T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.449
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Zato jer ako si na HT fiksnoj, sigurno nisi iza CGNAT-a.

 

Ovaj IP 10 točka nešto je privatan IP routera u VLAN-u za nadzor i nema veze sa netom. Internet promet ide odvojenim virtualnim kanalom i za njega ti BRAS dodjeli svakih 24h jedinstven IP.

 Hvala na insight. Onda vjerojatno oni blokiraju. Kolega s foruma je rekao da će pogledati detaljnije da vidi o čemu je riječ.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

ovog nije bilo do jučer, jel neko probao? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ne znam čemu to ako možeš nazvati u ono vrijeme kad tebi najviše odgovara. Danas nazvao i dali su mi ponudu uz Magentu Max3 Premium s 200\100, HBO Go, sportski plus, HBO premium i neograničen telefon za 324 kune mjesečno. Na kraju sam to i uzeo.

 

Rekla je gospođica 30 dana je rok za uvođenje optike i dobro me nasmijala kad je rekla da trebamo potvrdu predstavnika stanara, a mi smo u kući  očito moram sad organizirati skupštinu da izglasamo prijedlog

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 13:40 (JozoBozo121).
14 godina
offline
T-Com Internet

Uskoro mi istice ugovor (telefon + internet) t-com. Kako bi dobio najbolju mogucu ponudu što napraviti? Prije dvije godine sam dobio 169kn sada kao to ne nude što mi je ciniti da  ostane sve isto hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Ne znam čemu to ako možeš nazvati u ono vrijeme kad tebi najviše odgovara. Danas nazvao i dali su mi ponudu uz Magentu Max3 Premium s 200\100, HBO Go, sportski plus, HBO premium i neograničen telefon za 324 kune mjesečno. Na kraju sam to i uzeo.

 

Rekla je gospođica 30 dana je rok za uvođenje optike i dobro me nasmijala kad je rekla da trebamo potvrdu predstavnika stanara, a mi smo u kući  očito moram sad organizirati skupštinu da izglasamo prijedlog

 Zašto je to rekla? Zar mogu uvesti optiku i gdje je nema/u pojedini stan u zgradi koja nema optiku? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
x360gamer kaže...
JozoBozo121 kaže...

Rekla je gospođica 30 dana je rok za uvođenje optike i dobro me nasmijala kad je rekla da trebamo potvrdu predstavnika stanara, a mi smo u kući  očito moram sad organizirati skupštinu da izglasamo prijedlog

 Zašto je to rekla? Zar mogu uvesti optiku i gdje je nema/u pojedini stan u zgradi koja nema optiku? 

 Pa ne, zato treba predstavnik stanara dati potvrdu HT-u da mogu optiku provući po stubištu ili sakupiš 51% potpisa stanara ako je predstavnik protiv. Ali očito im univerzalno piše da predstavnik stanara treba dati potvrdu iako to nema nikakvog smisla za kuće.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
U mojoj jednoj zgradi je optika već provučena i nije trebalo nikakve potvrde? Nema mi ni logike, zašto bi netko mi trebao dati potvrdu da mi vuku u moj stan nešto što hoću a postoji u zgradi infrastruktura?
Nego pitam, jer 4 zgrade u nizu imaju optiku (riječ je o 2. Mojoj Zgradi) i baš u mojoj nema. Istina, nije spojena kao te u nizu jer nas dijeli cesta, ali opet... 30m je udaljenost. I sad radim na tome da mi dovuku optiku i da se tht dovuče sam po sebi u moju zgradu (VIP/a1 je oduvijek tamo). I njima bi bilo bolje, i cijeloj zgradi. Ali izgleda da ću morati skupljati potpise onda.
Mislio sam da mogu samo za sebe nekako da dovuku, uz potpis predstavnika.
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Koliko znam predstavnik stanara mora odobriti ili trebaš većinu s obzirom da je stubište zajedničko. Ali ne treba odobrenje za svako posebno, kad predstavnik stanara odobri napravi se instalacija za cijelo stubište odmah vrlo vjerojatno. Nisam u zgradi tako da ne znam 100% ali tako mi je opisao frend koji živi u zgradi blizu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
T-Com Internet

Imam hibridni od 100 gb i kad sam razgovarao sa agentom više puta sam joj postavio pitanje hoće li nakon potrošenih 100 gb brzina ostat kakva je i bila (10 mb/s) i nakon potrošenih 100 gb brzina je naravno pala na najvišu što piše u ugovoru (4 mb/s). Sad me zanima isplati li se krenut u rat sa njima da vrate brzinu na onu koja je i bila ili da trpim 2 god dok ne istekne ugovor?

don't look at me!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pa u biti ako želiš hybrid onda te automatski prebace na adsl 4mbps (+iptv i voip ako imaš). Koristiš 100gb po brzom internetu i onda kada to iskoristiš gasi se mobilni dio i koristi se samo tih 4mbps preko bakra.

Osim toga hybrid ne produžuje UO tako da bi mogao reći da ga više ne želiš i neka te vrate na puni ADSL 4mbps ili 10mbps ovisi koliko ti je bila maksimala.

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Pa u biti ako želiš hybrid onda te automatski prebace na adsl 4mbps (+iptv i voip ako imaš). Koristiš 100gb po brzom internetu i onda kada to iskoristiš gasi se mobilni dio i koristi se samo tih 4mbps preko bakra.

Osim toga hybrid ne produžuje UO tako da bi mogao reći da ga više ne želiš i neka te vrate na puni ADSL 4mbps ili 10mbps ovisi koliko ti je bila maksimala.

 Sve 5 samo ja želim da se nakon potrošenih 100 gb vrati na 10 mb/s što mi je na kraju krajeva i obećano 

don't look at me!
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Genoxxx kaže...
Cromaki kaže...

Pa u biti ako želiš hybrid onda te automatski prebace na adsl 4mbps (+iptv i voip ako imaš). Koristiš 100gb po brzom internetu i onda kada to iskoristiš gasi se mobilni dio i koristi se samo tih 4mbps preko bakra.

Osim toga hybrid ne produžuje UO tako da bi mogao reći da ga više ne želiš i neka te vrate na puni ADSL 4mbps ili 10mbps ovisi koliko ti je bila maksimala.

 Sve 5 samo ja želim da se nakon potrošenih 100 gb vrati na 10 mb/s što mi je na kraju krajeva i obećano 

 

Ne može, takav je firmware u huaweiu, čak i ako ti se pusti veća brzina sa DSLAM-a ostat ćeš limitiran na 4 mege preko DSL-a.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
No, sad u 4. Mjesecu krece da hybrid se moze prodavat i na Adsl brzini od 10 Mbita i na VDSL od 20.
Tako da kad potrosis 100 GB imas tih 10 ili 20.
I uvodi se mogucnost doplate za dodatni 100 GB po cijeni od 30 Kn.

Nema veze FW u routeru s tim, on samo radi tunel premo mobilne, radi se IP sinkronizacija i dobis zbrojenu brzinu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
No, sad u 4. Mjesecu krece da hybrid se moze prodavat i na Adsl brzini od 10 Mbita i na VDSL od 20.
Tako da kad potrosis 100 GB imas tih 10 ili 20.
I uvodi se mogucnost doplate za dodatni 100 GB po cijeni od 30 Kn.

Nema veze FW u routeru s tim, on samo radi tunel premo mobilne, radi se IP sinkronizacija i dobis zbrojenu brzinu.

 Znači da samo pričekam 4. mj i preko moj portal aktiviram turbo 10? Sad kad idem aktivirat turbo 10 samo učitava i ništa ne aktivira 

don't look at me!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Genoxxx kaže...

 Znači da samo pričekam 4. mj i preko moj portal aktiviram turbo 10? Sad kad idem aktivirat turbo 10 samo učitava i ništa ne aktivira 

  Kako je upitno hoće li i kada će točno doći onda početkom ili sredinom 4. mjeseca nazovi SZK zbog provjere i ako bude opcije aktiviraj 10 + hybrid, ako ne onda isključi hybrid i zatraži aktivaciju Turbo 10, ako to i dalje bude moguće jer tko zna kakvi su podaci stigli u DIS i hoće li zahtjev za Turbo 10 ponovo biti moguć.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 0:38 (Stux).
10 godina
offline
T-Com Internet

Jel mi moze netko objasniti sta moram napraviti da mi raskinu ugovor za max tv??  Istekao mi je ugovor i 27.2 predao sam zahtjev, 2 puta sam bio kod njih u centru,zvao ih,slao mail javio im se na chat i ne zele mi iskljuciti... jel ima vecih cigana od njih 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

t com svjetlovod u punom pogonu - next stop: kman, firule, bačvice

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam pitanje vezano za brzinu interneta.

 

Trenutno sam u optimi, ali bi prešao u T-com. Razlog je što mi je brzina odjednom manje od pola, a korisnička služba nije od pomoći. Do prije nekih mjesec dana sam imao 10 mbit/s download, a sada je 4. U optimi tvrde da maksimalno mogu imati 8 i ne razumiju kako sam mogao imati 10 (iako sam imao 10 skoro 2 godine). S druge strane ne puštaju mi ni tih 8 mbit/s nego stoji na 4.

 

Nazvao sam T-com i ponudili mi 4 mbit/s i hibridni router. Pitam ih jel ne mogu imati 10 mbit/s + hibridni ruter, i odgovor je da moja linija ne može podnjeti 10, prema onome što oni vide (zbog udaljenosti od parice - 2 km). Dakle 4 mbit/s je sve što mogu dobiti.

 

Sada mene zanima tko je tu lud. 2 godine sam imao 10 mbit/s download, a sada jedna firma kaže da mogu maksimalno imati 8, a druga 4 mbit/s.

 

U routeru mi piše Attainable Rate (Kbps):12052/1579. Jel to znaći da moja brzina može ići do 12 mbit/s? Drugo što mi još piše je na Path 0 - Rate (Kbps):5159/893. Jel to znači da mi je tolika brzina omogućena?

 

Prešao bi na T-com, ali ne razumijem ovaj dio gdje moja linija odjednom ne može podnjeti veću brzinu od 4 mbit/s.

 

Eto, trebam savjet ili smjernicu što da radim ili tražim prilikom prelaska na T-com. Jel će stvarno hibridni routeri od travnja moći ići sa brzinom od 10 mbit/s?

 

Nadam se da će mi netko moći razjasniti ovo gore. Ja se ne razumijem toliko u tehničke stvari i ne bi htio potpisati ugovor na 2 godine sa sporom brzinom. Hibrid mi je ok, ali bi htio 10 mbit/s uz to.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Preopterećenje DSLAM-a, promjena parice, sama instalacija, zračni/podzemni kabel svašta nešto može utjecati na maksimalu.

Ako si prije imao 10mbps, onda su ti vjerovatno stavili neki sniženi profil ili kompletno smanjili brzinu kako vi održali target marginu da ne dolazi do pucanja.

 

 

Da, od 1.4 Hybrid može i za korisnike koji su trenutno na 10 ili 20mbps ili to nije prvi plan, naravno da su u fokusu ovi koji imaju do 4 mbps. I još nakon tih potrošenih 100gb preko mobilne mreže može se nadoplatiti 30kn (pdv uključen) za dodatnih 100gb.

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Hvala na odgovoru!

Pričekat ću 01.04. pa nazvati službu za korisnike i zatražiti ugovor. U svakom slučaju mi je to bolja opcija nego da ostanem u optimi jer plaćam više, a dobijem manje.

 

14 godina
offline
T-Com Internet

I ja također čekam 1.4. pa da probam vratit staru brzinu od 10, samo ne očekujem da će se to i dogodit, prvo moram nać sposobnog agenta koji će to pokušat napravit i nadat se da neće počet izmotavanje o infrastrukturi i ne mogućnosti povećanja brzine iako sam do sad već 3 godine bio na 10 i nikakvih većih problema nije bilo uglavnom zbog toga što je kod mene pretežito starije stanovništvo pa nema nekog velikog opterećenja infrastrukture... polako počinjem žaliti što sam produžio ugovor, možda sam trebao prec na tele2 ali jbg, trpit ću ih još godinu i pol pa im nać zamjenu

don't look at me!
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dobio sam 10 mbp/s i hibridni router, tj. sklopio ugovor s tim uvjetima.

 

Zanimljivo da mi je prije 3 dana maksimalna brzina mogla biti samo 4 mbit/s na toj liniji, a danas prilikom provjere mi rekli da može biti 10 (koliko je i inače bila kod starog operatera). Stari operater se danima ne javlja pa sam se odlučio pozdraviti s njima i prijeći u T-com.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Također vraćena brzina na 10 nakon razgovora sa agentom

don't look at me!
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

Da li je možda netko zvao T-com u vezi sa ovim da za Hybridne rutere nakon potrošenih 100gb moguće nadokupiti dodatnih 100gb za 30kn, ako netko je šta kažu?

Nemam volje za razgovarati sa njima nakon zadnjega puta kada mi se javila čistaćica iz T-coma...

Nixa
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Preopterećenje DSLAM-a, promjena parice, sama instalacija, zračni/podzemni kabel svašta nešto može utjecati na maksimalu.

Ako si prije imao 10mbps, onda su ti vjerovatno stavili neki sniženi profil ili kompletno smanjili brzinu kako vi održali target marginu da ne dolazi do pucanja.

 

 

Da, od 1.4 Hybrid može i za korisnike koji su trenutno na 10 ili 20mbps ili to nije prvi plan, naravno da su u fokusu ovi koji imaju do 4 mbps. I još nakon tih potrošenih 100gb preko mobilne mreže može se nadoplatiti 30kn (pdv uključen) za dodatnih 100gb.

 naravno da ovo nije zaživjelo (za vdsl korisnike koji su na 20 mbita) 

9 godina
offline
T-Com Internet

 

ekipa selim se u kuću i rekli su mi iz tcoma da je na toj novoj lokaciji 10 mbit/s max propusnost parice. jbg sad padam sa 30 na 10. kakva su iskustva sa 4G internetom? ne znam da uzmem taj prijenosni internet, na mobu mi je 4G i 4G+ vrlo dobar i stabilan i brzina bude do 100 mbit/s. sad ne znam koliko je stabilno to što bi mi npr tcom dao kao prijenosni. znači za normalno korištenje, surfanje, netflix i gejmming, s tim da mi ne bi bilo sjajno da mi puca veza ako pičim igre online

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cansee kaže...

 

ekipa selim se u kuću i rekli su mi iz tcoma da je na toj novoj lokaciji 10 mbit/s max propusnost parice. jbg sad padam sa 30 na 10. kakva su iskustva sa 4G internetom? ne znam da uzmem taj prijenosni internet, na mobu mi je 4G i 4G+ vrlo dobar i stabilan i brzina bude do 100 mbit/s. sad ne znam koliko je stabilno to što bi mi npr tcom dao kao prijenosni. znači za normalno korištenje, surfanje, netflix i gejmming, s tim da mi ne bi bilo sjajno da mi puca veza ako pičim igre online

 Ja ga koristim već 4 mj i ni jednom mi nije pukla veza u tom periodu, brzina je oke, 30/5, nikad mi nije pala značajno ispod toga... problem dolazi kod tih 100 gb, imam ps4 i 2-3 downloada i gb više nema tako da računaj na to

don't look at me!
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Na Tcomu sam preko 40 godina, zadnjih 5-6 na optici, brzinu 50/10 plaćamo 161 kn mj. Vrlo rijetko dolazi do ispadanja iz sustava u zadnjih deset godina možda dva, tri puta baš preko vikenda, zadnji put se to dogodilo prije možda pet godina. Brzina zna nekad bit i 80 mb/s jer je parica navodno na dobrom mjestu u centrali, a ping nekad zna biti 5 što je bitno za igrice.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
buld kaže...

Na Tcomu sam preko 40 godina, zadnjih 5-6 na optici, brzinu 50/10 plaćamo 161 kn mj. Vrlo rijetko dolazi do ispadanja iz sustava u zadnjih deset godina možda dva, tri puta baš preko vikenda, zadnji put se to dogodilo prije možda pet godina. Brzina zna nekad bit i 80 mb/s jer je parica navodno na dobrom mjestu u centrali, a ping nekad zna biti 5 što je bitno za igrice.

 Kakve veze ima optika s paricom ?

battlelog pukycro
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tako su mi rekli u Tcomu. Plaćati 50/10, a povlačiti 60, 70, pa i 80mb/s u downloadu, po njima je zaslužna parica, kao i za ping kojeg dok mi nisu zamjenili mjesto parici, nikad nije bio ispod 20-25, a znao je skakati i na 40. Kad je parica na centrali zamjenila mjesto (čuo sam da je netko drugi tko nije gamer stavljen na to mjesto pa mu ping nije bitan) porastao je download za 25% i ping je pao na ispod 10.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice