17 incni ekran na maticnu od 15 inca

poruka: 3
|
čitano: 1.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
17 incni ekran na maticnu od 15 inca

Bok,

 

imam 2 laptopa, jedan s neispravnom maticnom i 1 s razbijenim ekranom.

 

15" laptop:

i5-4200U

8GB RAM(4 zalemljeno+4 dimm)

GT740M

razbijeni ekran 15,6", 1366x768p

 

17" laptop:

i3-3xxxM

4GB RAM

GT740M

17 inca ekran 1600x900p

maticna neispravna, koji tocno dio ne znam, uglavnom ne posta, power lampica stalno svijetli na pola, a kad ga "upalim se full upali", ali dalje ne pokazuje nikakve znakove.

 

E sad je moje pitanje dal je moguce to spojiti(15 inca maticna i ekran od 17 inca).

Direktno se ne moze zastekati jer 17 inca konektor malo deblji, ali sirina je ista i isti je broj pinova.

Sad mene zanima, ako napravim adapter dal ce to raditi posto su druge rezolucije, a neznam bas koji dio upravljanja displayem se nalazi na maticnoj, a koji dio na poledini displaya.

Oba su ASUS-a 1 generacija razlike.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
17 incni ekran na maticnu od 15 inca

Napisi model oba laptopa.

Prvi problem koji mi dolazi u glavu bi bio taj sto je 17" ekran prevelik i vjerovatno ne budu pasali sarafi koji se usarafe da drze stabilno ekran.Pogledaj slike

Ajmo rec da ovo gore sto sam naveo pase ali drugi problem je taj sta je 17" display vjerovatno predebeo da bi stao u plasticno kuciste od 15".Ovaj problem mi se dogodio na acer-u 7750g , narucio sam display preko interneta sve namjestio na kraju nisam mogao sklopit plasticno kuciste zalijepio sam ga trakom jer je "zijevalo"...(nije lijepo izgledalo laptop je bacen u smece)

3 problem za koji nisam siguran ako se da spojit konektor da li ce maticna normalno radit sa tim displayem to nisam siguran ali zato postoje originalni ekrani koji se narucuju po nazivu modela.

Ukoliko konektor odgovara trebao bi radit samo na sta ce to izgledat nisam siguran...

EDIT: Najisplativije rjesenje je kupnja novih djelova, a drkanje po bious-u ,busenje rupa ,ljepljenje i savijanje plastike je samo izmisljanje tople vode kojoj je vjerovatnost da ce radit je 1/100.

Za prvi laptop mozes kupit novi display ili ga spojit na externi.

Drugi laptop je vjv. za u smece posto kupnja maticne nije isplativa a cak i da je postoji velika vjerovatnost da ce i ta riknut nakon nekoliko godina.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 19:06 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 17 incni ekran na maticnu od 15 inca
MGloc kaže...

Napisi model oba laptopa.

Prvi problem koji mi dolazi u glavu bi bio taj sto je 17" ekran prevelik i vjerovatno ne budu pasali sarafi koji se usarafe da drze stabilno ekran.Pogledaj slike

Ajmo rec da ovo gore sto sam naveo pase ali drugi problem je taj sta je 17" display vjerovatno predebeo da bi stao u plasticno kuciste od 15".Ovaj problem mi se dogodio na acer-u 7750g , narucio sam display preko interneta sve namjestio na kraju nisam mogao sklopit plasticno kuciste zalijepio sam ga trakom jer je "zijevalo"...(nije lijepo izgledalo laptop je bacen u smece)

3 problem za koji nisam siguran ako se da spojit konektor da li ce maticna normalno radit sa tim displayem to nisam siguran ali zato postoje originalni ekrani koji se narucuju po nazivu modela.

Ukoliko konektor odgovara trebao bi radit samo na sta ce to izgledat nisam siguran...

EDIT: Najisplativije rjesenje je kupnja novih djelova, a drkanje po bious-u ,busenje rupa ,ljepljenje i savijanje plastike je samo izmisljanje tople vode kojoj je vjerovatnost da ce radit je 1/100.

Za prvi laptop mozes kupit novi display ili ga spojit na externi.

Drugi laptop je vjv. za u smece posto kupnja maticne nije isplativa a cak i da je postoji velika vjerovatnost da ce i ta riknut nakon nekoliko godina.

 

 

15"-X550LB-XO026D

17"-X75VB-TY021

 

Ne planiram to koristiti ko laptop, planiram staviti u radionu fiksno(estetika me ne muci, bitna je funkcija) i koristiti kad mi zatreba nesto pogledati na brzinu ili ubaciti program na mikrokontroler koji je na nekom vecem sklopu pa nije zgodno unositi u kucu.

Mislim da cu na kraju uzeti neki jeftini polovni monitor 22-24 inca i ustekati u ovaj "ispravan". Gledam neku soluciju da mi ne bude zao ako nesto odleti u ekran(kak to zna u radioni)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 20:13 (CroNk3r).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice