T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 14.181
|
čitano: 3.275.875
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

E sad si se diskreditirao.

Jedan HT-ovac koji je na jednom drugom forumu lijepio tablicu sa profilima dobio je otkaz na poslu.Ljudi nemojte se igrati sa poslom....

8 godina
Tascam kaže...
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...
To je iz aplikacije za unos zahtjeva kolko vidim screan, od kolege kojinocito radi u prodaji.

Jedan HT-ovac koji je na jednom drugom forumu lijepio tablicu sa profilima dobio je otkaz na poslu.Ljudi nemojte se igrati sa poslom....

Razlika je da je froxie naljepio javno dostupnu tablicu sa hakomovih stranica.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
9 godina
Tascam kaže...
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...

Ma daj, kao da studente za 23,44kn po satu boli briga. 

Twitter: @GoldCookiez
5 godina
T-Com Internet

Ekipa kako dobiti novi router ako stari u principu radi, ali nisam zadovoljan s nekim stvarima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
20 mjeseci
Znaš kako? Ako imaš doma trofaznu utičnicu, spoji ga na dvije faze, to je 360V. Malo ga ostaviš da pucketa, ali na otvorenom. Nakon toga zatražiš novi. Nekad su se tako spajali aparati za zavarivanje, da bi dali jaču struju. No ruter neće bolje odašiljati.

0 0 hvala 0
4 godine
najdix kaže...
Znaš kako? Ako imaš doma trofaznu utičnicu, spoji ga na dvije faze, to je 360V. Malo ga ostaviš da pucketa, ali na otvorenom. Nakon toga zatražiš novi. Nekad su se tako spajali aparati za zavarivanje, da bi dali jaču struju. No ruter neće bolje odašiljati.

Ništa se to nije spajalo napamet. Napon između dvije faze je sad 400 volti, a između nule i faze 230 po specifikaciji. No, aparati su morali imati posebnu sklopku koji mijenja između 230 i 400 jer bi inače skurilo i njih.

Ne znam čemu preporučati tako nešto, napraviti mogući požar doma radi novog routera...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 18:32 (JozoBozo121).
4 godine
Antropofob kaže...
Tascam kaže...
Antropofob kaže...
PC - stručnjak kaže...

Razlika je da je froxie naljepio javno dostupnu tablicu sa hakomovih stranica.

Plus što Froxie uopće ni ne radi za HT pa ne može ni dobiti otkaz. Mogu me jedino zaposliti. 

20 mjeseci
@JozoBozo121
Neće se ništa dogoditi, izgorjet će interni osigurač prije bilo kakvog požara. Kolega će lijepo dobiti novi router. Još pozove tehničara na kavicu, ili nešto malog, mislim na 0.03L, prolaprdaju o svemu i svačemu. I dobit će router kakav želi. On će malo ispitati napon u utičnici. Ljudi smo, ne.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 19:06 (najdix).

0 0 hvala 0
5 godina
T-Com Internet

Hah sad ste mi dali ideje :). Jel uopće HT pokriva takve kvarore tipa udar groma? Možda neko softversko rješenje, da ga brickam nekako?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 19:28 (Lil Dice).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
T-Com Internet

Da li je moguce koristiti Internet karticu iz Huawei H35 routera u mobitelu? Dobio sam hibridni router i kvaliteta veze je smeće u usporedbi sa bakrom. Probao sam staviti karticu u mobitel, ali se nisam uspio spojiti.

Twitter: @GoldCookiez
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Lil Dice kaže...

Ekipa kako dobiti novi router ako stari u principu radi, ali nisam zadovoljan s nekim stvarima?

pravo pitanje bi bilo s čime ti nisi zadovoljan ako router radi ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 tjedana
Lil Dice kaže...

Hah sad ste mi dali ideje :). Jel uopće HT pokriva takve kvarore tipa udar groma? Možda neko softversko rješenje, da ga brickam nekako?

I mene to zanima kako da dobijem drugi posto mi ovaj radi no eto svejedno

3 godine
T-Com Internet

Pozdrav,

zna li netko mogu li dobiti raskid ugovora bez plaćanja penala ako mi već 11 dana nisu popravili internet.

Na HAKOM stranici sam pročitao 5 dana ukoliko je kvar na opremi koja je u najmu. Ali kod mene je problem centrala.

Njih sam zvao i rekli su da nakon 30 dana mogu dobiti raskid ugovora bez plaćanja penala ali ja tu informaciju ne mogu naći na HAKOMovoj stranici.

0 0 hvala 0
2 godine

Mozes ti pisati prigovor u kojem ćes traziti raskid bez penalizacije zbog tih par dana prekida. Nakon kaj dobijes odgovor ( kojim nisi zadovoljan ), pises opet prigovor koji ide na visu ht instancu. Ako ti i tada odgovore negativno, tek tada imas pravnu osnovu traziti arbitrazu hakoma. Ako ti i hakom ospori pravo na raskid bez penalizacije, onda si iscrpio besplatne opcije natezanja, te bi tada na redu bile privatne tuzbe, sudovi, vjestaci i sl...a to sve placas sam...a ishod vrlo neizvjestan.

Dok traje drugostupanjsko natezanje u ht-u, obicno te nazovu da te probaju ubjediti , i tada mozda mozes iskamciti povoljniji ugovor ili neki poklon da bi te zadrzali u mrezi i da odustanes od daljnjeg natezanja. To im nije zakonska obveza nego njihova dobra volja pa jako ovisi o referentu/sluzbeniku koji dobije tvoj spis/prigovor u rad.

3 godine
T-Com Internet

Hvala na informacijama. Probat ću tako.

0 0 hvala 0
4 godine
T-Com Internet

Ističe mi ugovor ovaj mjesec na premium paket (full sportski,svi filmski kanali hbo, pickbox internet telefon neograničen,  magenta) koji sam plaćao 320 kn mjesečno ,i gledam ponudu za isti paket traže mi 450 kuna.To ne bih nikako prihvatio ,poslao sam upit za prodajne predstavnike i nema odgovora.Može  savjet i iskustva što bih mogao dobiti barem po staroj cijeni i ako netko ima broj predstavnika da mi, pošalje.

0 0 hvala 0
7 godina
Takaw switch da se preno routera izvede ne postoji.

Jer maxtv je na vlanu 1500 a internet vecinom na 1203.
HT router radi bridge izmedu lan porta i vlana 1500.

I kad ti spojis maxtv sve portove od 1-4 bilo koji zbog vendor ID od STBa ce prepoznat da moraju ic na vlan 1500 i nema neta tamo.

Vuci 2 UTP-a i fajront.
Ovo ostalo ne radi
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
7 godina
Karticu nije moguce koristit jer se za HA uslugu podize posebni tunel, na drugom APN-u i drugaciji su parametri od mobilne mreze na mobu koje nemozes unest u mobitel.

Jer ti imas fiksnu IP adresu preko HA iz PPPoE sesije i to na mobu se nemre napravit
7 godina
A da vi koji prijavljujete smetnje fino sebi kupite router koji vama zadovoljava vase potrebe i HTovog ostavite na miru?
Jer taj router ipak nije vas i ako se isporucuje usluga koju imate HT nije duzan mjenjat eto tako.

Recimo ISKON, možete dubit na glavi, ako je router ispravan.
Neces dobit novi zbog svoji prohtjeva, sto je i ok
7 godina
I taj ko je dobio otkaz u HT zbog javno stavljanja profila, nije sigurno dobio zbog stavljanja naziva profila jer to nije tajni podatak, jer ravno ne govori ništa.

Moro je nesto drugo napravit.
Postavljat profile ljudima koji ne placaju tuni tu uslugu, otvarat portove razni korisnika i mrljat.

A postoji ispod svega automatski sustav koji pratinispade linkova.

I vjerojatno se je netko pito zasto je negdje nesto puklo, pa onda ajmo istrazit, pa su mu pronasli svasta.
8 tjedana

Bez obzira na to opet ga korisnik placa

A HT kad nekome uvali polovni router

Njima je to zarada

Nekome npr istekne 2 god oni su ga navjerojatnije otplatili

Nekome drugome novome korisniku ga uvale i oni zaradili duplo 

Nekome daju npr ruter sa 2.4 ghz tko ima brzinu skoro maximum na bakru

A nekome tko ima adsl 20 mbps daju ruter sa 5 ghz i wifi ac

7 godina
Nije baš tako, al ajde .....

Da vidis kolko se u zadnje vrijeme forsira na tehniku da se ne mjenjaju ruteri samo tako ak stvarno nisu neispravi i oni koji se zamjene zavrse na testiranju i pice se tablice ko je koljo ispravnih zamjenio i proziva.
Tak da nije to bas tako

4 godine
T-Com Internet

Baš.

Druga stvar je kad ti ga sprži grom. Iako prema pravilu oni nisu odgovorni za to jer si sam kriv što nisi se pridržavao uputa i iskopčao sve iz struje i utičnica, dobro je dok ne naplačuju zamjenu.

Meni su eto 2 puta u 4 mjeseca promijenili ruter jer je netko od mojih bio lijen iskopčati modem dok je grmilo. I zamijenili su prvo istim Zyxelom a onda kasnije sam dobio Innbox V45. Bitno da su se moji sad opametili i iskapčaju sve kad je nevrijeme. :D 

0 0 hvala 0
4 godine
froxie24 kaže...

Baš.

Druga stvar je kad ti ga sprži grom. Iako prema pravilu oni nisu odgovorni za to jer si sam kriv što nisi se pridržavao uputa i iskopčao sve iz struje i utičnica, dobro je dok ne naplačuju zamjenu.

Kako to nisu odgovorni? :)))))))))

BAS.

Odgovorni su isporucit uslugu koju bez routera isporucit ne mogu.Kakvih uputa? Sto su oni napisali na papiric da ti moras iskpcavat nesto? hau jes no.

Nastranu sto njima ni najmanje ne pase da ti nemas uslugu pa ce ti to zamjenit kad god ako ti ne radi jer im je u cilju da imas uslugu i da je placas, ne da se spore s tobom zasto ti tu uslugu nemas.

7 godina
Optima je jedno vrijeme, naplacivala router koji su spaljeni od groma ako oces novi, jer garancija ofc ne pokriva udar groma.

Kako stvari za sad stoje, ako krenu Fritzbox 7590 i 7530 u produkciju, dogodit ce se ista stvar, jer usporedbe radi, fritz je 10 puta skuplji uređaj nabavno.

A kod nekih posebnih slucajeva (pacijenata) koji kad je nevrijeme se drze ko ga jebe HTovo je (ok taki znaju ostat i bez televizora, kompjutera itd, onda im ne pada na pamet NE istekavat).

I da HT u zadnje vrijeme kad se sprema grmljavinako nevrijeme šalje SMS poruke da se iskljuci oprema i iz steuje i iz telefonske mreže.
4 godine
T-Com Internet

Sve se bojim da nemaju osiguranje za te uredjaje placeno. Firma HT kalibra koja od nekog naruci 10 miliona routera ce se natezat oko garancije s proizvodjacem radi udara munje. Yea rite. Ovi im ga isporuce besplatno i jos kazu "hocete 2 za taj 1".

Isto tako se pitam kad bi se isao netko natezat s njima oko toga kako bi to zavrsilo, iako imaju jaku pravnu sluzbu svakako, sumnjam da bi ijedan sudac u ovom slucaju odlucio na stranu HT-a. Usluga je ugovorena na nacin da sva oprema od HT-a ukljucena, te je samim time i on odgovoran za sve kvarove na opremi koji nisu nastali namjernim djelovanjem, jer inace ne moze isporucivat uslugu. Ti kad potpisujes ugovor potpises obvezu samo ako ti HT istu moze isporucit. Korisnika ne interesira ako je grom sprzio router ili centralu. Nema apsolutno nikakve razlike. Mogu ja njima poslat sms "iskljucite centralu kad grmi da mi ne sprzi tv" i sto su onda oni odgovorni za tv? Hau jes no.

0 0 hvala 0
7 mjeseci
hajduk1962 kaže...

Ističe mi ugovor ovaj mjesec na premium paket (full sportski,svi filmski kanali hbo, pickbox internet telefon neograničen,  magenta) koji sam plaćao 320 kn mjesečno ,i gledam ponudu za isti paket traže mi 450 kuna.To ne bih nikako prihvatio ,poslao sam upit za prodajne predstavnike i nema odgovora.Može  savjet i iskustva što bih mogao dobiti barem po staroj cijeni i ako netko ima broj predstavnika da mi, pošalje.

Jesi uspio doci do predstavnika i dobiti neku ok ponudu? 

5 godina
T-Com Internet

Pozdrav. 

Da ne otvaram novu temu...Trebam za zadatak napraviti "kreiranje mosta u konfiguraciji sa dva računala"...Inače radim sa routerom mikrotik rb2011...E sad pošto nikad ništa slično nisam radio osim toeretski može li mi netko to pojasniti malo.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Pročitaj opče uvjete HTa malo detaljnije, sta je obveza korisnika itd.
7 godina
Ako trebas samo bridge između 2 Lan porta, pa ri je na jedan port nakaceno jedno racunalo, a na drugi, drugo.

Onda najlakse Winbox, pod bridge odes gore na plus, kreiras proizvoljno naziv.
Onda odes u ak se nevaram 2. Karticu pod Ports, na plus i dodas eth portove koje hoce, odnosno ta 2 na kojima su ti računala.

To bi trebalo biti to, ako samo trebas napravit bridge izmesu 2 uređaja.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice