T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.324.172
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
T-Com Internet

Pitao sam kolege iz prodaje, kažu da ima stotine kombinacija za produljenje ugovora, pogotovo ako imate i mobilni u sklopu magente.

Ako netko želi može poslat telefonski broj na privatnu poruku pa da ga proslijedim kolegama da nešto slože

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Zovi ih. Ocito nisu i dalje nesto podesili jer ti "radi maxtv" i uzima tih 4mbita a rekao si da si ga otkazao. Usput nek ti jos i dignu tu brzinu na 40 trazi da vidis kako ce radit.

 Sad sam ih zvao i objasnio liku kako stvari stoje i bez ikakvih problema lik je napravio zahtjev za Turbo 40, dok ovi jucer mi tvrde da je Turbo 30 maksimala.

Vidjet cu sad kroz nekih sat vremena jeli ce se sta povisiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 14:32 (RedJohn260).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...
MadDogMattis kaže...

Vidim da je ovdje jedan dio vas imao isto problema oko produzenja ugovora,
postoji li neki način da dobijem kontakt od nekog predstavnika da mi ponudi neku normalnu opciju ?


Mislim ono, nakon toliko godina da lihvare na svaki mogući način, valjda bi bio red nagraditi one koji imaju sve od THT u kući.. ili mi je bolja opcija preći u Tele2/A1 ?

 

Nećeš ništa napravit sa prodajnim predstavnikom.

Imaš iznad recept kako do povoljne ponude.

Ja sam dva mjeseca lovio prodajnog i na kraju me odjebo, a kad sam potpisao sa vip ugovor u roku od dva dana zvali i nude max3 za 209kn

 a izlazi mi ugovor i htio bih to nekako rijesiti.. cak su mi preko telefona proucili da su im ukinuli odjel koji nudi jeftinije usluge.. hahahaha

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...

Pitao sam kolege iz prodaje, kažu da ima stotine kombinacija za produljenje ugovora, pogotovo ako imate i mobilni u sklopu magente.

Ako netko želi može poslat telefonski broj na privatnu poruku pa da ga proslijedim kolegama da nešto slože

Umjesto stotina kombinacija, koliko kosta bez mobitela na pretplatu najpovoljniji max 2? I koliko kosta najpovoljniji max3 također bez mobitela? I koliko su dodatno HBO i sportski? Jer mi ne pada na pamet odreci se bonova i stavit mobitel na pretplatu. Da mogu imao bi i fiksni internet na bonovima

Mislim da vecinu tu ne zanima stotina kombinacija koju nam nudi HT nego samo jedna, ona najpovoljnija.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Vi svi koji se zalite jednu brzinu imali prije, sad vise nemoze, u nazad najmanje 6 mjeseci je promjenjen algoritam kojinutvrđuje maksimalne propusnosti za stabilan rad usluge.

Prije je uzimao u obzir samo ekvivalentnu udaljenost od centrale. Pa se je moglo desit da se pustini turbo 50 je udaljen je tolko, a mreza stara ne moze to drzat.

Sada algoritam uzima niz parametaranu obzir, radi mjerenja svaki dan i korigira.
Te dozvoljava unos samo onog sto ce radit na toj mikrolokaciji stabilno.

Prije se je doslovno moglo promjenom primarnog izvoda na neki blizi od centrale ukljucit bilo kojanusluga ako je biko pogresnono ili knap.

Sada vise ta shema ne prolazi, mozes promjenit elemente mreze na drito u centrali, algoritam i dalje kaze da nemože.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
T-Com Internet

Nikad se nije mogla uzimat samo udaljenost od centrale jer to jednostavno nije dovoljno. Uvijek se uzima i target margina i atenuacija minimalno. Oni su mozda nesto mjenjali u tome da ne dozvoljavaju da tehnicar mjenja odredjene parametre jer ih oni preko automatike vracaju/ne dopustaju, ali sigurno nisu mjenjali to da se prije uzimala samo udaljenost jer to nema nekog smisla. Takodjer, ne koriste svi proizvodjaci isti tone preko kojeg se racunaju parametri. A mreza stara ili nova nema sto drzat, ili prolazi s jednom marginom ili ne, ako ne, dize se. 99% mreze je staro.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 1:29 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
E pa vraga, prije je bilo samo udaljenost od centrale koju je prema GIS podacima imala DIS baza i spram toga neka ekvivalentna brzina s ibzirom na presijek kabela.

I to naravno nije imalo logike pretjerane.
I dalo se je time manipulirat.

Sada se uzimaju parametri same sinkronizacije modema s dsalmom i jos stosta i dobiva moguca brzina.

I da ima razlike debeeele dali je TK10 kabel podzemljom ili je TK55 ili je xDSL kabel, pa razno razni presjeci

Razlike u parametrima su nebo i zemlja na pojedinom presjeku i na pojedinom tipu kabela s obzirom na starost.
TK10 je bakrena žica omotana papirom, slozeno u sektore, omotano platnom i zaliveno olovon.

I tog kabela ima jaaaako jako puno.
Samo je u međuvremenu prerađivan na neki od kabela s plastcnom izolacijom, ali to je samo spojnispod zemlje prije izvoda, a cijeli kabel u duzini je TK10.

I preko tog kabela neces na 500 m navuc vise od 30 Mbita da dubiš na glavi (kada je popunjenost pravca veca od 50%).

Dok za razliku po TK55 i xDSL kabelu se dobivaju puuuno bolja mjerenja, puno stabilnije veze i s dosta manjim brojem gresaka.

Tk10 je star kabel, ali je u oporabi pogotovo po gradovima nenormlano mnogo jer su u gradovima građene prve TK mreze i sve sa tim kabelom.


Sad s novim algoritmom se dobije preciznija mjerenja za stabilnu mogucu brzinu.

Do sad se je desavalo xyz puta da sustav da bjesne brzine jer ofc covjek je na samo 500 m, a nema sanse.

Sad mozda jasnije?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
texas.bug kaže...
Cromaki kaže...

Pitao sam kolege iz prodaje, kažu da ima stotine kombinacija za produljenje ugovora, pogotovo ako imate i mobilni u sklopu magente.

Ako netko želi može poslat telefonski broj na privatnu poruku pa da ga proslijedim kolegama da nešto slože

Umjesto stotina kombinacija, koliko kosta bez mobitela na pretplatu najpovoljniji max 2? I koliko kosta najpovoljniji max3 također bez mobitela? I koliko su dodatno HBO i sportski? Jer mi ne pada na pamet odreci se bonova i stavit mobitel na pretplatu. Da mogu imao bi i fiksni internet na bonovima

Mislim da vecinu tu ne zanima stotina kombinacija koju nam nudi HT nego samo jedna, ona najpovoljnija.

 

Ako ideš na net+fiksni odi u vip i duo paket potpiši za 170kn i dobiješ još tri prva mjeseca free, a kad oni pošalju pošaljv tcomu da prelaziš kod vipa vjerojatno će te zvat i pokušat zadržat, tad možeš dobit za 209kn sa max tv ili možda i neki max 2 paket povoljnije, zavisi šta procijene da li si im bitan.

Ako i ne upali opet nije loše ni to što si potpiso sa vip, po meni ne gubiš ništa, win win situacija.

Ovak neš dobit ništa budi siguran, trzaju tek kad stigne zahtjev o prelasku u A1.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
E pa vraga, prije je bilo samo udaljenost od centrale koju je prema GIS podacima imala DIS baza i spram toga neka ekvivalentna brzina s ibzirom na presijek kabela.

I to naravno nije imalo logike pretjerane.
I dalo se je time manipulirat.

Pa udaljenost je samo okvirno gledanje koliko bi se moglo pustit, ali ne moze on po udaljenosti racunat bez da zna koju marginu da racuna. Kakvo god da je stanje, za taj isti kabel ima potpuno drugacije brzine na margini 0/3 i na margini 10. Stoga se uzimala margina pri procjeni, a to je vrlo vjerojatno bila margina 6 za net.

Cime se dalo manipulirat? Nemas ti cime manipulirat osim onim sto ti dopustaju fizicka svojstva materijala kroz koje signal prolazi i to je apsolutno nevezano za to kako vama algoritam radi i kako je namjesten sto se gdje moze pustiti. Ono sto sam ti ja napisao je da se prije nije uzimala sama razdaljina jer to je nemoguce i nema apsolutno nikakvog smisla, a to sto ste vi manipulirali je vjerojatno da je sustav bio labaviji oko stvari koje ste mogli mjenjat. Sad su to promjenili i sad imate manje mogucnosti mjenjat, ali nista se nije promjenilo ni u prvom ni u drugom slucaju. Ako je u prvom slucaju islo 50, ide i u druom, samo eto, u drugom te mozda sustav koci na nacin da ga nemozes zaobici, al to ne znaci da je taj sustav i provjera u pravu. On samo radi po nekim parametrima kako su ga proramirali.

PC - stručnjak kaže...
Sada se uzimaju parametri same sinkronizacije modema s dsalmom i jos stosta i dobiva moguca brzina.

To se uvijek uzima jer je to jedino relevantno, samo sada valjda sustav to i provjerava, a prije ste vi na terenu to provjeravali i prema tome namjestali (ili niste, al ste trebali ako niste).

PC - stručnjak kaže...
Sad s novim algoritmom se dobije preciznija mjerenja za stabilnu mogucu brzinu.
Do sad se je desavalo xyz puta da sustav da bjesne brzine jer ofc covjek je na samo 500 m, a nema sanse.
Sad mozda jasnije?

Nije meni nista bilo nejasno, vec se nista nije promjenilo na terenu, a sto se tice sustava, i bolje da daje vise nego da ogranicava, samo sto tehnicari nisu dovoljno obuceni da razumiju sto stavljaju ponekad, kao ni studentska sluzba. Uvijek se treba gledat stvarno stanje na terenu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma ti ne razumiješ kako HT sistem radi, lupetaš gluposti.
To sto ti kazes trebalo bi biti, ali nije i glupo je!

I ti tupis jedno, jasni je da ne može (ooo Bože skim ja se raspravljam) fizicka svojstva bakrene zice na dužinu su takva i to je to nemožeš to promjenit osim smanjit tužinu.
Ja ti objašnjavam da se nemože mimo algoritma koji je glup i tupav ko god da ga je piso i da se je dalo manipulirat da se korisniku ipak isporuci usluga koju ta parica tehnicki dopusti.
Mislim mene boli uvo, bar bolje manje problema oko peglanja linija, sustav neda vise, veza stabilnija, ne radi na target margini i milina.

Kod interneta je target 6, kod IPTV 8, ali uskoro ide i target 3

I u HTu tehnicar ne moze protiv automatike, ako kaze nemože, mozes tindubit na glavi i gledat u mjerenje di pise 100 Mbita Maximala.
Jednostavno sustav ne dozvoljava.
Tehnicari nikad nisu ispitivali maksimalnu brzinu i utjecali na to, jer taj algoritam nije od malo prije, to je vec godinama, od kad je DSL-a u HR


Da pojasnim ti malo da shvatis kako funkcionira HT.

Dakle brzinu koju korisnik zatrazi (imo on il ne imo xDSL uslugu, znaci mora ici procjena i da nema nakacenog modema).
Se određuje prema udaljenosti korisnika od centrale i presjeku kabela koji je postavljen na toj trasi.
S obzirom na udaljenost zna se nekakva brzina.
Dakle totalno pogresna informacija u vecini slucajeva.
Onda nakon sto se korisnika prikljuci na dslam.
U bazama poveze tog pojedinca s tim i tim DSLAM portom, sustav uzorkuje svakih mislim da je 15 minuta sirokopojasno mjerenje.
Te nakon 24 sata daje maksimalnu procjenu.

To je sad tako.

Prije nije bilo, bilo je udaljenost, taj presjek kabela, ta brzina.

Znaci MASA ljudi ili je mogla imat recino turbo 50, a ne moze ni 20 ili parica dozvoljava i 100 Mbita al sustav neda ni 30.

E problem ti je u tom sto tehnicar moze dubit na glavi doslovno, gledat u mjerenja od 100 Mbita, teoretski moze se na DSLAM stavit profil od 50 Mbita, ali se ne smije ako tako nije proslo kroz imovinu, odnosno da tako nije u CRM-u.

A CRM opet nedozvoljava da stavis 50 Mbita jer jedan tamo drugi dio sistema je reko da to na toj lokaciji ne može.

I TO SE RUČNO NEMOŽE ISPRAVIT.

I ne postoji nacin.

Kazem da se je moglo prije manipulirati sa tim djelo sistema koji predpostavlja propusnost, promjenom adrese primarnog izvoda, pa je CRM dobivo informacije da je sad odjednom korisnik blize.

Dakle NEMAŠ POJAM, NISI NIKAD NI DANA U HT-u proveo i barato s tim cijelim automatiziranim sistemom.
Ali bitno da prodajes pamet okolo.

DI PRESTAJE LOGIKA I ZDRAV RAZUM POCINJU TELEKOMI!
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 21:22 (PC - stručnjak).
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ma ti ne razumiješ kako HT sistem radi, lupetaš gluposti.
To sto ti kazes trebalo bi biti, ali nije i glupo je!

I ti tupis jedno, jasni je da ne može (ooo Bože skim ja se raspravljam) fizicka svojstva bakrene zice na dužinu su takva i to je to nemožeš to promjenit osim smanjit tužinu.
Ja ti objašnjavam da se nemože mimo algoritma koji je glup i tupav ko god da ga je piso i da se je dalo manipulirat da se korisniku ipak isporuci usluga koju ta parica tehnicki dopusti.
Mislim mene boli uvo, bar bolje manje problema oko peglanja linija, sustav neda vise, veza stabilnija, ne radi na target margini i milina.

Kod interneta je target 6, kod IPTV 8, ali uskoro ide i target 3

I u HTu tehnicar ne moze protiv automatike, ako kaze nemože, mozes tindubit na glavi i gledat u mjerenje di pise 100 Mbita Maximala.
Jednostavno sustav ne dozvoljava.
Tehnicari nikad nisu ispitivali maksimalnu brzinu i utjecali na to, jer taj algoritam nije od malo prije, to je vec godinama, od kad je DSL-a u HR


Da pojasnim ti malo da shvatis kako funkcionira HT.

Dakle brzinu koju korisnik zatrazi (imo on il ne imo xDSL uslugu, znaci mora ici procjena i da nema nakacenog modema).
Se određuje prema udaljenosti korisnika od centrale i presjeku kabela koji je postavljen na toj trasi.
S obzirom na udaljenost zna se nekakva brzina.
Dakle totalno pogresna informacija u vecini slucajeva.
Onda nakon sto se korisnika prikljuci na dslam.
U bazama poveze tog pojedinca s tim i tim DSLAM portom, sustav uzorkuje svakih mislim da je 15 minuta sirokopojasno mjerenje.
Te nakon 24 sata daje maksimalnu procjenu.

To je sad tako.

Prije nije bilo, bilo je udaljenost, taj presjek kabela, ta brzina.

Znaci MASA ljudi ili je mogla imat recino turbo 50, a ne moze ni 20 ili parica dozvoljava i 100 Mbita al sustav neda ni 30.

E problem ti je u tom sto tehnicar moze dubit na glavi doslovno, gledat u mjerenja od 100 Mbita, teoretski moze se na DSLAM stavit profil od 50 Mbita, ali se ne smije ako tako nije proslo kroz imovinu, odnosno da tako nije u CRM-u.

A CRM opet nedozvoljava da stavis 50 Mbita jer jedan tamo drugi dio sistema je reko da to na toj lokaciji ne može.

I TO SE RUČNO NEMOŽE ISPRAVIT.

I ne postoji nacin.

Kazem da se je moglo prije manipulirati sa tim djelo sistema koji predpostavlja propusnost, promjenom adrese primarnog izvoda, pa je CRM dobivo informacije da je sad odjednom korisnik blize.

Dakle NEMAŠ POJAM, NISI NIKAD NI DANA U HT-u proveo i barato s tim cijelim automatiziranim sistemom.
Ali bitno da prodajes pamet okolo.

DI PRESTAJE LOGIKA I ZDRAV RAZUM POCINJU TELEKOMI!

   ali si ga i ti nasrao gluposti u ovom postu ahahhaha

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 21:45 (Seki001).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nevezano za sve, zanimljivo kako "algoritam" nudi mogućnost Turbo 100. I kada se klikne šalje se zahtjev za uključenjem 100 na fttb broju uz poruku greške.

Čini se da je sustav podešen da vidi tehničku mogućnost ali nema naplatne opcije

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Nevezano za sve, zanimljivo kako "algoritam" nudi mogućnost Turbo 100. I kada se klikne šalje se zahtjev za uključenjem 100 na fttb broju uz poruku greške.

Čini se da je sustav podešen da vidi tehničku mogućnost ali nema naplatne opcije

Ag008  nije fttb kod tebe ......kod tebe je fttc razlika je to sokole.

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Neznam kako jednostavno objasnit kako sve funkcionira u HT-u, a ostali operateri se kroz B2B vezu na HT bazu, tako da....
Jer opet sve mora HT odobrit, može ili ne može.

Ali da je jednostavno, nije jednostavno.

Sasvim je nešto deseto tehnički, a sasvim nešto deseto kroz prodajne djelove.

A tehnicarima su doslovno vezane ruke, mi znamo da nesti može, mi cemo napravit da može, ali to legalno ne možemo provest i uklnucit.

Jedno je pustit brzinu, podesit profil, ofc moze jer je blizu, a drugo je da to službeno stoji da korisnik ima i naravno da plati.

HT nije mali i nije jednostavan sustav.
Sve se oslanja na automatske sustave gdje je netko nesto predvidio ili nije (90% stvari rade mađari, a cijeli provisioning dio je TIBCO.

Sta da kazem osim recimo primjer, ides instalirat MAXTV, korisnicki racun i pin postoje jer ga CRM kreira kod unosa zahtjeva, ali nije provisioniran na IPTV platformu i taj account naravno ne postoji.
E sad bilo bi pre pre jednostavno da se samo taj račun kreira, upari STB i fajront.

E pa nejde to tako.
Brise se u CRM-u kompletno usluga MAXTV-a, pa se ponovo kreira, pa onda novi korisnicki podaci, kojitad ili prođu provisioning pa moze aktivacija STB-a (jer sad postoji taj korisnik u IPTV bazi) ili ponovi postupak ponovo.

Automatika, automatika, automatika.

Sto je i meni i vama nezamislivo, pa to ie samo tamo negdje upises i radi.

Ni malo nije tako, kompleksno je komplicirano i nelogicno, a naravno posve nepotrebno.

Ali ofc, zbog automatizacije se je ustedilo xyz para jer ne treba davat placu masi ljudi.

Nisam u HT-u od jucer nego preko 5 godina u tom poslu, sto za Optimu sto za HT.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 23:28 (PC - stručnjak).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ma ti ne razumiješ kako HT sistem radi, lupetaš gluposti.

Smiri dozivljaje, jedini tko lupeta gluposti bi mogao biti ti u stvarima koje ne razumijes. O cijelom tvom postu koji si ispisao nema nista novog jer sam ti to i napisao. Prije ste imali vecu slobodu mjenjanja ocito, sad ne. Upoznat sam s nacinom zasto je nekad moguce 50 a sustav ne dozvoljava i obratno, o tome uopce nije bilo rijeci. Napisao sam ti da "automatika" prije nije provjeravala samo udaljenost. To sto sada imas veca ogranicenja nema veze s tim da se prije provjeravala "samo udaljenost" a sada "sinhnornizacija i svasta nesto", vec samo da su vam ukinuli neke slobode i to je cijela poanta.

PC - stručnjak kaže...
Prije nije bilo, bilo je udaljenost, taj presjek kabela, ta brzina.
Dakle NEMAŠ POJAM, NISI NIKAD NI DANA U HT-u proveo i barato s tim cijelim automatiziranim sistemom.
Ali bitno da prodajes pamet okolo.

 Ne "prodajem pamet" okolo vec ti objasanjavam o cemu se tu radilo. Ti si visak slobode ostavljen tehnicarima protumacio kao da se gleda samo udaljenost. Zanimljivo kako sada margina ce ic i na 3. Kad sam vam tu objasnjavao sto je margina do jednog "tehnicara" tu s foruma blage veze niste imali sto je i cemu sluzi i trebala je biti sto veca inace "veza puca"...

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 7:20 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Gle, ne radiš u HT-u, neznas kako je taj sustav podešen, ok tehnickog znanja mozda i imas jer si završio ETF i slicno.
Ja ne lupetam gluposti ni najmanje, pokusavam ti objasnit kako HT, a i ostali nisu nist bolji funkcionira.
I to ti nema veze s necijim znanjem i ne znanjem.
Ali to nema vez i masovno pljujes da neko ne radi svoj poso i da treba ovo treba ono.

Nemože se jer se neke stvari nemogu zaobic. I poanta svega je da u HT-u ne postoji covjek koji moze klik, klik i eto radi i ti to i placas.

1. Automatski sustav
2. Covijek.

A i iz svega napisanog se vidi da neznas kako se xDSL ponasa na TK10, na TK55 I na xDSL tip kabela.
Interferencija je zanimljiva stvar, pogotovo kod TK10 koji konstruiran davnih dana samo za POTS.
I nije bakrena zica bakrena zica.


Ako mislis drugacije, na natječaj za HT tehniku, pa dobro došao u zemlju čudesa
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 8:36 (PC - stručnjak).
13 godina
offline
T-Com Internet

Možda nije mjesto i možda je ali zanima me vaše mišljenje. Naime dali je i vama danas oko (16:00h) iz čista mira prebacilo sa radio postaje (slušao sam Otvoreni radio) na televiziju (RTL). Naravno radi se o MAX TV-u....

Hvala unaprijed za svako mišljenje.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Nevezano za sve, zanimljivo kako "algoritam" nudi mogućnost Turbo 100. I kada se klikne šalje se zahtjev za uključenjem 100 na fttb broju uz poruku greške.

Čini se da je sustav podešen da vidi tehničku mogućnost ali nema naplatne opcije

 Ag008,  sto kazes da se zaposlis u HT-u? Pretpostavljam da te posao tehničara previse ne privlaci, ali rad smc-u (support tehnicarima preko telefona, podesavanje profila za pocetak sa salabahterom, udaljeno rjesavanje smetnji, konfiguracija telefonije, acs, eng, wwms, xng...) mozda i da. Imao bis svoj stol, monitor, dva ili tri ako zelis, slusalice da se preko krona javljas i to je vise - manje to. PC - stručnjak vjerojatno isto radi u smc-u, mozda i u ttc-u pa vidis s kojim podacima na dnevnoj bazi barata. Proseci se jedan dan do ht-ove zgrade u ciottinoj ulici pa pitaj nekog da te uputi na voditelja u smc-u cisto da se malo raspitas. Ako zelis biti tehnicar tamo ces jos lakse upast jer se konstantno mijenjaju (tko nađe bolje odlazi sa mjesta tehnicara jer placa nije bajna a radi se i vikendom, pogotovo kad ima puno smetnji, kad grmi i sl.). Znaj da svako iskustvo zlata vrijedi.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Možda nije mjesto i možda je ali zanima me vaše mišljenje. Naime dali je i vama danas oko (16:00h) iz čista mira prebacilo sa radio postaje (slušao sam Otvoreni radio) na televiziju (RTL). Naravno radi se o MAX TV-u....

Hvala unaprijed za svako mišljenje.....

 Nemaš onaj testni fw tj da ti je spojen i antenski kabel pa da ti je možda nestalo interneta pa je stb prebacio na rtl (doduše nelogično, jer bi bilo na hrt1). Ništa, možda ti je netko od ukućana zabunom stisnuo nešto na daljinskom.

peace_of_cake zanimljiv komentar, mislio sam da za studentske ugovore uzimaju samo na Kozali na teh/kor podršku i ne bi htio cijeli dan da mi glavna riječ bude "koji router imate" i "držite gumb 15s".

@pc-s Unatoč automatici, vjerujem da se poneki problem može riješiti. Samo napamet mislim da se npr može poslati nalog tehničaru sa zamjenom parice na izvodu, da na akterni izmjeri, možda neka parica bude bolja i dozvoli veću brzinu.

Naravno, opet ako sustav ne dozvoljava možda ako korisnik bude uporan problem eskalira do voditelja smc-a koji možda opet ima mogućnost ručnog unosa profila.

Ja baš gledam kako njihov backend funkcionira za moj broj. U sustavu je očito netko namijenio da se u bližoj budućnosti na fttc-u pušta 100mbps kada u responseu da mogućnost 100 po broju.

No baš i nema smisla mjesecima prije nuditi 100Mbps po broju za 10kn/mj a sada za 0kn/mj. Bez obzira što vectoring nije zaživio na većini fttc-a.

U međuvremenu čak su i promijenili request i response

 

"serviceIdToken": "Bx*", "entityIdToken": "0F*", "subscriberId": 123, "customerId": 123, "productId": 117, "isTerastream": false, "terastreamDeactivation": false

sada ima drugačiji req za productId.

Dok je i resposne drugačiji, sada kaže


"d": {
"IsSuccess": false,
"Message": "Ponuda TURBO 100 - u cijeni MAX paketa ne može se dodati na Halo 051***",
"TransactionId": 0,
"AgreementID": null
}

 

A prije je govorio "Message": "Ponuda TURBO 100 FTTB - (van paketa) ne može se dodati na Halo 051***"

 

Zanimljivo, po ovome ćemo imati besplatan Turbo ako smo na vectoringu. Šteta što ga još nisu stavili u prodaju.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...
peace_of_cake zanimljiv komentar, mislio sam da za studentske ugovore uzimaju samo na Kozali na teh/kor podršku i ne bi htio cijeli dan da mi glavna riječ bude "koji router imate" i "držite gumb 15s".

 i da radis na 8 katu kao support, 7 katu kao ht prodaja/retention i bonbon neki support ili 9 katu online podrska uvijek se mozes zaletit na 6. kat do ttc-a (test and training centar) i njihovog tzv akvarija da vidis kako se oprema testira, max tv, vextoring, g.fast, terastream... ...naravno, ako te to interesira. Interesantno je za vidjet ako nikad nisi bio u nekoj server sali, samo je dosta bucno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma gle nije problem u tome ko moze pustit proful ko ne moze, problem ti je druge prirode, mogu ti i ja stavit 100 Mbita profil.
Imma testno u firmi di je u CRM-u 4, a pustamo 120/40 po bakru. Najmanji problem je tu brzinu pustit.
Najveci je problem sto sve za korisnike mora proc kroz prodjani dio, dakle CRM, e tu staje sve.
Tu nitko ziv ne može to izbjec.

A ako se pusta veca brzina neg sto ima ugovoreno znaci da nije proslo CRM, ide na nejde na naplatu (cak je problem i di je Mgenta pa je đabe, teoretski bi mogo pustat sta god kolko god ide, ali nije tako)

Kontrolira se i to razliciti ljudi na razlicitm razinama da nebi bilo da slucajno netjo nekom propustio, a to nije proslo CRM (a projleta provjera nedozvoljava unos iz samo njoj znanih razloga).

Onda se salje prema voditelhima, nebitno dali SMC-a ili MFG-a ovisi ko je pustio sta nije trebo i onda ti se prijeti otkazom itd.

Tako da ni malo to nije dode tehnicar izmjeri ma može tu i 50 i eto tebi se pusti 50.

To ti izgleda dode tehnicar, izmjeri ma moze tu i 50+2HDTV-a, CRM kaze nemoze tu 30+1STBHD.
I tu staje sve, korisniku se komunicira da ne moze u ovom trenutku vise i da se radi na tome da moze.

Iz nepoznati razloga nakon pola godibe recino moze ic veca brzina, makar se nista nije promjenilo.

HT je ogromna firma, previše kompleksno složena.
Jer uvjek se postojece samo malo "nadogradi".

Tehnicari na terenu imaju 9 aplikacija od kojih svaka sluzi za nešto, sve naravno razlicite programerske kuce radile.

Iza avega se nalazi workflow riješenje od mađara eventas s kojim prvobitno komunicira CRM (i house rijesenje), onda imas od ERICSSONA bazu podatak iz koje CRM dohvaca i upisuje podatke o usluzi, dohvaca elemnte mreze (dslam, izvode itd).
Pa imas Tibco provusioning sistem e on komunicira jedino s workflowom eventas.

Komunikacija aplikacija ide, CRM salje prema workflow riješenju, ovisno o tasku workflow salje na tibco da se provusionira sa tim i tim podacima na IPTV, broadsoft broadworks (VOIP), AAA itd itd itd itd. (To vecinom puca i sljedi cirkus)

Kad se task izvrti, salje se nazad u CRM i crm zatvar atask da je za tog korisnika to riješeno.
HT backend ni malo nije jednostavan.

Trenutno se radi na tome da se svi procesi analiziraju, svedu na minimum i mislim da poljaci programiraju novo rijesenje koje ce onda biti kao jednostavnije (pozadinski).

Budemo vidili.

Ali kroz sve ove godine se je nakupilo procesa i procesa, produkata i produkata.
Samo se je islo po principu treba to i to, dodaj, ali sve ono sto se je maklo ili se ne koristi nije maknuto iz procesa.

Te je sve kompleksno nepotrebno.

I tu nastaju brutalne greske, kao i ovo da covjek moze imat 50 Mbita, a mi mu to ne zelimo pustiti.

Pa ht zivi od korisnika, ofc da bi pustili svima i napravili da radi, da se sto manje love trosi na odrzavanje i smanje pozivi.

Bas je nekome u interesu maltretirat covjeka i govorit nemoze jer eto neko nest nece.

Bas vas volimo svako malo vidit i slusat.
Kako da ne svi imamo svoje zivote i to je sam poso.
I nes si komplicirat zivot jer eto moze ti se.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Ja ne lupetam gluposti ni najmanje, pokusavam ti objasnit kako HT, a i ostali nisu nist bolji funkcionira.
I to ti nema veze s necijim znanjem i ne znanjem.
Ali to nema vez i masovno pljujes da neko ne radi svoj poso i da treba ovo treba ono.

Sve 5, samo ja tebi objasnjavam da ljudi koji su radili tamo kad su napravili provjere isto tako nisu levati i nisu napravili da se provjera radi iskljucivo po razdaljini jer je to nemoguce kad to nista ne znaci. Uzeli su jos parametara da te provjere naprave. I to je nevezano za to dal si ti mogao to mjenjat ili ne. 2 potpuno razlicite stvari. A ovo da ja masovno po nekome pljujem, kazem, smanji dojmove, neznam gdje sam posebno pljuvao po ikome, osim da vecina tehnicara nema blage veze o stvarnoj tehnickoj strani xdsl usluge, sto je sad vec cinjenica, ne pljuvanje, al to ne znaci da ne rade svoj posao tako da pojma nemam na sta se referenciras kad kazes da pljujem masovno po nekom.

PC - stručnjak kaže...
A i iz svega napisanog se vidi da neznas kako se xDSL ponasa na TK10, na TK55 I na xDSL tip kabela.
Interferencija je zanimljiva stvar, pogotovo kod TK10 koji konstruiran davnih dana samo za POTS.
I nije bakrena zica bakrena zica.

 Normalno da je bakrena zica bakrena zica, a interferencija nije nikakvi bauk, prilicno je dobro proucena. Zanimljivo kako iz napisanog ti vidis da neznam kako se xdsl ponasa, obzirom da se na to nisam ni osvrnuo, jer je nebitno da s tobom raspravljam o tehnickim svojstvima kablova.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
A ako se pusta veca brzina neg sto ima ugovoreno znaci da nije proslo CRM, ide na nejde na naplatu (cak je problem i di je Mgenta pa je đabe, teoretski bi mogo pustat sta god kolko god ide, ali nije tako)

Kontrolira se i to razliciti ljudi na razlicitm razinama da nebi bilo da slucajno netjo nekom propustio, a to nije proslo CRM (a projleta provjera nedozvoljava unos iz samo njoj znanih razloga).

Onda se salje prema voditelhima, nebitno dali SMC-a ili MFG-a ovisi ko je pustio sta nije trebo i onda ti se prijeti otkazom itd.

Za povećanje brzine bi vjerojatno jos i proslo "ispod radara" ali za npr. omogucavanje dodatnih programa na max tv-u kako sam cuo nitko nece dat ruku u vatru ako ti otkljuca sve kanale da mu se kasnije nece prijetit otkazom ili necim ili ako ti netko kreira account za npr deezer ili neku njihovu uslugu a da nije zavedeno u crm-u (kako ne bi isla naplata). HT djelatnik i si to nece ni pokusavati sam sebi raditi jer ionako im firma dosta toga pokriva, npr svatko ima tarifu sa 15 GB mobilnog interneta i flat pozivima i smsovima i cini mi se imaju određeni iznos kojeg mogu potrositi na npr maxtv to go, deezer i sl ali to ne ukljucuje sms parking (mislim da su iznimka menađeri). I jos svaki djelatnik moze imati second sim za laptop sa 25 GB interneta. Također kao djelatnik ima dodatan popust na fiksne usluge pa ako se ne varam max3 premium moze imat za oko 230 kn a regularna cijena je dupla pa nitko ne zeli bit lesinar da to jos manje placa. Tehnicari po terenu dobiju 3 sim-a, za mob, tablet i laptop i promet se odvojeno trosi.

 

 

PC - stručnjak kaže...

Ali kroz sve ove godine se je nakupilo procesa i procesa, produkata i produkata.
Samo se je islo po principu treba to i to, dodaj, ali sve ono sto se je maklo ili se ne koristi nije maknuto iz procesa.

Tako se namjeravalo mjenjati bc, donat, clarify, webpos i jos nekoliko aplikacija sa siebel-om, vec su trebale poceti edukacije za djelatnike u t-centrima i callcentrima ali je sve odjednom stopirano jer je tako navodno uprava odlucila. Tako za sad jos uvijek mnogi djelatnici koriste clarify koji donekle ispravno radi samo sa određenom verzijom jave 6 u internet exploreru pa povremeno moraju sa banane pokrenut bat fajl da se keš počisti.

 

Vidim da govoris o raznim automatiziranim procesima, sve je to ispravno ali vrijedi napomenuti i meni pomalo smijesam billing sustav za racune. Dakle, u jednom procesu obrade racuna djelatnik se preko ssh spoji na neki server i copy paste-a liniju po liniju iz uputa koju mora slijediti. Izvrsenje pojedine komande/skripte potraje i par sati, a ne vidi se progres ali djelatnik vec zna da ako komandu pokrene u 10 navecer i ako je sve u redu bit ce gotovo u oko 2 i pol ujutro i nakon toga pokrece drugu liniju ili salje mail da je taj i taj proces gotov. Interesantno je vidjeti citav workflow, koliko je potrebno sati i dana potrositi da krajnji korisnik dobije racun u papirnatom ili elektronickom obliku.

Na zalost, kada se dio automatizira djelatnici se prebacuju u drugi odjel ili im se ponudi otpremnina. Mislim da nije jednostavno djelatniku u 50-tima koji je 10 godina radio na nekom rucnom procesu prebaciti ga u neki potpuno drugi sektor i jos barem jednom ili dva puta tjedno mora putovat u Zg na obuku. A ako uzme otpremninu tko ce vise zaposliti djelatnika koji za 10 godina ide u mirovinu. Ali opet za svakoga tko je radio u HT-u i pokupio otpremninu svi su rekli da im nije ni najmanje zao, jednostavno da je preporod bio otici iz ht-a.

15 godina
offline
T-Com Internet

Clarify, pa to ni največem neprijatelju nebi dao da gleda u njega kako grozno izgleda, a kamo li da radi u njemu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tehnicka svojstva bakra su jedno, a isti taj bakar upakiran u TK10 kabel i 1001 spojnica, okrenut smjer polaganja (nije iszo kako kabel polozis) je sasvim nesto deseto.

Sve sto ce na papiru izgledat da moze, u praksi nemože.

I uopce necemo se dalje raspravljat.

Jer samo 1 dan se uhvati tog posla i ustanovit ces da pola teorije pada u vodu.

A ovo sto ti kazes da nije sigurno uzimana samo udaljenost.
E uzimana je isklnucivo udaljenost i presjek žice i apsolutno ništa drugo.
Također postoje tablice, taj presjek žice, ta udaljenost tolko i tolko je maksimalna brzina.
Znaci izracun propusnosti je bio napravljen na najgluplji i najjednostavniji naćin.

A to se tebi neda objasnit da je to tako, jer eto to je glupo i nije sigurno tako uzimalo sve vise stvari.
Garantiram da nije, zato su i nastajale tolke razlike (susjed ima 50, kuca pokraj nemre ni 20 jer se vodi sasvim deseta duzina kabela)

I to ti cjelo vrijeme ocu objasnit.

Sto se tice aplikativnog djela to je cirkus najveci na svjetu.
Do nedavno se je HUAWEI OLT konfiguriro direktno preko ssh lupanjem naredbi, doslovno iz upute, copy paste jer se huaweiu nije platilo za licencu.
A kamo li o bulbovom multi vendor nadzoru opreme.

Workflow je od strane fornaxa implementiran negdje 2002 njihova inacica WFMS, da bi se prije 3 godine nadogradilo na eventus.

Ostalo je isto smece ko i prije hrpa taskova koji se odrađuju samo na nacin izvršeno, jer iza toga vise ne postoji platformski dio di bi se to trebalo realizirat.

Trebalo se je ove godine preci i n apotpuno novi CRM, testirano je par riješenja, ms dinamics i jos nesto kolega je naveo gore Oracle Sibel.
Bilo što novo je bolje nego sadasnji Donat (in house riješenje iz 2000.)

Sve stolirano do daljnjega.
Također se je workflow nakon implementacije CRMA trebao zamjenit novim riješenjem.
Ali nista od toga svega.

I zašto se dešavaju nenormalne greške?
Jer sve to zajedno ne radi ni priblizno kako spada.
Workflow upisuje u crm nesto sto je realizirano a nije, ode na naplatu.

I tako dalje i tako dalje.

Plan je bio svest sve aplikacije u kompaniji na njih 9, sad ih je mislim da tocno 28

Ima odlicnih riješenja na trzistu, tipa Atlassian Jira, bulb radi sva automatizirana riješenja za nadzor i upravljanje opremom, koja zanimljivo rade jako jako dobro.

Ali to je jako puno love u igri i posla u igri.
Da se apsolutno svi poslovni procesi i potrebe detaljno prouce, te implementira sve iz nule.

Telekom hungary je isao na slicnu stvar, samo su oni sve svoje prijašnje procese preselili na nova platformska riješenja.
Ulupali para i para i na kraju nisu dobili nista.

Ovi nasi su odlucili da ce "pricistit" sve i ic na implementaciju novog.

Ali u nekoj ne skorijoj buducnosti
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 12:34 (PC - stručnjak).
6 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Jel me samo jebu ovi iz telefonske službe za korisnike ili se stvarno za otkazivanje istekle pretplate mora ići osobno u T-Centar??

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ima li T-Com nešto slično kao pokućni internet kod Tele2?
Da postoji flat opcija i da nije uvjet da se ima normalan kućni internet.

Jer kroz žice je kod mene max brzina 35/5 ili tako nešto slično, a imam odašiljač 200m od kuće i na mobitelu 4G mreža ima stabilnih 80mbps download.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

 Nemaš onaj testni fw tj da ti je spojen i antenski kabel pa da ti je možda nestalo interneta pa je stb prebacio na rtl (doduše nelogično, jer bi bilo na hrt1). Ništa, možda ti je netko od ukućana zabunom stisnuo nešto na daljinskom.


 

 nemam taj testni, niti nitko nije pritisnuo ikakvu tipku na daljinskom. Nastavit ću dalje pratiti ako će se dešavati pa ću zvati službu za korisnike..

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ima, po novome je to MAX2 Mini nesto...
Uglavno limitirano je na brzinu 30/5, ide do 40/7 do 100 GB, nakon 100 GB brzina se spušta na 4 Mbita.

Tak da za tebe od tog nista
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
Tehnicka svojstva bakra su jedno, a isti taj bakar upakiran u TK10 kabel i 1001 spojnica, okrenut smjer polaganja (nije iszo kako kabel polozis) je sasvim nesto deseto.
Sve sto ce na papiru izgledat da moze, u praksi nemože.
I uopce necemo se dalje raspravljat.
Jer samo 1 dan se uhvati tog posla i ustanovit ces da pola teorije pada u vodu.

Svakako necemo raspravljat kad mi pocnes s ovim "u praksi" i "u teoriji" jer je teorija kreirala praksu i vec smo imali ove diskusije, i ne samo s tobom vec s svim priucenim tehnicarima. I svakako necemo pricat o stvarima koje ne razumijes. Sad si odjednom dodao 1001 spojnicu. Da razumijes ista znao bi da su spojevi najveci problem kabela jer bi onda znao i zasto. S ovim "smijerom polaganja" pretpostavljam da opet pokusavas pricat o interferencijama.

Nikakva teorija ne pada u vodu, nego tebi, i vecini ljudi na terenu fali teorije, pa spajate preko prakse teoriju nekakako a ne razumijete samu bit po kojem stvari rade, pa od rezultata pokusavate sastavit sastojke, a to tako ne ide. Ko da ti dam gotov kolac i kazem evo kopiraj, pa ti prepoznas cokoladu slag i secer i to je to.

PC - stručnjak kaže...
A ovo sto ti kazes da nije sigurno uzimana samo udaljenost.
E uzimana je isklnucivo udaljenost i presjek žice i apsolutno ništa drugo.
Također postoje tablice, taj presjek žice, ta udaljenost tolko i tolko je maksimalna brzina.
Znaci izracun propusnosti je bio napravljen na najgluplji i najjednostavniji naćin.

A to se tebi neda objasnit da je to tako, jer eto to je glupo i nije sigurno tako uzimalo sve vise stvari.
Garantiram da nije, zato su i nastajale tolke razlike (susjed ima 50, kuca pokraj nemre ni 20 jer se vodi sasvim deseta duzina kabela)

I to ti cjelo vrijeme ocu objasnit.

Ne, kao sto sam napisao, ne, to se nije uzimalo samo jer samo razdaljina ne znaci nista, vec sam ti napisao. Znaci ti na istu razdaljinu, i na isti presjek kabela s razlicitim marginama mozes dobit razlicite brzine. Isto kao i sto razlicitim vsdl profilima dobijas razlicite brzine. Isto kao i sto na "razlicite snage" (kako ih ti zoves) dobijas razlicite brzine. To sto ti ne razumijes sto su oni radili ne znaci da su tako radili. To sto si ti samo vidio napisanu razdaljinu i debljinu kabela, ne znaci da je formula na osnovu koje se to radilo sadrzavala samo razdaljinu i debljinu kabela (jer naravno nije mogla, jer eto, vidi vraga, formula ima jos puno vise nepoznanica i kad u formulu ubacis samo 2 nepoznanice ne dobijes rezultat vec broj koji je pomnozen/podljenen s nekim nepoznanicama. Da znas o kojoj se formuli radi bi to i vidio. Sad ti mozes tupit dalje sto god hoces, ali jednostavno, ne postoji formula koja racuna brzinu protoka podataka na osnovu razdaljine i debljine kabela. NE MA JE!

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice