Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

poruka: 516
|
čitano: 191.001
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Dakle, zanima me kolika vam je stvarna brzina veze, pogotovo korisnici koji imaju brzine "do 8Mbits" i "do 16Mbits"!!!

Na službenim stranicama piše da brzina ovisi o kvaliteti infrastrukture što je logično, no nigdje ne piše kolika mogu biti odstupanja u praksi...

Za 2Mbita to vjerojatno svugdje radi bez problema, ali kako je s većim brzinama? Ne bih želio uzeti do 8Mbita pa da mi onda brzina bude 4 ili tak nešto....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Ja imam 2 Mbps al meni je to nekih 1.4-1.6 u stvarnosti.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

ovdje si mozete provjeriti kolka vam je STVARNA brzina a ne ona koju nam t-com prodaje:

http://www.amis.hr/speedtest/results.php?kbps=NaN&downloadtime=0&KB=0&recorded=1

Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

moja 2 mbita ispadnu oko 220 kb/s s RSa (premium), a za ova odstupanja bi trebao napisat di se nalazis da ti neko moze vise rec :)

16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

ovdje si mozete provjeriti kolka vam je stvarna brzina a ne ona koju nam npr. t-com prodaje:

http://www.amis.hr/speedtest/results.php?kbps=NaN&downloadtime=0&KB=0&recorded=1

 

 

EDIT: sry za 2x postanje istoga al to nesto forum zeza Neodlučan

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2008 21:27 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Hmm ja sam super zadovoljan sa t-com-om Smijeh 

Mojih  8  mbit/s  kad  skidam  torrente  sa  TL  brzina  je  oko  830kbit/s

Ping  u  igrama  mi  je  oko  30

Uplodam  torrente  oko  52kbit/s

 


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
Darth Punisher kaže...

Hmm ja sam super zadovoljan sa t-com-om Smijeh 

Mojih  8  mbit/s  kad  skidam  torrente  sa  TL  brzina  je  oko  830kbit/s

Ping  u  igrama  mi  je  oko  30

Uplodam  torrente  oko  52kbit/s

 


 
neka me netko ispravi ako grijesim (trenutno nisam bas bistre glave) ali 830 kb/s = 103,75 KB/s sto je premalo za 8 mbit vezu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
AA-d00d kaže...
Darth Punisher kaže...

Hmm ja sam super zadovoljan sa t-com-om Smijeh 

Mojih  8  mbit/s  kad  skidam  torrente  sa  TL  brzina  je  oko  830kbit/s

Ping  u  igrama  mi  je  oko  30

Uplodam  torrente  oko  52kbit/s

 


 
neka me netko ispravi ako grijesim (trenutno nisam bas bistre glave) ali 830 kb/s = 103,75 KB/s sto je premalo za 8 mbit vezu
Najvjerovatnije je mislio da mu je brzina skidanja oko 830KB/s a ne 830kbit/s. Ali to opet izađe oko 6mbit/s.

 

Karma is a funny thing
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 18:44 (CikaSpaso).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
CikaSpaso kaže...
AA-d00d kaže...
Darth Punisher kaže...

Hmm ja sam super zadovoljan sa t-com-om Smijeh 

Mojih  8  mbit/s  kad  skidam  torrente  sa  TL  brzina  je  oko  830kbit/s

Ping  u  igrama  mi  je  oko  30

Uplodam  torrente  oko  52kbit/s

 


 
neka me netko ispravi ako grijesim (trenutno nisam bas bistre glave) ali 830 kb/s = 103,75 KB/s sto je premalo za 8 mbit vezu
Najvjerovatnije je mislio da mu je brzina skidanja oko 830KB/s a ne 830kbit/s. Ali to opet izađe oko 6mbit/s.

 

 Točno, za 8mbit/s brzina downloada tribala bi bit 1024 kb/s !

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Ovaj test od amisa ne da ne valja nego ne kuzim kako to uopce moze netko popusiti.

Speedtest je vec duze vrijeme najpouzdaniji.

Link pa usporedite rezultate. Meni je razlika veca od 60%.

 

http://www.speedtest.net/


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Da, ovaj amisov test je pusiona...1.37Mb/s, a na speedtestu preko 2Mb/s

16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Vidim da mnogi tu i nisu baš na ti s mjernim jedinicama i njihovim oznakama. Pa da se više ne mješate, malo ću vas podučiti:

kB je oznaka za kiloBAJT (znači 8192 bita), dok je kb oznaka za kiloBIT (1024 bita)!!!

A oznake kod T-Coma su izražene u Mb/s, pa je onda veza od 8 Mb/s u stvari 1MB/s, odnosno 1024 KB/s.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

http://www.speedtest.net/result/256656354.png

 

Po ovim rezultatima znaci moja veza nije 2 MB/s?


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
branimir kaže...

http://www.speedtest.net/result/256656354.png

 

Po ovim rezultatima znaci moja veza nije 2 MB/s?


 Ja sam na T-comu ima otprilike iste rezultate down 1635 kb/s a up 212kb/s, sad sam preša na B.net paket 2MB/s i brzina mi je down 2112 kb/s a up 364 kb/s, šta znaći da T-com debelo zakida na vezi !

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
branimir kaže...

http://www.speedtest.net/result/256656354.png

 

Po ovim rezultatima znaci moja veza nije 2 MB/s?


 
nije 2 MB/s ali je 2 Mb/s, to je skroz normalna brzina

@groza
na adsl-u je gotovo nemoguce dobit 1024 kB/s na 8 Mb/s ako provider ne pusta nesto vecu brzinu od navedene tako da je 800+ kB/s skroz normalno i t-com ne zakida na vezi vec pederski pusta tocno koliko je navedeno, druga je stvar sto neki drugi normalni provideri pustaju 2,2-2,4 Mb/s da bi korisnik na kraju dobio pravih 2 Mb/s
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 11:20 (zemnik).
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

http://www.speedtest.net/result/256698773.png

 

evo i mog rezultata.... nekako mi je upload visok s obzirom da sam na paketu 2Mb/384.....Cool a prikazuje mi da mi je upload 694...- valjalo bi i da je malo manjiSmijeh

 

bobo desmra
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 13:57 (Core2Duo2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

meni kaze 6761 kbps speedtest na t-com 8Mbit-a

radi i utorrent pa ga valjda malo uspori...

amis kaze 3,1 Mbps  :)

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
Darth Punisher kaže...

Hmm ja sam super zadovoljan sa t-com-om Smijeh 

Mojih  8  mbit/s  kad  skidam  torrente  sa  TL  brzina  je  oko  830kbit/s

Ping  u  igrama  mi  je  oko  30

Uplodam  torrente  oko  52kbit/s

 


  Da citiram sam sebe jer vidim da nekima nije bilo jasno kad sam izjavio da sam super zadovoljan sa t-com-om
  Dakle  ja  sam  stavio  odgovarajuci  smilic  na  kraju  recenice  tako  da  naucite  "citati  i  razumijeti"  određeni  smilic... 

May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

amis je meni bolji od speedtesta jer mi pokazuje kolka mi je stvarna brzina a ne ona koju t-com veli..znaci ako t-com veli da imam 2Mbit vezu onda bi trebao skidati sa rapidshare 256 KB/s sto NIJE slucaj nego mi skida 200 KB/s + sića -----> preracunato 200 KB/s + sića se vrti oko 1,5Mbit veze (malo jos iznad) i tolko mi amis i pokazuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Hm... tebi je bolji. Meni je recimo bolji test koji pokazuje tocnije rezultate. A to je speedtest. Jer ja sam recimo na 8Mb i on mi pokazuje 1.3 Mb. A na speedtestu ide 7537 download a 457 upload. Tako da mislim da nemamo sto vise pricat  o amisu. 

T com zbilja ima malo cudan koncept brzina(nije da se bas podudaraju s navedenim i toga su svi svjesni) ali ovaj amisov test je los.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

A da li se netko od vas sjetio da brzina kojom skidate podatke sa neta ne ovisi samo o max brzini vase veze nego i o brzini kojom sa druge strane dobijate podatke?

 

Mozete vi imati turbo ultra mega mrak brzinu od 150 000 000 000 cega god ali ako sa druge strane dobijate podatke brzinom 2 kbps, brzina kojom cete skidati ce biti 2 kbps...

 

Failure is allways an option.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 10:39 (Scorpyo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Zapravo, postoji način da skidaš i brže ako server dopušta spajanje konekcija tj. skidanje dijelova datoteke.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
naxeem kaže...

Zapravo, postoji način da skidaš i brže ako server dopušta spajanje konekcija tj. skidanje dijelova datoteke.


 To stoji, ali si opet limitiran sa (ukupnom) brzinom kojom server salje te dijelove datoteka.

Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Da, ali serveri su često limitirani po konekciji, a više konekcija znači zbrajanje brzina :)


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
protjeran
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Probajte CARNet Bandwidth metar.Ja sam s njim mjerio brzinu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

2 MBit-a i dobijem to što platim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

kod mene je 1701/209 ali čemu sva ta frka, koliko ti da ,toliko imaš, bojkotirat ga ne možemu a ni istući. Šta je tu je

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!
naxeem kaže...

Da, ali serveri su često limitirani po konekciji, a više konekcija znači zbrajanje brzina :)


 Idemo se sad vrtiti u krug?
Tocno, ali opet ti je maksimalna brzina limitirana sa maksimalnom brzinom druge strane... :)

Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

Ja imam preko amis-a paket flat 2 mbita/s , a skida mi 1300 kbajta/s što je puno više nego što bi trebao , a speedtest mi pokazuje preko 11000 kbita/s , sad meni su za božić povećali brzinu na 16mbit , to je kak ti bio poklon gratis za božić i sad mi je ista brzina već 4 mj ko i tad , zar je moguće da su mi zaboravili vratit na staro???


C2D E6850@ 3Ghz,Gigabyte P35-DS3P,2x1Gb Kingmax 667,Sapphire Radeon HD3870 ,Seasonic S12II-500,2x320Gb Seagate Baracuda+500Gb Samsung Spinpoint,Samsung 971P
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarne brzine T-Com ADSL-a!!!

a računi su mi u skladu 2 mb/s kao što i stoji na njihovom cjeniku


C2D E6850@ 3Ghz,Gigabyte P35-DS3P,2x1Gb Kingmax 667,Sapphire Radeon HD3870 ,Seasonic S12II-500,2x320Gb Seagate Baracuda+500Gb Samsung Spinpoint,Samsung 971P
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice