T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.309.597
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
mrvica12 kaže...

Znači smijem ja sebi kupiti bolji router ako nisam zadovoljan sa njihovim ?

 moras uzet router koji ima mogućnost upisati vlan id, na tcomu ti je to 100 brijem...tak da moras mal dat više para, nemres uzet od 300 400 kn router

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
T-Com Internet

Kako na speedportu saznati na kojem profilu sam i da li je pušten vectoring ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Bih li mogao sa ovim parametrima imati neki veći turbo od turba 30? 

Trenutno imam 30/4.5 i 1 maxtv hd

 

 https://ibb.co/xLRkHLF

tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 19:37 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
T-Com Internet

Antropofob , evo probao sam i ja sa tvojim cjenikom. pokrenuo sam online chat na njihovoj stranici te kopirao to za max 3 i poslao link pa kazu da ce me kontaktirati najvjerojatnije ovaj tjedan. budemo vidjeli

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

Kako na speedportu saznati na kojem profilu sam i da li je pušten vectoring ?

 Mislim da ne pisu ti podatci.

LeskiRM kaže...

Bih li mogao sa ovim parametrima imati neki veći turbo od turba 30? 

Trenutno imam 30/4.5 i 1 maxtv hd

 

 https://ibb.co/xLRkHLF

 Vjerojatno ne s maxtv+hd, jer sad ti je stavljen profil od 44mbita, maksimala ti je 53, pretpostavljam da im je sljedeci profil na 40+maxtv+hd, sto im je vjerojatno profil veci nego sto ti mozes. Da li bi mogao vise? Pa bi. Samo nisam siguran da takvih profila imaju. Cini mi se da je tu netko pisao tko radi u tcoma da to namjestaju sada, pa svakako zatrazi 35 pa vidi.

5 godina
offline
T-Com Internet

Antropofob , update. veliko hvala za cjenik. odobrili su mi max 3 paket za tih 209kn. presuper cijena 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Može li mi netko malo bolje objasniti taj vectoring i kanale. Kako mogu provjeriti sa SZK dali ću ja imati te veće brzine? Što točno trebam pitati i tražiti. Udaljen sam od centrale oko 1.3 km i trenutno imam DSL downstream 16377 kBit/s, DSL upstream 1631 kBit/s, ali imam zapravo 10k kBit/s dok mi ostatak otpada na MaxTV.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Aces of Anarchy kaže...

Može li mi netko malo bolje objasniti taj vectoring i kanale. Kako mogu provjeriti sa SZK dali ću ja imati te veće brzine? Što točno trebam pitati i tražiti. Udaljen sam od centrale oko 1.3 km i trenutno imam DSL downstream 16377 kBit/s, DSL upstream 1631 kBit/s, ali imam zapravo 10k kBit/s dok mi ostatak otpada na MaxTV.

 Imaš ADSL. Traži VDSL. Vektoring ne može tražiti, to ti aktiviraju ako imaš VDSL ako ti centrala i oprema to podržavaju.

No običnom ADSL nema vektoringa.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Znači samo trebam im reči da želim priječi na VDSL zbog veće brzine interneta? Što napraviti ako kažu da veća brzina nije moguča?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
koliko sam skuzio oni ne daju vdsl za iznad 600 700 metara jer kao nema smisla vdsl za tu udaljenost
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
koliko sam skuzio oni ne daju vdsl za iznad 600 700 metara jer kao nema smisla vdsl za tu udaljenost

 Ne znam gdje si čuo, ali to nije istina. Jer parica koja na ADSL daje 4-5Mbps na VDSL ide 20.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
offline
T-Com Internet

Takoder ne mogu na vdsl 1.5km od centrale.. Imam 10mbps + maxtv.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Istekao mi je max 3 paket. želim vratiti i uzeti solo net od optime bez UO. Kako da to izvedem a da budem najkraće moguće bez usluge?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nazoveš optimu i kazes da oces kod njih, dalje oni sve rijesavaju...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
dado16 kaže...
koliko sam skuzio oni ne daju vdsl za iznad 600 700 metara jer kao nema smisla vdsl za tu udaljenost

 Ne znam gdje si čuo, ali to nije istina. Jer parica koja na ADSL daje 4-5Mbps na VDSL ide 20.

 stari moj, ja imam paricu od 13 Mbps(Vidi sliku), i to je to, ne daju mi vdsl

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 17:11 (dado16).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
191x7 kaže...
dado16 kaže...
koliko sam skuzio oni ne daju vdsl za iznad 600 700 metara jer kao nema smisla vdsl za tu udaljenost

 Ne znam gdje si čuo, ali to nije istina. Jer parica koja na ADSL daje 4-5Mbps na VDSL ide 20.

 stari moj, ja imam paricu od 13 Mbps(Vidi sliku), i to je to, ne daju mi vdsl

 Traži drugi router. Ovaj ti ne podržava VDSL = oprema ne podržava VDSL = nema VDSL.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
dado16 kaže...
191x7 kaže...
dado16 kaže...
koliko sam skuzio oni ne daju vdsl za iznad 600 700 metara jer kao nema smisla vdsl za tu udaljenost

 Ne znam gdje si čuo, ali to nije istina. Jer parica koja na ADSL daje 4-5Mbps na VDSL ide 20.

 stari moj, ja imam paricu od 13 Mbps(Vidi sliku), i to je to, ne daju mi vdsl

 Traži drugi router. Ovaj ti ne podržava VDSL = oprema ne podržava VDSL = nema VDSL.

 da li se ti pravis tumpav ili sta? NE DAJU, znači nema vdsla ako atenuacija i noise margina a i samim time udaljenost centrale ne odgovara....inace imam asusov router koji podrzava vdsl jer imam 2 routera u kuci al sta mi vrijedi kad operater nece dati vdsl...isprobano i sa iskon,tcom i a1

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Jer parica koja na ADSL daje 4-5Mbps na VDSL ide 20.

 To naravno nema smisla i nije tocno...

dado16 kaže...

da li se ti pravis tumpav ili sta? NE DAJU, znači nema vdsla ako atenuacija i noise margina a i samim time udaljenost centrale ne odgovara....inace imam asusov router koji podrzava vdsl jer imam 2 routera u kuci al sta mi vrijedi kad operater nece dati vdsl...isprobano i sa iskon,tcom i a1

 Naravno da na 27db atenuacije nema smisla stavljat vdsl. Eventualno da ti se poboljsa upload mrvicu, al to je oke ako ti i ne stave vdsl, razumiljivo.

11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, evo napisat cu i na ovoj temi sto sam i na optima pa da mi admini ne brisu jer ovdje su znalci za t-com gdje sam jos uvijek bez ugovora trenutno.

 

Probat cu biti sto kraci.

Vise od 15 godina smo u HT-u, trenutno koristimo telefon i internet kod njih. Istekao je ugovor i mi smo i dalje bez ugovorne obveze kod njih, ali ljudi moji oni nama salju sad vec mjesecima 288kn cca racun i sad su jos rekli jer nismo pod ugovorom da ide jos + 30kn! znaci preko 300kn za ku*ac od usluge!

Zvao sam u optimu, iskon i A1, udaljen sam nesto vise od 2km od stanice i jednostavno ne mogu imati brze od 10-ak Mbit kad mi puste max da ide na paricu, a da imam homebox - ne mogu jer prva najbliza bazna stanica je 5km od mene i u tih 5km je 4,5km šume i to je od t-coma jos antena tamo na pošti tako da to mogu zaboraviti. 

 

Zanima me sljedeće: u optimi mogu dobiti za 169kn neograničene pozive prema svim mrežama sa telefona i flat internet "isti" kao što je ovaj od HT-a, u iskonu i A1 sve isto isto za 200kn, ne znam kakvi su ni jedni ni drugi ni treci, optima skoro duplo jeftiniji dok su ovi za 1/3 jeftinije.

 

Ima tko kakav savjet sto bi i kako? jel se isplati iz t-coma prelazit na "njihove" iskon ili optimu ILI mozda na A1 koji nisu njihovi pa bi s njihovom infrastrukturom mozda bilo nesto drugacije? 

 

i da, zaboravio sam reci, ne zanima me nikakva televizija, samo internet+telefon

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 9:26 (acmilan2).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
acmilan2 kaže...

Pozdrav, evo napisat cu i na ovoj temi sto sam i na optima pa da mi admini ne brisu jer ovdje su znalci za t-com gdje sam jos uvijek bez ugovora trenutno.

 

Probat cu biti sto kraci.

Vise od 15 godina smo u HT-u, trenutno koristimo telefon i internet kod njih. Istekao je ugovor i mi smo i dalje bez ugovorne obveze kod njih, ali ljudi moji oni nama salju sad vec mjesecima 288kn cca racun i sad su jos rekli jer nismo pod ugovorom da ide jos + 30kn! znaci preko 300kn za ku*ac od usluge!

Zvao sam u optimu, iskon i A1, udaljen sam nesto vise od 2km od stanice i jednostavno ne mogu imati brze od 10-ak Mbit kad mi puste max da ide na paricu, a da imam homebox - ne mogu jer prva najbliza bazna stanica je 5km od mene i u tih 5km je 4,5km šume i to je od t-coma jos antena tamo na pošti tako da to mogu zaboraviti. 

 

Zanima me sljedeće: u optimi mogu dobiti za 169kn neograničene pozive prema svim mrežama sa telefona i flat internet "isti" kao što je ovaj od HT-a, u iskonu i A1 sve isto isto za 200kn, ne znam kakvi su ni jedni ni drugi ni treci, optima skoro duplo jeftiniji dok su ovi za 1/3 jeftinije.

 

Ima tko kakav savjet sto bi i kako? jel se isplati iz t-coma prelazit na "njihove" iskon ili optimu ILI mozda na A1 koji nisu njihovi pa bi s njihovom infrastrukturom mozda bilo nesto drugacije? 

 

i da, zaboravio sam reci, ne zanima me nikakva televizija, samo internet+telefon

 ono sto ti mogu reci da svi koji su bili na optimi su otisli sa optime koje ja znam, prvo traljavi routeri, drugo jos traljavija SZK, moj kolega doslovno nije mogao igrat samnom jednu igru jer su ipovi od optime banani ili neka blacklista neznam, iskon jos ajde ide, i oni imaju nekih mušica al okej su, u a1 sam radio i ak nisi u vecem gradu nemaju oni svoju infrastrukturu vec se koristi t-comova tak da nisi nist dobio sa tim, od njih dobivas huawei router nije šrot al nist posebno....uvijek je bolje direkt sa tcomom poslovat ak je bakar jer njihovi tehnicari su odmah 1. lvl onda, a ak uzmes neznam a1 prvo pricas sa a1 tehnicarima i ak oni nemogu ništa onda mora izlazit t-comov tehničar, dok da si na tcomu odma bih ti izasao njihov i rijesio to barem 2 dana prije nego ovako.....et moje kratko iskustvo

 

edit: ak imas samo bakar dostupan al je nekim slučajem dostupan kabel od a1, onda definitivno uzmi a1

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 11:29 (dado16).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imam t-comovu infrastrukturu, malo je selo blizu granice sa Slovenijom u Međimurju, baza malo preko 2km, ali stvarno puno koštaju u t-comu, evo danas došao račun 300kn... Stvarno previše za internet+telefon.

Kovačić
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
acmilan2 kaže...

Imam t-comovu infrastrukturu, malo je selo blizu granice sa Slovenijom u Međimurju, baza malo preko 2km, ali stvarno puno koštaju u t-comu, evo danas došao račun 300kn... Stvarno previše za internet+telefon.

 Možda ti tele 2 ima blizu repetitor ?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

 ono sto ti mogu reci da svi koji su bili na optimi su otisli sa optime koje ja znam, prvo traljavi routeri, drugo jos traljavija SZK

 

ja sam na optimi 10 godina i zadovoljan sam, sada za bozic potpisujem novi ugovor gdje cu imati 60mbit/s, a do sada sam imao 25mbit/s, tako da nisu SVI

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...
acmilan2 kaže...

Imam t-comovu infrastrukturu, malo je selo blizu granice sa Slovenijom u Međimurju, baza malo preko 2km, ali stvarno puno koštaju u t-comu, evo danas došao račun 300kn... Stvarno previše za internet+telefon.

 Možda ti tele 2 ima blizu repetitor ?

 Koristim istovremeno i tele 2 pokucni jer sam pod ugovorom jos kod njih. To je ono sto sam gore napisao da je 5km od mene i 4,5km je šuma. Koristim one P56 Mimo antene da se spajam sa tele 2, ali ako je vise uređaja spojeno istovremeno na taj tele 2, apsolutno je neupotrebljivo jer je kvaliteta signala losa, iako kolko tolko i dobro lovi.

Kovačić
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
acmilan2 kaže...

Pozdrav, evo napisat cu i na ovoj temi sto sam i na optima pa da mi admini ne brisu jer ovdje su znalci za t-com gdje sam jos uvijek bez ugovora trenutno.

 

 Ja sam nedavno s T-Comom isposlovao Max3 paket za 209 kn na bakru. Tako da ako ti je cijena glavni problem, znaj da uvijek tu ima prostora za pregovaranje.

 

Predalažem ti da pogledaš cjenik s posebnim ponudama koji je par stranica prije objavio Antrofob.

MT22
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
marsovac zemaljski kaže...
dado16 kaže...

 ono sto ti mogu reci da svi koji su bili na optimi su otisli sa optime koje ja znam, prvo traljavi routeri, drugo jos traljavija SZK

 

ja sam na optimi 10 godina i zadovoljan sam, sada za bozic potpisujem novi ugovor gdje cu imati 60mbit/s, a do sada sam imao 25mbit/s, tako da nisu SVI

 svi koji su blizu centrale ili u gradovima naravno da ce biti sretni, pa vi nemate problem ni sa jednim teleoperaterom kad imate savršenu liniju.....cim mozes imati 60 neznas ni pol patnji koji mi imamo u malim gradićima :) e tu onda dolazi do izražaja operater koji će bolje ponuditi

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Marijano22 kaže...
acmilan2 kaže...

Pozdrav, evo napisat cu i na ovoj temi sto sam i na optima pa da mi admini ne brisu jer ovdje su znalci za t-com gdje sam jos uvijek bez ugovora trenutno.

 

 Ja sam nedavno s T-Comom isposlovao Max3 paket za 209 kn na bakru. Tako da ako ti je cijena glavni problem, znaj da uvijek tu ima prostora za pregovaranje.

 

Predalažem ti da pogledaš cjenik s posebnim ponudama koji je par stranica prije objavio Antrofob.

 Nasao sam, budem pogledao pa probam. Jer ovo je krajnje bezobrazno i nekorektno. Hvala

dado16 kaže...
marsovac zemaljski kaže...
dado16 kaže...

 ono sto ti mogu reci da svi koji su bili na optimi su otisli sa optime koje ja znam, prvo traljavi routeri, drugo jos traljavija SZK

 

ja sam na optimi 10 godina i zadovoljan sam, sada za bozic potpisujem novi ugovor gdje cu imati 60mbit/s, a do sada sam imao 25mbit/s, tako da nisu SVI

 svi koji su blizu centrale ili u gradovima naravno da ce biti sretni, pa vi nemate problem ni sa jednim teleoperaterom kad imate savršenu liniju.....cim mozes imati 60 neznas ni pol patnji koji mi imamo u malim gradićima :) e tu onda dolazi do izražaja operater koji će bolje ponuditi

 Tocno tako, da je samo 1km pa bi nekako islo, ali ja nisam pravi internet jos ni vidio, a kamoli osjetio...

Kovačić
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Opet ista stvar sa pucanjem veze svakih tocno 10minuta nakon otprilike potrosenih 100gb. Takoder opet mi dolazi poruka koja me upozorava na potrosnju a imam flat internet preko kabla, telefon nemam niti spojen. Svo to vrijeme dok net puca, maxtv dela normalno.
Ovi na tehnickoj podrsci se cude..
Prosli put kad mi je bio tehnicar, rekel je da kvar nije na parici vec u sustavu njihovom i da ce mi ak se to nastavi dogadat morati dodjeliti novi username, kaj god da to znacilo.

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Danas zovem SZK i kaze mi tip da mi moze ponuditi za 239kn internet+telefon, a za 299kn sa TV-om.

 

"Reko ljudi dobivaju za 209kn MAX 3 pakete gdje dobe sve to za 90kn manje, jesam ja budala da vam to placam? Ne cini li vam se bezobrazno tako poslovati? Ako vam dugogodišnji korisnici koji su po 10-15 i više godina kod vas ne dobivaju stvarno nikakve pogodnosti, ako je vama svejedno, ja sam već zvao druge operatere i najvjerojatnije ću se preseliti drugdje.

Zbog čega ja ne mogu dobiti isto to za 209kn? Jesam ja manje vrijedan?"

 

Odgovor je bio: "nemam neki konkretan razlog sada, netko ima uvjete da dobi tu cijenu." Pitam koji su to uvjeti i on kaže: "ja vam na to ne mogu dati odgovor, netko ih ima, a vi ih nemate." Dobro, reci mi kako dobiti te uvjete: "Možete poslati prigovor da vam je cijena previsoka i netko će vas zvati za 3-4 dana  iz službe za zadržavanje korisnika" Dobro, 4 dana ću još izdržat, a onda doviđenja...

 

Ovo je krajnje bezobrazno, on je išao za vrijeme razgovora pitati rukovoditelja imam li uvjete za max 3 paket po cijeni od 209kn i rekli su ne. Zašto, reci mi zašto? Nemam konkretan odgovor. Ma sram ih bilo, krajnje su neprofesionalni i odvratni u najmanju ruku...

 

Kovačić
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
marsovac zemaljski kaže...
dado16 kaže...

 ono sto ti mogu reci da svi koji su bili na optimi su otisli sa optime koje ja znam, prvo traljavi routeri, drugo jos traljavija SZK

 

ja sam na optimi 10 godina i zadovoljan sam, sada za bozic potpisujem novi ugovor gdje cu imati 60mbit/s, a do sada sam imao 25mbit/s, tako da nisu SVI

 svi koji su blizu centrale ili u gradovima naravno da ce biti sretni, pa vi nemate problem ni sa jednim teleoperaterom kad imate savršenu liniju.....cim mozes imati 60 neznas ni pol patnji koji mi imamo u malim gradićima :) e tu onda dolazi do izražaja operater koji će bolje ponuditi

 U manjem sam gradu, o Đakovu se radi

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice