Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.268.714
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Za tu cijenu se kupi neka provjerena marka,ssd+hdd,1050ti sa osmom generacijom,možda 1060 ako se nađe na akciji.
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Horatio_Hornblower kaže...
https://www.ebay.com/itm/BBEN-G16-Gaming-Notebook-Core-i7-7700HQ-4x2-80GHz-16GB-RAM-256GB-SSD-ATI-GTX1060/223152267535?hash=item33f4e9610f:g:BuoAAOSwqoZa-dYe
Ima li ko ikakva isustva s navedenim ili neko misljenje? Ugl citao sam neke recenzije ali meni nepoznate recenzente i uglavnom laptop je vrlo dobar za tu lovu.
Po specifikacijama vidim da je odlican sad nikad nisam cuo za ove Bben ali koliko sam iskopao to su Kinezi...

 Stvarno bi dao preko 1000 eutića za laptop koji se zove BBEN G16 ? Mudro !

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Iskreno zaboli me kako se zove neka stvar ako je ok gledam ovo jer je ponuda izvrsna ali koliko sam nasao to su kinezi. Mislio sam da ima neko s iskustvom s ovom markom. Inace nasao sam ih na ali expressu po recenzijama i iskustvu ljudi opcenito su ekstra zadovoljni osim sto ima skoro 3 kila jer ima 2 heatpipe zbog kojih ima dobro hladenje ali jbm nemozes imat sve...http://www.awaqa.com/bben-g16-review-gaming-laptop-affordable-price-buy/
Hm 1000e za tu spec. je jeftino a plus moze se vratit u roku od mjesec dana tako da glupost bi bila uzimat nesto lošije za iste novce samo zato jer na kutiji pise omen predator i slično...
Sigurno ne moze bit losije kvalitete od accera Samsunga i sličnih kineskih laptopa samo zalipljenog brenda. I što to znači provjereno? Ko Accer koji se u svih ljudi što znam pokvario, curi mi bio 3 put na servisu? Ili HP sa 1001 greškom, ili Samsung koji se toliko grije da je nakon godinu dana neupotrebljiv? Ili ko stare toshibe qosmio kojima su crkavale matične? Ne kužim što je to danas provjereno nije kinesko i dobro će radit? Dell, Asus Lenovo?  Od tih svih najbolji laptop što sam ikad ima je bio Končarev s kojim nikad greške i jos se koristi 10 godina ima.. Sve ovo razvikano uvik je nesto crkavalo grijalo pa servis pa uzmes sa servisa u jos gorem stanju pa ispocetka i istekne garancija a ti si svojih 5-6k kn bacio u wc..Mislim uzimat nakon Božića ali sad sam 95% da uzimam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 9:07 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa. Kupujem novi laptop jer je stari jučer nastradao. Da ne idem na dugačko i široko molio bih Vas savjete oko izbora tog laptopa jer iako se i sam bavim racunalima trenutno nisam baš u tijeku modela akcija ponuda itd. Gledao sam ovaj (link dole) i djeluje mi okej. Tražim nešto do 10500 kn. 15.6 ili 17.3 ali radije 15.6 s boljim karakteristikama nego 17.3 s lošijim. Naravno obavezno ssd iako mislim da to ne trebam ni spominjati. Ako je 512 gb ssd ne treba imati hdd a ako je 256 ili 128 onda obavezno 1 tb minimum hdd. Zahvaljujem unaprijed svima na pomoći i molio bih uz prijedlog i savjet drugog laptopa da mi napišite bar u 1 rečenici zašto taj a ne ovaj. Thx! 

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-fx504gm-e4231-156-fhd-ips-intel-core-i7-8750h-up-to-41ghz-16gb-ddr4-1tb-hdd-256gb-pci-e-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1060-6gb-no-odd-dos-2-god-/ASU-0373/product/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Gaming Laptopi
Horatio_Hornblower kaže...

Iskreno zaboli me kako se zove neka stvar ako je ok gledam ovo jer je ponuda izvrsna ali koliko sam nasao to su kinezi. Mislio sam da ima neko s iskustvom s ovom markom. Inace nasao sam ih na ali expressu po recenzijama i iskustvu ljudi opcenito su ekstra zadovoljni osim sto ima skoro 3 kila jer ima 2 heatpipe zbog kojih ima dobro hladenje ali jbm nemozes imat sve...http://www.awaqa.com/bben-g16-review-gaming-laptop-affordable-price-buy/
Hm 1000e za tu spec. je jeftino a plus moze se vratit u roku od mjesec dana tako da glupost bi bila uzimat nesto lošije za iste novce samo zato jer na kutiji pise omen predator i slično...
Sigurno ne moze bit losije kvalitete od accera Samsunga i sličnih kineskih laptopa samo zalipljenog brenda. I što to znači provjereno? Ko Accer koji se u svih ljudi što znam pokvario, curi mi bio 3 put na servisu? Ili HP sa 1001 greškom, ili Samsung koji se toliko grije da je nakon godinu dana neupotrebljiv? Ili ko stare toshibe qosmio kojima su crkavale matične? Ne kužim što je to danas provjereno nije kinesko i dobro će radit? Dell, Asus Lenovo?  Od tih svih najbolji laptop što sam ikad ima je bio Končarev s kojim nikad greške i jos se koristi 10 godina ima.. Sve ovo razvikano uvik je nesto crkavalo grijalo pa servis pa uzmes sa servisa u jos gorem stanju pa ispocetka i istekne garancija a ti si svojih 5-6k kn bacio u wc..Mislim uzimat nakon Božića ali sad sam 95% da uzimam.

Gle, iz nekakvog godinama akumuliranog iskustva u vezi kineza mogu ti reć slijedeće: proizvodi koji se rade u kineskim tvornicama po "zapadnjačkom standardu" (projektirao ih je inženjer iz Samsunga, Sonya, Apllea....) nemaju veze sa njihovim proizvodima. Njihovi "na papiru" djeluju ok, ali tu, "na papiru" završava svaka sličnost. Nikad nisu u potpunosti ok, sve je to tu negdje, ali uvijek nešto fali, negdje škripi, negdje nije u potpunosti user friendly... Da ne nabrajam, uvijek imaš situaciju da to jest tu negdje, ali ne sasvim isto i uvijek si nečime nezadovoljan.

Kod laptopa koje sam imao priliku vidjet uživo uglavnom se radi o jako lošem kučištu, jeftine škripave plastike. Ekrani su žlj kvalitete, hlađenje... o hlađenju ne želim ni pričat jer bolje kupit vanjski ventilator,  otvorit kučište i pustit ventilator da puše po njemu. Kvaliteta materijala opčenito koja se koristi, od kondenzatora do pločica za hlađenje i ventilatora, kučišta is vega je žlj. Rekli bi ljudi koliko para toliko muzike.

 

Garancija? Misliš da buš "Been" servisiral ... igdje?!

 

Kinezi se trude, kod nas su oni naprosto "neshvačeni", ali postoji razlog zašto ne puštamo kineske (i indijske) marke automobila na tržište u EU, i nije jedini razlog "loby" proizvođača vozila, već testiranja koja su pokazala isto to - na papiru imaju sve, katalizator, sve moderne sigurnosne mehanizme, ali naprosto ne rade - količina štetnih tvari u ispušnim plinovima je iznad svake mjere po EU standardu, a razina sigurnosti u vozilu ispad svake.

 

Ja to ne bih kupio, to je sigurno. Možemo reć da je "stara generacija procesora" nutra, pa da je zato cijena nešto niža, ali iskreno ne vjerujem da taj i7 i GTX rade tako da ćeš bit zadovoljan. Vjerojatnije mi je da je GTX undervoltana i da radi slabije nego bi trebala, a moguće da throtlaju radi temperature.

Na pamet ti sad pričat o kvaliteti tastature ili pada ne mogu, nisam ih imao prilike testirat, niti iskreno išta konkretno o "Been" brandu znam, ali ako uopće budeš razmatrao to kupit, preporučam ti da prvo dobro provjeriš reviewe nekih "zapadnjačkih" recenzenata koji ga uspoređuju sa "poznatijim" brandovima.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Hmm da kazem opet od tih zapadnjackih standarda kineske proizvodnje male su razlike izmedu njih i ovog u kvaliteti. Ne znam za laptope ali iskustvo s mobitelom. ja sam 2014 kupio meizu mobitel isto su mi pisali koji krs lom i slicno evo sad 3 32gb jos radi vrlo dobro ali je vrijeme za zamjenu baterije. Platio ga 200dolara a isti samsung je kosta 700.. To sto asus dell hp i ostali su prisutni ode ne znaci da vani ne postoji nesto drugo nego samo te marke mi smo malo beznacajno selo u kini svaki grad ima nesto svoje sto proizvedu i nije im sve nekvalitetno kako mi mislimo pogotovo ne tehnika..Dapace mislim da bi ovaj bio bolji od accera ili asusa iste cijene a svakako od hp smeća.. Jbg u americi ima toliko brendova za koje mi nikad culi nismo ali carina bi me oderala da sam kupio tamo nesto... Napravit cu ti recenziju kad ga uzmem tamo iza Božića. U svakom slucaju bit ce na full loadu 20tak dana da vidim kako se ponasa ako ne valja vracam..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Al ga ti daviš s tim svojim laptopom. Čovječe za te pare imaš i kod nas takvih laptopa. Ako već ideš u SAD uzmi nešto da valja a ne daviti s tim polu proizvodia.

Za te pare puno bolji laptop u SAD-u kupiš.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

PirateX Gledam već danima, stalno pratim što se događa i nikako doći do odluke. Razmisljam si možda i sacekati rtx 2050 da izade pa mozda onda uzeti. Ali ne znam ni sam sto napraviti i sta uzet, kad sam ogranicen sa budetom, a hocu sto vece perfonamse izvuci. Procitao sam već more recenzija za svakave modele, i pogledao ih po yt dosta. 
Zanimljiva stvar je da recimo pojedini modeli laptopa sto se kod nas nude uopce ih nema na stranicama proizvodaca. 

 

DragoL Nalazim i sam stalno recenzije sa starijim generacijama procesora, ili pak sa 1050ti, ali nigdje sa bas u ovim kombinacijama, na samoj stranici od acera takav model uopce ne postoji. Helios mi je malo van budeta, tako da otpada, a desktop mi ne dolazi u obzir posto cesto putujem i laptop ide samnom, a i imam vec desktop. Kopka me stalno to sto napraviti i sto uzeti. Ili mozda sacekati neke malo bolje akcije. 


I ovako pitanje za sve, vidim na linksu ima akcija na hpove laptope. Gledam ovaj omen  https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-omen-17-4ty61ea-core-i5-8300h-8gb-1000gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1050-17-3-ips-fhd-dos-crno-015010130  U naslovu piše 1050, u opisu pise da je 1060(na jos jednoj stranici kod nas isto pise). Isti taj model ne mogu nigdje naći da je testiran. Po slici (izvucene tipke) je slican omenu 17t koji ima dobro hladenje i dobar ekran. 100kn mi je van budeta sad, tako da bi si mogao ga uzeti bez problema. Misljenja? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 21:23 (herkulcro).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Horatio_Hornblower kaže...
Hmm da kazem opet od tih zapadnjackih standarda kineske proizvodnje male su razlike izmedu njih i ovog u kvaliteti. Ne znam za laptope ali iskustvo s mobitelom. ja sam 2014 kupio meizu mobitel isto su mi pisali koji krs lom i slicno evo sad 3 32gb jos radi vrlo dobro ali je vrijeme za zamjenu baterije. Platio ga 200dolara a isti samsung je kosta 700.. To sto asus dell hp i ostali su prisutni ode ne znaci da vani ne postoji nesto drugo nego samo te marke mi smo malo beznacajno selo u kini svaki grad ima nesto svoje sto proizvedu i nije im sve nekvalitetno kako mi mislimo pogotovo ne tehnika..Dapace mislim da bi ovaj bio bolji od accera ili asusa iste cijene a svakako od hp smeća.. Jbg u americi ima toliko brendova za koje mi nikad culi nismo ali carina bi me oderala da sam kupio tamo nesto... Napravit cu ti recenziju kad ga uzmem tamo iza Božića. U svakom slucaju bit ce na full loadu 20tak dana da vidim kako se ponasa ako ne valja vracam..

 Bježi od toga, ako hoces pravi laptop uzmi se neki od proizvođaca koji su potvrdeni. Nisu ti samo lose komponetne unutra, kondezatori cipovi itd, takoder su tu driveri koji nisu bas najbolji. Dalje, taj meizu nikad ne mozes usporediti sa samsungom, i nikad nece biti ravan njemu. Radim dosta s mobitelima i znam o cemu pricam. Od ekrana, kamere, samog ponasanja moba ni blizu im nije. Je da ovi imaju nabrijane cijene, ali opet i rade jako dobro. Ako već hoces iz amerike, mozes si uzeti tipa dell g7 sa boljim spec nego taj i provjereni proizvodaca, i laptop koji nema problema sa grijanjem i slicno. Je da je ekran pokriva manji spektar boja, ali znas sta imas. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ako dosta putuješ onda preferiraj Acer Aspire 7 naspram Acer Helios 300 pošto je Aspire 7 tanji i lakši.
Po meni jedina prava prednost Helios 300 je bolja tipkovnica (za igranje). Ekran i sve ostalo je vrlo slično.
Ja sam uzeo Aspire 7 umjesto Helios 300, zbog pitomijeg izleda i činjenice da za skoro istu cijenu Aspire 7 daje GTX1060 a Helios 300 GTX1050Ti.
U igrama je poprilična razlika između ta dva GPUa.

13 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

 

zanima me što bi mi mogli preporučiti za laptop do 7000kn.

 

Da li je ovo dobra ponuda: ACER Aspire 7 NX.GP9EX.007 ?

 

Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Dok još čekam plaću da kupim laptop, a s obzirom da sam ipak odustao od kupovine laptopa preko 6 tisuča kuna jer je ipak previše za moje skromne potrebe, naletih na ovaj, ali polovni, star godinu dana, s garancijom još 4 godine: Lenovo Legion Y520, Intel Core I7-7700HQ, GTX-1050ti 4gb, RAM 8gb DDR4, 1TB HDD, 15.6" IPS Full HD 1920 x 1080...za cijenu od 5400 kn. 

A sad pitanje...Dali se isplati uzimati polovno? Konfiguracija je i više nego dobra za te novce koliko se razumijem. 

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Ak je očuvan ko nov, dobar izbor, jedino mu fali SSD disk unutra kojeg bi trebalo obavezno ubacit da dobiš na brzini. Spusti još cijenu i toeto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 16:42 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
DiRT kaže...

Ak je očuvan ko nov, dobar izbor, jedino mu fali SSD disk unutra kojeg bi trebalo obavezno ubacit da dobiš na brzini. Spusti još cijenu i toeto.

 Kaže da je laptop u odličnom stanju bez tragova korištenja (al tko to ne kaže haha), al po slikama stvarno vidim da je oke. Uz laptop dolazi kutija,punjac,racun,jamstveni list + daje miš MS samurai i podlogu genesis m12 midi, a i cijena nije fiksna i može se korigirati, te se može osobno doći i isprobati jel sve radi kako treba. SSD lako ubacim kasnije tako da mi to sad i nije neki presudni faktor. Brine me jedino eto što je star godinu dana, polovno je polovno, ali opet znam da za takve novce vjerojatno nigdje neću naći bolji laptop. 

I See Offline People !
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Nezz, al čini se dobar izbor, ne znam kaj može bit ekranu nakon godinu dana, kolko ima laptopa starih jako puno i još dan danas rade, slika je ok. Ima garanciju 4 godine, bitno da je ostvariva ako nešto ode, a ne da se izvlače na ime i prezime kupca laptopa da samo on može reklamirat. Pogledaš uživo ak si u mogućnosti, ak ti se čini sve ok, ak je garancija ok, spustiš još cijenu i nosiš. Nek se samo jave ostali na forumu da čujemo i druga mišljenja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

E moj herkulcro,

Teško je naći. Ne znam što bi ti rekao. Najbolje je čekati novu generaciju i onda kupiti generaciju prije. Dođe te najjeftinije i izađu reviewevi svi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Mislim da je to jako visoka cijena,
kao prvo za nešto korišteno godinu dana,
kao drugo bez SSD-a, a kao treće - Lenovo
i to 15.6"

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Realno, Lenovo nije toliko loše. Pogle samo Acer, Asus...

Lenovo, HP i Dell su ok. Ovo sam napisao sad iz glave, i onda googlao laptop quality i dobio rezultate;

 

https://www.laptopmag.com/articles/laptop-brand-ratings

6 godina
offline
Gaming Laptopi

Evo neka vam malo cure sline 

 
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Aspire 7 ti je multimedijalno racunalo za povremeni gaming. I dobijes 1060, sto je jeb... 

Helios 300 je entry to mid level gaming racunalo. Rezenzija ko kiše za jedan i drugi laptop.

Iako je manji (15 incha) aspire 7 pokazivao na testovima nesto thermal throttlinga, ovaj model od 17 incha je sasvim pristojan za modele koji imaju toplovodne cijevi koje vode do 2 ventilatora koji su jedan kraj drugog. Sve u svemu, ja bi isao sa Aspireom. Realno ima i jako dobar ekran, a i helios 300 je imao glitcheva. Quality control je Aceru ko Appleu zastita radnika, vrlo losa i nepostojeca. Mrtvi pixeli, slomljene tipke, odsjeceni prsti u unutrasnjosti itd. Ja se klonim u sirokom luku Acera. Mada predatori s prethodnog posta lijepo izgledaju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Imaš genijalne stolice CROatVU!!! Ikea?

Nemoj mi reci da je onaj miš dosao sa Predatorom? 

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PirateX kaže...

Imaš genijalne stolice CROatVU!!! Ikea?

Nemoj mi reci da je onaj miš dosao sa Predatorom? 

 uuu...neee...stolice su stare 12-13 god kao i stol, mislim da su iz mercatora ali iz neke trgovine u sklopu mercatora sto je bila,,,(davno je bilo ne sjecam se). M ane mis je od klinca on sebi uzeo nekakav brrrr....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Svi aceri sto sam ih vidio su imali svojih problema ali bili su najbolji omjer ulozeno dobiveno... Ali zbog njihove (ne) kvalitete ne bih se bas usudio dat tu lovu...
Kakvi su medion laptopi prijatelj vidio u njemackoj neki medion laptop da je brutala ocekujem spec i cijenu pa cu znat vise napisat ali nisam cuo bas za njih...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Horatio_Hornblower kaže...
Svi aceri sto sam ih vidio su imali svojih problema ali bili su najbolji omjer ulozeno dobiveno... Ali zbog njihove (ne) kvalitete ne bih se bas usudio dat tu lovu...
Kakvi su medion laptopi prijatelj vidio u njemackoj neki medion laptop da je brutala ocekujem spec i cijenu pa cu znat vise napisat ali nisam cuo bas za njih...

 Medioni su ti lenovo zapravo, al za austrijsko i njemacko trziste, toga ima puno u sparu/hoferu i ostalim njihovim trgovinama tamo, bar sam tako citao nekada...

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Što svi odve pišu samo o laptopima, meni brate cure sline za onim kromiranim stolicama iz Mercatora. Sve je nekad bilo bolje....

 

Medion je Lenovo. Radije otiđi na izvor i kupi Lenovo. Ili kupi Sager ili Eurocom. Baš me čudi što niko na ovim stranicama nije nikada pitao za Sager ili Eurocom. Sad ih se može naručiti, ali svima preskupo izgleda. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 18:58 (PirateX).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

bok,

 

Jedno opčenito pitanje, koji proizvođač laptopa je pouzdaniji, sa manje kvarova.

 

Planiram kupit polovno i gledam laptope od: Asus, Acer, MSI, Lenovo, Schenker. Nekako me najviše vuče na Lenovo Y70-70 ili MSI GE70, GP72

 

Sa grafičkim karticama gtx 850m, gtx 860m, gtx 950m. Znači srednje-gornje klase 17".

 

Bio malo surfo koji proizvođač je najbolji i dobio razne rezultate, recimo negdje je Asus najbolji, a drugdje bude najgori pa neznam šta da mislim.

 

Trenutno imam Toshibu qosmio x500, i radi bez greške već od 2009. godine, ali Toshiba neradi laptope u mojim parametrima koliko ja znam.

 

poz

 

 

3 ASUS
1 ACER
1 MSI
0 LENOVO
3 SCHENKER
0 ONE
1 HP
0 TOSHIBA
0 MEDION
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ekipa ima netko iskustva sa ovim laptopom?

 

https://www.mikronis.hr/hp-omen-gaming-17-an112nm-intel-core-i5-8300h-2-30ghz-8gb-256gb-ssd-2tb-hdd-freedos-17-3-full-hd-nvidia-geforce-gtx1060-6gb-p-n-4ug98ea.aspx 

 

Ovo je nova generacija Hp Omen laptopa...tako barem kažu u Mikronisu! Vrijedi li 9000kn? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Uzmi slobodno, kad se sjetim taj omen je frend krajem prosle godine uzo sa i7 7700hq koji je tu negdje ko taj i5 8300h te sa gtx1060 uzo za 11500kn i nije mu zao kaje uzo, a kad sam gledo pocetkom ove godine covjek neki ga je prodavao za 5800kn sa garancijom jos 4 godine. Ak zelis jak laptop uzimaj il ustedi 2-3000kn i uzmi takav al sa duplo slabijom grafom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav.

 

Molim vas preporuku za prijenosno računalo do 6.000,00kn.

Kupio bih novo.

 

Veličina ekrana nije bitna, kao ni marka.

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice