMO routing...

 Koliko sam shvatio, bitno je da drugi fingira da je računalo i natjera prvovg da se spoji na net, a on dalje bežično prosljeđuje. Barem sam tako pročitao na netu, samo nisam našao upute što točno treba namjestiti.
theghost101 kaže...
da li si probao u sx763 upisati username i password od carneta? Vidio sam na nekom drugom forumu da mozes i da ce ti raditi (ne radi na thomsonu)
 Prva stvar koju sam učinio je bila ta. Nažalost, neuspješna. Poznavajući "navike" starog Siemensovog routera možda sam trebao ostaviti da sam prošljaka (barem mi je tako bežična nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja namještanja proradila; kako i zašto, do dana današnjeg mi nije jasno). Cool
14 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
beziljy kaže...

da sam na tvom mjestu...a bio sam...evo mog mišljenja....

 

prvo...iskonov modem ostavi tako kako je....ništa ne diraj...jer ti si ga dobio od iskona i podrška koju daju za njega je da je on u bridge modu...jer ak nešto zezneš s nekakvim upgrade-om...moš se slikat...

 

drugo taj SE555 nema teorije da a spojiš sa bilo kakvim externim modemom...jer nije napravljen za takvo nešto...

 

po meni odi u trgovinu i kupi si kvalitetan wifi ROUTER (bez modema) i spojiš se na iskonov modem...

tako sam i ja napravio i nikakvih problema nemam...sve radi savršeno....

 

OK, ja sam isto pokušala sa siemensom - ne može - jednostavno nemaš WAN port.... Uzela sam zato sada D-linkov router i pokušala sam sve namjestiti, ali očigledno negdje kiksam, jer me neće spojiti iako imam always on i upisala sam u dlink svoje korisničko ime i šifru za Carnet. Znam da može već sam našla na sto foruma, ali nitko nije napisao kako jesam li krivo napravila neku IP adresu, moraju li ići primarni i sekundarni DNS-ovi, treba li ipak nešto namjestiti na Tompsonu??? Molim vas ako ste uspjeli dobiti stalnu konekciju bilo kako, javite se i napišite što je to što treba namjestiti...

 

Hvala!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
Streppy kaže...

OK, ja sam isto pokušala sa siemensom - ne može - jednostavno nemaš WAN port.... Uzela sam zato sada D-linkov router i pokušala sam sve namjestiti, ali očigledno negdje kiksam, jer me neće spojiti iako imam always on i upisala sam u dlink svoje korisničko ime i šifru za Carnet. Znam da može već sam našla na sto foruma, ali nitko nije napisao kako jesam li krivo napravila neku IP adresu, moraju li ići primarni i sekundarni DNS-ovi, treba li ipak nešto namjestiti na Tompsonu??? Molim vas ako ste uspjeli dobiti stalnu konekciju bilo kako, javite se i napišite što je to što treba namjestiti...

 

Hvala!

ne trebas nista namjestiti na thomsonu. trebas utp ("ethernet") kablom spojiti lan1 na thomsonu i d-linkov WAN port- znaci ne na dlinkovo switch (LAN) sucelje. jesi li tako napravila?

moralo bi raditi. napisi koji dlink koristis pa cemo jos provjeriti.

inace pokretao sam ovakve teme na nekoliko foruma prosle godine dok sam jos bio mlad i ne iskusan. Smijeh

 

ljudima na ovom topicu prije nego podijele svoju mudrost s ostalima tri-cetiri hinta:

(1) odgovorno tvrdim da bilo-koji modem ("router") dobiven od bilo-kojeg provajdera u hrvatskoj ne moze raditi s duo.carnet ili bilo-kojom drugom uslugom koja zahtjeva samo pppoe konekciju. to je zato jer svi ti gigaseti i tomsoni, kasade i slicno nisu routeri apriori- već su modemi koji služe za resolvanje dsl signala. routeri su samo softverski, odnosno routeri su samo za tu dsl liniju s kojom rade. tzv. umjetni routeri. dakle ne mozes ih spojiti na bilo-koji lan port "nekakvog" interneta (pr. bridge carnet linka) i reci mu- routaj to! ne ide.

(2) xxx.duo korisnici nisu u mogućnosti samoinicijativno mijenjati firmware na uredjajima koje su dobili na koristenje, ako se pak nadje netko "mudar" tko "probije" master password, neka procita tocku (3).

(3) xxx.duo korisnici ne dobivaju username i password na nacin na koji ga dobivaju MAXadsl (t-com) korisnici. duo korisnici dobivaju samo password za korisničke stranice i webmail. podatke za login u telefonsku centralu (da telefon dobije ip adresu) i server za internet iskonovi korisnici ne posjeduju.  to za posljedicu ima da korisnik koji zeli promijeniti modem (ili samo natočit novi firm.) zapravo to ne moze jer mu login podaci nisu providani, a bez njih tesko da ce postaviti drugi uredjaj. inace, zato i kad napravite/napravimo factory reset mora proci nekoliko minuta- modem se prvo vrati na svoje tvornicke postavke, zatim se spoji na iskonov server i pokupi postavke i podatke potrebne za spajanje. tek tada se moze spojiti na net i tel. centralu.

(4)* ljudi dajte budite praktični- pa tko bi želio imati "računalo" preko kojeg će izlaziti na internet. kaj će mi dva kompjutera? ako carnet jednog dana odluci ugasiti dhcp, sta cete onda preporuciti da stavim jos jedno racunalo izmedju koje ce resolvat adress polja prije nego proslijedim nesto wan iz stana?! nit je prakticno, niti carnet.duo korisnici (studenti) zele/mogu imati dva kompjutera u struji da bi mogli wlanom na net.

 

ps. ja sam problem rijesio routerom, dakle hardwareom suprotnim od onog opisanog u (1). nisam trenutno doma pa iskreno niti ne znam kako se zove, znam da je neki jeftin no-nejmac s velikom antenom i wan portom što je za takav uređaj i takvu uslugu najbitnije. radi ko grom vec vise od godine na carnet.duu uz thomson kao codec dsl signala Osmijeh.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2009 0:46 (bubbach).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
bubbach kaže...

(1) odgovorno tvrdim da ... to je zato jer svi ti gigaseti i tomsoni, kasade i slicno nisu routeri apriori- već su modemi koji služe za resolvanje dsl signala. routeri su samo softverski, odnosno routeri su samo za tu dsl liniju s kojom rade. tzv. umjetni routeri. dakle ne mozes ih spojiti na bilo-koji lan port "nekakvog" interneta (pr. bridge carnet linka) i reci mu- routaj to! ne ide.

Odgovorno tvrdim da si se najeo ludih gljiva..Smijeh

 

A čini mi se da si pomješao routere, switchere/hubove, modeme, kao i 'reslovanje' nekih podataka i dsl standarda. Imaš li ti uopće ideju kako modem radi, bilo koji, pa i dsl? Dsl je tip tehnologije (skup formata) za prijenos digitalnih podataka analognom linijom, i šta bi ti tu 'reslovao'???

 

I daj me malo prosvijetli s tim umjetnim routerima i kako je modem vezan za određenu dsl liniju, misliš žice??

bubbach kaže...

inace, zato i kad napravite/napravimo factory reset mora proci nekoliko minuta- modem se prvo vrati na svoje tvornicke postavke, zatim se spoji na iskonov server i pokupi postavke i podatke potrebne za spajanje. tek tada se moze spojiti na net i tel. centralu.

Da, između svakog korisnika i tel. centrale nalazi se iskonov server, pa ovo je nevjerojatno. I kad se spojiš na server onda te on prebaci na tel. centralu??!!?? Idu žice ravno do servera, niti slučajno ne idu do tel. centrale koja podržava dsl protokol, pa onda dođeš do servera; majke ti mile ovo je uspjeh toliko bedastoća natrpati u jedan tako kratki tekst..

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

samo jedan od nas dvoje prica gluposti. nisam siguran kaj ti nije jasno.

 

ajmo redom- svaki modem ima lan portove (obično lan1..do lan4). to se u žargonu bar tamo gdje radim (iskon) i studiram kaže switch interface. općenito switch je uredjaj u koji mozes utaknuti mrežni kabel a on na parice proslijedi signal s glavnog servera. u ovom slučaju "glavni server" je wan modul modema.

kad kažem dsl, mislim na dsl. kaj je tu pak nejasno? Smijeh dsl (eng. digital subscriber line) je u značenju teksta u gornjem postu digitalna linija po kojoj teku podaci koje modem obradjuje (eng. solving).

u definiciji routera stoji da može routati. Smijeh u ovom smislu to znači da ako ga upikneš u bilo koju utičnicu u kojoj postoji mreža na wan- ti dobivaš svoju pristupnu točku toj mreži, odnosno svako računalo iza routera ima svoj put (eng. route) na wan.

modem(i) dobiveni od hrvatskih isp-ova imaju ugrađenu podršku za routing onog što se nalazi na dsl portu. dakle, ako nemaš dsl već neku vrstu internet konekcije koju modem ne može obraditi svojim mehanizmom moduliranja\demoduliranja (ono što sam ja nazvao solving odnosno resolving)  tada ne može takvu vezu niti routati (usmjeravati, djeliti... izaberi riječ). zbog takve restrikcije modemi nisu punokrvni routeri, ali zlonamjernom čitatelju koji živi za to da sebi nejasne postove svima prikaže glupim ne razmišlja na taj način. Zato (zbog takvog svojstva modema dobivenih od hrvatskih operatora) nije moguće spojiti takav modem na već instalirani modem koji modulira/demodulira i očekivati da će taj nadodani modem biti router za već obrađenu dsl liniju (već obrađenu kažem jer je već prošla kroz jedan [prvi] modem.) dakle, treba punokrvni router uređaj koji nema ("stručni") dsl port već ("općeniti)" wan port i ne "zamara se" solvingom linije, već podaci kroz njega samo protiču.

 

i za kraj, malo za promjenu si krivo shvatio. Smijeh

tvoj modem je napravila neka firma. recimo siemens. nakon svakog inicijalnog paljenja (dakle nakon inicijalnog paljenja i svakog paljenja nakon freseta) tvoj modem se prvo spoji na iskonov server, ali ne na ovako priglup nacin na koji si ti parafrazirao moju recenicu. postoji server na kojem se nalazi baza podataka postavki za internet konekcije ovisno o tome koju uslugu koristis: u iskonu konkretno duo, trio, carnet, share (...). na taj server se spajas samo jednom iza svakog freseta (freset=factory reset). tada server procita serijski broj tvog modema i pogleda u bazu ugovora u kojoj pise koju uslugu si platio i koju koristis. tad taj isti server u tvoj modem ubaci postavke za odgovarajuću uslugu. tvoja dsl lampica u ovom trenu još uvijek ne svijetli konstantno. zatim, na tako "pripremljen" modem kopiraju se i varijable svojstvene svakom pojedinom korisniku: to su ako baš želiš da idem u detalje: korisničko ime za wan server, password za wan server, korisničko ime za telefonsku centralu (kod voip usluga), password za telefonsku centralu, model firmware-a, konfiguracije kanala koje koristis, jos neke stvari koje prelaze okvir ove teme. tvoja dsl lampica još uvijek ne gori konstantno. tad se u modemu ti podaci pohrane, ovisno o modelu napravi se još jedan automatski reboot i tek onda slijedi prvo spajanje. modem digitalnom pretplatničkom linijom vraća korisničko ime i lozinku za pojedini servis te se modem spaja na dva odvojena sustava: prvo radi spoj na server koji te pušta na Internet (wan), zatim se logira i na telefonsku centralu. moja napomena bila je da skratim ovaj esej samo u tome da ovaj proces ide automatski daleko od očiju korisnika, pa ga prosječan korisnik niti ne bi mogao reproducirati nekim drugim modemom. tako da tipovi (eng. tips- savjeti) tipa "uzmi otključan modem i iskonfiguriraj si carnet.duo u routing modu" ili uprži tvorničke postavke pa izkonfiguriraj iz nule su nonsens skoro jednaki kao i ovaj što ja jednom zlonamjerniku objasnjavam nesto u tri frtalj tri ujutro.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2009 3:09 (bubbach).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)
bubbach kaže...

samo jedan od nas dvoje prica gluposti. nisam siguran kaj ti nije jasno.

 

ajmo redom- svaki modem ima lan portove (obično lan1..do lan4). to se u žargonu bar tamo gdje radim (iskon) i studiram kaže switch interface. općenito switch je uredjaj u koji mozes utaknuti mrežni kabel a on na parice proslijedi signal s glavnog servera. u ovom slučaju "glavni server" je wan modul modema.

A taj si ti..

 

Ajmo redom; modem nema lan portove, to ima router. Ako neznaš što je dsl modem evo wiki.. Znači da si pobrkao osnovne pojmove. Router ima više lan portova (možeš ga gledati kao modem s switchom), a u svakom slučaju nije server, već je to mrežni uređaj kojemu je namjena prosjlijeđivanje informacija, eng. 'routing and forvarding'. Evo opet wiki da se oko tih osnovnih pojmova više ne natežemo..

 

Možeš ti u žargonu pričati što hoćeš, ali switcher nije router (nadam se da govorimo o dsl routeru), evo opet wiki, i da si barem mao pogledao materiju prije nego što se pokušavaš hvaliti s svojim znanjem, ili bolje rečeno neznanjem, vidio bi da u switcher nemaš gdje 'upiknuti' paricu, pa radio ti u iskonu, ht-u, ili ciscu..

 

I u protoku informacija od nekog servera kroz router, nipošto router nije glavni server niti je to bilo koji njegov dio. A da si ikada koristio 'ping' vidio bi da postoji i 'ttl', tj. time to live, odnosno koliko maksimalno uređaja informacija može preskočiti prije nego 'umre'. Svaki switcher, server, hub, je jedna instanca u mrežnoj ruti, a prilikom preskakanja (hop na svakom uređaju) smanjuje se ttl. To možeš probati i sam ako pingaš npr google, vidjeti ćeš koliko hop-ova, odnosno koliko je uređaja između tebe u googla. I niti jedan od tih uređaja nije 'glavni server', to mi samo govori da nemaš osnove znanja mrežnih tehnologija.

bubbach kaže...

kad kažem dsl, mislim na dsl. kaj je tu pak nejasno? Smijeh dsl (eng. digital subscriber line) je u značenju teksta u gornjem postu digitalna linija po kojoj teku podaci koje modem obradjuje (eng. solving).

I dalje mi je nejasno što si mislio, osim što mi je jasnije da i engleski šteka; solving = rješavanje, a ne obrađivanje. Probaj npr. u google upisati resolving dsl line, pa vidi šta ćeš dobiti, šala.. A pokušaj recimo resolving ip to hostname..

bubbach kaže...

modem(i) dobiveni od hrvatskih isp-ova imaju ugrađenu podršku za routing onog što se nalazi na dsl portu. dakle, ako nemaš dsl već neku vrstu internet konekcije koju modem ne može obraditi svojim mehanizmom moduliranja\demoduliranja (ono što sam ja nazvao solving odnosno resolving)  tada ne može takvu vezu niti routati (usmjeravati, djeliti... izaberi riječ). zbog takve restrikcije modemi nisu punokrvni routeri, ali zlonamjernom čitatelju koji živi za to da sebi nejasne postove svima prikaže glupim ne razmišlja na taj način. Zato (zbog takvog svojstva modema dobivenih od hrvatskih operatora) nije moguće spojiti takav modem na već instalirani modem koji modulira/demodulira i očekivati da će taj nadodani modem biti router za već obrađenu dsl liniju (već obrađenu kažem jer je već prošla kroz jedan [prvi] modem.) dakle, treba punokrvni router uređaj koji nema ("stručni") dsl port već ("općeniti)" wan port i ne "zamara se" solvingom linije, već podaci kroz njega samo protiču.

Jesi li možda pomješao routere s dsl routerima za koje si davao savjete? O čemu ti pričaš, kako bi dsl router uopće mogao komunicirati ikojim standardom osim dsl-a?? Koju bi ti vezu upiknuo u router, satelitsku? Pa dsl modemi nisu 'punokrvni modemi', hajde molim te. Svi dsl routeri mogu komunicirati jedino dsl protokolom, i kod nas i u svijetu, nije to specifikum naših operatera.

 

I uopće nisam zlonamjeran, samo sam reagirao na bedastoće koje pišeš, a još me više potaknuo tvoj pokroviteljski stil velikog majstora koji daje cit. 'tri-četri hinta' nama koji valjda pojima nemamo. A zapravo je upavo suprotno..

Pa ću evo opet biti 'zlonamjeran'; daj me prosvijetli s tim 'stručnim dsl portom' i 'općenitim wan portom' i koji se 'zamara solvingom linije', a kroz koji samo protječu. Pa ti to shvati kako hoćeš, sve je, samo tvoje neznanje nije..

 

I za kraj referiram se na prvi odlomak tvojeg posta, na ovaj drugi nemam niti vremena, a bojim se da nema niti smisla. Zar u iskonu vlada nepotizam, ili si zaposlen u dijelu koji nema veze s mrežama?

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

iss od kud ti energija?!

kakve veze ima ovo o cem ti pises i pozivas se na wiki s naslovnim problemom? cuj njegg.. modem nema lan portove.. i sad on vadi iz svake moje recenice rijec i konfrontira to definiciji iz wikija. kak ti se da?

 

kad kazem "svaki modem ima lan portove" mislim na svaki modem koji se dobije za koristiti duo.carnet uslugu. ostalo mi se fakat ne da ni citat a kamoli komentrirat.

dio sa "spajanjem na server" si vidim zaobisao komentirati. pokusaj i ostatak procitati jos jednom ili dva-put, mozda ti postane jasno na sto sam ciljao jer iz mog prvog posta sasvim je jasno što je potrebno a sto je pogresno napraviti da usluga duo.carnet profunkcionira u routing modu. to kaj tebi treba povod da istreses sve kaj znas o bilo-cemu i sad valjda hoces da ti se pljesce.. to trebas sam sa sobom rijesiti. inace ja uopce ne znam sta je ping, da u iskonu vlada opći nepotizam (to sad moram provjerit u wikiju sta je tocno); ne znam engleski i opcenito- u pravu si.

tko ima duo.carnet vidjet ce da sve sta sam napisao u prvom postu stoji. ako ne iz definicije onda empirijski. a ti sad ako te veseli nađi u wiki kaj to znači pa da objasniš ljudima šta sam zapravo krivo rekao. ne bih ja više tebi dokazivao nešto. aj bok.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 0:39 (bubbach).
16 godina
neaktivan
offline
Router na router (DUO.Carnet)

Wow Bed Wins, I was kinda hoping bubbach will!!! but meh...

You guys rock!!!

SmijehSmijehSmijeh

 

EDIT: I was wrong bubbach for the Win!!!

Imamo Hrvatsku...u Banani...
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 0:40 (Kaiserex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

Ovo što svi imamo (D-Link, Thomson...) su 3-in-1 uređaji!    Router/Modem, WLAN access point i switch.

Routeri su u pravilu uređaji koji spajaju viže različitih mreža (subneta, WAN-LAN...) Ovi naši D-Link, Thomson, itd. su namjenski koji komuniciraju isključivo DSL modulacijom.

ALI svi su softverski!!!

 

I mi imamo neke principe! Ako vam se ne sviđaju, imamo i druge!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

Jesi dosljedan.. Zar nisi prvo napisao da ti se ne da pisati?? Ali nisi izdržao.. A bilo bi bolje da jesi..

 

Kad kažeš modem, onda to znači modem, a modem nema lan portove, bez obzira što ti misliš na neki drugi uređaj. Šta bih trebao misliti kad kažeš modem, da misliš na čaj od kamilice? To upravo ide meni u prilog i stoji već izrečeno da brkaš osnovne pojmove.

Ne bi malo prokometirao kako je to router 'glavni server'?? I kako bi ti dsl modemom komunicirao drukčijim standardom? Ili 'stručne' dsl portove?

 

Zar ti se nakon svih tih bisera još uopće piše?

 

A dio s spajanjem na server bolje da ne idem komentirati, zar doista to želiš? Ne znaš osnove, pa bih trebao početi od analogne linije, multipleksera mehaničkih, multipleksera elektroničkih, pcm-ova, pgs-ova, htu-a, (btw godinama sam tim uređajima snabdijevao tk centre) i svega što je prethodilo dsl-u, da uopće shvatiš komunikaciju. Ima li to smisla i zanima li ikoga to, mislim da ne. A čitanje preporučam tebi, kreni s osnovama mrežnih komunikacija..

 

To što tebi izgleda kao ogromno znanje, kad misliš da je to sve što znam, zapravo govori o tome da ti znaš jako malo. A da sam izrekao nešto pametno, možda bih i očekivao pljesak, međutim ovo su osnove, pa ne vidim razlog..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

au. ti si fakat pametan. naravno da zelim. prosvjetli me i pokaži svima koliko si pametan i koliko sam ja glup. ja se togg ne sramim. možda bi ti trebao.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

Ništa od 'stručnih dsl portova'?? Baš si me razočarao, a taman sam mislio nešto naučiti..

 

Da imaš išta pametno za reći, napravio bi to argumentima u korist svojih tvrdnji, ovako se jedino mogu složiti s tvojom izjavom o tvojoj pameti, kad se već ne sramiš..

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

zapravo ne mogu izdrzati. to je jedino u cemu si u pravu.

sad sam isao procitati cijeli topic i odgovorno tvrdim pod cijenu kartona da si samodopadna budala kojoj je jedini cilj ispast pametan.

brutalno me izivciralo kako uopce nisi procitao moj prvi post vec si se od prvog odgovora postavio kao netko pametan tko ce mene ispravljat.

tema ovog topica je carnet duo i njegova funkcionalnost. sad bi meni trebalo bit neugodno sta nisam dostavljao opremu tk centrima? koga na ovom topicu briga sta je multiplekser i kako po tvom uvjerenju funkcionira dsl i što je zapravo dsl? kog ovdje briga sta ti znas sta je to? mislio sam da si defaultan smor kojem samo treba rec da je u pravu, al sad vidim da pises samo zato da bi ti se odala pocast kako si nadjajario nekog. e sorry stari nisi. pricas o lijevim stvarima dok sam ja vrlo precizno dao rjesenje problema.

ps. mami si guraj pod nos wikipediju sa linkovima na definicije. mene ne trebas ucit, hvala dovidjenja.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 2:07 (bubbach).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

To su tvoji argumenti?? Vrijeđanje?

 

Ako nisi primjetio ja nazivam glupima izjave a ne ljude koji ih iznose. Sebi si epitet sam priljepio, a da dobro paše - paše.

 

A kad netko lupeta gluposti, treba ga ispraviti, bez obzira što to ti to smatraš napadom na sebe. I već sam ti rekao da su to osnove, ne vidim kako bih time ispao pametan, samo ti ispadaš glup što to ne znaš, a to je ionako tvoja definicija.. I šta ponavljaš moje riječi, pa valjda sam prvi ustvrdio da nema smisla uvlačiti se u dsl standard, furaš se na papigu? A za razliku od tebe, ja znam što je i kako funkcionira dsl.. A ti si veliki meštar od zanata koji radi u iskonu, samo nema pojima o tome što radi..

 

I opet ponavljam; nije mi cilj nikoga 'nadjariti', to mi je prestalo biti zabavno negdje u tvojim godinama, već jednostavno reagiram na gluposti koje iznosiš. I to ću napraviti tebi, peri ili moderatoru. Potpuno mi je svejedno, ono čime se vodim su činjenice, a ne ego, za razliku od tebe..

 

Pa daj mi, molim te, 'tri-četri hinta' o 'glavnim serverima', 'stručnim dsl portovima' i ostalim biserima koje neumorno prosipaš. Nije ti palo na pamet obrazložiti to argumentima? Nemaš ih? Shvatio si da si stvarno ispao glup? Nemaš što pametno reći, pa misliš da ćeš vrijeđanjem nešto postići?

 

I imaš sreću da mi spominješ mamu preko foruma, jer da smo uživo, sad bi fufljao jer bi zubići bili na podu. Jedino ti ovdje mrežne tehnologije idu u prilog..

A obzirom da studiraš, a ja sam studij upisao '87, mogao bi te i preko koljena, pa dvije tri po 'turu', onako kako to derišta (što si ti za mene) i zaslužuju. A obzirom na činjenice, ili bolje rečeno nedostatak činjenica s tvoje strane, vidim da nema smisla s tobom raspravljati, jer si jednostavno balav, neodgojen i neuk. I ako ikome treba učenja, to si ti..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Router na router (DUO.Carnet)

ja ne lupetam gluposti. sve što sam rekao su gluposti samo u tvojoj glavi. kao što sam  već tri puta napisao sve što je potrebno za duo.carnet objašnjeno je u mom prvom postu. ti si prvi počeo vrijeđati (lude gljive...) i općenito ne čitanje mojih postova, nego samo istresanje po mojim postovima. toliko cijepiš "stručnim" portom da nisi niti vidio da je to napisano u zagradi pod navodnicima. napisao sam i zašto. a mamu ti nisam spominjao u nikojem nemoralnom smislu. to kaj si stariji ne vrijedi ti boba. ponasas se kao samodopadna budala. nisi niti ispravio nista sto sam napisao. zasto? zato jer nisi niti pročitao. to si najbolje pokazao u prvom odgovoru gdje doslovno drobiš o nečem s potpuno krivom interpretacijom onog što sam napisao. to je čak i utuživo inače. da sam na tvom mjestu ne bih spominjao godine jer ti baš ne ide u prilog što se sa 4 banke ponašaš kao kreten. a to da bih fufljao.. Smijeh

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
14 godina
neaktivan
offline
Router na router (DUO.Carnet)

ja sam spojio sx763 i d-link. i uspijem sve spojit i radi internet al jako sporo i puca veza. dal netko zna sta se moze napravit??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Router na router (DUO.Carnet)

1. promijeni IP adresu routera - stavi 192.168.5.2

2. idi pod WAN i odaberi opciju PPPoE i zatim Static PPPoE.

    Ovdje unesi svoje korisničko ime i lozinku. Pod IP Address upiši 192.168.5.2

    DNS-ovi su 193.198.184.130 i 193.198.184.140

    Idle Time stavi 0

    Connect mode odaberi Always-On

 

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2010 14:22 (macak).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Router na router (DUO.Carnet)

Ajme meni, vi ste skroz s teme skrenuli, zašto ne otvorite novi topic "Svađa oko routera/modema/načina/rada/istih/i/čega/li/već/ne". Pa dajte pomozite čovjeku!

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice