Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.262.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Hacker002 kaže...

HP Omen 17-an011nm 2LE09EA
- 17.3" FullHD IPS zaslon
- Intel®Core™i5-7300HQ (do 3.5 GHz)
- NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4 GB GDDR5
- 8 GB DDR4 RAM
- 1 TB 7200 rpm SATA + 128 GB PCIe ® NVMe™ M.2SSD
- 3,78 kg
- 7800kn

 Kupljen gore navedeni Omen na ekupi maloprije, 7577kn sa torbom na 12 rata Dinersom. Zahvaljujem svima na pomoći, javim dojmove idući vikend!

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Moje preporuke u prilogu :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Moje preporuke u prilogu :D

 Mislim da je u rangu 7000-9000 daleko najbolji best buy lenovo legion y520, i5 7300 gtx 1060, 8 gb 2 tb, jedini minus sto nema ssd te spori hdd 5400 ili 5300rpm nisam siguran oko 5000je..

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Siky13_ kaže...
PirateX kaže...

Moje preporuke u prilogu :D

 Mislim da je u rangu 7000-9000 daleko najbolji best buy lenovo legion y520, i5 7300 gtx 1060, 8 gb 2 tb, jedini minus sto nema ssd te spori hdd 5400 ili 5300rpm nisam siguran oko 5000je..

 Ali zato jos dodatno mozes nadograditi sa m.2 SSD-om pa imas i SSD onda unutra i to je to.

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Jesi imao kad taj laptop u rukama? Toliko je loša plastika na njem da je to nevjerovatno. Kad staviš ruke na tipkovnicu cijeli laptop škripi i uvija se. Imao sam ga prilike i pogledati u akciji dok je frend gameao na njemu, slika je toliko lošija od mog Omena 17, da ja nisam mogao vjerovati kako sivo i čudno izgleda sve na njem. Acer VX 15 mi je puno bolji model ako ga ima na lageru, jer je ekstremno jeftin, jedina mana je ta što se dobije 1050ti u njem. Ekran je puno bolji, a i završna obrada. Ako je neko spreman uložiti malo više, Helios 300 ili Omen 17 ili 15 sa 1050Ti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ne znam, taj laptop ima jako malo recenzija a i nisam siguran u njegovo hlademje

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Jesi imao kad taj laptop u rukama? Toliko je loša plastika na njem da je to nevjerovatno. Kad staviš ruke na tipkovnicu cijeli laptop škripi i uvija se. Imao sam ga prilike i pogledati u akciji dok je frend gameao na njemu, slika je toliko lošija od mog Omena 17, da ja nisam mogao vjerovati kako sivo i čudno izgleda sve na njem. Acer VX 15 mi je puno bolji model ako ga ima na lageru, jer je ekstremno jeftin, jedina mana je ta što se dobije 1050ti u njem. Ekran je puno bolji, a i završna obrada. Ako je neko spreman uložiti malo više, Helios 300 ili Omen 17 ili 15 sa 1050Ti.

 A što kazes na ovo

 

https://www.mikronis.hr/asus-fx503vd-intel-core-i5-7300hq-3-50ghz-8gb-1tb-sshd-linux-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx1060-6gb-p-n-fx503vm-e4087.aspx

 

I jos dodam ssd jedan od ova 2 ne znam ima li razlike

 

https://www.mikronis.hr/ssd-120gb-western-digital-green-m-2-2280-p-n-wds120g1g0b.aspx

 

https://www.mikronis.hr/ssd-120gb-kingston-m-2-p-n-sm2280s3g2-120g.aspx

5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

I da, zanima me jeli trebam gledati dimenzije ssd-a, ili samo gledam da je m.2

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Siky13_ kaže...

I da, zanima me jeli trebam gledati dimenzije ssd-a, ili samo gledam da je m.2

 I jeli mi bitno jeli ono nesto pcie nvme sata ili kako vec? Jer kad sam gledao laptop slotove sam ovo.vidio za ovaj asus fx503

 

 

8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Po reviewu se isplati, sta mislite da to uzmem onda, ili rade nesto drugo do nekih 6500?

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

svakako se isplati ako trazis 17,3" ekran IPS sa gtx1060 6GB, sve ostalo tih specki je osjetno skuplje

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Jesi imao kad taj laptop u rukama? Toliko je loša plastika na njem da je to nevjerovatno. Kad staviš ruke na tipkovnicu cijeli laptop škripi i uvija se. Imao sam ga prilike i pogledati u akciji dok je frend gameao na njemu, slika je toliko lošija od mog Omena 17, da ja nisam mogao vjerovati kako sivo i čudno izgleda sve na njem. Acer VX 15 mi je puno bolji model ako ga ima na lageru, jer je ekstremno jeftin, jedina mana je ta što se dobije 1050ti u njem. Ekran je puno bolji, a i završna obrada. Ako je neko spreman uložiti malo više, Helios 300 ili Omen 17 ili 15 sa 1050Ti.

 Evo ja sad s njega pišem i ništa se ne uvija ili škripi. Tipkovnica je jedna od udobnijih koju sam u životu na laptopu probao. Nije vrh ponude što se tiče ostaloga, ali cijena je adekvatna. Ekran je meh, slažem se

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
roby27 kaže...

svakako se isplati ako trazis 17,3" ekran IPS sa gtx1060 6GB, sve ostalo tih specki je osjetno skuplje

 U tom laptopu je gtx 1050ti ako za to govoris?

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Acer Aspire 7 A717-71G je ok laptop, reviewevi govore baš to, nije bučan, hlađenje ok, ekran dobar, sve u svemu dobar izbor. Nije ga bilo kad sam ja kupio prvi gaming laptop. U 8. mjesecu prošle godine sam kupio Acer VX 15. Po meni, još i dan danas jedan od boljih izbora gaming laptopa sa 1050Ti. Hladnjaci na Aspire-u 7 imaju onu čudnu Acerovu konfiguraciju, ima 2 hladnjaka i oba su jedan do drugog. I dalje se više pouzdajem u prokušanu konfiguraciju u kojoj je po jedan hladnjak na svakoj strani laptopa. Ali to njihovo smještanje hladnjaka svakako radi dobro. Vidimo sam već nekoliko njihovih laptopa koji imaju tako smještena 2 hladnjaka i hlade ko ludi po recenzijama.

 

Asus FX503VD ima TN display. Jako veliki minus u mojim očima, a čak se ne radi o osobito kvalitetnom TN displayu, tako da bi ga ja preskočio. Laptop ima samo jedan fan, što je isto dosta loše, ako ćeš na njem često igrati. notebookcheck.net piše o ovom laptopu;

"-mediocre TN panel

- fan is always running

- only the 2 GB version of the GTX 1050

- spongy lid

- keyboard gives under pressure

- unfavorable temperature distribution"

 

Oba SSD-a koje si postao su M.2 SSD-i, ali nije nije NVMe. Ja bi radije uložio u malo bolji NVMe disk nego u SATA m.2 SSD.

Postoje različite veličine slota i m.2 kartica.

  • M.2 2230: 22 millimeters wide by 30 millimeters long.
  • M.2 2242: 22 millimeters wide by 42 millimeters long.
  • M.2 2260: 22 millimeters wide by 60 millimeters long.
  • M.2 2280: 22 millimeters wide by 80 millimeters long.
  • M.2 2210: 22 millimeters wide by 110 millimeters long.

 

Razlike su i u obliku slota:

While the M.2 standard uses the same 22 millimeter-wide slot for all cards, it’s not necessarily the exact same slot. Since M.2 is designed to be used with so many different kinds of devices, it has some frustratingly similar-looking ports.

  • B Key: uses a gap in the right side of the card (left side of the host controller), with six pins to the right of the gap. This configuration supports PCIe x2 bus connections.
  • M Key: uses a gap in the left side of the card (right side of the host controller), with five pins to the left of the gap. This configuration supports PCIe x4 bus connections for twice the data throughput.
  • B+M Key: uses both of the above gaps, with five pins on the left side of the card and six on the right. Because of the physical design, B+M Key cards are limited to PCIe x2 speeds.

 

Meni je tipkovnica na Acer VX15 bila predobra, onda sam dobio Omena i tipkovnica je još bolja. Više para više muzike. Plastika mi je na lenovo poprilično loša, ja imam težu ruku i škripi brate kad ga staviš na krevet i pišeš na njem ili ti stoji u krilu i pišeš. Preporuka ide Dell-u koji ima model 7577, koji je meni genijalan, ako zanemarimo ekran. Da biram model od 15 incha, izabrao bi Lenovo Y720 ili 7577 (Y720 ima malo bolji ekran), kod 17 incha je Omen 17 najbolji izbor. Ja sam prvo kupio Acer VX15, koji je došao sa mrtvim pixelom na ekranu i nakon što se vratio sa servisa u Linksu otkrio sam da je i jedna tipka na tipkovnici puknula. Dobio sam povrat novca i odma isti dan naručio VX15 u mikronisa. Kako su momci u poslovnici u Zadru stvarno genijalni, dali su mi da pogledam laptop i upalim ga prije kupnje, što je u Linksa nemoguće. Vidjeli smo da je ekran bez mrtvih pixela i ja sam ga platio. Nakon 5 mjeseci je riknula baterija. Laptop se gasio kad je na bateriji, ali Zel-Cos, Mikronisov servis, nije nikako priznao taj kvar. Nakon 2 mjeseca žalbi, odobrili su mi povrat novca i nakon toga sam kupio Omen 17 kod njih. Definitivno best buy. 120Hz Full HD IPS ekran, 16GB RAM-a, core i7 7700HQ, GTX 1060, m.2 NVMe SSD 256GB + 1TB WD Caviar Black HDD.

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Što ne znači da svaki od tih laptopa nema neku ahilovu petu. Acer VX15 je nekvalitetan za popiz...., plastika je loša itd. Omen 17 nema Optimus, što znači da ima GTX 1060 koji radi stalno jer je grafika na procesoru disable-ana, tako da ventilatori rade stalno i čuju se. Laptop koji ima Optimus bi prebacivao workload na GPU na CPU-u, pa se ventovi ne bi trebali paliti. Ali Omen nema Optimus, jer ima 120Hz display sa GSyncom, a Gsync i Optimus ne ide zajedno. Koliko god mi je genijalan ekran, radije bi nekad da sam uzeo Lenovo Y720 koji ima Optimus, jer nema 120Hz i nema Gsync. Ali onda bi imao lošiji ekran koji je i manji, tako da živim s malo buke. Čudno mi je što je bučan jer sam prešao sa Acera koji je imao 1050Ti koji se jedva čuo i kad sam gameao na njem. 1050Ti je sasvim adekvatna grafička koja je dobra za mnogo toga, ali je 1060 neusporedivno bolja. Da mogu birati, izabrao bi ovaj ekran koji sad imam i 1050Ti, jer bi eliminirao buku, a realno, ne igram toliko puno (Starcraft 2 igram jednom dvaput tjedno), ali 1050Ti dolazi samo sa ekranom od 60Hz koji je puno lošiji od ovoga po još mnogočem, ne samo po duplo manje Hz osvježenja.

 

Birajte ono s čim možete živjeti.

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Jesi siguran da nisi zamijenio asus fx503 u fx553

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Acer Aspire 7 A717-71G je ok laptop, reviewevi govore baš to, nije bučan, hlađenje ok, ekran dobar, sve u svemu dobar izbor. Nije ga bilo kad sam ja kupio prvi gaming laptop. U 8. mjesecu prošle godine sam kupio Acer VX 15. Po meni, još i dan danas jedan od boljih izbora gaming laptopa sa 1050Ti. Hladnjaci na Aspire-u 7 imaju onu čudnu Acerovu konfiguraciju, ima 2 hladnjaka i oba su jedan do drugog. I dalje se više pouzdajem u prokušanu konfiguraciju u kojoj je po jedan hladnjak na svakoj strani laptopa. Ali to njihovo smještanje hladnjaka svakako radi dobro. Vidimo sam već nekoliko njihovih laptopa koji imaju tako smještena 2 hladnjaka i hlade ko ludi po recenzijama.

 

Asus FX503VD ima TN display. Jako veliki minus u mojim očima, a čak se ne radi o osobito kvalitetnom TN displayu, tako da bi ga ja preskočio. Laptop ima samo jedan fan, što je isto dosta loše, ako ćeš na njem često igrati. notebookcheck.net piše o ovom laptopu;

"-mediocre TN panel

- fan is always running

- only the 2 GB version of the GTX 1050

- spongy lid

- keyboard gives under pressure

- unfavorable temperature distribution"

 

Oba SSD-a koje si postao su M.2 SSD-i, ali nije nije NVMe. Ja bi radije uložio u malo bolji NVMe disk nego u SATA m.2 SSD.

Postoje različite veličine slota i m.2 kartica.

  • M.2 2230: 22 millimeters wide by 30 millimeters long.
  • M.2 2242: 22 millimeters wide by 42 millimeters long.
  • M.2 2260: 22 millimeters wide by 60 millimeters long.
  • M.2 2280: 22 millimeters wide by 80 millimeters long.
  • M.2 2210: 22 millimeters wide by 110 millimeters long.

 

Razlike su i u obliku slota:

While the M.2 standard uses the same 22 millimeter-wide slot for all cards, it’s not necessarily the exact same slot. Since M.2 is designed to be used with so many different kinds of devices, it has some frustratingly similar-looking ports.

  • B Key: uses a gap in the right side of the card (left side of the host controller), with six pins to the right of the gap. This configuration supports PCIe x2 bus connections.
  • M Key: uses a gap in the left side of the card (right side of the host controller), with five pins to the left of the gap. This configuration supports PCIe x4 bus connections for twice the data throughput.
  • B+M Key: uses both of the above gaps, with five pins on the left side of the card and six on the right. Because of the physical design, B+M Key cards are limited to PCIe x2 speeds.

 

Meni je tipkovnica na Acer VX15 bila predobra, onda sam dobio Omena i tipkovnica je još bolja. Više para više muzike. Plastika mi je na lenovo poprilično loša, ja imam težu ruku i škripi brate kad ga staviš na krevet i pišeš na njem ili ti stoji u krilu i pišeš. Preporuka ide Dell-u koji ima model 7577, koji je meni genijalan, ako zanemarimo ekran. Da biram model od 15 incha, izabrao bi Lenovo Y720 ili 7577 (Y720 ima malo bolji ekran), kod 17 incha je Omen 17 najbolji izbor. Ja sam prvo kupio Acer VX15, koji je došao sa mrtvim pixelom na ekranu i nakon što se vratio sa servisa u Linksu otkrio sam da je i jedna tipka na tipkovnici puknula. Dobio sam povrat novca i odma isti dan naručio VX15 u mikronisa. Kako su momci u poslovnici u Zadru stvarno genijalni, dali su mi da pogledam laptop i upalim ga prije kupnje, što je u Linksa nemoguće. Vidjeli smo da je ekran bez mrtvih pixela i ja sam ga platio. Nakon 5 mjeseci je riknula baterija. Laptop se gasio kad je na bateriji, ali Zel-Cos, Mikronisov servis, nije nikako priznao taj kvar. Nakon 2 mjeseca žalbi, odobrili su mi povrat novca i nakon toga sam kupio Omen 17 kod njih. Definitivno best buy. 120Hz Full HD IPS ekran, 16GB RAM-a, core i7 7700HQ, GTX 1060, m.2 NVMe SSD 256GB + 1TB WD Caviar Black HDD.

 

 

 

 

 Fx503 ima fullHD ips ekran, 1060 sa 6gb a ne 1050 sa 2, te 2 ventlatora

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Jesam! :)

Sorry :(

 

Zamjenio sam ta dva laptopa. O fx503 ima malo toga po netu. Ja ne bi kupio nešto što nema nijednu poštenu recenziju. Dosta je nepoznanica. Kakav je ekran, je li bučan itd.

 

Pogledao sam par reviewa na Amazon-u. Dosta ljudi se žali na termalni throttling i kvalitetu.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ja uopće ne bi Asus uzeo u uži izbor zbog cijene. Ta cijena koju si postao je ok, ali imaj na umu da je to SSHD, znači dodaj još 1000kn za neki SSD i možeš birati što hoćeš za te pare. Ekran je 15 incha, ako ćeš gameati, odi na 17. Pogledaj kakav je laptop za razvidavanje, ako ćeš već stavljati SSD nema smisla da moraš po laptopa rasturiti da dođeš do utora za ssd.

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
kiselikupus kaže...
roby27 kaže...

svakako se isplati ako trazis 17,3" ekran IPS sa gtx1060 6GB, sve ostalo tih specki je osjetno skuplje

 U tom laptopu je gtx 1050ti ako za to govoris?

 kako

https://www.moduldevet.com/prijenosno-ra%C4%8Dunalo-acer-aspire-7-a717-71g-539k-nh.gpfex.007/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
maks0806 kaže...

@rhodin

Joj molim te... Sve to naguraj na hrpu i eto 12k+ za laptop. Super tko može priuštiti, tko ne je kao zakinut ako uzme laptop sa 8gb rama manjim ssdom i gtx 1050? Nisu svi tu ludi gejmeri koji moraju imati najbolje performanse da se kurce na forumu kako im laptop pokreće fortnite u 120fpsa. Nemaju svi iste zahtjeve, niti financije te s razlogom postoje različiti cjenovni rangovi.

I laptopi sa mx150 grafom mogu pokrenuti puno jače od igara sa fejsa, ne pretjeruj

 Jesam lijepo napisao da se može igrat na laptopu oko 6-7k kuna?

 

Ak misliš igrat nešto na laptopu od 4.5-5, radije nemoj... kupi kantu, spoji na TV ak nemaš druge i peglaj... ili rabljeni... nebuš se naigral na novom.

 

Skrenuo sam pozornost ljudima kojim redosljedom gledat. Ljudi kupe laptop za 8000kn, bez SSD-a i sa 8 GB RAM-a u "ne-gejmerskom" kučištu (ili lošem) i p*zde jer im se igre sporo učitavaju, svaki load prozor traje dugo, pregrijava im se laptop i počne slabije radit sa vremenom itd.

 

meni su SSD i dosta rama trenutno bitniji nego dal se radi o 1050 ili 1050ti - možda sam u krivu. Isto tako napisao sam da je glupo kopovat ekran sa 144Hz ako nemate barem GTX1060... svašta sam pisao i pokušao razlučit kojim redosljedom gledat i onda kad se sredi RAM, SSD/HDD i kučište, krenut ulagat u CPU/GPU, pa i ekran, do razine koju si možete platit.

 

Samo, i5 7300hq i GTX 1050(ti) nisu ni blizu dovoljni za vrtit nove igre na max. low-mid (tek neke igre high/ultra) na 40ak fps-a pri 1080p sa sporim loadanjem ako imate 8GB RAM i spori (5400rpm) hdd - a to je ono što se nudi oko 6k kunića.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

8 GB RAMa je sasvim dovoljno za gaming. Naravno, to je uvijek "on case basis", ali slagao sam gomilu gamerskih konfiguracija sa 8GB rama. Bolje je 16 naravno, ali i sa 8 se može živjeti. 

 

Citat sa PCGamer:

"As far as just simply gaming goes, 16GB is plenty, and really, you can get by just fine with 8GB. In a handful of gaming performance tests, Techspot foundbasically no difference between 8GB and 16GB in terms of framerate. In their tests, GTA V (9GB RAM total usage) plus 65 open Chrome tabs (2.2GB usage) performed at 56 fps with both 16GB and 8GB RAM configurations. Similarly, Batman: Arkham Knight (9.8GB total usage) plus the same 65 Chrome tabs pulled 102 frames at 16GB and only dropped to 101 with 8GB.

In general, more RAM can make your computing more pleasant, and we certainly don't recommend against 32GB. But if you're looking for the best way to improve framerate, a better video card is going to make a much bigger difference than going from 8GB to 32GB, which may have no effect at all."

 

Nije baš da se bez razloga prodaju gaming konfiguracije sa 8GB rama. To je adekvatno. Naravno, ako korisnik natrpa gomilu background programa, load će biti sporiji, itd., ali sve u svemu, radi i dalje jednako dobro.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 13:12 (PirateX).
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Evo Legion Y520 sa 1050 mi na mediumu vrti witchera na 50+ fpsa. Imam ssd i hdd, a instaliran je na hdd. Stvarno se da naigrati, ako ne očekuješ 60fps ultra na prijenosniku za tu lovu. 

Dosad je laptop koji je mogao vrtiti witchera ovako koštao u rangu 10000kn, ove nove grafičke su udarac u dupe laptop gamingu samo takav. Ja svoga platio 4300kn, za tu lovu nemam neke zamjerke, lagan za nositi na faks, ok za poigrati se doma malo. Za nešto konkretno bolje čekam iduću generaciju nvidijinih grafulji, ako će neka 1150ti biti u rangu sa današnjom 1060 ili malo jača, onda mi je to sweetspot.

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

4300kn??? Stari to je odlična cijena. Da si prije citirao cijenu kad si reko da ti je dobar, rekao bi da skidam kapu. Nije toliko bitan ni ekran ni kvaliteta plastike ako su komponente jake i cijena je prava. Ja sam Acer ES15 platio skoro 3500. 

 

Po meni;

 

17incha

 

1. Hp Omen 17

2. Helios 300

 

15 incha

 

1. Lenovo Legion Y720

2. Dell 7577

 

8 GB Rama je sasvim ok. SSD je bolje da je NVMe, ali i SATA m.2 je ok. Ja sam vrtio Starcraft 2 na 60ak FPSova na 1050Ti. Na tim karticama se može igrati bez beda. Pascal je zakon.

 

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pa mislim da sam spomenuo negdje to par puta. Ma našao na njuški jedva korišten sa garancijom, ssd+hdd za 4300 pa piknuo. Svjestan sam njegovih mana, ali nije loš laptop. Jedino mi je žao što ne postoji gaming laptop koji nema tu gaming estetiku a da valja za gaming. Kupio sam tog hp pavilliona sa 1050ti i gušio se ko mutav u tom kućištu

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Moja je odluka spala na ovo jer ne mgou naci bolje za ovu cijenu, za 7000 Asus FX503, i5 7300, gtx 1060 6gb, 8ram, 1tb sshd, 120ssd...

 

Msm da ne moze bolje

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ekran je 15 pretpostavljam?

 

Ja bi laptop s istim specifikacijama, samo da je ekran 17

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 9:18 (lussinho).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice