Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

poruka: 13
|
čitano: 10.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

Zanima me di je najbolje u Zagrebu dati laptop na ciscenje. Links kaze da naplacuje 200 kuna ciscenje i zamjenu paste dok instar 150kn radni sat, pošto sam laptop jednom sam uspio ocistiti znam da je nemoguce to napraviti unutar jednog radnog sata.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

Kontaktiraj FuturuIT.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

Pa ovisi od laptopa do laptopa. Neke mozes ocistiti i promjeniti pastu u 5min - ako te nitko ne smeta i nije guzva.

A neke stvarno moras rastavljat 20min, i dok ga ocistitis i sastavis, prodje skoro sat.

 

Od dobrih iskustava u HR imam sa Zel-Cos:

https://www.zel-cos.hr/hr/

 

Nemam ti vise preporuke za dati, trebas pitati malo vise po gradu sto ljudi kazu.

Iz osobnog iskustva ti mogu samo reci "Moj Servis" preskoci:

https://mojservis.hr/

 

Spori, aljkavi, nikakvi. Ne znam jel tamo rade skolarci ili pjanci.

Bili su jako dugo sluzbeni servis za Toshibu u HR - s Toshibom toliko malo problema,

i ako nesto crkne, recimo DVD przilica koju proizvodi LG, njima je trebalo 26 dana da ju zamjene,

uz obrazlozenje "trebalo je 20 dana da przilica dodje".

 

Pa sto mi onda ne jave "E halo, imamo telefon, przilica narucena, terbat ce 20ak dana,

ako vam treba laptop, mozete doci po njega da ga koristite, a ako ne, nek lezi ovdje".

Al naravno, njima to nebi nikad palo na pamet.

 

I onda mom necaku vrate laptop sa razvaljenim kucistem, dakle poklopac gdje je display je razmontiran,

tako da display plese lijevo-desno. I kao "to je tako bilo". Kontaktirao sam Toshibu i objasnio sta je bilo,

a iz Toshibe su mi po serijskom broju rekli da su przilicu tamo imali skladistenu, i da imaju u servisu

bar 20ak komada. Ispalo je vjerovatno da je nekome laptop pao, pa je plastika napukla, i umjesto

da naruce plastiku i zamjene, oni su pokusavali slijepit i pokrpat.

 

Toshiba mi je direkt dala broj ticketa, i u roku 2 dana su promjenili cijelo kuciste, i sve je stimalo.

Od tad sam rekao, ako se nesto desi sa Toshibom, nek necak salje u Toshiba centar u Nizozemskoj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 17:04 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

ima li netko iskustva sa ADM informatikom?

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

Tri puta u prethodnih 5 godina sam sam mijenjao pastu i cistio laptop i tako se danas odlučio opet. Sve ja to fino polako rastavim ocistim i zamijenim i sav sretan poslozim nazad, upalim laptop krene lagani zrak iz hladnjaka ali ekran ne pokazuje znakove zivota, rastavio ga nakon jos par puta da provjerim sve konektore ali ne radi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

ponovi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste
sokre2896 kaže...

Tri puta u prethodnih 5 godina sam sam mijenjao pastu i cistio laptop i tako se danas odlučio opet. Sve ja to fino polako rastavim ocistim i zamijenim i sav sretan poslozim nazad, upalim laptop krene lagani zrak iz hladnjaka ali ekran ne pokazuje znakove zivota, rastavio ga nakon jos par puta da provjerim sve konektore ali ne radi...

 90% je vjerojatnost da si razjebao konektor za ekran 

Trust nobody, become the best !
16 godina
moderator
offline
Re: Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste
sokre2896 kaže...

Tri puta u prethodnih 5 godina sam sam mijenjao pastu i cistio laptop i tako se danas odlučio opet. Sve ja to fino polako rastavim ocistim i zamijenim i sav sretan poslozim nazad, upalim laptop krene lagani zrak iz hladnjaka ali ekran ne pokazuje znakove zivota, rastavio ga nakon jos par puta da provjerim sve konektore ali ne radi...

Ako nije stvar u konektoru za ekranski kabel, onda ti možda treba novi kabel.

15 godina
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

.. ekranski kabel je 'preočigledna stvar'.. jednako moguće i sam cpu, kontakti kao i svaki drugi spoj.. zato treba ponoviti sve, redom i možda proradi ili servis (ušteda je tad s početka teme vrlo upitna.. ali tako je to u RL).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste
ihush kaže...

(ušteda je tad s početka teme vrlo upitna.. ali tako je to u RL).

 Tako je to kada si nestručan.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
13 godina
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

Eh da sam znao ranije :-) 

 

Vrlo vjerojatno je taj konektor od ekrana makar samo sve kablove polagano odvajao pa mi zato nije jasno di je zastekalo, ali da sad vise nemam izbora moram nosit na servis 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste
ihush kaže...

ponovi..

 -ponekad pomaže.. kontakt/sreća ili previd. Ako je kvar tak nema razlike..

 

ili, kad se razmišlja o cijeni nečega, pa i recimo banalne usluge čišćenja.. u servisu.

ako je cca sat 150kn, dio poreza, trošak, .. i rizik tj odgovornost kad se nešto ovakvog desi, jer isto se moglo desiti serviseru dok radi rutinsko čišćenje i računa na lake kune u džepu.. tad jedan ovakav problem može pojesti tjednu zaradu..

 

-zato normalan servis ne može biti jeftiniji, dok se za sve prefesionalne poslove snosi i rizik kao i kad to korisnik sam radi.

-pravila nema, sreća.. dok rutina i dovoljno iskustva-znanja pomažu tj eliminra se greška/nepažnja kao i fix ako se nešto desi.

-iz tog razloga prije nego se nekom početniku na forumu 'pomogne', treba ga upozoriti.. čak za banalno flashanje BIOSa i sl.. rizik. (kao primjer ostalima, stvar o kojoj treba misliti prije nego biti 'hrabar'.. no i tad nema pravila-garancije, jer se isto može desiti i iskusnom majstoru, jednostavno možda bi baš sad crkao i da ništa nije dirano.. tj kvar uopće ne mora biti povezan s ovim čišćenjem.. nagađamo, ''možda''.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 16:25 (ihush).
13 godina
offline
Čišćenje laptopa od prašine i zamjena paste

Poslušao sam ovaj savjet pokušaj ponovo pa sam i malo sve te konektore pedantnije uštekavao i evo proradilo sve :)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice