T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.311.761
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da, preko 3g...nisam siguran ako ovaj tablet podrzava 4g...
Da li zna netko?
Radi se o onom starom Vivax tabletu koji je T-com davao prije nekoliko godina (neznam tocno model).

 

EDIT:

Nasao sam, radi se o ovom tabletu - Vivax TPC-81203G

 

Mreža:802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, 3G (znaci nema 4G)

 

===================================================

 

Kako se provjerava koliko je inerneta potroseno/ostalo?

Nasao, na Moj T-Com portalu

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 11:03 (djigibao).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

pa, u samom imenu/oznaci tableta je 3g. mislim da za sada vivax nema niti jedan model tableta koji podržava 4g/lte. 

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 14:57 (viking.software).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Može preporuka nekog tableta da ima 4g (kod nas ili sa EU skladišta)?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

lenovo 8" (cca 1100kn) pa do kakvih 6000kn za yogu3, ipad 6 ili samsung s3.

 

koliki ekran, koja okvirna cijena?

 

lenovo tab4 10" za kakvih 1600-1700 nije loša kupovina (baterija je prilično izdržljiva).

od 8" huawei mediapad m3 (no on je ipak malo preskup) cca 1900kn (na njuškalu ih se da naći za 1500kn). 

 

što se tiče kineza, ja bih se rado tu ogradio jer jednostavno nema smisla uštedjeti 300-400kn i ako krepa muku mučiti sa procedurom popravka/zamjene. 

pipo ništa nije napravio već masu vremena, onda ima nekoliko modela no teško ih je nabaviti, xiaomi je dospio do mi pad 4 modela, no cijene su poreko 2000 kn (plus davanja), 7.9" ekran, a sad, isplati li se... jest 4gb rama, jest 64gb storage memorije, ali već se samsungov s2 (9.7" ekran) može nabavit za te novce.

 

asusi su ti "konfekcija". nisu totalni šrot, ali (na žalost) niti ne nude nešto da padneš na rit. no, cijenom su prihvatljivi. malo ih u radu guši asusovo sučelje a baterije su tako-tako.

 

lg ov modela v500, 8.3" zapravo nije napravio ništa posebno. 

 

ostali huawei nisu loši, jeftiniji su malo od lenova, no baterije su im prilično kratkog daha. punjenje jedan put dnevno skoro pa zagarantirano.

 

samo, da ovo ne ode u debeli off topic, ili mijenjaj pdf ili možeš na PM nešto detaljnije.

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Misterjozni kaže...

Dobar dan, imam ovaj ruter SpeedPort W 724V AC ali wifi je ocajan preko kabla je super ali wifi je tolko los jel zna nezko sto mogu napraviti da signal bude bolji ili da trazim novi ruter t-comu?

Sada imaju samo takve routere. Rješenje ti je keširati za bolji router (kojeg bi spojio na ovaj), za Wifi extender ili pak za neki Wireless Access point.

Ja pokušavam srediti nekako da mi vrate neki ZTE 931 VII, barem popravljani, a ako ne uspijem to isposlaovati onda nabavljam drugi router (pikiram Asus od 500 Kn).

Twitter: @191x7
14 godina
offline
T-Com Internet

Pokusavao sam naci ovdje u temi, znam da je bilo price o tome, sto smo na kraju zakljucili, mogu li Intermet posvuda ubacit u neki smartphone i napravit hotspot ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...

Pokusavao sam naci ovdje u temi, znam da je bilo price o tome, sto smo na kraju zakljucili, mogu li Intermet posvuda ubacit u neki smartphone i napravit hotspot ?

 Možeš. Moraš samo promijeniti APN u postavkama mobitela/tableta inače će prikazivati 4g ali neće htjeti učitavati stranica. Vec je netko napisao apn, ali ako ne nađeš, pronaći ću ja koji je točno. Ja koristim internet posvuda u tabletu Samsung Galaxy tab S i pravim hotspot po cijele dane na moru. Brzina je super, kao i svaki drugi 4g. 40-50-60 Megabita i više. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 22:11 (Clarkec).
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

fms.ht.hr

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...
perkoxcar kaže...

...mogu li Intermet posvuda ubacit u neki smartphone i napravit hotspot ?

 Možeš. Moraš samo promijeniti APN u postavkama mobitela inače će prikazivati 4g ali neće htjeti učitavati stranica. 

 

...da li još netko može potvrditi ovu izjavu da radi 100%?

Znam da je bilo govora kako se takva opcija blokira kada se primjeti od strane operatera.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 9:58 (djigibao).
14 godina
offline
T-Com Internet

U uvjetima koristenja pise tocno tako, da mogu blokirati ako koristis uslugu u smartphoneu, ali nekako sam skeptican.Ja sam svoju narucio pa cemo vidjeti kad dode.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Clarkec kaže...
perkoxcar kaže...

...mogu li Intermet posvuda ubacit u neki smartphone i napravit hotspot ?

 Možeš. Moraš samo promijeniti APN u postavkama mobitela inače će prikazivati 4g ali neće htjeti učitavati stranica. 

 

...da li još netko može potvrditi ovu izjavu da radi 100%?

Znam da je bilo govora kako se takva opcija blokira kada se primjeti od strane operatera.

 Razgovarao sam barem s 3 agenta prije nego sam uzeo opciju u vezi koristenja u tabletu i svi su mi rekli NARAVNO da se može koristiti u tabletu ili mobitelu. Nije mi prvo radio u tabletu pa sam isao u T-centar pa su mi rekli pravi APN(koji je naveden u postu gore) i onda je proradilo.  Ista stvar kao i u routeru samo moras postavit pravi APN. Ja vec mjesec i pol koristim i jos cu koristiti toliko i onda gasim. Nikakvog govora nije bilo da se ne smije. Isto ti je dal je to router, tablet, mobitel ili ne znam ja sta. Totalno svejedno. Nazovi sluzbu za korisnike i oni ce to potvrditi ovo sto ti govorim. Rekli su mi da, ako ne zelim u smatrphoneu koristit onda mogu uzet s routerom al onda mora ici ugovor.  

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Da li vama radi normalno internet? Maxtv mi radi uredno ali internet ne (ni na jednom uređaju), kad sam tek upalio komp bio mi je onaj zuti kvadratic, nakon sto sam maknuo google dns i stavio automatsko nestala mi je zuta ikona ali opet mi ne moze otvoriti nijednu stranicu. Toubleshooter mi javlja: your computer appears to be correctly configured, but the device or resource (www.microsoft.com) is not responding. Na mobu je konstantno onaj uskličnik i javlja da nema pristupa. Također mi lampica telephone nije svijetlila, agent iz tehničke mi je resetirao uređaj, i nakon toga su mi sve lampice bile upaljene i telefon i maxtv su radili, ali internet i dalje ne, nakon razgovora mi se izgasila lampica za telephon i sad mi ne radi ni telefon, a tehničar je tvrdio da je njima u sustavu sve uredu. Uredno se mogu spojiti na router i tamo u postavkama piše da je sve uredu. Sad sam spojen na susjedov net koji je također na T-comu i nemam nikakvih problema.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 19:17 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vec sam 5 puta napisao, radi u mobitelu i tabletu. Samo APN na fms.ht.hr i gotovo.
7 godina
offline
T-Com Internet

 

@shockwawe

 

Meni se tako blesiralo, i tcom mi zamijenio modem ( unazad desetak dana ) i otada sve ok.

 

Kompa mi dela u tcomu i kaze da nakon onih par dana sa grmljavinom su gomilu modema mjenjali.  Kod mene nije bilo nevremena, bar ne u blizini, no modem je tada pocel crkavati....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

 

@shockwawe

 

Meni se tako blesiralo, i tcom mi zamijenio modem ( unazad desetak dana ) i otada sve ok.

 

Kompa mi dela u tcomu i kaze da nakon onih par dana sa grmljavinom su gomilu modema mjenjali.  Kod mene nije bilo nevremena, bar ne u blizini, no modem je tada pocel crkavati....

 Sad mi djevojka kaže da je malo grmilo dok sam spavao , ona naravno brižna i samo je onaj prekidac na produžnom kabelu iskljucila, a produzni je i dalje bio u utičnici . Ništa sad čekati par dana da mi dođu tehničari i utvrde problem, nadam se da će sa sobom ponijeti i router pa da ako se ispostavi da je do toga problem da ne moram i to čekati još par dana.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 20:13 (Shockwave).
7 godina
offline
T-Com Internet

Prijavi kvar, mailom,da nemogu ignorirati datume i razvlaciti. Kad te tehnicar nazove, dogovori termin i inzistiraj da donese i modem, ali novi, jer imaju hrpu repariranih koje uvaljuju... 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo ga proradilo napokon, nakon par sati pauze sam opet isključio, uključio router i upalila mi se ona lampica telephone, a s njom i internet proradio. Vidit ćemo koliko će to dugo trajati, svakako ću reći tehničarima da mi daju novi uređaj, no što je moglo uzrokovati smetnje?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Ističe mi u 8. mjesecu dvogodišnji ugovor i nema šanse da produžim po istim uvjetima kao i ovaj ugovor.

Šta mi je činiti da izvučem što niži ugovor ?

Imam max tv sportski plus, fiksni prema svim mobitelima i fiksnim 500 ili 1000 minuta nisam siguran i vdsl flat. račun je između 290-320kn.

Mislio sam nazvat i reći da sam definitivno odlučio da prelazim kod vipa da su mi složili dobar ugovor i da je to to, a oni bi onda trebali vljda zvat pa pokušat da me zadrže ?

 

Botovi koji tamo rade a koji ne mogu ništa sredit nek mi se ne javljaju na pm jer mi je dosta takvih i kad 0800 9000 nazovem.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Javi se na chat HTa baš na stranici, zatraži ponudu za produljenje i kada ti napišu, reci da nisi zadovoljan i da ideš u vip ako ne može bolje od toga. Tražit ce te kontakt broj da te pošalju na save desk. Oni zovu za par dana sa dobrom ponudom, a ako se zelis kockati reci i njima da nije dobro i da te upute kako raskinut ugovor, i onda kad to bude pisalo u sustavu da zelis trajno iskljucenje, onda te zove "retention" odjel i dobijes bolesnu ponudu.

 

P.S. samo pitaj za savjet drugi put, nema potrebe nazivat nazivat ljude botovima, kad samo pokusavamo zaraditi svoj kruh, a 0800 9000 nema nikakve bolje ponude od onoga sa web stranice.

Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Botovi su oni koji ne napišu post poput tvog i konkretno ne kažu kak je najbolje napravit nego se jave na pm i traže broj fiksnog ko fol da mogu nešto riješit a onda sami osobno zovu i maltretiraju mi ukućane koji se i onako ne kuže i ne petljaju sa HT-om.
11 godina
offline
T-Com Internet

Dođem ja na chat sa agentom na ht stranici i kažem da mi da ponudu ističe mi ugovor, a jadna ne bila ponudi osnovni paket max+net+telefon za 329kn, a prije toga uzela oib da provjeri koju uslugu imam hahaha

Kažem ja njoj de seko da rezimiramo, nisam zadovoljan tvojom ponudom, te bih te zamolio sljedeće, evo tebi broj mog moba i proslijedi kolegama iz save deska da me nazovu. 

Kaže ona OK.

Vljda je to taj prvi korak riješen sad.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ja bi to radje emailom. Ja sam mailom trazio da me nazovu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

A jel bi se moglo to dogovorit i preko FB inboxa na njihovim stranicama?

Napad je najbolja obrana :)
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Ja bi to radje emailom. Ja sam mailom trazio da me nazovu.

 

Neka ovako kako mi je čovjek rekao, imam lufta skoro mjesec dana, ako ne nazove niko do kraja tjedna idem opet drugim putem.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
siljo90 kaže...
Mackey kaže...

Pozdrav,
došla mi je danas pošiljka od T-coma. S obzirom na način njihova poslovanja i s obzirom na to da od njih nisam ništa tražio niti imao informaciju da bi nešto mogli slati, nisam preuzimao paket. Zvao sam korisničku službu da vidim o čemu se radi pa sam dobio informaciju da su mi automatski poslali novi router s kojim se prebacujem s 4Mbitne veze na 20Mbitnu te da cijeli postupak ništa ne košta niti donosi ikakve dodatne mjesečne troškove.

Je li netko od vas bio u istoj situaciji i je li sve uistinu besplatno ili negdje u svemu ovome postoje sitna slova? Ne da mi se s njima natezati u slučaju da su nešto prešutjeli pa radije triput provjerim prije nego od njih nešto uzmem.

Zahvaljujem.

 Svima kojima postane dostupan VDSL dobiju novu brzinu od 20mbita bez dodatne naknade ili produženja ugovorne obveze. Uz to mora ići i drugi router. 

Pozdrav,

samo sam htio javiti da je s ovime sve ispalo u redu (u slučaju da se netko nađe u mojoj situaciji). Nakon nešto više od tri mjeseca, mogu reći da je sve onako kako mi je rečeno ovdje i putem službe za korisnike. Novi router je u funkciji, brzina downloada je malo više od 20mbita, upload je 2mbita, a dodatnog troška nije bilo. Ako se nešto promjeni, javljam.

 

 


 

 

Propaganda Propaganda
         Brzina Brzina
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mackey kaže...

Pozdrav,

samo sam htio javiti da je s ovime sve ispalo u redu (u slučaju da se netko nađe u mojoj situaciji). Nakon nešto više od tri mjeseca, mogu reći da je sve onako kako mi je rečeno ovdje i putem službe za korisnike. Novi router je u funkciji, brzina downloada je malo više od 20mbita, upload je 2mbita, a dodatnog troška nije bilo. Ako se nešto promjeni, javljam.

 Predlažem da ih nazoveš da ti aktiviraju opciju Turbo. Puste ti najveću brzinu koju možeš imati, a cijena ti je 10 Kn mjesečno. 

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Ističe mi u 8. mjesecu dvogodišnji ugovor i nema šanse da produžim po istim uvjetima kao i ovaj ugovor.

Šta mi je činiti da izvučem što niži ugovor ?

Imam max tv sportski plus, fiksni prema svim mobitelima i fiksnim 500 ili 1000 minuta nisam siguran i vdsl flat. račun je između 290-320kn.

Mislio sam nazvat i reći da sam definitivno odlučio da prelazim kod vipa da su mi složili dobar ugovor i da je to to, a oni bi onda trebali vljda zvat pa pokušat da me zadrže ?

 

Botovi koji tamo rade a koji ne mogu ništa sredit nek mi se ne javljaju na pm jer mi je dosta takvih i kad 0800 9000 nazovem.

 Par postova prije sam dao upute za max3 za 208kn

easy-peasy

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mackey kaže...

Pozdrav,
došla mi je danas pošiljka od T-coma. S obzirom na način njihova poslovanja i s obzirom na to da od njih nisam ništa tražio niti imao informaciju da bi nešto mogli slati, nisam preuzimao paket. Zvao sam korisničku službu da vidim o čemu se radi pa sam dobio informaciju da su mi automatski poslali novi router s kojim se prebacujem s 4Mbitne veze na 20Mbitnu te da cijeli postupak ništa ne košta niti donosi ikakve dodatne mjesečne troškove.

Je li netko od vas bio u istoj situaciji i je li sve uistinu besplatno ili negdje u svemu ovome postoje sitna slova? Ne da mi se s njima natezati u slučaju da su nešto prešutjeli pa radije triput provjerim prije nego od njih nešto uzmem.

Zahvaljujem.

Da, ali u rujnu 2016. Prvo su zvali želim li novi router te isti na moj pristanak i poslali.

Iste godine u 11 mjesecu uključili free brzinu na 20mbp/s

 

To ti je sve OK.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

 Par postova prije sam dao upute za max3 za 208kn

easy-peasy

 

Ja već imam modificirani ugovor na takav način, tako da će mi bit teže sad opet niže šta god iskamčit, ali nema tog boga da im produžim po ovoj cijeni.

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Clarkec kaže...
perkoxcar kaže...

...mogu li Intermet posvuda ubacit u neki smartphone i napravit hotspot ?

 Možeš. Moraš samo promijeniti APN u postavkama mobitela inače će prikazivati 4g ali neće htjeti učitavati stranica. 

 

...da li još netko može potvrditi ovu izjavu da radi 100%?

Znam da je bilo govora kako se takva opcija blokira kada se primjeti od strane operatera.

 

Radi 100% ja imam u smartphone tu karticu i hotspot radi bez greške

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice