T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.805
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
0Chance kaže...

Dobio sam i ja hibridbox. Poslali sami od sebe.

 

Eh sad.. Inače imam flat i max brzinu od jedva 8mb. Sa hibridboxom je to puno brže. max potrošnja mi je 180gb i to da neznam što radim i da nas ima neznam koliko. Jel moguće otkazati flat i uzeti samo opciju od dodatnih 100gb? To bi mi cjenovno čak bilo i bolje. Valjda.

 Ma to sve odjavi(ako nisi pod ugovorom) uzmi gigabox 100GB puna dostupna brzina nakon toga 4/1 .Prošli mjesec sam nalupao preko 130GB sve po punoj brzini. I ako se smanji brzina možeš za 30kn uzeti još 100GB po punoj brzini.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Što to znači za nas korisnike ako može u nekoliko rečenica? Ovo mi je sve razbacano i koriste se pojmovi u koje nisam upućen.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Sada će se brzo kao nove usluge uvesti g-fast i vdsl vektoring tj brži internet.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

Sada će se brzo kao nove usluge uvesti g-fast i vdsl vektoring tj brži internet.

 Zvuči dobro! Ja sam udaljen 1105m od centrale i brzina mi je 20/2 (hibrid 4g nešto malo više). Da li ću ja moći osjetiti g-fast i vdsl vektoring ili je to samo za ljude bliže centrali?

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...
Gnjili kaže...

Sada će se brzo kao nove usluge uvesti g-fast i vdsl vektoring tj brži internet.

 Zvuči dobro! Ja sam udaljen 1105m od centrale i brzina mi je 20/2 (hibrid 4g nešto malo više). Da li ću ja moći osjetiti g-fast i vdsl vektoring ili je to samo za ljude bliže centrali?

 https://www.assia-inc.com/resources/broadband-wi-fi-technologies/vectored-vdsl2-vectoring/


4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...
Gnjili kaže...

Sada će se brzo kao nove usluge uvesti g-fast i vdsl vektoring tj brži internet.

 Zvuči dobro! Ja sam udaljen 1105m od centrale i brzina mi je 20/2 (hibrid 4g nešto malo više). Da li ću ja moći osjetiti g-fast i vdsl vektoring ili je to samo za ljude bliže centrali?

 G.fast neš sigurno na toj daljini imat i osjetit jedino ako ti dovuku optiku bliže u vidu fttb/fttdp topologije mreže.

A i sa vectoringom i supervectoringom se nećeš puno usrećit ako si stvarno na takvoj duljini parice oko 1100m, u najboljem slučaju to šta imaš će ti se poduplat pa nećeš imat 20/2 nego karikiram sad mogao bi možda imat oko 50/10Mbps.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gulaš kaže...

u najboljem slučaju to šta imaš će ti se poduplat pa nećeš imat 20/2 nego karikiram sad mogao bi možda imat oko 50/10Mbps.

 Neznam jel ovo bila sala :) Pa tko se ne bi veselio duploj brzini?

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Gulaš kaže...

u najboljem slučaju to šta imaš će ti se poduplat pa nećeš imat 20/2 nego karikiram sad mogao bi možda imat oko 50/10Mbps.

 Neznam jel ovo bila sala :) Pa tko se ne bi veselio duploj brzini?

 Tipično balkanski ,ne veseliš se kada se nešto promjeni na bolje nego kada susjedu krepa krava.

 

Inače po meni ovo će biti skok kao od adsl na vdsl a za korisnike koji su bliži centrali čak i više.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

Tipično balkanski ,ne veseliš se kada se nešto promjeni na bolje nego kada susjedu krepa krava.

Inače po meni ovo će biti skok kao od adsl na vdsl a za korisnike koji su bliži centrali čak i više.

 Pa zato ne kuzim. Mislim ajde ako imam 20, pa mi poveca na 25, nista posebno, malo losije vrijeme i eto me na 20. Ali s 20 na 50 (iako nece bas tako velika poboljsanja bit al ajde), pa to je ludilo. To je 30mbita jos ej... Ne razumijem kako se itko tome ne bi veselio...

11 godina
offline
T-Com Internet

Kako saznati da li mi je dostupan vectoring ?

Hoće i to puštat automatski kao nekad vdsl ?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet
“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
T-Com Internet

Mene smeta i bode u oči samo jedna nelogičnost iz ovih najava a ta je da će i preko vectoringa 17a i 35b supervectora puštat jednu te istu maksimalnu komercijanu brzinu a to je 100/20Mbps.

Dok je za G.fast stavljeno 500/250 i 200/100Mbps maksimale.

Nadam se da će se ipak kad budu slagali te ponude i pakete brzina malo korigirat te dodat prave moguće brzine i za supervectoring koje mogu ići i do 300/50Mbps pa naniže sve zavisi kakve su duljine parice do najbliže centrale.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gulaš kaže...

Mene smeta i bode u oči samo jedna nelogičnost iz ovih najava a ta je da će i preko vectoringa 17a i 35b supervectora puštat jednu te istu maksimalnu komercijanu brzinu a to je 100/20Mbps.

Dok je za G.fast stavljeno 500/250 i 200/100Mbps maksimale.

Nadam se da će se ipak kad budu slagali te ponude i pakete brzina malo korigirat te dodat prave moguće brzine i za supervectoring koje mogu ići i do 300/50Mbps pa naniže sve zavisi kakve su duljine parice do najbliže centrale.

 

Mene smeta i bode u oči da mi koji smo na cca 700-1000 metara od centrale ćemo ispušit govno jer od tih brzina nema ništa sko je po tim tablicama.

I šta će se dobit ss tim, samo nesrazmjer među brzinama korisnika općenito.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 12:40 (Silent horror1992).
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...
Gulaš kaže...

Mene smeta i bode u oči samo jedna nelogičnost iz ovih najava a ta je da će i preko vectoringa 17a i 35b supervectora puštat jednu te istu maksimalnu komercijanu brzinu a to je 100/20Mbps.

Dok je za G.fast stavljeno 500/250 i 200/100Mbps maksimale.

Nadam se da će se ipak kad budu slagali te ponude i pakete brzina malo korigirat te dodat prave moguće brzine i za supervectoring koje mogu ići i do 300/50Mbps pa naniže sve zavisi kakve su duljine parice do najbliže centrale.

 

Mene smeta i bode u oči da mi koji smo na cca 700-1000 metara od centrale ćemo ispušit govno jer od tih brzina nema ništa sko je po tim tablicama.

I šta će se dobit ss tim, samo nesrazmjer među brzinama korisnika općenito.

 

 Naravno da ako si daleko 700-1000m ili kao kolega kojem sam prije odgovorio da će preko 1100m dobit sa onih 20/2 skočit na 50/10mbps čisto sumnjam, to sam rekao možda i u nekom idealnom scenariju.

Znači na te daljine neće bit nekih jako velikih efekata ali nekih poboljšanja bi kao moglo bit, vidjet ćemo.

Najviše će profitirat oni koji su unutar 500m od FTTC ili kojima dovuku fttb ili fttdp (za ovo dvoje je potrebno razvlačit optiku bliže pa čisto sumnjam da će to ić brzo)

to tko ima ima.

Ja sam od FTTC kabineta udaljen oko 50m i duljina parice je ispod 100m, sad imam propusnost parice na 17a cca oko 140/65mbits.

Tako da svakako ko je bliže će se i bolje ogrijat., nije fer al jbg tako stoji trenutno situacija sa bakrom i njegovim svojstvima.

Optiku neki od nas mogu samo sanjat,  ja je svugdje oko sebe imam u vidu HFC ili FTTC razvučenu,znači tu je ali jok bakar je glavni i završni medij.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 13:24 (Gulaš).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam imao dugo puštenih 38/3 megabita za net i MAXtv i sad zadnji ugovor kad je bio debili kao zbog MAXtv HD kanala spuste net na 20/2 bez ikakvog razloga i stajalo tako par mjeseci dok nisam došao kući i vidio to.

Zvao jednom da objasnim da parica može i turbo 30 i naišao na psmetivanje i nisam više ni zvao nemam živaca za nstezat se.

Ako puste taj vektoring bio bih zadovoljan sa bar 50/10.

Najgore usran upload do zla Boga.

 

16 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam, prema parameterima linije, na nekih 700-800 metara od centrale. Trenutno mi je na 8b pušteno 35/6. Dobrim danima ruter pokazuje max između 40 i 42, al uglavnom je max oko 38.

Na 17a profilu bude niža brzina, al možda bi uz vektoring išlo bolje (ako bi bio pušten, kad bi).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Brzina interneta mj je do 30 Mbps,ali u kući koristimo tri mobitela,dva MAG uređaja (IPTV)tri kompa i dosta puta zna blokirati tj. loše raditi wifi.

Imam router Speedport plus pa me zanima da li se može dobiti neki drugi router od T coma ili mogu sam kupiti neki kvalitetniji router i koji ?

Da li je to moguće i da li bi onda bilo bolje ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Osim svih silnih problema koje imam sa SPEEDPORT PLUS od svakodnevnih prekidanje veze sa extenderima do restarta samog dotičnog routera, on ima kriminalno loši domet Wi-Fi. Samo pokriva jednu prostoriju. Lošiji domet nisam vidio. I oni routeri od 200 Kn imaju bolji domet. A kad pogledaš listu njihovih routera svi su tu negdje po kvaliteti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 15:28 (tomo100brt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Imas upaljeno 5 GHz?
Ako nemas, upali i to i neka ti bude istog imena i lozinke pa vidi ako je bolje?

 

Mozes i upalit onu opciju "Band Steering"

 

Band steering is a technology that detects whether or not the wireless client is dual-band capable, and if it is, it will push the client to connect to the less congested 5GHz network. It does this by actively blocking the client's attempts to associate with the 2.4GHz network.
In order to use this feature, SSID names of 2.4GHz and 5GHz bands must be same.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 16:42 (djigibao).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tomo100brt kaže...

I oni routeri od 200 Kn imaju bolji domet.

 Lol, pa to je avion za tcomove. Speedporti su valjda 10kn ako i toliko u nabavi tcomu.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Znači mi koji smo cca 600minimum metara od centrale pa nagore nas može malo pogurati vectoring koliko sam shvatio? (ako mi netko moze objasnit).

Nažalost ja jedva imam 30/2 bez HD kanala šta je totalan očaj jer znam kako je i bio sam na optici par mjeseci i najviše mi je do uploada, a ako stvarno vectoring može pomoći koliko bi mogli dobiti upgrade u brzini?

Vidim da je netko napisao "skoro duplo" šta znam da nije istina ali pitam neka procjena koliko bi bilo jer sam čuo da vectoring je skoro ništa za veće duljine a netko je napisao skoro duplo. 

Ja ako sa 30/2 predjem na barem 40/7 bio bi ultra "sretan" jer ipak se vidi dosta razlika u uploadu (šta mi je bitno)

Thanks in advance

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

vectoring brzine

Imaš dobre šanse za 20 Mbps UL na toj udaljenosti.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 8:04 (Antropofob).
 
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

vectoring brzine

Imaš dobre šanse za 20 Mbps UL na toj udaljenosti.

 Taman si me preduhitrio ima on vrlo dobre šanse da profitira.

Kritični su ovi oko 1000 ili još više metara.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 8:40 (Gulaš).
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Hvala vam puno Gulaš i Antropofob nisam očekivao toliko jer imam neki filing da su ljudi prije na forumu pisali kako je vectoring ono samo za ljude unutar ~400 metara, i po gledanju par graphova isto tako ali ovi vaši linkovi pokazuju drugačije, a sad kako će i koliko će oni gurat vectoring to je već huge problem..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ja sam na 600 metara od centrale i imam propusnost 15 mbps po adsl2+ tehnologiji...kak će meni riješit brzinu jer vidim da neki na 600 metara imaju 30 brzinu
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
ja sam na 600 metara od centrale i imam propusnost 15 mbps po adsl2+ tehnologiji...kak će meni riješit brzinu jer vidim da neki na 600 metara imaju 30 brzinu

 Vjerovatno su oni pretpostavljam a ne znam, spojeni na ove nove centrale tipa FTTC kabineta pa preko 17a profila imaju veće brzine od tebe koji nisi normalno na vdsl-u.

E sad mogu oni bit i na vdsl 8b profilu ali to je za dulje parice i manje brzine.
Oni to mogu vidjet u admin modovima svojih routera na kojem su profilu i po parametrima parice se mogu dobit bolje informacije.

Kad bi i ti bio spojen na novu centralu i prebačen na  vdsl imao bi te brzine isto i mogle bi ti se pustit vectoring brzine kad se ovi ajvani napokon i odluče ih pustit.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
ja sam na 600 metara od centrale i imam propusnost 15 mbps po adsl2+ tehnologiji...kak će meni riješit brzinu jer vidim da neki na 600 metara imaju 30 brzinu

 Upravo si usporedio adsl i vdsl, jer nitko na vdslu nema 30 brzinu. Ako imas 15 po adslu kao nekakvu maksimalu, ima tu jos jedno kilometar vise od 600m, a ne 600m. Tko ti je rekao da imas 600m te ili lagao, ili ti nije popravio paricu s kojom nesto ocito ne stima. Ili si ti nesto krivo u svemu razumio...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja na 550m imam 72max..jos se tehnicar cudi kako....ocito su zice i spojevi kvalitetni
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Znači smijem ja sebi kupiti bolji router ako nisam zadovoljan sa njihovim ?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice