Acer Aspire 5553G Review

poruka: 16
|
čitano: 13.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

Evo pošto je sad sezona kupovanja laptopa odlučio sam pomoći ljudima u odabiru, dakle ja sam kupio prije par dana(dovoljno za osnovno testiranje) i odlučio sam napravit kratki review.

Nikad nisam pisao review pa će ovo vjerojatno biti loše, prvo ću navesti specifikacije, zatim dojmove, i na kraju zaključak i plus-minus.

 

SPECIFIKACIJE:Procesor:AMD Phenom II x4 N950(2.1GHz)

             Grafička:ATI mobility Radeon HD 5650 (Up to 3711 MB hyper Memory) znam da količina memorije nije važna i presudna kod performansi grafičke al eto nek se zna, laptop također ima i integriranu grafičku koja služi za uštedu energije i dovoljno je jaka za surfanje i rad po windowsima, pritiskom na jednu tipku u gornjema desnom kutu mjenjamo koja će se grafička koristiti.

             Ekran:15.6" HD LCD

             RAM:4 GB DDR3

             Hard:500GB

             DVD-Super Multi DL Drive

             Acer Nplify 802.11b/g/n

             Baterija:6 cell Li-ion(nije baš previše izdržljiva, al opet dovoljna je za nekakvo korištenje u autu ili na faksu, baterija drži 3-4 sata bez problema ako ne i više kad se upali integrirana grafička, također laptop gasi napajanje optičkog pogona kada je u modu uštede energije tako da i to produžuje vijek trajanja baterije)

 

DOJMOVI:Što reći, dobio sam puno više nego što sam očekivao za 4499 kn(Links Osijek). Laptop jako lijepo izgleda, vanjska plastika je nažalost ona sjajna pa se jako vide otisci prstiju, al meni osobno to nije važno, ionako gledam u ekran, a ne u tu plastiku, lako se pobriše. Tipkovnica je prilično dobra, tipke su čvrste i ništa se ne uleže prilikom pritiska. Sa laptopom dolaze original win 7, što je po mom mišljenju veliki plus. Također tu su 4 usb utora, 1 HDMI priključak, 1 VGA

Nisam ga testirao baš na igre, jedino mogu reći da mw2 vrti bez ikakvih problema, čak i na ful postavkama.

ZAKLJUČAK: Prilično dobar laptop za neke ne pretjerano zahtjevne korisnike, čak se i gejmeri neće razočarati ako ga kupe. Realno gledajući za faks je dovoljan i malo jači mobitel, ja sam ovo kupovao jer sam imao namjeru i ponekad zaigrat partiju cod-a i nabacin neki sp sebi za dušu, nije mi žao ni kune što sam dao za njega.

PLUS:Kvalitetna izrada, original win7, dobre performanse.

MINUS:Ja nemam iskustva sa laptopima pa ne znam koliko bi baterija trebala trajati, eto kod ovoga traje 3-4 sata, meni to nije nešto impresivno, a opet možda to i nije minus.

 

 

Žao mi je na pravopisnim pogreškama, znam da ih ima, ali pišem ovo iz dosade pa ne pazim baš previše!

Kasnije ću ga poslikati malo i staviti slike :)

Mr.MojoRisin
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

Ja sam isti takav laptop kupio prije tjedan dana samo sto moj ima 8GB rama 640 HD,ostalo mislim da je isto kao i kod tebe

e sad zanima me kakva ti je temparatura procesora i to jer meni se zna gasiti jer temp dođe i to 100 C

danas sam kupio i ovaj cooler i nevidim neku veliku razliku temp je malo nesto spala al neide ispod 80 C

 

mislim da mu negine servis da to malo pregledaju

 

pitam cisto da vidim dali se to možda i tebi desilo

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5553G Review

e pa ne znam, ja sam igrao mw2 mp na njega preko 4 sata u komadu i nije se gasio niti išta, jedino što je bio vruć laptop, al jbg to tako mora.

Nisam gledao temperature kod sebe, sa kojim to programom vidiš? Mome frendu je na toshibinom laptopu otišao ventilator i gasi se čim se malo zagrije..možda je i kod tebe tako, e koliko je taj tvoj lap. koštao i gdje si ga kupio?

Mr.MojoRisin
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

Ja kupio isti model prije par dana i otada muku mućim za drivere.

Inače konfiguracija :

AMD Phenom II x4 N950 ( 4 x 2.1 GHz )

ATI Mobility Radeon HD 5650 ( Up to 3711 MB Hyper Memory )

ATI Radeon HD 4200 series

15,6 inča na 16:9 HD LCD

4 GB DDR III ( max ide 8 ili 16 GB )

500 GBHDD na 5400 rpm ( ide van čim nabavim bilo kakav samo da je >7200 rpm )

DVD Super Multy DL ...

Acer Nplify 802.11 b / g / n + LAN ( Broadcom, Atheros )

6 - cell Li ion battery ( 1-6 sati ovisi šta je sve popaljeno i šta se radi )

 

OS originalo sa laptopom

Windows 7 Ultimate 64 bit ( srušio )

 

Sad imam od OS-a

C:\Windows XP 64 bit ( fale mi driveri za obje VGA i za W-LAN ) ( 40 GB )

D:\Windows 7 Ultimate ( 50 GB )

E:\Linux Ubuntu ( 30 GB )

D:\Data disc ( folderi : Igre, Slike, Glazba ... za beck up na glavni server koji je u pripremi ) ( ostatak GB )

 

S time da sam kupio i ruksak za njega ( malo je premali xD ), pa mi stane sva minimalno potrebna oprema ( ruter, miš, 4 LAN kabla, ... ).

 

Plus po meni : Za igre prva liga ( 90% na full performansama se vrti ), lagan, lagan za održavanje ( kompresorom 1 tjedno = dojaja ), sjajan za sve prilike na kojima treba dobar zvuk, ... Ma za te pare nisam mogao naći bolji ... moje specifikacije pri kupnji su bile quadcore, ATi grafika pa sam takav i pronašao :D

 

Minus po meni : Baterija ( ak nemaš struje naježio si ), driveri ( ATI nije izdao, Acer ima samo za Windows 7, na netu ih nema ).

 

*ako želite igrati igre na laptopima onda uzmite neki predmet ( ja uzmem registrator - mali ) na kojemu morate držati paltop jer se manji dijelovi uz manje prostora i brže zagrijavaju. Stavljanjem na predmet ( registrator ) laptop se isto grije ! Ali više "hladnog" zraka je okolo pogotovo ispod i pokraj te se samim time laptop brže hladi.

 

* Temp. na AMD procesorima je daleko veća nego na Intelima jer troše više struje + jači su, bolji i kvalitetniji + mogu se otključati i ubrzati ... znači AMD nikada neradi ispod 30 celzića. Oni pod normalno rade na 60 - 80. Ja ih zovem "grijalice".

 

Evo par korisnih programčića pa si skinite sa net-a ako želite :

Everest - za detaljne informacije o računalu / laptopu / i sl.

Aida 32 - za detaljne informacije o računalu / laptopu / i sl.

 

Mislim da se i temp. treba očitavati. Tako da vam tu piše skoro sve informacije o računalu / laptopu / i sl.

 

* MOLBA : ako netko može dat drivere za ovaj laptop OS Windows XP 32/64 neka ih upload na net i da meni LINK jer ja sam probao sve od ručnog traženja do programa koji automatski traže drivere ... i ništa od navedenog neradi                            :(       HVALA !

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2011 1:06 (SMJeh).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

evo decki vidim da su neki vec kupili taj laptop pa me zanima kaka su iskustva ()sad je vec proslo dosta vremena) s njim dal vrijedi iskesirat 4k kn za njega

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 5553G Review

Ne isplati se, zato jer ima AMD koji se zagrijava više od Intela, zato jer ima slabu grafičku i zato kaj je ACER i ima nikakvo hlađenje.

bolje haker nego šljaker
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

jel ima ko jos taj laptop da cujem njegova iskustva 

cuo sam od nekoliko ljudi da imaju problema s hladenjem zanima me kako je stanje kod drugih....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5553G Review

a za 4500 kuna je bolje uzeti

Acer prijenosno računalo Aspire 5755G-2418G64MNKS

 

i5, 8GB ram ddr3  i GT540M

12 godina
offline
Acer Aspire 5553G Review

Aceri imaju katastrofalno riješene matične ploče i hlađenje. Acer je prejeftin i u početku raditi za 10 (kao i većina ostalih), ali po isteku jamstvenog roka spremite se iskeširati par tisuća kuna za novi laptop.

 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

jel na laptopu bolje uzet Intel i3 procesor ili amd quadcore procesor

planiram uzet laptop max 4 soma ravno

toliko mi stara bude dala za 2 tjedan

razmišljam za te acer aspire 5XXX serije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire 5553G Review
maherDP kaže...

 

jel na laptopu bolje uzet Intel i3 procesor ili amd quadcore procesor

planiram uzet laptop max 4 soma ravno

toliko mi stara bude dala za 2 tjedan

razmišljam za te acer aspire 5XXX serije

 

Zaboravi Acer, Za max 4000 kn uzmi bolje ovu Toshibu > http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3082 (dulje jamstvo, puno bolji proc (taj Phenom iako je quad core nije ni sluga Core i3), kvaliteta izrade, hlađenje sve je to na strani Toshibe) :-)

bolje haker nego šljaker
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5553G Review
malivrag kaže...

evo decki vidim da su neki vec kupili taj laptop pa me zanima kaka su iskustva ()sad je vec proslo dosta vremena) s njim dal vrijedi iskesirat 4k kn za njega

hahahahahahahahahahahahahhahahhahhahahahahahahahhaahhhahhaahahaahahahha

 

Mali Vrag ... lol ... čitaj šta sam ja napiso ... i pozdrav od Sweet Mary Jane UNI 13 .ba ahhahahaha

 

nije ti dosta multy-a sa kompom pa češ si i laptop kupit samo za push hahahahhahaahahah

 

 

pS za ostale koji pljuju laptop ... ( tj. dodatak )

laptop hvata i razbija sve vrste net protekcija u cca 10 min pogotovo ako kradete onome tko je 0-24 na netu

laptop ko laptop pa se hlađenje rješava sa "podlogom"

 

AMD - troši struju, podnosi toplinu / temperaturu itd.

Intel - usavršeni procesori za dugotrajan rad, štede struju

 

pa sad ... ako ovo uzmemo u obzir ... šta je bolje ... ?

Ako očete Laptop koji če trajat 10 godina preporuka Intel ... proizvođač DELL, TOSHIBA HP IBM i sl.

Ako očete konfor i sve ostalo što možete zamisliti uzmite AMD ... proizvođač ACER, ASUS ... i sl.

 

Za one koji oče samo gaming ... ( al ne preko web browsera itd. )

KOMP :

Proc - Intel QC ili AMD QC komada kolko ide na ploču

HDD - WD za sigurne podatke, SEAGATE za konfor, HAITACHI za mix, disk 200+ GB 7200 rpm ili jače preporuka externi disk 1+ T može i na 5400 rpm bit

VGA - ATI abcd ( a - broj serije, b- jačina čipa, c i d - verzija prepravka ) Nvidia serija model korekcije uz oznake i prefikse slabo, jako, pojačano i sl.

NAPAJANJE - 750 W ( potrošnja uffff )

MEMORIA - pogledati max broj pločica, max broj memorije kolko ide na ploču i uzeti 1 x max. memorije podjeljeno sa brojem pločica pa nadogradnja po potrebi ili 2 takve i za početak rješen problem sa memoriom

Ostalo po želji mada High Tower sa svim policama, poželjna vrata i na prednjem panelu montirati Fan Controler za ventilatore, neonke itd ... + par CD/DVD/RW sa Duble Lair i ostalim glupostima ako očete pljunut pare za uljepšavanje ... sve to ljepo spojiti sa trakama i vezicama ... posložit žice i to je to ...

Uglavnom za 5000 soma složite PRO GAMEING CPU ... a ne Laptop za igre kupovat ... imate i gameboy i PSP pa navalite ...

 

14 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

ja ga koristim već dosta vremena, i zadovoljan sam..pokrećem sve igre i uopće nemam problema sa hlađenjem niti sa bilo čime, npr. frend je kupio dellov laptop kao tražio je nešto kvalitetno i zeza ga hlađenje i kaže da je laptop prebučan

Mr.MojoRisin
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

Slucajno sam naisel na ovu temu i rado bi prokomentirao.Imam isto ACER ASPIRE 5553G AMD PHENOM II 2.1Ghz,4gb DDR3,500Gb HDD,ATI Mobility Radeon HD5650.

 

Moj laptop je kupljen krajem 8.mj. prosle godine ( 2011. ) i zasad radi super.Kostao je onda 5100kn ( kesiran ).

Mogu potrvditi prvi post , laptop radi odlicno. Dobar je za gaming ( prosel sam na njemu Skyrim,Crisis 2,Starcraft 2, MW3 i BF3  na full detaljima ).

Pretezno mi je ovaj laptop kupljen za malo jace programe tipa AutoCad,Photoshop CS3 i sl.

Jedina mana po meni je slabija baterija koja drzi na powersafe-u max 90min.

Preporuka za kupnju.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5553G Review

jel moze neko stavit koje je ocjene dobio na win 7 s ovim laptopom.

uunaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5553G Review
malivrag kaže...

jel moze neko stavit koje je ocjene dobio na win 7 s ovim laptopom.

uunaprijed hvala.

Dapapačić:Uz napomenu kako sam ga kupio u 8.mj 2011

 

Win 7 64...:

 

Procesor:6,9

Memorija(RAM):7,2

Grafika:6,7

Grafika za igre:6,7

Primarni tvrdi disk:5,9

 

Vidim da je ekipa kupila više manje ujednačene modele kao i ja,samo što je mene HG SPOT za 4400 kn opremio sa 8 GB DDR memorije,ali ne i windowsima 7 i moja je grafička  HD 5650 2048 MB VRAM....

Što se tiče korištenja za te pare i perfomanse sve pohvale i po meni bar tad(8.2011.)uvjerljivi BEST BUY,a primjetio sam da cijene i nisu od tada opčenito laptopima nešto pretjerano išle dolje.

Naravno i ja sam se morao žuži potužit na bateriju koja kad se iole podignu performanse naprosto krepa pre pre brzo(neko je napiso 90 min-ISTINA),pa sam ga furo na servis i sad se s njima  upravo dogovorio za novu bateriju(inače 6 mj je garancija na nj,a laptop 12).Kad smo kod garancije savjet nadokupit produljenu garanciju cca 400 kn jel u ovlaštenom servisu(MR SERVIS) nekopliciraju puno ako imate valjano jamstvo....

 

U svakom slučaju PREZADOVOLJAN uloženim-dobivenim.  L.P!  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice