T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.388
|
čitano: 6.329.389
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

da salju  nove.... meni treba stici ovih  dana...  ja  sam sa turbo30 preso na 50 ali imam trenutno  40  radi kako

kazu starijeg rutera ZTE931....

 Koje to nove rutere? Speedport još uvijek ili nešto novo?

16 godina
offline
T-Com Internet

eh to nezam  samo mi je receno da podrzavaju  vectoring i optiku uz  vdsl.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...

Evo tehnicar je došao i odradio ukljucenje usluge, ugalvnom ugovorio sam sa optimom samo internet 160kn mj, brzina 60/10 flat.

Tehnicar od HT-a je dosao i odradio spajanje, donio odmah i optimin router i provjerio instalaciju, spojio router, zvao optiminu centralu da puste brzinu i nakon 10 min sve radi.

 

Testirao sam brzinu preko wifia i brzina je 20/1, pa sam screenshotao xDSL parametre unutar routera, mislim da jos nisu pustili svih 60/10 ili samo preko wifia neide vise od 20.

 

Slika

Pusteno ti je 20 mbit/s, pricekaj jos malo dok ti ukljuce svih 60 mbit/s

12 godina
offline
T-Com Internet

Samo da vam kažem da budete skromni s vektoringom 

Naletio sam na nekoliko korisnika kroz pozive s tehničarima gdje je pušten vectoring za fttc-u i nije ništa toliko spektakularno kao što mnogi zamišljaju.

 

Ima 90/33 profil koji je za sada samo za poslovne korisnike, mogu nabrojati na prste jedne ruke koliko sam ga do sada vidio a svaki dan prčkam 6-8h dnevno po DSLAM-ovima, a stim da ni jedan nije mogao iskoristiti cijeli provil već smanjeni FR profil.

Svakako budem lupio screenshot da podijelim parametre nekih parica kada naletim na te korisnike gdje je pušten vectoring.

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Samo da vam kažem da budete skromni s vektoringom 

Naletio sam na nekoliko korisnika kroz pozive s tehničarima gdje je pušten vectoring za fttc-u i nije ništa toliko spektakularno kao što mnogi zamišljaju.

 

Ima 90/33 profil koji je za sada samo za poslovne korisnike, mogu nabrojati na prste jedne ruke koliko sam ga do sada vidio a svaki dan prčkam 6-8h dnevno po DSLAM-ovima, a stim da ni jedan nije mogao iskoristiti cijeli provil već smanjeni FR profil.

Svakako budem lupio screenshot da podijelim parametre nekih parica kada naletim na te korisnike gdje je pušten vectoring.

 

 

Taj profil je i za privatne, kad imaš 50 megi interneta i 2 stb i hdtv. Veće profile od toga imaš jedino na HSV-ovima gdje se jedino i pušta vectoring.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni je s 60Mbps uz vektoring skočilo na 100Mbps uz target marginu 8db ako si propustio još prije 2-3 mjeseca.

prije

https://image.prntscr.com/image/4l3PEcflQz2G57LUCwO9Ng.jpeg

Parameters Upstream Downstream
Actual Data Rate 12999 kbps 59998 kbps
Attainable Data Rate 33025 kbps 62017 kbps
SNR Margin 20.2 dB 8.5 dB
Signal Level 9.4 dBm 10.3 dBm
Line Attenuation 0.0 dB 12.9 dB
FEC Size 6 10
Codeword Size 39 255
Interleave Delay 0 0

sada

https://image.prntscr.com/image/ts_79h0oRoiIjsfAh1HQdQ.jpeg

Parameters Upstream Downstream
Actual Data Rate 12999 kbps 60000 kbps
Attainable Data Rate 54654 kbps 103554 kbps
SNR Margin 31.0 dB 20.8 dB
Signal Level 5.8 dBm 10.4 dBm
Line Attenuation 0.0 dB 12.9 dB
FEC Size 6 8
Codeword Size 39 131
Interleave Delay 0 0
CRC Error Count 0 0
HEC Error Count 0 0

 

Samo mi još ne žele aktivirati Turbo 100.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
offline
T-Com Internet

Upravo me zavo tehnicar i reko je da je mjerio vise puta te da mi parica podrazava maximalo 39Mbita iako sam samo udalje 500 m(sto je i njemu jako cudno) od nje

i posto je to unutar okvira onih 35-50 zakonskih te nema pucanja veze sto je istina jer savrseno stabilna ne smatraju to kvarom i po njima je parica ureduz te me nece

prebcivat na drugu...

i nece mi poslat novi ruter (to je stornirano) posto sve fercera ok sa ZTE-om...

 

sa 30 na 39 nije bas neki skok ali malo ipak brze uz dobru stabilnost...

uglavnom dok ne dojde optika/vectoring bit cu na 39Mbita + MaxTV do daljnjega(kad je upaljen je na 36)

 

p.s a kad sam ga pitao kako mogu drugi imat vise na istoj udaljenosti reko da sve ovisi o samoj centrali 

mozda su oni prkaceni na neku koja ni toliko opterecena ili novijeg tipa(bas tim rijecima) sl...

 

jos jednom C/P

 

Link StatusConnectedModulation TypeVDSL2

 

Actual Rate (Up/Down)16382/41867 kbps

Attainable Rate (Up/Down)17624/44008 kbps

Noise Margin (Up/Down)7.9/7.9 dB

Line Attenuation (Up/Down)25/13.7 dB

Output Power (Up/Down)9.6/14.5 dB

mData Path (Up/Down)Interleaved/Interleaved

Interleave Depth (Up/Down)39/371

Interleave Delay (Up/Down)2/9 ms

INP (Up/Down)0.5/2 symbolsProfile17a

LinkEncapG.993.2_Annex_K_PTM

CRC Errors (Up/Down)0/38

FEC Errors (Up/Down)407/92111

HEC Errors (Up/Down)0/545

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 14:34 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Evo imao sam sreće da i danas naletim na jednog korisnika s vectoringom, udaljenost 460m od FTTC-a.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Taj na atenuaciju od 9.5db/460m ima dosta lošu paricu kada zajedno s vektoringom ne ide preko 54Mbps, šteta što nemaš uvid kako je bilo prije vektoringa.

Kod mene se praktički uduplala moguća brzina, očito je na kabelima iz 1980-ih crosstalk veći.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
T-Com Internet

Ima puno faktora koji utječu, a ujedno u broj korisnika spojen na FTTC zato kažem da je bolje očekivati skromnije rezultate nego se (ne)ugodno iznenaditi 

Prije par godina kad je tek došao VDSL kod mene propusnost bila preko 33mbps, eh al kad su i ostali počeli ubrzavati svaki tjedan sve manje i manje i na kraju je to ostalo na stabilnih 20/4mbps a ja bris na Bnet 70mbps za 160kn

 

 

Btw, ne znam koliko se sjećate koliko su se dugo dizali oni Thomsonovi ADSL modemi, s vectoringom na centrali svaki modem se pretvara u nuklearni reaktor i boot traje po nekoliko minuta tako ne resatrtajte ako baš nije sila.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 15:25 (Cromaki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Evo imao sam sreće da i danas naletim na jednog korisnika s vectoringom, udaljenost 460m od FTTC-a.

Pa ovo je ocajno onda

8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Ja bez uključenog vectoringa imam ovakve parametre ali ja sam unutar 50m od FTTC ja bi mogao profitrat dobro sa uključenim vectoringom...

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Tebi bi mogao pustit testno onaj 90/33 profil 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Tebi bi mogao pustit testno onaj 90/33 profil 

 Aj pls  častim ćevapima i pivom ( velika piva i velika porcija) !!!

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Garant je loša parica. Ja imam slične parametre bez vectoringa na cirka 200m. Mislim da mi je negdje 51/35max
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

A gle bolje skromno stabilno nego brze nestabilno 

Od kad imam VDSL cca 4godine niti jednom nije pukla veza da pokucam u drvo :-)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 16:35 (4mal).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

(sto je i njemu jako cudno)

Zato jer je priuceni tehnicar, koji je vjerojatno cuo za xdsl na tecaju za tehnicare od par sati pa se sad cudi ko pura dreku. Nije to gatanje iz kave pa se on ima cudit ista. To je ocit prikaz da nesto ne valja i da problem negdje postoji, a ne da se on cudi haha. Nista od tog tehnicara pametno cut neces.

4mal kaže...

i posto je to unutar okvira onih 35-50 zakonskih te nema pucanja veze sto je istina jer savrseno stabilna ne smatraju to kvarom

To je istina, zato su i uveli tu "od do" formulaciju da im ne mozes nista.

4mal kaže...
p.s a kad sam ga pitao kako mogu drugi imat vise na istoj udaljenosti reko da sve ovisi o samoj centrali 

mozda su oni prkaceni na neku koja ni toliko opterecena ili novijeg tipa(bas tim rijecima) sl...

Mozes komotno ga pitat ima pa kad god se cujes s njim sto god ti kaze zanemari. Bolje ces razloge cut od kumice na placu neg od njega. Ako je centrala opterecena on bi to znao jer bi svi korisnici na toj centrali imali isti problem. Opterecena centrala nije samo kad si ti u pitanju nego za sve koji su tu spojeni, a kad su centrale opterecene salje se u sanaciju da se poveca propusnost, sto bi takodjer znao, pa se gore ne bi cudio vec bi bio upoznat s problemom.

Cromaki kaže...

Evo imao sam sreće da i danas naletim na jednog korisnika s vectoringom, udaljenost 460m od FTTC-a.

 Odlican vam taj program kad prikazuje ADSL s vectoringom i 49mbps :))))))))) Jadna majka ko pise ove stvari. Tak je i vip direktno preveo s engleskog stvari :P

Anyway, taj korisnik ima zescih problema, ili ti program ne valja, sto ne bi bilo cudno obzirom da pise ADSL.

Ag008 kaže...

očito je na kabelima iz 1980-ih crosstalk veći.

 

16 godina
offline
T-Com Internet

Bdw mogao bi imat cak oko 45Mbita kad bi makno max tv a i sam VoIP uzima 1Mbita sto se slaze za att rateom...no nezelim jer sam se naviknuo na njega odavno...

 

Jbga strpljen spasen....

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 16:58 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

 

 Odlican vam taj program kad prikazuje ADSL s vectoringom i 49mbps :))))))))) Jadna majka ko pise ove stvari. Tak je i vip direktno preveo s engleskog stvari :P

Anyway, taj korisnik ima zescih problema, ili ti program ne valja, sto ne bi bilo cudno obzirom da pise ADSL.

 To je samo identifikacija usluge POL mjerenja. Pod detaljnjim DSL mjerenjima vidiš da piše DSL type: v17a_vec.

Software prikazuje istu brzinu koju bi prikazala i akterna da je tehničar kod tebe tako da nema greške.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

Upravo me zavo tehnicar i reko je da je mjerio vise puta te da mi parica podrazava maximalo 39Mbita iako sam samo udalje 500 m(sto je i njemu jako cudno) od nje

i posto je to unutar okvira onih 35-50 zakonskih te nema pucanja veze sto je istina jer savrseno stabilna ne smatraju to kvarom i po njima je parica ureduz te me nece

prebcivat na drugu...

i nece mi poslat novi ruter (to je stornirano) posto sve fercera ok sa ZTE-om...

 

sa 30 na 39 nije bas neki skok ali malo ipak brze uz dobru stabilnost...

uglavnom dok ne dojde optika/vectoring bit cu na 39Mbita + MaxTV do daljnjega(kad je upaljen je na 36)

 

p.s a kad sam ga pitao kako mogu drugi imat vise na istoj udaljenosti reko da sve ovisi o samoj centrali 

mozda su oni prkaceni na neku koja ni toliko opterecena ili novijeg tipa(bas tim rijecima) sl...

 

jos jednom C/P

 

Link StatusConnectedModulation TypeVDSL2

 

Actual Rate (Up/Down)16382/41867 kbps

Attainable Rate (Up/Down)17624/44008 kbps

Noise Margin (Up/Down)7.9/7.9 dB

Line Attenuation (Up/Down)25/13.7 dB

Output Power (Up/Down)9.6/14.5 dB

mData Path (Up/Down)Interleaved/Interleaved

Interleave Depth (Up/Down)39/371

Interleave Delay (Up/Down)2/9 ms

INP (Up/Down)0.5/2 symbolsProfile17a

LinkEncapG.993.2_Annex_K_PTM

CRC Errors (Up/Down)0/38

FEC Errors (Up/Down)407/92111

HEC Errors (Up/Down)0/545

 Je li ovo neka greška ili ti je pušteno 16 mbita upload? Znači ja sam na 550m i parametri su mi gotovo isti kao tebi, isto je dolazio tehničar i njemu se 44mbit attainable nije činilo malo na tu udaljenost, sa ukljucenim maxtvom speedtest mi je 37/6. Meni je 37mbit u downloadu i vise nego dovoljno ali 6 uploada nije, a rekli su mi da ne mogu pustiti veci upload bez dizanja downloada jer imaju preset profile. Jedino sto mi pada na pamet je da su ti pustili Turbo 50 a router se onda synca na manjem downloadu jer jednostavno ne moze vise,  @sandokan111 je li to moguce uopce?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
toncek333 kaže...

Znači ja sam na 550m i parametri su mi gotovo isti kao tebi,

 U tom je problem, on je puno blize i ima takve katastrofa parametre. Vidis po uploadu da to mora ic puno vise u downloadu.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
toncek333 kaže...

Znači ja sam na 550m i parametri su mi gotovo isti kao tebi,

 U tom je problem, on je puno blize i ima takve katastrofa parametre. Vidis po uploadu da to mora ic puno vise u downloadu.

 Napisao je da mu je parica dugacka 500m, al nebitno sad, mene zanima je li moguce da su mu pustili turbo 50 iako po downloadu nema uvjete za 50? Meni je ZTE pokazivao 17-18 mbit attainable upload, Speedport pokazuje 15mbit, također je ZTE pokazivao 14dBm atenuaciju a Speedport pokazuje 20dBm.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 0:03 (toncek333).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Otkako mi je vectoring pušten ne samo da paljenje Speedporta traje 5minuta nego vrlo često router "podivlja" kod novog IP-a svakih 24h.

Prije vektoringa je dobio novi IP unutar par sekundi a sada, vrlo često ostanem bez interneta po 2-3min. Gledam video i nestane mi slika, čekam pola minute, minutu.

Čekam, ne diram ništa.

Logiram se u router te piše "Internet connection is not set up" a u Internet odjeljku "Connection failed (false)"

Ručno kliknem "connect", povezuje se te za nekih 20s dobivam internet.

Stvarno glupo. Imam osjećaj da u tom trenutku nisam bio za računalom da bi router obavio to u roku 30s.

Ne znam je li do vectoringa ili stb-a no na starom Albisu ako bi router bio resetiran tj izvađen iz struje, Albis bi normalno nastavio raditi kada dođe internet dok novi samsung stb traži da ga se fizički iz struje "resetira" da proradi.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

Ja bez uključenog vectoringa imam ovakve parametre ali ja sam unutar 50m od FTTC ja bi mogao profitrat dobro sa uključenim vectoringom...

 Tiiiiii......

Profiteru jedan.........

Stici ce tebi ruka pravde. Doci ce tebi jedna kazna, radi prebrzog interneta. I negativnih bodova . a mozda i oduzimanje prava koriscenja interneta.

 

tctctctctctctc

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Seki001 kaže...

Ja bez uključenog vectoringa imam ovakve parametre ali ja sam unutar 50m od FTTC ja bi mogao profitrat dobro sa uključenim vectoringom...

 Tiiiiii......

Profiteru jedan.........

Stici ce tebi ruka pravde. Doci ce tebi jedna kazna, radi prebrzog interneta. I negativnih bodova . a mozda i oduzimanje prava koriscenja interneta.

 

tctctctctctctc

 Mog pišu prebrzog otkad je 50/10Mbps prebrz internet a ošo sa Bnet-ovih 150/15Mbps na ovih pišljivih 50Mbps znači po brzinam pao ja sa konja na magare! Al zajebi ti to ja zadovoljniji sad sa ovim VDSL internetom nego prije sa onim koaksijalnim kabelskim pilićarskim smećem pogotovo u večernjim satima! Em mi je bolji ping u igrama em mi je 100x stabilniji net neg prije na kabelskom... ne kažem ja sad da kabelski internet od vip bnet-a je za bacit ima on svojih mana i prednosti kako kome ni ja nisam baš bio skroz nezadovoljan sa njime.

A možda čak kad nadograde oni svoju mrežu na EuroDOCSIS 3.1 i dobiju nove Gigabitne routere tamo za dvije godine kad mi istekne ovaj max3 209kn paket se opet vratim njima ako se taj docsis 3.1 pokaže boljim nego ovaj vektorirani VDSL a i zavisi od mojih vještina u pregovaranju sa prodajnim iz vip(bnet) i t-com-a bumo još vidjeli sad sem tu di jesam nema mrdanja 

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
T-Com Internet

Ja koristim router Huawei HA35 na vdsl 2 profilu i odlično mi radi,iako ga daju samo korisnicima Turbo mix opcije.Interesira me ako tu ima tko od HT tehničara, da li na navedenom ruteru konačno radi voip na vdsl 2 profilu? Znam da nije radio prije par mjeseci.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tascam kaže...

Ja koristim router Huawei HA35 na vdsl 2 profilu i odlično mi radi,iako ga daju samo korisnicima Turbo mix opcije.Interesira me ako tu ima tko od HT tehničara, da li na navedenom ruteru konačno radi voip na vdsl 2 profilu? Znam da nije radio prije par mjeseci.

 

Ne radi, općenito se na huawei routere iz tog razloga ne pušta vdsl nego samo adsl, osim ako si na fttc na kojem više nit nema adsl-a.

15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam jedan čudan problem sa internetom. Brzina je uredu kao što i plaćam 20 mbit. Internet je kablovski tj modem je neki scijentific atlanta i ima jedan lan izlaz za internet. Prije sam se spajao direktno lan kabelom do laptopa i postojao je određeni lag kod otvaranja stranica npr treba mu par sekundi da otvori stranicu ili najobičniji google. Sad sam na taj modem dodao wireless d link router. Znači Modem---Lan kabel----Wireless router----Lan kabel-----laptop i sad tog laga nema stranice otvara jako brzo isto tako nema tog laga kad se spajam na wirelessom . U čemu bi mogao biti problem buduči da je logično da bi direktna veza trebala biti bolja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 14:30 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeroname kaže...

Imam jedan čudan problem sa internetom. Brzina je uredu kao što i plaćam 20 mbit. Internet je kablovski tj modem je neki scijentific atlanta i ima jedan lan izlaz za internet. Prije sam se spajao direktno lan kabelom do laptopa i postojao je određeni lag kod otvaranja stranica npr treba mu par sekundi da otvori stranicu ili najobičniji google. Sad sam na taj modem dodao wireless d link router. Znači Modem---Lan kabel----Wireless router----Lan kabel-----laptop i sad tog laga nema stranice otvara jako brzo isto tako nema tog laga kad se spajam na wirelessom . U čemu bi mogao biti problem buduči da je logično da bi direktna veza trebala biti bolja.

 onako brzinsko zapazanje  najvjerojatnije ti je ruter u bridge modu

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...
Jebodiah kaže...
Seki001 kaže...

.................

......................................

 Mog pišu prebrzog otkad je 50/10Mbps prebrz internet a ošo sa Bnet-ovih 150/15Mbps na ovih pišljivih 50Mbps znači po brzinam pao ja sa konja na magare! Al zajebi ti to ja zadovoljniji sad sa ovim VDSL internetom nego prije sa onim koaksijalnim kabelskim pilićarskim smećem pogotovo u večernjim satima! Em mi je bolji ping u igrama em mi je 100x stabilniji net neg prije na kabelskom... ne kažem ja sad da kabelski internet od vip bnet-a je za bacit ima on svojih mana i prednosti kako kome ni ja nisam baš bio skroz nezadovoljan sa njime.

A možda čak kad nadograde oni svoju mrežu na EuroDOCSIS 3.1 i dobiju nove Gigabitne routere tamo za dvije godine kad mi istekne ovaj max3 209kn paket se opet vratim njima ako se taj docsis 3.1 pokaže boljim nego ovaj vektorirani VDSL a i zavisi od mojih vještina u pregovaranju sa prodajnim iz vip(bnet) i t-com-a bumo još vidjeli sad sem tu di jesam nema mrdanja 

 Ma ja to onako usporedba izmedu tebe i mene.

nadomak  ZG ima BNet i VDSL

u ZG ima samo ADSL

 

Nisam ja jedini lsucaj da je u gradu i samo te mizerne brzine ima.

 

pa sam onako iz sale rekao profiter, imas izbora.

Kaj nije DOCSS31 i vwcroeing i GFast isto ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice