Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

poruka: 24
|
čitano: 5.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?
Uskoro će krenuti na faks pa tražim neki dobar laptop za oko 6000 kn na kojem ću moći normalo igrat sve igre ( BF3, LoL, TF2,...).

Našo sam dva koja mi pašu po cijeni samo je razlika u procesoru i grafičkoj. Sada me zanima što je važnije za normalno igranje na laptopu.
 
Tehničke specifikacije laptopa:
HP Prijenosno računalo Pavilion dv6-6c02em
    Intel Core i5-2450M, 2,50/3.10 GHz, 6144 MB, 15,6", 1366x768, SATA 750 GB, Win 7 H. Prem. 64, AMD Radeon HD 7690M XT (2 GB), DVD±RW DL, GBit    LAN,  802.11b/g/n, Bluetooth, HDMI, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 2,91 kg, Boja Smeđa

ili

Dell Inspiron N5110

    Intel Core i7-2670QM 2.20GHz, 6GB ,640GB, DVDRW DL W7HP, 15.6" HD nVIDIA GeForce GT525M 1GB

Koji je bolji za igranje?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

Definitivno ćeš se bolje naigrati sa ovom verzijom i5 + HD7670.

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič

i jedan i drugi proc ce se moci nositi s najnovijim igrama

a 7690 je ipak zamjetno bolja od 525m

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič

Ja ti mogu preporučiti jedan model s kojim ćeš biti prezadovoljan. Izvrsno hlađenje, grafika vrh ponude, a osim toga ima i 32gb ssd. Frend ga ima i sve igre se vrte bez problema:

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&name=lenovo-y580-intel-core-i5-3210m-250ghz-4gb-750gb-dvdrw-dl-w7hp-156q-hd-nvidia-geforce-gtx660m-2gb-pn-59-334275-01330925&cid=300&Itemid=129&category_pathway=18

Ako te zanima još informacija samo reci...

15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

problem je taj da nigdje ne piše da ima taj ssd, inače ja sam planirao kupiti taj laptop jer je vrh za te novce(čak se da pronaći i jeftinije i to znatno), ali ne piše ssd nigdje tak da ću još malo pričekati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

Stvarno di vidis da pise da ima ssd od 32gb?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

Nije to SSD to su Hibridni hard diskovi HHD.

Oni koriste flash memoriju kako bi povećali brzinu pristupa fileovima i kako tvrdi Samsung - ubrzava boot.

Jedna od koristi je povećanje brzine ponovng pristupa istim fajlovima.

If you want to make enemies, try to change something.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 19:32 (wyks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

 Evo da i ja bacim koju pametnu.... Imam dotični laptop ( lenovo y580 ) sa i5 procesorm ssd JE unutra od 32 GB 1.8" samsung koji se koristi za cache, 750 gb WD HDD. Ako ikako mozes ganjaj ga sa full HD ekranom jer ovaj moj 720 je blago rečeno koma :( . Mogućnost savijanja tipkovnice nije iskljucena, zvuk je najbolji surround sta se moze naci u danasnjim laptopima ali definitivno fali subwoofer. Najveća mana su driveri za gtx koji kako pisu portali nije sluzbeno podrzana

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 23:06 (0verlord).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
0verlord kaže...

Evo da i ja bacim koju pametnu.... Imam dotični laptop sa i5 procesorm ssd JE unutra od 32 GB 1.8" samsung koji se koristi za cache, 750 gb WD HDD. Ako ikako mozes ganjaj ga sa full HD ekranom jer ovaj moj 720 je blago rečeno koma :(. Mogućnost savijanja tipkovnice nije iskljucena, zvuk je najbolji surround sta se moze naci u danasnjim laptopima ali definitivno fali subwoofer.

kak se grije dok igraš? kaj fali ekranu? ak se ne varam 17'' ima full hd, ovaj od 15 nema... 

14 godina
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
Blade18 kaže...
0verlord kaže...

Evo da i ja bacim koju pametnu.... Imam dotični laptop sa i5 procesorm ssd JE unutra od 32 GB 1.8" samsung koji se koristi za cache, 750 gb WD HDD. Ako ikako mozes ganjaj ga sa full HD ekranom jer ovaj moj 720 je blago rečeno koma :(. Mogućnost savijanja tipkovnice nije iskljucena, zvuk je najbolji surround sta se moze naci u danasnjim laptopima ali definitivno fali subwoofer.

kak se grije dok igraš? kaj fali ekranu? ak se ne varam 17'' ima full hd, ovaj od 15 nema... 

Ne grije se doslovno ništa, lenovo je išao na tišinu na uštrb malo boljeg hladjena, y580 ima samo 15.6" ekran

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

Kakve čvrstoće je poklopac tj. šarke? (pante) jer meni se na y560 dosta klima (2 godine je star)

 

Na na svom (za danas) slabijem laptopu nemam nikakve zamjerke osim tog poklopca. Doduše neko vrijeme je proveo kod mojih doma pa nije bio toliko pažen, no eto.

Iako je to do slabijeg hardvera najvjerojatnije, moj se ne grije previše.

If you want to make enemies, try to change something.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič

Po mojoj osobnoj procjeni jaku su čvrste čak štoviše teško se otvara. Nadam se da sam ti pomogao.

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič

Istina, da se pronaći jeftinije, ali pitanje gdje....

Svi web shopovi pišu da ga imaju, a zapravo ga nemaju na stanju....Jer web shop nikad nema robu na lageru, imaju neke sitnice, al sve ostalo naručuju!

I šta će ti onda niža cijena, kad ga zapravo nema...

Osobno, radije odem u specijaliziranu trgovinu za Lenovo(kao što je ovaj u Jurišićevoj) i vidim dotični model, platim i odmah ga dobim a uz to ti mogu objasnit šta te zanima.

A sto se tiče y580 sa ssd-om i full hd (full hd je bila limitirana serija, i pitanje ako će je biti ovdje opet), al msata ssd je definitivno prava stvar za bilo koje računalo koje ima tu mogučnost!

15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

vidiš, ja opet radije pričekam 5 dana nego da iskeširam 1000 kn više, da je u pitanju 100 kn nebi si ni ja puno razmišljao... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
Blade18 kaže...

vidiš, ja opet radije pričekam 5 dana nego da iskeširam 1000 kn više, da je u pitanju 100 kn nebi si ni ja puno razmišljao... 

Ok, istina je....Ali kad sam ja tražio taj model sa full hd rezolucijom, obećali su u 5 web shopova i ništa....

Jer nije bio dobavljiv, i onda krene nagovaranje na drugi model itd...itd...

A kad tražiš nešto, želiš baš to...

I kada sam došao u Lenovo Store, imali su taj model i susretljivo i ljubazno su mi sve objasnili, završili mi instalaciju Windowsa, instalirali antivirus, pokrenuli Office starter...i to sve u njihovom trošku i s time da sam dobio 5 % popusta na gotovinu i poklon torbu....

Pa mi s toga reci koji Web Shop ima takvu uslugu??

Radije i dalje biram Licenciranu trgovinu poput Lenovo Exclusive store.

15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

pa web shop nije ni namjenjen takvim uslugama zato i je web shop... standardni shop je da prodavači objasne kupcima što kupuju, kak to radi i da se pozabave malo oko toga. A ovo što pričaš da su te nagovarali na druge uređaje, mogao si ih lagano stjerat u mp3 ako nisu u stanju nabaviti taj koji ti želiš... y580 nije limitirana verzija s toga mislim da je imaju dostupnu odmah ili u roku od par dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
Blade18 kaže...

pa web shop nije ni namjenjen takvim uslugama zato i je web shop... standardni shop je da prodavači objasne kupcima što kupuju, kak to radi i da se pozabave malo oko toga. A ovo što pričaš da su te nagovarali na druge uređaje, mogao si ih lagano stjerat u mp3 ako nisu u stanju nabaviti taj koji ti želiš... y580 nije limitirana verzija s toga mislim da je imaju dostupnu odmah ili u roku od par dana...

Sretno ako nađeš full hd....I u web shopu su provjeravali kod dobavljača....

Nema ga i neće ga bit....Limit serija....

obićnih y580 ima milijun....

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 13:19 (xxx5533).
15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

nisam ja ni tražio full HD, meni je dosta ovaj za 6 soma s 1400 reze, samo mi je bilo čudno onih 32Gb ssd-a koji nigdje ne piše da ima

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
Blade18 kaže...

nisam ja ni tražio full HD, meni je dosta ovaj za 6 soma s 1400 reze, samo mi je bilo čudno onih 32Gb ssd-a koji nigdje ne piše da ima

Zato i je 6 soma jer nema ssd....

Ovaj moj ima,i znam da postoji bez full hd-a za 7 i neš sa ssd-om.

Ugl, ssd se uključuje u biosu,da bude kao fizička particija, a ovako on samo pojedine stvari bitne za boot nekih programa te samog windowsa koristi s njim, makar se ne vidi kao fizička particija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 13:35 (xxx5533).
15 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

danas sam posjetio Lenovo, touchpad mi se čini nekak spor i ne pretjerano responsivan. Jel to tome i inače tak ili postoji neki sensitivity control? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
Blade18 kaže...

danas sam posjetio Lenovo, touchpad mi se čini nekak spor i ne pretjerano responsivan. Jel to tome i inače tak ili postoji neki sensitivity control? 

Mozda i  postoji ali to je meni jedna od najvećih mana na lenovu y 580 čak štoviše tp mu je iritantan i svi se zale na njega!

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
10 godina
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

Zanima me jel se mogu mjenjati procesori na laptopu? Trenutno je na laptopu i3 a ja bi stavio i5 ili i7

Hvala.. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafič
Redfooo kaže...

Zanima me jel se mogu mjenjati procesori na laptopu? Trenutno je na laptopu i3 a ja bi stavio i5 ili i7

Hvala.. 

Ovisi o modelu koji imaš, to nam tu napiši, neki i5 bi mogao staviti, i7 nebi preporučio zbog mogućnosti pregrijavanja. Neki modeli imaju isto hlađenje za cijelu paletu procesora, dok neki imaju posebno za varijante koje su dolazile sa i7 procesorima.

Dell Precision M6600
10 godina
neaktivan
offline
Gaming laptop? Bolji procesor ili bolja grafička?

može prepuruka za gaming laptop do 4000 kn i jedan za 5000 kn ??

 

Hvala i Lp.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice