T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.391
|
čitano: 6.330.332
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ima neki prodajni predstavnik za Novi Zagreb ovdje na forumu? Istekle su mi obveze i upravo mi je optika dostupna pa bi trebao vidjeti što se da ugovoriti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
toma20 kaže...
Jehonan kaže...

I sam sam imao slično iskustvo.

 

Na kraju prešao u A1.

 

Mati moja mila!

 

Da tek to iskustvo doživite, to je neponovljivo!

 

I da, što je najbolje, isti dan kada sam prešao k njima, zove me nekakav T-Com agent, maltene uz optiku dobijem još i mjesečno jednu doboš tortu.

 

Na moju žalost, nisam pristao otkantati A1, a mogao sam, i zbog toga sam .

 

Tako da, pazite što radite, al' na kraju, teško je biti pametan s tom bagrom!

 zvao ih sada,kaze nisu raskinuli max tv jer nisam odabrao nikakav drugi paket (dosada sam imao max3) haha pa lik u njihovom centru mi nista nije ni ponudio 

razmisljam da sada samo uzmem internet,a max tv i kucni raskinem ili mozda da se cak prebacim kod drugoga operatera ako mi nudi vecu brzinu...sada imam 10 mbps,pitam ih na chatu jednom kazu da mogu imati 30mbps,drugi puta kazu da ne mogu...samo problemi sa njima 

Ma to je sve skupa van pameti!

 

Nakon svega, najveću ulogu igra tko vam se javi i s kim stupite u kontakt.

 

Žalosno je što u tim help desk centrima velikom većinom rade ljudi kojima jednostavno nije uopće stalo, il' ne znaju, il' im je nekakav fetiš govoriti jedno, a raditi drugo...

 

Opet, razumijem ljude jer vjerujem da su oni ponajmanje krivi za sve to, da me ne bi netko pogrešno shvatio.

 

Posljedica toga je to da moraš praktički danima zvati, kumiti, moljakati i onda ispada kada netko tamo zbilja skuži da nešto nije u redu, e onda se taj nekakav problem riješi u roku 1 do 2 sata!

 

Tako da, sve je to ... čovjeku se zgadi!

 

Osim toga, sami uređaji koje isporučuju su priča za sebe! Ja sam dobio nekakav ubee i hajd', kad sve posložiš radi to kako tako i onda odjednom iznenađenje tj. nakon par dana više niti jedan ethernet port ne radi tj. WiFi (i to samo 2.4 GHz, nema 5 GHz) radi bez problema, a ethernet portovi ništa! Očito, nekakav bug unutar firmwarea! Riješenje?! Jednostavno ugasiš router, upališ ga, i eto ga, opet sve radi par dana .

 

Da stvar bude još ljepša, ja im to reklamiram, majstori mi pošalju "novi" modem iz valjda 2010 god, još iz doba VIP-a, i to sa tragovima curaka od boje za zidove na kućištu!!!!

 

Ja to nisam htio niti primiti, vratio ovoga staroga i sad....

 

Užas živi!!!!

10 godina
offline
T-Com Internet

Ista stvar i meni sa ruterom,internet ne radi uopce ugasim i upalim ruter i kako si rekao proradi i onda za par dana ista prica

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Dobio sam ovaj novi ruter Speedport Plus i ne mogu otvoriti portove nikako. Što radim krivo?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

To je poznati bug na plus modelu

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

To je poznati bug na plus modelu

 kako misliš bug? Šta mi sa ovim ruterom ne možemo otvarati portove?

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Strelok kaže...

Pozdrav gospodo!

 

Zanima me slijedeća informacija, kako dobiti od Tcoma onu ponudu za

170 kn sto svi pricaju internet i telefon, istekao nam ugovor na 2 godine i placali smo do sada

flat net i telefon 241 kn mjesecno. Net je bio do 30 mbita za down i 10 za up.

 

Tražiti raskid ugovora potpuno(jer i dalje smo kod njih) i čekati poziv?

 

Nemam neke alternative a net trebam, tele 2 pokucni sam uzeo na probu

ali mi brzina padne na 3 mbita cim ga spojim kablom na PS4.

Kao da mu smeta.

 

 

 

 

 

pozovi se na cjenik Posebnih ponuda i pogodnosti. Tamo imaš te cijene. Mislim da je int+tel 169kn a trio je 209kn osnovni paket (20 mbit/s) +5kn za prošireni +15kn za cili sportski +29kn za HBO.

to sam već negdi priočita da se pozove na taj cjenik pa sam ga skinija sa stranice i tamo sve to piše. Isto ima formular na njihovoj stranici za posjet prodajnog predstavnika koji popuniš i napišeš da želiš te cijene po tom cjeniku i odma te sutra zove. Bar je meni tako bilo. I kad me nazva prije par dana reka mi je ove cijene za trio jer me to zanima.

8 godina
offline
T-Com Internet

Poz!

 

Jedno pitanjce, jucer su mi konacno spojili t-com internet, pustili su 4mbps brzinu, uz objasnjenje da je to tako standardno po spajanju, te da sad treba podesiti profil i pustiti 20mbps (koliko je dogovoreno za pocetak), a onda kasnije ako budem zelio jos brze, da samo podnesem zahtjev, pa ce vidjeti kolika bi mi mogla biti max brzina.

 

E sad, zanima me, koliko sad treba cekati da oni povecaju brzinu, trebam li opet cekati tehnicare danima, ili bi poziv sluzbi za korisnike sto pomogao da se pusti neka normalna brzina?

 

Dodatno, spojio mi je direktno zice na zice (dakle, presjekao konektor i samo uvrnuo one dvije zice, nisam imao uticnice da spoji regularno), pa me sad zanima mogu li ja po istom sistemu tu zicu produziti (vjerovatno mogu), tako da router moze biti postavljen na drugo mjesto. I koja zica bi mi trebala, dali uzimam recimo 20 metara obicne telefonske zice sa konektorima, pa onda samo i ja presjecem, ili ima neka druga fora?

 

Tnx!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

u 12 mj. poslao sam im email za zahtjev za isključenje svih usluga na: savjetovanje.dokumentacija@t.ht.hr gdje se i treba poslati.

 

Za nekoliko dana je prestao raditi telefon i internet. Ja sam sve to pospremio izvadio i od tada nisam uključivao jer sam mislio da su isključili.

 

Stigle su uplatnice za 12, 1, 2, a sada će i za treći mjesec pretpostavljam.

 

Pitao sam zašto su došle uplatnice ako je isključeno i da sam poslao u 12 mj. zahtjev za raskid svih usluga na email adresu savjetovanje.dokumentacija@t.ht.hr gdje je i pisalo,

 

rekli su da ne vide da sam im poslao email i da su usluge i dalje aktivne te da mi je trebala doći automatska poruka nakon što sam poslao email a nije mi ništa došlo tada da je zaprimljen email.

 

Je li imao netko sličnu situaciju, što da napravim? Mislio sam im sada pisati na prigovori@t.ht.hr a ako odbiju onda HAKOM

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 15:25 (ZABORAVKOO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Dobio sam ovaj novi ruter Speedport Plus i ne mogu otvoriti portove nikako. Što radim krivo?

 

 

Vjerojatno trebaš ostaviti polja s nazivom WAN Host IP address praznima. Imam taj usmjeritelj od kad su ga počeli postavljat i otvaranje vrata normalno funkcionira.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 16:33 (cauchy).
12 godina
offline
T-Com Internet

ZABORAVKOO

 

pitaj ih zašto su ti isključili telefon i internet

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 17:08 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
cauchy kaže...

Vjerojatno trebaš ostaviti polja s nazivom WAN Host IP address praznima. Imam taj usmjeritelj od kad su ga počeli postavljat i otvaranje vrata normalno funkcionira.

 Nek si ti napisao usmjeritelj i vrata :)

14 godina
offline
T-Com Internet

Želim preći sa Tele2 pokućnog neta najviše zbog pinga, pa me zanima kakva je situacija s Max adsl-om. Jel ovo cijena samog interneta(želim bez telefona), ili se može i niže http://www.hrvatskitelekom.hr/internet/usporedna-tablica-paketa-bez-telefonske-linije

Edit: ja ne tražim bez telefonskog priključka, samo ne želim imati ugovoren telefon

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 9:15 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
I sam trazim net bez telefonskog prikljucka, ima li tcom pokucni internet koji funkcionira kao npr. Tele2 pokucni, ili ? Posto kod nas tcom ima najbolji signal, bilo bi dobro uzeti kod njih ako imaju tu uslugu u ponudi...
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
deepshitcro kaže...
I sam trazim net bez telefonskog prikljucka, ima li tcom pokucni internet koji funkcionira kao npr. Tele2 pokucni, ili ? Posto kod nas tcom ima najbolji signal, bilo bi dobro uzeti kod njih ako imaju tu uslugu u ponudi...

 imaš 75GB 169kn ili za poslovnjake 100GB imas i opciju Flat 300kn max DL75Mbps  UL25Mbps

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Malo je to puno, 300kn za flat... A s druge stane 75gb je ipak premalo za moje potrebe. Budem onda to provjerio, nadam se samo da download ne pada sa 75 na 2 nakon stotinjak potrosenih giga kao npr u vip ili tele2. Sve super, cijena prihvatljiva, da bi na kraju sitnijim fontom pisalo da brzina nakon potrosenih 100gb pada na 2mb... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
deepshitcro kaže...
Malo je to puno, 300kn za flat... A s druge stane 75gb je ipak premalo za moje potrebe. Budem onda to provjerio, nadam se samo da download ne pada sa 75 na 2 nakon stotinjak potrosenih giga kao npr u vip ili tele2. Sve super, cijena prihvatljiva, da bi na kraju sitnijim fontom pisalo da brzina nakon potrosenih 100gb pada na 2mb... :D

 Kod ove prve dvije opcije nije flat nego nakon potrošenih 75 ili 100 brzina se smanjuje ali kod tih opcija DL ti je max dostupan nije limitiran kao kod Flat. Flat je stvarno flat nema smanivanja brzine i ograničene potrošnje

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

dupli post

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 9:06 (Teknokyo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Pričate o ovom?

 

12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Bok ekipa,

 

Imam par pitanja, prvo da li je moguće da t com "namjerno" spušta brzine? Jer se sjecam da sam za upload imao oko 5 mbit/s i znam da mi je pusteno 35 mbit/s za download i da li je moguce to nekako na ruteru nastimat sa profilom ili se to na centrali radi? I kako mogu saznat gdje mi je centrala?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ako ima neki prodajni predstavnik neka mi se javi na pm.
Riječ je o optici, 3 zgrade do mene u nizu je imaju, a moja ne - vjerojatno problem s predstavnikom stanara. Sad je taj problem s predstavnikom riješen, skupim lako i potpise za uvođenje iste. Pa eto, možda netko tko je ovlašten za to da se dogovorimo prije nego odem u t centar.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
marin9899 kaže...

Imam par pitanja, prvo da li je moguće da t com "namjerno" spušta brzine?

 Previse korisnika ima tcom da bi ikome ista namjerno radio. Ako ti tko sta mjenja, to ti je automatika u centrali. Obicno kad nastane problem (recimo margina nije dovoljna da ispravi greske) automatika rusi profil na nizi tako da i dalje imas uslugu. Ovisno koliko se to cesto dogadja znas imas li veci ili manji problem. Margina ti nije bas na granici tako da moguce da negdje spoj otisao pa ce trebat sanirat. Uglavnom zovi da ti barem taj upload dignu na 5 kako si imao jer to sigurno moze.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 13:33 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
marin9899 kaže...

Bok ekipa,

 

Imam par pitanja, prvo da li je moguće da t com "namjerno" spušta brzine? Jer se sjecam da sam za upload imao oko 5 mbit/s i znam da mi je pusteno 35 mbit/s za download i da li je moguce to nekako na ruteru nastimat sa profilom ili se to na centrali radi? I kako mogu saznat gdje mi je centrala?

 Pošalji mi tel. broj u PP pa ti korigiram profil ovih dana ili vidim gdje je problem.

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...
marin9899 kaže...

Bok ekipa,

 

Imam par pitanja, prvo da li je moguće da t com "namjerno" spušta brzine? Jer se sjecam da sam za upload imao oko 5 mbit/s i znam da mi je pusteno 35 mbit/s za download i da li je moguce to nekako na ruteru nastimat sa profilom ili se to na centrali radi? I kako mogu saznat gdje mi je centrala?

 Pošalji mi tel. broj u PP pa ti korigiram profil ovih dana ili vidim gdje je problem.

 poslano

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Dobio sam ovaj novi ruter Speedport Plus i ne mogu otvoriti portove nikako. Što radim krivo?

 

 

 Problem pronađen. Zapeo sam iza Carrier-Grade NAT-a te dijelim IP s ostalim koristnicima (Svi IPs u ruteru koji počinju sa 10.x.x.x). Upravo zovem da prijavim, nadam se da će razumjeti o čemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 22:26 (Vkm996).
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...
Vkm996 kaže...

Dobio sam ovaj novi ruter Speedport Plus i ne mogu otvoriti portove nikako. Što radim krivo?

 

 

 Problem pronađen. Zapeo sam iza Carrier-Grade NAT-a te dijelim IP s ostalim koristnicima (Svi IPs u ruteru koji počinju sa 10.x.x.x). Upravo zovem da prijavim, nadam se da će razumjeti o čemu se radi.

 Nece ti imati razumjevanja za to... niti tcom niti sada optima, na kojoj sam sada, ne smatraju da je to nesto sto ti trebaju omoguciti, samo ti govore da ako zelis statican IP da to trebas dodatno platiti...

static IP i micanje NAT-a nema veze s vezom... ali eto tehnicari i korisnicka ko zid..

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Backdraft kaže...
Vkm996 kaže...
Vkm996 kaže...

Dobio sam ovaj novi ruter Speedport Plus i ne mogu otvoriti portove nikako. Što radim krivo?

 

 

 Problem pronađen. Zapeo sam iza Carrier-Grade NAT-a te dijelim IP s ostalim koristnicima (Svi IPs u ruteru koji počinju sa 10.x.x.x). Upravo zovem da prijavim, nadam se da će razumjeti o čemu se radi.

 Nece ti imati razumjevanja za to... niti tcom niti sada optima, na kojoj sam sada, ne smatraju da je to nesto sto ti trebaju omoguciti, samo ti govore da ako zelis statican IP da to trebas dodatno platiti...

static IP i micanje NAT-a nema veze s vezom... ali eto tehnicari i korisnicka ko zid..

 Da, upravo sam dobio odgovor "Za to se zove informatičar". Ne znaju oni šta su portovi.

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...
Backdraft kaže...
Vkm996 kaže...
Vkm996 kaže...

Dobio sam ovaj novi ruter Speedport Plus i ne mogu otvoriti portove nikako. Što radim krivo?

 

 

 Problem pronađen. Zapeo sam iza Carrier-Grade NAT-a te dijelim IP s ostalim koristnicima (Svi IPs u ruteru koji počinju sa 10.x.x.x). Upravo zovem da prijavim, nadam se da će razumjeti o čemu se radi.

 Nece ti imati razumjevanja za to... niti tcom niti sada optima, na kojoj sam sada, ne smatraju da je to nesto sto ti trebaju omoguciti, samo ti govore da ako zelis statican IP da to trebas dodatno platiti...

static IP i micanje NAT-a nema veze s vezom... ali eto tehnicari i korisnicka ko zid..

 Da, upravo sam dobio odgovor "Za to se zove informatičar". Ne znaju oni šta su portovi.

 

Zato jer ako si na HT fiksnoj, sigurno nisi iza CGNAT-a.

 

Ovaj IP 10 točka nešto je privatan IP routera u VLAN-u za nadzor i nema veze sa netom. Internet promet ide odvojenim virtualnim kanalom i za njega ti BRAS dodjeli svakih 24h jedinstven IP.

15 godina
online
Re: T-Com Internet

na optima fiksnoj sam koja je isto preko tcomove infra, samo je core od optime vjv... i na CGNAT-u sam te ga ne zele maknut

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice