IT geek + "život" = nemoguće?

poruka: 347
|
čitano: 50.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Evo otvaram temu po zamolbi nekoliko forumaša u ovoj temi, pa da ne bismo offtopičarili u onoj, raspravljajte ovdje o životu/neživotu kako vas tako i ostalih forumaša..

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
14 godina
protjeran
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Smisao ove teme je ?

14 godina
protjeran
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Ne kuzim..Meni u širenju mog života smetaju jedino roditelji LoL..Iako i to se premosti :D

 

WP
14 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

hah lol, ajd da ne offtopicarimo više tamo.

14 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?
Volite li više biti na kompu ili izaći van s prijateljima? Koliko ste dnevno vani, a koliko na kompu? Što mislite o onima koji su po cijele dane u kući i zure u monitor i kako si vi organizirate dan?
Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
13 godina
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
nj0fra kaže...
Volite li više biti na kompu ili izaći van s prijateljima? Koliko ste dnevno vani, a koliko na kompu? Što mislite o onima koji su po cijele dane u kući i zure u monitor i kako si vi organizirate dan?

Izaći vani,al neam normalnih prijatelja

Jako malo,na kompu puno previše

Ja zurim cijeli dan i mislim da sam idiot koji nema zivot

nema organizacije

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
nj0fra kaže...
Volite li više biti na kompu ili izaći van s prijateljima? Koliko ste dnevno vani, a koliko na kompu? Što mislite o onima koji su po cijele dane u kući i zure u monitor i kako si vi organizirate dan?

mhm , oboje podjednako , ovisi kakvog sam raspoloženja , sad je ljeto pa dok sam u splitu od 10 ujutro do 7 navecer ekran , od 7 navecer do 1 ujutro vani , mislim da se zabavljaju onako kako njima odgovara , s obzirom da je bit života bit sretan , ako su oni sretni njihov život je ispunjen i mogu bit samo ljubomoran na njih.

 

EDIT: kad otiđem na hvar bit cu 3-4h za ekranom , ostalo vani , kupajući se , brodom na moru , da ostanem u splitu bilo bi ovako kako sam i naveo

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 0:24 (athlon64).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
KKristijan kaže...
nj0fra kaže...
Volite li više biti na kompu ili izaći van s prijateljima? Koliko ste dnevno vani, a koliko na kompu? Što mislite o onima koji su po cijele dane u kući i zure u monitor i kako si vi organizirate dan?

Izaći vani,al neam normalnih prijatelja

Jako malo,na kompu puno previše

Ja zurim cijeli dan i mislim da sam idiot koji nema zivot

nema organizacije

 

 

Kod mene slična situacija; volim i ja izaći van, tek sam nedavno spoznao tko su mi pravi prijatelji tako da tek sada razvijam prijateljstva pa ne izlazim mnogo. Trudim se izlaziti vani malo na svježi zrak, ali kao što si ti rekao da nema organizacije tako da i mnogo vremena provedem za monitorom. Ali jbg milsim da će se za neko vrijeme kod mene sve doći na svoje ;) ...

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
15 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
nj0fra kaže...

 

Kod mene slična situacija; volim i ja izaći van, tek sam nedavno spoznao tko su mi pravi prijatelji tako da tek sada razvijam prijateljstva pa ne izlazim mnogo. Trudim se izlaziti vani malo na svježi zrak, ali kao što si ti rekao da nema organizacije tako da i mnogo vremena provedem za monitorom. Ali jbg milsim da će se za neko vrijeme kod mene sve doći na svoje ;) ...

Upravo to, ista stvar kod mene, mislim, ponekad češće izlazim vani s ekipom, a nekad se zna dogodit da cijeli tjedan poslije škole visim na kompu do jutarnjih sati (igre, fejs, BOL..) {#}, ali onda vidim koliko je to uopće gubljenje vremena a i novca, zbediram se i izađem van osvježiti se {#}

 

Ima jedan lik u mom gradu koji već aktivno igra COD i mogu reć čak da je "pro" u tome, ali i izlazi svaki dan, zaje*ava se s frendovima, popularan je u školi itd., ja mu se divim.. {#}

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
13 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?

za kompom sam od ujutro od 8, većinom do ponoći, 2 dana tjedno izlazim van, četvrtkom i subotom sa ekipom redovito se zapit, frendovi dolaze na kave itd, msn, skype, face, funkcionira za mene =)

#winning 'Evo panj ti je dao 3 dana nagradnog pa se možeš ići igrat u pijesku.'
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 0:44 (munjovoz).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
munjovoz kaže...

za kompom sam od ujutro od 8, većinom do ponoći, 2 dana tjedno izlazim van, četvrtkom i subotom sa ekipom redovito se zapit, frendovi dolaze na kave itd, msn, skype, face, funkcionira za mene =)

Ponoć je prošla.

Što se mene tiče ja znam provesti cjeli dan za računalom.

ALI, kada treba znam i izaći, posebice dok sam u svom stanu, pa se na relaciji predavanje - kafana - menza - kafana i u stan spavat, pa po tjedan dana komp ni ne vidim, samo možda glazbu pustim na njemu. Ne znam možda ja i nisam pravi IT Geek. Meni funkcionira :)

16 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Sve manje i manje sam za kompom.

Gitara je preuzela vrijeme od kompa :))

Svaki dan od cca 19 izlazim se družiti sa prijateljima, često dolaze do mene prijatelji i tako :))

 

Ma dobro je imati što više prijatelja :)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan. Ako se netko potrudi da ti da odgovor na pitanje, pa bar mu možeš stisnuti HVALA.
15 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Kako izgleda život vezan za IT možete pročitati na jednom od po meni najboljih blogova na ovim prostorima:

 

http://quark.blog.hr/

 

Svaki od postova je vrijedan čitanja

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
14 godina
protjeran
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
nj0fra kaže...
Volite li više biti na kompu ili izaći van s prijateljima? Koliko ste dnevno vani, a koliko na kompu? Što mislite o onima koji su po cijele dane u kući i zure u monitor i kako si vi organizirate dan?

1.Izaći van.

2. Ovisi o danu, trudim se što više biti vani,a što manje na kompu.

3.Ništa, tko voli nek izvoli...Dan ne organiziram nikako, ustanem kad hoću ili kad me natjeraju, i radim sve usput, tjekom dana se čujem s frendovima kamo ćemo ić, ili dan prije to dogovorim, ne volim dogovarat za tjedan dana unaprijed...

WP
15 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
geek + zivot...

itekako moguce... zasto ne bi bilo kvragu?
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
12 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?
Pa jesam li ja geek ako igram 7 sati La Noire, ili do 2 sata ujutro fm11?
A uz to sve odem vani od 19-24 u prosjeku.( kako kad, ovisi o prilikama).
Mislim da nisam.
13 godina
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Kod mene raspored sad ljeti. Spavat do 10, 11. Kad se dignem otuširam se i ručam. Od 13h do 17h sam na laptopu jer tad nema nikog vani. Od 17h sam na stolnog tenisa dok nepadne sunce. Kad padne sunce na bicikl sat, dva vremena prođiram. I navečer vani ili na nogometa s frendovima. Uglavnom PC mi služi za popunit prazno vrijeme jer na TVu nema ničega a na BOLu uvijek ima nečega :D.

I don't give a fu*k
16 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Mislim da se danas geekom ne može smatrati netko tko provede 3,4+ h na kompu dnevno.

Pa pogotovo sad, kad su feriji, ili pauze na faksu, 90% mladeži provodi na facebooku.

Jednostavno, društvo se mjenja, internet kultura je postala svačija (više-manje) svakodnevnica, to je danas nešto normalno, ne nešto što samo geekovi rade.

 

A ja recimo, smatram da imam doista ispunjen život, a dobar dio vremena sam na kompu.

Npr, radim takav posao gdje je sve puno mladih ljudi kao i ja, predavanja na faksu su 6 dana u tjednu, i uz sve to idem tjedno barem 3-4 puta na piće/kavu, petkom i/ili subotom izađem van.

Evo sad za vikend idem na 2 dana u KŽ s ekipom, tu i tamo nogomet.

 

I uz sve to sam svaki dan 2-6h na kompu, većinom browsam, mrvicu se igram itd.

 

Jedino za što ne uspijem uloviti vremena je TV (zadnji put sam gledao kad je bilo finale LP)   i naravno, san, kronično sam eispavan, ali tko nije danas...

 

 

 

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
15 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
AtomicBomb kaže...
Pa jesam li ja geek ako igram 7 sati La Noire, ili do 2 sata ujutro fm11?
A uz to sve odem vani od 19-24 u prosjeku.( kako kad, ovisi o prilikama).
Mislim da nisam.

Drljanje po igrama cijeli dan nema veze sa geekstvom, ne, nisi.

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
14 godina
protjeran
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?

Sjećam se doba kad je Geek i Nerd bilo isto..

 

Danas sam Geek, ali nisam Nerd...

 

A vidi, upravo sam se vratio iz "Pederacije BiH", tamo sam im popio "Nektar" pivo,

sve što su imali, i par Vodki..

 

Anyway, ako si Geek, to ne znači da ne piješ, pušiš..

 

To samo znači da ne jebeš... But who cares?

 

Sa titulom i novcem mogu platiti svaku..

(Zvuči grozno, al kad joj kažem da imam kuću, stan, vikendicu, odmah je zainteresirana...)

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
protjeran
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
KKristijan kaže...
nj0fra kaže...
Volite li više biti na kompu ili izaći van s prijateljima? Koliko ste dnevno vani, a koliko na kompu? Što mislite o onima koji su po cijele dane u kući i zure u monitor i kako si vi organizirate dan?

Na kompu sam nekih jedva sat vremena ostali dio dana provedem s curom ili frendovima,trening,jutarnje trcanje itd,veci dio dana mi ode na praksu i skolu.

A sto se tice ovih koji su po cijele dana pred kompom ne osudujem nikoga njihov izbor(samo eto rekao bi neka razmisle u smanjivanju vremena provedenih pred kompom).

14 godina
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Osobnost čovjeka mnogo utječe na njegov društveni život. Neki se voli zabavljati, a neki ne. I ne vidim razlog zbog čega se sve vezano za IT povezuje sa lošom socijalizacijom. Postoje ljudi koji se bave IT-om koji se vole zabaviti i društveni, a postoje i oni koji se ne vole zabaviti i samo misle na posao. Isto tako postoje doktori, odvjetnici i sl. koji su društveni i oni koji su ne društveni. To jednostavno nema veze sa zanimanjem i hobijem.

Open Source!
14 godina
odjavljen
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Pa sama riječ geek asocira na čudaka u podrumu koji ne izlazi te kao takav nema život. Naravno da takav geek ne može imati život jer ga nema. Ovisi što vi svrstavate pod geek. Ako igrate par sati dnevno igre naravno da niste geek, nego su vam to par sati zabave što bi netko potrošio na recimo nogomet.

...
14 godina
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Digao sam se u 6, upalio kištru, malo prozujao po forumu dok sam se spremao za šljaku... Došao sam na šljaku, upalio lap, pa malo zujim na forumu. Nakon šljake idem kod frenda, pod klimu i njegovu kištru da se družimo. Tako da ne vidim kako moj život pati...

Niti sam izašo bez gaća ujutro, niti posao trpi, niti će kvaliteta druženja biti manja jel kištra radi.

Jedino što ne postoji sexualni život, but who cares? Što reče Don Kihoty. S obzirom da ne posjedujem sve što i on, definitivno se nema potrebe  zamarati sa sitnicama. Ali, ako dođe do toga, upalim kištru da pustim mjuzu, tako da kištra opet radi...

Sve je stvar organizacije...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 9:05 (Kvod).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
FlyBoy kaže...

Mislim da se danas geekom ne može smatrati netko tko provede 3,4+ h na kompu dnevno.

Pa pogotovo sad, kad su feriji, ili pauze na faksu, 90% mladeži provodi na facebooku.

Jednostavno, društvo se mjenja, internet kultura je postala svačija (više-manje) svakodnevnica, to je danas nešto normalno, ne nešto što samo geekovi rade.

 

toćno , ni gamer nije geek , to je druga stvar , geek je zaljubljenik u hardware u raćunala ili neki programer , dizajner koji to voli , ne netko tko pega igre i visi na facebooku

12 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?
ekipa, možete li mi opisati klasičnog it geek-a? Što on radi?
15 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Život = IT

 

{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
protjeran
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Kuća-fax, fax-kuća. Učenje, komp navečer ili na pauzi između predavanja. Slobodno vrijeme? Putujem, nema toga. A čak i da imam, učio bih ili bio na kompu.

Kad sam na kompu, uglavnom sam na BOL-u ili slušam glazbu i igram se, programiram, tražim nešto po netu...

Gejbok nemam i ne treba mi. Tko želi pričati sa mnom, ima moj broj, mail ili skype.

15 godina
neaktivan
offline
Re: IT geek + "život" = nemoguće?
AtomicBomb kaže...
ekipa, možete li mi opisati klasičnog it geek-a? Što on radi?

 Kad sam napisao geek nisam doslovno mislio geek, nego znaš ono, kad ti netko kaže geek, asocira te na nekog no-lifera koji sjedi cijeli dan pred kompom.

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
15 godina
neaktivan
offline
IT geek + "život" = nemoguće?

Meni se prijatelji iz razreda smiju što na netu gledam stripove Cereal guy, Troll science itd.{#}

Al nisam u društvu neshvaćen jer se ja prilagodim iako ne volim fešte i većinom mi bude dosadno ako nema prijatelja s kojima mogu pričati i računalima i tako tome.

BTW, recite mi, možete li se na feštama veseliti ako svira vama neka odvratna glazba i ktome se ista pjesma ponavlja svakih 10 min?

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice