Dell Inspiron N7110

poruka: 110
|
čitano: 56.412
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Nije moguće dati analizu ako niste prije pratili određenu tvrtku ili imali više modela nekoga proizvođača,ja samo sam imao jedno kućno računalo davne 1996 od tada samo imam notebook-e raznih proizvođača,eto tako mi više paše.

Tako da moj komentar može biti samo moj pogled u odnosu na prije modele koje sam imao i imam još.Žao mi je što se kvaliteta kod dell-a fokusirala samo na viši gornji segment notebook-a.Probleme koji su se pojavili kod novijih modela (XPS) neću napominjati jer nije cilj započeti beskrajnu raspravu,ali ako ciljano idete na viši segment notebook-a sa cijenom od 10.000kn+ očekujete da ne boluje od banalnih rješenja (čitaj:banalna-polovična rješenja=rezanje troškova)pa nisu inžinjeri mladi pa da ne neznaju šta rade,suprotno novom XPS imam stariji model 2god. XPS M1530 koji je neadvno bio na redovnom održavanju i čišćenju (pregrijavanje) a suprotno njemu je još stariji cca. 5god. sa dual2core koji još nije ni otvaran bio.Teško se može zaključiti ako ste nesrećnik po prirodi a prvi laptop od XYZ proizvođača vam je neispravan,prirodno je da napadate taj brend,išlo se toliko daleko pa se govorilo da se to ne smije dešavati.

Prekršio sam svoje pravilo i kupio druge konkurentne brandove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 14:58 (Igor_76).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Pozdrav svima , evo registrirao sam se odmah kad sam ugledao forum za n7110.

Kupio sam taj laptop ima mjesec dana i to model sa i7 procesorom, wd 640gb hard diskom,4 gb ddr3,nvidia grafika  itd. Imam nekih problema, pa ako itko bude znao kako to rjesit bio bih mu jako zahvalan, jer mi dođe da ga razbijem ;).

Prvo moram napomenuti da sam mjesec dana trazio i birao koji cu laptop. Plus sto se donekle razumjem  u računala , naletio sam na ovaj Dell sa pretpostavkom da se Dell nakon problema sa baterijama koje je imao na nekim modelima nazad par godina vraca u igru za vrh trzista, nudi ovaj jak model za male pare i to sa 3 god garancije. Kupljen je u arhiteha za 5800kn,tako da za te pare tesko mozes naci takvu konfiguraciju plus 3 god garancije,a ta garancija je skoro pa presudna bila kod kupovine ovog laptopa, jer su danas laptopi katastrofa kvalitete.  Prije ovog modela imao sam hp probook 4710s sa core2duo.  Navest cu prvo moj sveukupni dojam. Latop je stvarno lijepog dizajna,ekran je skroz dobar, tipkovnica mi je savršena. Plastika prolazna ocjena,dosta je tih i nema pregrijavanja, bar koliko sam ga ja koristio. Nisam sad upirao neke zahtjevne igrice, ali mislim da nebi trebalo bit problema sa grijanjem. Ovaj latop nece bit best buy za racunalo koje ces prenositi,zbog toga sto je glomazan ,ali sto i ocekivat kad se uzima 17" ekran, odnosno za mene je on  totalna zamjena sa stolno racunalo. Brz,veliki ekran, pogoni sve ko konj itd. 

Najveca mana ovog modela ja baterija,ali kad hocu i7 i 17" ekran, onda nek patim.

 

E da napokon dodem do problema. Instalirao sam Win 7  64bit, instalirao sam stvarno veliki i naporan paket drivera. Sve je ažurirano do zadnjeg datuma, od biosa verzije A06,do drivera sa maticnih stranica Intela i Nvidije. Ali to nebi radio da vec nisam imao problema,pa sam promislio da ce ti driveri popravit moj problem. Nestane slike ,ali nije do ekrana,nego nesto vezano uz grafički sofware . Stvar  ovoga latopa je što  on ima dvi grfičke, jedna je intelova koja se nalazi u i7 procesoru, a druga je Nvida 525M. E sad dolazim do tog Fu... Optimusa koji kontrolira rad grafičkih,odnosno on zbog štednje energije prebacuje sa jedne grafičke na drugu,ovisno  što radite. Ako igrate igre upalit ce se Nvidia,ako surfate kao sad je , onda ce biti na Intelu. Neki modeli Dell-a mogu u biosu  podesiti da se koristi samo Nvidia, al na moju nesrecu ovaj model to nema. Postoji opciju u windowsima u nvidia control panelu,gdje mozes postavit da Nvidia bude glavna za sve, ali nekako sam skeptican u vezi toga,jer na testovima i dalje slabo prolazi grafička. Nvidia 525 je srednjeg ranga među grafičkim čipovima,al opet nekako loše. Meni cak i  ne smeta toliko to prebacivanje ,vec  mislim da je ono uzrok zbog cega slike otiđe u crno. POMAGAJTE .

 

Problem broj 2 je sto nekad mi komp zatrokira na par sekuni, ono gledas film,a zvuk ,slika, mis, sve pocne trokirat. Imas osjecaj kao da hard disk zašteka, ali nije do njega, jer sam i njega testirao. Opet bacam sumnju na taj optimus.

 

 

Eto toliko od mene, nadam se da sam nekome pomogao oko kupnje ovog modela ;),ma nije ova makinja loša. BRZA KO MUNJA ;)))))

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Bitno da se piše i nešto dešava.Nemaš problema s nvidia optimus - ne treba BIOS - samo desni klik na desktop - Nvidia Control panel - Manage 3D settings i izabereš na padajućem meniju koju grafiku želiš koristiti.Kao što prije napisah intel hd3000m i diskretna grafika vezane su u softwerskom SLI modu što ne odgovara nekim 3D aplikacijama.Ovdje moram da prozovem amatere u pokušaju sa notebookcheck.com koji su se čudom čudili što se novi i5 i i 7 sandy bridge griju;morate iskljuciti intel hd3000m integriranu grafiku ako koristitte 3d aplikacije razlika u temperaturi je i preko 10C sa ukljucenom intelovom grafikom tj. kada je izabrana opcija "Auto Select" grafičke kartice.

Trebao bi ovdje live chat da ima da se odmah čujemo sa korisnicima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 23:56 (Igor_76).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Hvala na brzom odgovoru. Meni je podesena Nvidia u control panelu ,ali me i dalje muci to gasenje ekrana,koje nije toliko cesto. Samo da objasnim,ekran se ne ugasi, vec izgleda kao kad neki film dode do kraj,a nisi izgasio payer. Moze se posvjetlit i zatamnit pomocu fn tipki.  Ni ovo trzanje nije toliko cesto,al dovoljno da jednom u dva dana primjetis, vec te hvata muka ;) 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Kasno je i slabo kužim...pogledaj pod Power managment da ti se ekran ne gasi nakom 20min. tj zatamni imaš opcije u Control Panel-u pod Power Options,što se trzanja tiče bilo bi mi srcu drago kadai bi postao rezultate skeniranja hardwarea sa sisoftware sandra ovdje,pa da mogu usporediti sa svojim  XPS i Asus.Hvala

I pošalji link gde si kupio tog sa i7 procesorom!

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 0:55 (Igor_76).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Postat cu ubrzo, a sto se tice gasenja,to se desi i usred obicnog rada,dok surfam,pisem. Hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Evo rezultati.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Zaboravio sam ti stavit link, pa evo sad http://www.arhiteh.hr/shop/

12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Ima li još netko problem osim mene i malice da se lap nakon što ga propisno ugasiš sam od sebe upali nakon par sekundi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dell Inspiron N7110

Čitam prvu stranicu i gledam kako su ljudi glupi, šta je teško otić na DELL stranicu, upisat svoj SERVICE TAG i onda ti on izbaci sve drivere za tvoj lap skines i instaliraš a ne buniš se neradi mi ovo ono !

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Grga123 kaže...
To koji je bolji ili lošiji je veoma relativno, pitanje kod kupovine računala je za kaj ti ono treba služiti.
Npr. ovaj model koji si ti stavio meni ne zadovoljava rezolucijom i   da dalje ne nabrajam. 

 

16 godina
offline
Dell Inspiron N7110

Prije možda 2-3 tjedna sam kupio Dell Inspirion N7110 (i5 2410, 4GB DDR3, nVidia 525M, 500GB HD,):

 

Prve impresije su bile jako dobre. U usporedbi sa bratovim Asusom, također 17''nim prijenosnikom slične konfiguracije (procesor je i3, a grafika malo bolja - 540M) mogu reći da je overall dojam bio, barem meni, malo bolji. Bio je bolji, za razliku od danas. Pa krenimo redom:

 

Nisam dobio nikakav CD/DVD sa driverima, a na Dellovim stranicama ih hvala bogu, za ovaj prijenosnik izbaci 40tak pa ti znaj koji su odgovarajući (tek sam danas vidio ovu foru sa Service Tagom).

 

Druga tvar je hlađenje - laptop se nekad dosta zagrijava (o tome nešto kasnije kad dođem do nVidije), a i ventilator se ponekad kad je laptop poprilično hladan upali dosta glasno. Kao da ventilator ima samo opcije radi - ne radi pa se kad temperatura prijeđe određenu granicu upali, radi određeno vrijeme (ponekad par sekundi) i onda se ugasi. Zar nisu jednostavno mogli napraviti da radi malo duža, ali zato tiše (nije da je ovako preglasno, no čuje se).

 

Problemi sa softwerom... Učestali i iritantni - no nisam siguran bih li ovo pripisao samom prijenosniku, windowsima ili nečemu trećem. Npr. u foobaru mi ponekad "štekaju" pjesme i to recimo nakon svake dvije - tri minute. Samo se usred pjesme začuje nekakav iritantni i glasni zvuk na pola sekunde i onda sve nastavi normalno. Kao da se cijeli disk zablokira... Čini mi se da postoji ovisnost štekanja o vremenu rada laptopa, tj. što duže je laptop uključen to češće se javlja ta greška. Zatim je tu "nečitkost" slova, koja mi se javlja u nekim situacijama, npr. kod surfanja na određenima stranicama - kao da su neka slova boldana, a neka suprotno od bolda - tanka i nečitka. To je vjerojatno do drivera i Windowsa...

 

Eh i tu dolazimo do nVidije odnosno igranja. Kad upalim neku igru pali se i nVidia 525M, a s njom i njen ventilator. E sad ne zna jel to samo kod mene ovako bučan il je to kod svih modela, al mogu reći da on stvara popriličnu, neugodnu buku. Bez nekih slušalica ne bih preporučio igranje. Kao da ventilator "grebe" po nečemu. Neki dan sam probao napraviti benchmark sa maximalnim postavkama na Trackmaniji i nakon pola minute koliko je bench trajao laptop se toliko ugrijao da gotovo nisam mogao držati ruku pored onog otvora za ventilator. Danas kad sam probao isto nije se uopće jako ugrijao uz napomenu da je prvi put bench napravljen nakon nekoliko sati što je laptop bio uključen, danas odmah nakon uključivanja. U samoj igri (kao i u benchu), dakle na maksimalnim postavkama, neke teksture su dobro prikazane dok su druge potpuno zamućene. Ne znam koji k... Informacije radi, u benchmarku je izmjereno 31,6 fps-a.

 

Također moram reći da je tu bio i problem sa programom Lightwave koji mi toliko šteka da je rad u njemu gotovo nemoguć (a prije mi je fluidno radio na kompu koji ima poprilično sllabiju konfiguraciju). Poslije zatvaranja Ligthwavea rad u Windowima je još neko vrijeme bio "štekovit" i usporen.

 

Ne znam što bih još rekao. Sam laptop je dosta težak, oko 3kg no meni, ojačih ruku, heh, nije problem nositi ga. Displej je mogao/morao biti malo bolji - kutevi gledanja su dosta loši. Kad ga postavim da vidim dobro boje i tekst onda mi je crna boja katastrofalna odnosno postaje onako svjetlucava, a u suprotnom je sve presvjetlo... Morat ću se još malo igrati sa postavkama displeja jer kad je ovako, nativno postavljen, onda ima dosta mjesta za poboljšanja, da se grublje ne izrazim. Touchpad je dosta dobro rješen, posebice sa onim raznim gestama koje mu možeš dodijelit (za jedan, dva, tri prsta, scroll, rotate, zoom...), dok su zvučnici, rekao bih - standardno loši za prijenosnik. Nema alternative do spajanja nekih drugih zvučnika; čak ponekad imam osjećaj da se volume sam od sebe pojačava i stišava. Tipkovnica je ok, uvija se - al ne recimo kao kod bratovog Asusa. Malo je plitak hod tipaka, al šta ćeš tako je to kod prijenosnika...

 

Overall dojam: Na trenutke imam osjećaj kao da sam kupio neki polovni laptop koji je prošao sito i rešeto i već se polako raspada... A onda opet neke stvari kod njega su dobro rješene i konfiguracija je za ovu cijenu dosta dobra. Za većinu bugova i problema mogu biti krivi kako sam laptop tako i windowsi i pojedini programi...

 

Ne znam što bih još rekao. Ako sam nešto zaboravio samo mi recite... I naravno ako imate neko rješenje ili sugestiju za moje probleme slobodno napišite ili me PM-ajte.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Bichanich kaže...

Prije možda 2-3 tjedna sam kupio Dell Inspirion N7110 (i5 2410, 4GB DDR3, nVidia 525M, 500GB HD,):

 

Prve impresije su bile jako dobre. U usporedbi sa bratovim Asusom, također 17''nim prijenosnikom slične konfiguracije (procesor je i3, a grafika malo bolja - 540M) mogu reći da je overall dojam bio, barem meni, malo bolji. Bio je bolji, za razliku od danas. Pa krenimo redom:

 

Nisam dobio nikakav CD/DVD sa driverima, a na Dellovim stranicama ih hvala bogu, za ovaj prijenosnik izbaci 40tak pa ti znaj koji su odgovarajući (tek sam danas vidio ovu foru sa Service Tagom).

 

Druga tvar je hlađenje - laptop se nekad dosta zagrijava (o tome nešto kasnije kad dođem do nVidije), a i ventilator se ponekad kad je laptop poprilično hladan upali dosta glasno. Kao da ventilator ima samo opcije radi - ne radi pa se kad temperatura prijeđe određenu granicu upali, radi određeno vrijeme (ponekad par sekundi) i onda se ugasi. Zar nisu jednostavno mogli napraviti da radi malo duža, ali zato tiše (nije da je ovako preglasno, no čuje se).

 

Problemi sa softwerom... Učestali i iritantni - no nisam siguran bih li ovo pripisao samom prijenosniku, windowsima ili nečemu trećem. Npr. u foobaru mi ponekad "štekaju" pjesme i to recimo nakon svake dvije - tri minute. Samo se usred pjesme začuje nekakav iritantni i glasni zvuk na pola sekunde i onda sve nastavi normalno. Kao da se cijeli disk zablokira... Čini mi se da postoji ovisnost štekanja o vremenu rada laptopa, tj. što duže je laptop uključen to češće se javlja ta greška. Zatim je tu "nečitkost" slova, koja mi se javlja u nekim situacijama, npr. kod surfanja na određenima stranicama - kao da su neka slova boldana, a neka suprotno od bolda - tanka i nečitka. To je vjerojatno do drivera i Windowsa...

 

Eh i tu dolazimo do nVidije odnosno igranja. Kad upalim neku igru pali se i nVidia 525M, a s njom i njen ventilator. E sad ne zna jel to samo kod mene ovako bučan il je to kod svih modela, al mogu reći da on stvara popriličnu, neugodnu buku. Bez nekih slušalica ne bih preporučio igranje. Kao da ventilator "grebe" po nečemu. Neki dan sam probao napraviti benchmark sa maximalnim postavkama na Trackmaniji i nakon pola minute koliko je bench trajao laptop se toliko ugrijao da gotovo nisam mogao držati ruku pored onog otvora za ventilator. Danas kad sam probao isto nije se uopće jako ugrijao uz napomenu da je prvi put bench napravljen nakon nekoliko sati što je laptop bio uključen, danas odmah nakon uključivanja. U samoj igri (kao i u benchu), dakle na maksimalnim postavkama, neke teksture su dobro prikazane dok su druge potpuno zamućene. Ne znam koji k... Informacije radi, u benchmarku je izmjereno 31,6 fps-a.

 

Također moram reći da je tu bio i problem sa programom Lightwave koji mi toliko šteka da je rad u njemu gotovo nemoguć (a prije mi je fluidno radio na kompu koji ima poprilično sllabiju konfiguraciju). Poslije zatvaranja Ligthwavea rad u Windowima je još neko vrijeme bio "štekovit" i usporen.

 

Ne znam što bih još rekao. Sam laptop je dosta težak, oko 3kg no meni, ojačih ruku, heh, nije problem nositi ga. Displej je mogao/morao biti malo bolji - kutevi gledanja su dosta loši. Kad ga postavim da vidim dobro boje i tekst onda mi je crna boja katastrofalna odnosno postaje onako svjetlucava, a u suprotnom je sve presvjetlo... Morat ću se još malo igrati sa postavkama displeja jer kad je ovako, nativno postavljen, onda ima dosta mjesta za poboljšanja, da se grublje ne izrazim. Touchpad je dosta dobro rješen, posebice sa onim raznim gestama koje mu možeš dodijelit (za jedan, dva, tri prsta, scroll, rotate, zoom...), dok su zvučnici, rekao bih - standardno loši za prijenosnik. Nema alternative do spajanja nekih drugih zvučnika; čak ponekad imam osjećaj da se volume sam od sebe pojačava i stišava. Tipkovnica je ok, uvija se - al ne recimo kao kod bratovog Asusa. Malo je plitak hod tipaka, al šta ćeš tako je to kod prijenosnika...

 

Overall dojam: Na trenutke imam osjećaj kao da sam kupio neki polovni laptop koji je prošao sito i rešeto i već se polako raspada... A onda opet neke stvari kod njega su dobro rješene i konfiguracija je za ovu cijenu dosta dobra. Za većinu bugova i problema mogu biti krivi kako sam laptop tako i windowsi i pojedini programi...

 

Ne znam što bih još rekao. Ako sam nešto zaboravio samo mi recite... I naravno ako imate neko rješenje ili sugestiju za moje probleme slobodno napišite ili me PM-ajte.

Iskreno receno imam istu konf. i ovaj ventilator hoce me izludjeti :D gledao sam u Speedfan i tek na 2800 obrtaja radi,sto je prilicno glasno.Zar nisu mogli napraviti da se lagano vrti non stop i to je to :S ovako ne radi,sve tiho i onda se upali na nekoliko sekundi,minuta kako kad i onda se ugasi ponovo.I kako si uspio srediti drivere za bluetooth?Meni bluetooth ne radi sa mnobitelom,konektujem se i onda disc me...Tamo u Devices and printers stoji uzvicnik na racunaru i kao Generic Bluetooth Adapter,skidao drivere sa support.dell.com preko service tag i opet ne valja,skinuo program Driver genius i on sam nadje novije od Artheos tako nesto,medjutim windows se ubaguje strasno pa moram System restore...Inace nije los laptop samo ventilator me strasno nervira :D budem da razbio :P

16 godina
offline
Dell Inspiron N7110

Bluetooth nisam ni probavao jer mi iskreno ni ne treba, a prilikom instalacije sjećam se da mi je izbacivalo neku grešku i nije htjelo... Zapravo nisam ni siguran ima li uopće ovaj moj model bluetooth, no budući da ga neću koristiti ne zamaram se s tim.

 

Sinoć sam instalirao GTA4 i nikako ne mogu postaviti neki bolji settings, tj. sve mi je na najnižem (sama igra ne dopušta). A i na takvim postavkama šteka. Mislim da se radi o tome da mi se igra izvodi preko integrirane grafike iako sam postavio u onim nVidia postavkama da ide preko 525M. Ne znam što bih još pokušao. Možda u BIOSu nešto?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Bichanich kaže...

Bluetooth nisam ni probavao jer mi iskreno ni ne treba, a prilikom instalacije sjećam se da mi je izbacivalo neku grešku i nije htjelo... Zapravo nisam ni siguran ima li uopće ovaj moj model bluetooth, no budući da ga neću koristiti ne zamaram se s tim.

 

Sinoć sam instalirao GTA4 i nikako ne mogu postaviti neki bolji settings, tj. sve mi je na najnižem (sama igra ne dopušta). A i na takvim postavkama šteka. Mislim da se radi o tome da mi se igra izvodi preko integrirane grafike iako sam postavio u onim nVidia postavkama da ide preko 525M. Ne znam što bih još pokušao. Možda u BIOSu nešto?

Ja evo od jutros pokusavam bluetooth napraviti i ne ide :D volio bih vidjeti neki drugi laptop sa ovim proc. kako kod njega radi cooler,da li isto ovako...Ajd sad evo drzi temp oko 49-51 i cooler non stop radi ;) navike se covjek,samo sto je valjda mogao biti malo tisi ali ajd...Za ove pare koliko sam ga platio sasvim je ok...imam dobar stolni racunar ovo mi je vise za gledanje filmova i tako malo po netu...

 

Gta 4 je inace je prelose optimizovana za racunar,ona nije ni trebala da bude napravljena za PC ali et u zadnji tren ih je nesto puklo...tako da sto se tice nje necu komentarisati ;) imam 6870 graficku na PC-u pa opet ne mogu postavke staviti na najvise jer jede memoriju ko luda...

16 godina
offline
Re: Dell Inspiron N7110
arlein kaže...

Ja evo od jutros pokusavam bluetooth napraviti i ne ide :D volio bih vidjeti neki drugi laptop sa ovim proc. kako kod njega radi cooler,da li isto ovako...Ajd sad evo drzi temp oko 49-51 i cooler non stop radi ;) navike se covjek,samo sto je valjda mogao biti malo tisi ali ajd...Za ove pare koliko sam ga platio sasvim je ok...imam dobar stolni racunar ovo mi je vise za gledanje filmova i tako malo po netu...

 

Gta 4 je inace je prelose optimizovana za racunar,ona nije ni trebala da bude napravljena za PC ali et u zadnji tren ih je nesto puklo...tako da sto se tice nje necu komentarisati ;) imam 6870 graficku na PC-u pa opet ne mogu postavke staviti na najvise jer jede memoriju ko luda...

Ma laptop je čisto ok za gledanje filmova, serija, surfanje i rad u nekim manje zahtjevnim aplikacijama. A što se tiče ovog GTA, na YouTubeu ima dosta videa kako to poprilično lijepo radi na ovom laptopu i sa ovim komponentama tako da mislim da nije u tome problem. Malo mi je zeznuto što trenutno nemam stalnu konekciju na internet (student u zg) pa sam primoran rješavati probleme tek kad vikendom dođem kući...

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
Bichanich kaže...
arlein kaže...

Ja evo od jutros pokusavam bluetooth napraviti i ne ide :D volio bih vidjeti neki drugi laptop sa ovim proc. kako kod njega radi cooler,da li isto ovako...Ajd sad evo drzi temp oko 49-51 i cooler non stop radi ;) navike se covjek,samo sto je valjda mogao biti malo tisi ali ajd...Za ove pare koliko sam ga platio sasvim je ok...imam dobar stolni racunar ovo mi je vise za gledanje filmova i tako malo po netu...

 

Gta 4 je inace je prelose optimizovana za racunar,ona nije ni trebala da bude napravljena za PC ali et u zadnji tren ih je nesto puklo...tako da sto se tice nje necu komentarisati ;) imam 6870 graficku na PC-u pa opet ne mogu postavke staviti na najvise jer jede memoriju ko luda...

Ma laptop je čisto ok za gledanje filmova, serija, surfanje i rad u nekim manje zahtjevnim aplikacijama. A što se tiče ovog GTA, na YouTubeu ima dosta videa kako to poprilično lijepo radi na ovom laptopu i sa ovim komponentama tako da mislim da nije u tome problem. Malo mi je zeznuto što trenutno nemam stalnu konekciju na internet (student u zg) pa sam primoran rješavati probleme tek kad vikendom dođem kući...

 

Da kazem ti mene skupo nije izasao,oko 580 eura sam platio :) tako da zadovoljan sam..a sumnjam da ima nesto tisi laptop jer ipak je to laptop sa prilicno ne bih rekao jakim komponentama,nego solidnim kakvi ima naravno...

 

Prilicno je nezgodno danas bez neta...probaj skinuti update za GTA kad budes kuci,mozda malo pomogne ;)

12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

ja imam ovaj laptop od 7. mjeseca i samo što ima GT 525M 2 GB grafičku...i sve je bilo super do prije tjedan dana... 

 

1. koji god torrent stavim skidat nakon par minuta pojavi se "disk overload 100%" i onda ne skida brže od 10 kB/S. probal sam i vuze i utorrent i bittorrent...svigde isto. probal sam u zagrebu i kod kuće... a kad stavim nešto skidat preko steam-a onda skida normalnom brzinom. vec sam par put bil na granici da ga bacim s trećeg kata. ak ima ko kakvu ideju nek pomogne

 

2. jučer sam cijelu večer izgubil na company of heroes.  istaliram igru i kad ju hoću pokrenuti onda se javi ovo.

 

" graphics setup "
"Failed to find a supported hardware rendering device. Ensure that your
system meets the minimum requirements for Company of Heroes. Verify 
that DirectX is properly installed and that you have the lastest drivers
for your system".

 

 

instaliran mi je zadnji direct x, instaliral sam čak i stariji za svaki slučaj. instaliral sam zadnje drivere za grafičku. i uvijek ista priča. a mojem burazu radi na kompu koji je otprilike iste konfiguracije bez ikakvih problema. nemoguće da imam preslabu konfiguraciju laptopa za igru koja je iz 2006.
bilo kakva pomoć je dobro došla. unaprijed hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Pozdrav,

Ja imam model Dell Inspiron N7110 intel i7, 8GB ddr3 , 640 gb HDD , GRAFIKA 2 GB GT525 , no međutim nisam zadovoljan,

Nemogu igrati ni igrice niti raditi normalno u Acad, Grafiku mi prebaci na Intelovu HD  a nemogu nikako prebaciti na GT525,,

Kontaktirao Dell kažu redoslijed drivera da instaliram prema njihovim uputama.

To uradim opet  ništa,

Neznam živ šta da mislim o Dell laptopima.

 

rajko
12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Ne znam šta da kažem...znači uzeo sam isti laptop iz Arhiteha za 5800 kao i zdsal,dakle i7,4gb RAm-a,640 gb hdd,Nvidia grafička itd...pa onda idem redom s onim što mene muči:

 

1. Naravno,driveri!

 

Generic Bluetooth Adapter

Realtek PCIe FE Family Controller

PCI Simple Communications Controller

SM Bus Controller

 

Ovo mi izbacuje kao da ne valja,za bluetooth sam probao i ne radi,ne znam zašto mi taj Realtek pokazuje jer je jedno vrijeme valjalo...ako netko slučajno naiđe na drajvere za to neka se ovdje javi. Drivere za USB 3.0 portove sam negdje uguglao i pronašao od NEC-a.

 

2. Štekanje,trzanje ili kakogod to hoćete nazvati. Naime dogodilo mi se nekoliko puta kao i vama da se na sekundu zamrzne sve dok slušam glazbu ili gledam film i da se proizvede onaj strašni metalni zvuk koji me jako iritira. Mislim da sam ipak iskeširao puno novaca da bi mi se to događalo. Nisam nikakav gamer i ne bi nikada kupovao laptop za to nego se bavim glazbom i trebao mi je upravo stabilan i jak laptop koji neće tako ŠTEKATI ali očito da sam dobio onaj koji baš voli to. Nije mi se to puno puta dogodilo,možda 5-6 ali dovoljno da izgubim živce. Kako da se riješim toga,ovo mi je stvarno jako VAŽNO i nemam nikakvu ideju kako da riješim taj problem?

 

3. Gašenje pa ponovno paljenje laptopa. To mi se dogodilo samo jednom da kad sam išao na shut down da se podizao sam,tako mi se upalio nekoliko puta zaredom i onda sam problem riješio vađenjem baterije...od onda nemam problema s tim.

 

Nadalje što se tiče svojeglavog ventilatora,malo lošije tipkovnice nego kod prethodnih Inspirona i tako nekih sitnica...preko tih stvari i mogu preći,mogu preći čak i preko toga da mi fale neki driveri ali preko onog povremenog trzanja iliti štekanja NE MOGU prijeći jer se nemam namjeru sramotiti negdje dok puštam glazbu a velevažni Dell-ov laptop mi šteka. Stvarno molim da ako netko ima rješenje za takav problem neka se javi...prije nego što sam otvorio ovaj topic htio sam ponovo instalirati OS ali izgleda da nije do toga...

 

Moram priznati da sam zbog ovih stvari malo razočaran kupnjom ovog Della,mada što se mene tiče za moje potrebe je on inače i više nego dovoljan...ali eto ima neke mušice pa me tako podsjeća recimo na Fiat ili Alfu Romeo. Lijepi ali "mušičavi". Još više sam razočaran sa tim što sam uz laptop dobio šugavi i potpuno nepotrebni Free DOS i što nisam dobio nikakve drivere uz njega nego sam morao posuđivati kompjuter od prijatelja da lunjamo po internetu za njima. Kada sam vidio da se u zapadnim zemljama uz isti laptop dobije ORIGINAL cd s driverima poludio sam...pogledajte recenziju na netu pa ćete vidjeti. S tog gledišta to je veliki propust ali zadovoljan sam što se tiče garancije od 3 godine i kvalitete izrade do sada,trebate vidjeti našta liči jedan Emachines nakon 2 godine korištenja...

 

Eto ako saznam šta novo i korisno javit ću vam se i pratiti ovu temu...i još me samo zanima ako mi netko može objasniti što je to taj service tag? Hvala puno!

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Bulldozer,a nije ti palo na pamet da možda njihovi driveri koji su na webu ne valjaju?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
vlajster kaže...

Bulldozer,a nije ti palo na pamet da možda njihovi driveri koji su na webu ne valjaju?

 

valjaju driveri na netu, sam ke su ljudi očito nesposobni najti ih na dellovoj stranici...

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/DriversHome/NeedProductSelection

upiši service tag i izbacilo bu ti koje drivere trebaš 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Problem je sa grafikom.

Vi se svašta napisašte a problem je jedino u laptopima koji NE DOLAZE sa operativnim sustavom.

Kada se na laptop bez OS instalira OS ( Windows 7 najčešće) onda treba instalirati i drivere no međutim problem je "naime" u tome što te drivere treba instalirati određenim redosljedom!

Ja imam isti problem kao i svi ovi gore sa grafikom GT525 a vjerovatno je isti problem i sa svim ostalim Nvidija grafikama.

Naime već mjesec dana otkako sam kupio Dell laptop sa i7 procesorom i Nvidia GT525 grafikom problem još nisam riješio!

Ja inače servisiram računare već 7 godina i na ovakvu glupost još nisam naišao. Ako kupujem odvojenu grafiku onda hoću da mi ona radi non-stop a ne integrirana.

To je isti problem i sa ovim laptopom, samo što ovdje i kada se stavi da se neki program ili igrica pokreće uvijek sa "Nvidia High performance GPU" taj program ili igra i dalje se ponašaju kao da se pokreću sa integriranom grafikom.

Kontaktirao sam i trgovinu gdje sam kupio laptop niti oni nisu znali riješiti problem a kontaktirao sam i direktno Dell pa su mi oni rekli da nisu još čuli za taj problem pa su mi nakon 15 dana čekanja poslali e-maili da treba drivere instalirati određenim redosljedom koji su mi oni poslali, no međutim ni to nije upalilo pa sam ih ponovno kontaktirao a evo već je prošlo 10 dana i još mi se nisu javili (bravo za Dell supporte).

Prijatelj mi ima laptop HP 4730 sa istom konfiguracijom ali sa Ati grafikom HD6490 i ona radi "mlitavo" kada aplikacija sama određuje koja će se grafika koristiti, no u Ati-AMD control Panelu ima kao i u Dell-a Nvidia control Panelu da se odredi koja će grafika uvijek raditi. To u HP-a radi savršeno za razliku od Dell-a. Ustvari to radi savršeno u Ati-u za razliku od Nvidije i na HP-u mogu pokrenuti bilo koju igricu (Crysis, CofD, Dirt 3) za razliku od Dell-a na kojem ne mogu igrati čak ni FarCry 1 iz 2004 godine koju sam igrao na konfiguraciji: Celeron 2,0 GHz socket 478, 1GB DDR1, Nvidia GeForce MX440 64MB.

Postoji još jedna bitna razlika između ControlPanela ATI i Nvidia. Naime kada se u Ati Control Panelu stavi da je grafika uvijek HD6490 onda kada desni klik na radnu površinu razlučivost zaslona i onda na dodatne postavke onda se vidi da tu piše da je trenutna grafika koja se koristi AMD Radeon HD6490 1GB za razliku od Dell-a gdje ni u kojem slučaju i kako god postavio Nvidia Control Panel nisam mogao natjerati laptop da piše da je trenutna grafika GT525 1GB, u biti jedino gdje vidim da laptop u sebi ima grafiku GT525 je u Nvidijinom ControlPanel-u i sve dok ne bude ta grafika vidljiva i u Windows ControlPanel-u mislim da će biti problema.

Ako netko za ovaj šit zna rješenje poklonit ću mu USB stick Kingston od 16GB. Molim bez onoga da u Control Panelu treba promjeniti ovo i ono jer sam sve probao i ništa ne pali. Laptop 4 puta reinstaliran sa svim mogućim driverima i sa Dell stranice i sa Nvidije

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Kad upišeš Service Tag izbaci ti točno onaj laptop koji ti imaš, no i tu se pokazala nesposobnost ili ustvari neriga DELL-a za svoje kupce.

Naime kada ukucaš Service Tag on ti izbaci model koji ti imaš ali ne tvoj nego za cijelu seriju tog laptopa pa se tako desi da kad npr. trebaš drivere za NETWORK tebi ustvari treba samo 2 ili 3 tj. LAN (mrežni), W-LAN (wireless) i Bluetooth ako ga ima laptop a oni tamo izbace najmanje 10-ak drivera. 5-6 za LAN 5-6 za W-LAN i 3-4 za Bluetooth. Čak i oni laptopi koji nemaju Bluetooth oni ti svejedno izbace drivere za Bluetooth pa oni koji se malo manje razumiju jadnici skidaju drivere i instaliraju sve redom a na laptopu nema Bluetooth-a pa se onda pitaju koji jeklinac pa odu do prodavnice gdje su kupili laptop pa kažu kako laptop nema Bluetootha a na Dell-ovoj stranici imaju driveri pa se žale da im je trgovac izvadio Bluetooth :-)

Isto je i sa grafikom npr. Laptop je sa integriranom grafikom a oni ti sve izbace i Intelovu i Ati i Nvidiu pa ako nisi siguran koja je grafika skidaj sve redom a Bogu 'fala danas taj nijedan driver nije ispod 100-200 MB pa i više...

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Pozdrav!

Ja takodjer kupio prije par dana N7110 i jako sam zadovoljan s njim. Ali.... uvijek taj ali. Ne prepoznaje mi USB 2.0.  a nigdje ne mogu pronaci drivere za to. Imas li kakav savjet?

Hvala ti.

 

14 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

imam jedno pitanje

planiram si uzeti ovaj laptop pa me zanima ima li ga tko i da li je brzina hard disca 7200 kao što je i navedeno u specifikacijama jer mi trgovci nisu bili 100 % sigurni kada sam ih pitao.

 

evo modela i njegovih specifikacija

 

Notebook DELL Inspiron N5110 15.6" LED,i3 2330M/4GB/500GB/GT525M-1GB/DOS/DI5110I3-4-500VGA525

 

Tehničke Značajke
Procesor
CPU: Intel Core i3 Mobile Processor 2330M
CPU Core Quantity: 2
CPU Core Name: Sandy Bridge
Internal Clock Rate: 2.2 GHz
Installed L2 Cache Memory Storage Capacity: 512 KB
Installed L3 Cache Memory Storage Capacity: 3 MB
Chipset: Intel HM67 Express
Memorija
Memory Technology: DDR3 SDRAM
Memory Form Factor: SODIMM 204-pin
Installed System Memory Storage Capacity: 4 GB
Maximum Installable System Memory Storage Capacity: 8 GB
Memory Slot Total Quantity: 2
Storage Hard Drive
Hard Disk Drive Quantity: 1 x 500 GB, 7200 rpm, Internal
Storage Optical Drive
Disk Drive Type: DVD±RW
Device Location: Internal
Display
Diagonal Length: 15.6"
Display Type: LCD
Display Technology: TFT Active Matrix
Display Color: Color
Maximum Resolution: 1366x768
Display Features: LED Backlight
Audio Output
Audio Output Mode: Stereo
Compliant Audio Standards: Intel HD Audio
Video Output
Video Chipset: Nvidia GeForce GT 525M
Video Memory Type: Video Controller Memory
Installed Video Memory Storage Capacity: 1 GB
Networking Specifications
LAN: Fast Ethernet
Wi-Fi: IEEE 802.11b
IEEE 802.11g
IEEE 802.11n
Bluetooth: Bluetooth 3.0
Interface Provided
USB2.0 Interface Quantity: 1
USB3.0 Interface Quantity: 2
VGA Interface Quantity: 1
External SATA & USB Combo Interface Quantity: 1
Audio Line-Out Interface Quantity: 1
Microphone-In Interface Quantity: 1
LAN Interface Quantity: 1
HDMI Interface Quantity: 1
System
System Type: Notebook
Package Type: Retail
Keyboard Localization: Croatian
Web Camera: Yes
Built-in Devices: Microphone
Speakers
Touchpad
Card Reader
Flash Types Supported: MS
MS PRO
MMC
SD
xD-Picture
MMC plus
SDHC
SDXC
Included Accessories: Power Adapter
Cable Included: Power Cable
External Color: Diamond Black Switch
Software
Platform Compability: PC
Installed Operating System: Free DOS
Power
Power Device Location: External
Power Port Quantity: 1
Battery
Battery Technology: Lithium Ion
Battery Installed Quantity: 1
Maximum Battery Supported Quantity: 1
Battery Cell Quantity: 6
Dimensions&Weight
Depth: 260 mm
Height: 29.7 mm
Width: 376 mm
Nominal Weight: 2.65 kg
Servis i Logistika
Warranty
Warranty Products returnable: Yes
Warranty Term (month): 36 month
Warranty validation Criteria: Serial Number
Logistic
Entity Code: Croatia
Pack Weight Brutto (kg): 4 kg

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110

Vjerovatno nisi instalirao USB 3.0

Probaj instalirati ovaj driver pa ako i dalje neće onda nešto nije uredu sa laptopom:

 

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/DriverDetails/DriverFileFormats?DriverId=NGKKW&FileId=2731100910

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Inspiron N7110
HrgaZG kaže...

Pozdrav!

Ja takodjer kupio prije par dana N7110 i jako sam zadovoljan s njim. Ali.... uvijek taj ali. Ne prepoznaje mi USB 2.0.  a nigdje ne mogu pronaci drivere za to. Imas li kakav savjet?

Hvala ti

 

 

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/DriverDetails/DriverFileFormats?DriverId=NGKKW&FileId=2731100910

12 godina
neaktivan
offline
Dell Inspiron N7110

Da li netko ima ovih problema sa Dell-om N7110

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice