Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

poruka: 40
|
čitano: 46.532
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

Evo ovako trebam vasu pomoc, naime uzeo sam Iskonov DUOCarnet i ja sam to žičano spojio nekako, ali sad me zanima kako da se spojim laptop wireless na svoj router, jer na windowsima 7 bas i ne znam, a u upustvima od DUOCarnet je pokazano kako se to radi na XP-u ali ne i na 7 !! I jos jedna stvar me zanima a to je kako se na 7 mogu izbrisati vec postojece konekcije ili kako da ih preimenujem !!

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

Evo ovako trebam vasu pomoc, naime uzeo sam Iskonov DUOCarnet i ja sam to žičano spojio nekako, ali sad me zanima kako da se spojim laptop wireless na svoj router, jer na windowsima 7 bas i ne znam, a u upustvima od DUOCarnet je pokazano kako se to radi na XP-u ali ne i na 7 !! I jos jedna stvar me zanima a to je kako se na 7 mogu izbrisati vec postojece konekcije ili kako da ih preimenujem !!

Hvala unaprijed

Postojece konekcije mozes izbrisati tako da odes na: Start -> Control panel -> Network and internet -> Internet Options -> i onda na Connections tu treba biti.

13 godina
neaktivan
offline
Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

Zar nema nikog da mi pomogne !?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

jel ima nekoga da mi pomogne ??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

jel ima nekoga da mi pomogne ??

Jel ti se prikaže ime tvoje wireless mreže kad klikneš na ikonu pored sata dolje desno?

Ako se ne spajaš na taj način nego trebaš stvorit konekciju onda odaberi opciju kao na slici i prati upute:
 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 16:43 (F1-IVO).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

Evo ovo su konekcije koje ja imam na svom laptopu

Ali kad udjem u postavke router-a (modema) ne mogu se spojit

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 17:10 (djdeva).
14 godina
neaktivan
offline
Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

Trebaš napraviti, nakon što klikneš onu opciju koji ti je F1 pokazao, Broadband (PPPoE) konkciju ''that requires a user name and password''. To će ti onda raditi i kroz žičano i kroz bežično spajanje na sam router.

 

User name i password su ti napisani u CARNet admin papiru.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
ma napravio sam ja to, vidis da pod konekcijama imam konekciju naziva DUO.CARNet i sa njom se spajam na net upisivanjem carnet korisničkog imena i lozinke i to sve radi ok, ali mene zanima kako da se spojim wireless na router (modem) odnosno da ne moram imat lan kabel ustekan stalno u laptop !!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...
ma napravio sam ja to, vidis da pod konekcijama imam konekciju naziva DUO.CARNet i sa njom se spajam na net upisivanjem carnet korisničkog imena i lozinke i to sve radi ok, ali mene zanima kako da se spojim wireless na router (modem) odnosno da ne moram imat lan kabel ustekan stalno u laptop !!

  Već si mogao sam isprobati - spoji se samo wirelessom i connectiraj Carnet Duo vezu. Nije joj važno kako je povezana s routerom.

 

jel tebi radi wireless interface na routeru? jesi li se uspio spojit na njega?

 

jesi našao tvornički WEP ključ, trebao bi biti negdje na routeru ili u manualu..?

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 18:07 (Teerex).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

...ma probao sam ali čim ištekam lan kabel iz laptopa vise se ne mogu spojiti na net bez obzira sto imam napravljenu onu konekciju DUO.CARNet

ovo su moje wirless konekcije koje pronalazim

 

koja je uopce od ovih moja wirless ako i je koja

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 18:07 (djdeva).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

...ma probao sam ali čim ištekam lan kabel iz laptopa vise se ne mogu spojiti na net bez obzira sto imam napravljenu onu konekciju DUO.CARNet

ovo su moje wirless konekcije koje pronalazim

 

koja je uopce od ovih moja wirless ako i je koja

  trebao bi biti siemens wlan, razgledaj dobro router   i njegove upute, ja nemam te siemense ali bi po nekim regulama svi routeri trebali imati naljepnicu sa podacima o svom SSIDu i ključu.

Early adopter
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
...evo sad sam malo prije iskljucio lan kabel iz laptopa, zatim otisao na one wireless konekcije i stisnuo na taj SiemensWLAN i upisao WEP key koji sam dobio s njim i on se spojio na tu mrezu ali mi pise limited access i kad se hocu spojiti na net, pokazuje da se ne moze spojiti !!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...
...evo sad sam malo prije iskljucio lan kabel iz laptopa, zatim otisao na one wireless konekcije i stisnuo na taj SiemensWLAN i upisao WEP key koji sam dobio s njim i on se spojio na tu mrezu ali mi pise limited access i kad se hocu spojiti na net, pokazuje da se ne moze spojiti !!

  Normalno je da ti je limited access. Sad klikni desnim klikom na DuoCarnet i Connect. Siemens WLAN te veže samo sa routerom, za internet trebaš kroz DuoCarnet dobit IP, gateway i DNS adrese

Early adopter
13 godina
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

Evo ovo su konekcije koje ja imam na svom laptopu

Ali kad udjem u postavke router-a (modema) ne mogu se spojit

Na ovoj drugoj slici imaš ikonicu koja ti pokazuje da si odspojen. Stisni Conect koji se nalazi ispod kako bi se povezao.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

...kliknuo sam ja na DUO.CARNet i pokazuje mi ovo sto je na slici !! Mario ti sto kazes da sad odem u postavke router i da stisnem na ono connect to isto ne mogu jer uopce ne mogu pristupiti sučelju modema ako nisam vezan na net !!

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 18:37 (djdeva).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

E sad moraš napraviti novu broadband konekciju.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

...kliknuo sam ja na DUO.CARNet i pokazuje mi ovo sto je na slici !! Mario ti sto kazes da sad odem u postavke router i da stisnem na ono connect to isto ne mogu jer uopce ne mogu pristupiti sučelju modema ako nisam vezan na net !!

  Eh tu moram potpisat kapitulaciju, jer ovo izgleda (guglaj) kao error kojem je teško dokučit pravoi uzrok. Ja sam spojio Win 7 Ultimate i Enetrprise na Carnet bez problema, jedan s integriranom bežičnom drugi sa USB bežičnom, tako da nemam iskustva s problemima... sorry.

Early adopter
13 godina
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

...kliknuo sam ja na DUO.CARNet i pokazuje mi ovo sto je na slici !! Mario ti sto kazes da sad odem u postavke router i da stisnem na ono connect to isto ne mogu jer uopce ne mogu pristupiti sučelju modema ako nisam vezan na net !!

Jesi li pokušao ono što sam ti ja opisao. Doma imam takav router, dobio ga od Iskona, mučio se jedno dva sata dok nisam pristupio routeru stisnuo Conect i sve radi.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
...ti mario mislis na onaj connect kad udjem u konfiguraciju modema? I da sam mi se vise nece ni zicano spojiti stalno mi pise connecting trought Wan miniport i nece u cemu je problem ne kuzim, sve sam napravio kako treba!
13 godina
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...
...ti mario mislis na onaj connect kad udjem u konfiguraciju modema? I da sam mi se vise nece ni zicano spojiti stalno mi pise connecting trought Wan miniport i nece u cemu je problem ne kuzim, sve sam napravio kako treba!

Tako je stisni taj Connect i pričekaj neko vrijeme.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
Ma stisnem ali pise connecting i onda ga ponovno izbaci na disconnected i no error! Mene sad samo zanima zasto se vise nikako ne mogu spojiti na net, napravio sam zicanu konekciju kao i prije i ne ide, sta da radim?
13 godina
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...
Ma stisnem ali pise connecting i onda ga ponovno izbaci na disconnected i no error! Mene sad samo zanima zasto se vise nikako ne mogu spojiti na net, napravio sam zicanu konekciju kao i prije i ne ide, sta da radim?

Uzmi knjižicu u ruke i resetiraj router.

 

Procedure: Logiraj se na router- odaberi Advanced settings - odaberi Administration (sa strane) - odaberi Save&Restore - klikni na Reset configuration to factory default settings - potvrdi s OK - u novom ekranu opet potvrdi s OK. Pričekaj dok se router ne podigne.

 

Vidim da imaš dvije mreže kao Home network. Probaj jednu prebaciti u Work network a drugu ostavi na Home.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
...evo resetirao sam router i sve ponovno radi (žičano), nego mario ja kad idem preko ovog web sučelja od router-a i kad odem na basic setup wizard i to na internet connection i tamo upisem sve potrebne podatke i kad odem na test settings on mi izbacuje ovo sliku dolje
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
...ne razumijem zasto to pokazuje a sa tim upisanim podacima je vec stvorena veza !?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...
...evo resetirao sam router i sve ponovno radi (žičano), nego mario ja kad idem preko ovog web sučelja od router-a i kad odem na basic setup wizard i to na internet connection i tamo upisem sve potrebne podatke i kad odem na test settings on mi izbacuje ovo sliku dolje

  Koliko ja znam Carnet ne isporučuje routere osim u bridge modu, dakle nemaš ništa za upisivati u router. Router je samo posrednik između tvog kompa i carnetovog gatewaya na koji se logiraš sa kompa..

Early adopter
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
...a nemam pojma vise ni sam, ja samo hocu da laptop spojim preko wireless-a na taj router (modem) da nisam ovisan o lan kablu !! Dobro ali u tom web sucelju bi trebao namjestiti onda sve vezano za wireless spajanje na njega i onda na lapotopu napraviti dial-up konekciju preko koje cu se spajati na net nakon sto se spojim wireless na router ako sam dobro skuzio !?
13 godina
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...
...evo resetirao sam router i sve ponovno radi (žičano), nego mario ja kad idem preko ovog web sučelja od router-a i kad odem na basic setup wizard i to na internet connection i tamo upisem sve potrebne podatke i kad odem na test settings on mi izbacuje ovo sliku dolje
djdeva kaže...
...ne razumijem zasto to pokazuje a sa tim upisanim podacima je vec stvorena veza !?
djdeva kaže...
...a nemam pojma vise ni sam, ja samo hocu da laptop spojim preko wireless-a na taj router (modem) da nisam ovisan o lan kablu !! Dobro ali u tom web sucelju bi trebao namjestiti onda sve vezano za wireless spajanje na njega i onda na lapotopu napraviti dial-up konekciju preko koje cu se spajati na net nakon sto se spojim wireless na router ako sam dobro skuzio !?

Doma se spajam direktno na providera koji mi je dao router (Iskon). Sve radi kako treba i nemam nekih problema. Ono što se meni čini je da ti kod upisa podataka koje si dobio od providera unosiš neke krive podatke (ne nužno svojom krivnjom). Na ovo me navodi to što ti za autentifikaciju pokazuje da nije prošla.

 

Da li si dobio nekakve upute od Carneta kako podesiti postavke za pristup.

 

Inače postavke za bežičnu mrežu se podešavaju na: odaberi karticu Advaced Settings - Wireless Network (sa strane) gdje podesiš osnovne postavke bežične mreže - Encryption & Authentication podesiš sigurnosne postavke (nikako nemoj ostaviti defaultni WEP) i ako si paranoičan poput mene onda još na Allowed Clients uključiš filtraciju po MAC-u i upišeš MAC-ove za sve one uređaje kojima želiš pristupiti bežičnoj mreži.

 

Ako si povezan žično onda bi moralo raditi i bežično. Probaj pa javi.

13 godina
neaktivan
offline
Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)

od carneta nisam dobio nikakve upute za spajanje, imam samo korisničko ime i lozinku !! Meni žičano sve radi kako treba i sve je super znači napravio sam si konekciju u kojoj upišem to carnet korisničko ime i lozinku i on se bez problema spaja, ali me zanima zasto onda kad odem u web sucelje od Siemensa mi pokazuje da nije spojen na net !! Uglavnom mario kazes da prije nego sto odspojim lan kabel iz laptopa moram u web sucelju Siemensa podesiti postavkle wireless-a i nakon toga pod wireless nađem tu mrežu od svog Siemens-a spojim se na nju i onda na dial-up i to je to !! i jos jedna stvar ako pogledas onu gore sliku na kojoj su prikazane wireless mreže koje pronalazi moj laptop vidjet ces tu moju siemensWlan mrezu ali zasto je signal tako slab a router je odmah ispod stola, doduše to je prije nego sto sam postavio postavke oko wireless-a !

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2011 18:31 (djdeva).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
djdeva kaže...

od carneta nisam dobio nikakve upute za spajanje, imam samo korisničko ime i lozinku !! Meni žičano sve radi kako treba i sve je super znači napravio sam si konekciju u kojoj upišem to carnet korisničko ime i lozinku i on se bez problema spaja, ali me zanima zasto onda kad odem u web sucelje od Siemensa mi pokazuje da nije spojen na net !! Uglavnom mario kazes da prije nego sto odspojim lan kabel iz laptopa moram u web sucelju Siemensa podesiti postavkle wireless-a i nakon toga pod wireless nađem tu mrežu od svog Siemens-a spojim se na nju i onda na dial-up i to je to !! i jos jedna stvar ako pogledas onu gore sliku na kojoj su prikazane wireless mreže koje pronalazi moj laptop vidjet ces tu moju siemensWlan mrezu ali zasto je signal tako slab a router je odmah ispod stola, doduše to je prije nego sto sam postavio postavke oko wireless-a !

Trebaš napraviti upravo ovo što sam boldao. Nemoj zaboraviti zapisati wireles key na neki papir koji trebaš čuvati jer nije baš jednostavno popamtiti sve te znamenke.

 

Pogledaj pod postavkama wireless Network, mislim da možeš podesiti i snagu signala.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje Wireless Konekcije Windows 7 (HELP)
evo napokon sam uspio i radi samo jos nisam promjenio taj defaultni WEP key sto sam dobio sa routerom, mario u koji kljuc da ga promjenim ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice