Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

poruka: 185
|
čitano: 85.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Evo, za početak. Imam MSI PR200X YA Edition (Blue)

Proc: Intel core2duo T5250 1.5 GHz

Ram: 2GB

Ekran: 12'' WXGA, 1280x800

Hard: 160GB

Grafička: Intel GMA X1300 Mršti se

Ostalo: Gb lan, 802.11a/g/b/n wireless, bluetooth, webcam (1.3mp), card reader, finger print reader, HDMI izlaz, garancija 2 god.

OS: free dos

Cijena: 6800kn (TechnoMax - King Cross)

 

Hmmmm, što reći?

Sa laptopom sam prezadovoljan, ispunio je sva moja očekivanja i otišao još korak dalje. Baterija mu dugo traje (kak i treba za ultra prijenosnika), vrlo se malo zagrijava, poleđina laptopa je malo samo iznad sobne temp (tak da se ne moram brinut da si skurim jajca) Šutim

Uzo sam 12'' zato jer mi treba za faks, imo sam prije Lenovo C100 tako da je sad razlika u veličini i težini stvarno velika. Nije se problem naviknut na ekran. Čak je rezolucija na MSI-u veća nego na Lenovu. MSI 1280x800, Lenovo 1024x768.

Jedan od najvećih razloga zašto sam ga uzeo je to što uz njega nije dolazio preinstalirani OS. Student sam, tako da sam si odmah skinuo Vistu sa msndnaa. Nema mi previše smisla bacat 1300 + kuna na nešto što mogu besplatno skinut.

Od nedostataka mogu navest dosta nabijenu tipkovnicu, ENTER tipka je dosta mala (što me posebno pogodilo :( ).

Ima cool stvari. Sitnice. Npr, ekran se zatvara na magnet, nema nikakvih kopči. S njim se dobije neki mali miš i torba. Sve je u istoj boji kao u laptop. Postoje 3 boje. Zelena, Plava i Roza (pink).

 

Mogu samo za kraj reć da Vistu ganja bolje nego XP, i treba napomenuti da se sa njim dobiju samo driveri za Vistu, ali se driveri za XP mogu skinuti sa njihove stranice.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

HP 6715, HP 6720, HP 6710, HP xe4500... sa svakim problemi s punjačem i baterijom.

 

Nažalost nije da namjerno blatim HP (vrlo su stabilni laptopi kvalitetne izrade) ali ovo s navedenim me navodi na čupanje kose.

16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

HP 6715b

 

15,4" WXGA  

AMD Turion 64 TL58 (dvije jezgre 1.9)

160 GB

2 GB

ATI Radeon X1250, do 512 MB djeljive memorije

56K

Fast Ethernet

802.11b/g

Bluetooth

Poklon: HP torba

5.099kn

 

Kupio USB digitalnu Tv karticu i još jedan malecki WD external od 160Gb.

 

Ispunjena očekivanja..veseli me FireWire ,4xUSB, Bluetooth...Vista također leti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Kolko sam ja čuo od kolega sa faksa, HP sucks.

Kad sam nedavno kreno kupovat laptop, nisam znao što ću uzet. Samo sam znao da neće bit HP i Acer.

Nije da imam iskustva s njima, ljudi su mi rekli da ih se klonim što više mogu.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Sve ti se radi u dvije tvornice u Kini...i tvoj MSI , Fujitsu, Lenovo , Hp... zajednički dogovor kompanija.

Zamo se mijenjaju logotipi. 

Top modeli,dolaze iz matičnih zemalja...Recimo FujitsuSiemens od 20 000kn je Njemačka.

Stoga,nemoj slušat savjete do 15 000kn.

 
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

IBM Thinkpad T61 uzmi, ASUS neki ili neku bolju Toshibu.

16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Bez brige, znam da je Kina. Ima onaj famozni "Made in China" na sebi Šutim

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Ma i taj IBM (Lenovo)ti je kineski gulaš... Toshiba jedino ima pedigre.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
torrente kaže...

Ma i taj IBM (Lenovo)ti je kineski gulaš... Toshiba jedino ima pedigre.

 Niti jedan se ne radi u Njemačkoj ako si se tome nadao.  IBM je jako kvalitetan.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
Eh i ne zaboravi IZBJEGAVATI superbright, bright i slične glossy gluparije. Traži mat ekran.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
Kako da ne...to je ona đir Vaia sa nekim X patentom. Nimalo pristupačno.
Moje je mišljenje da je svaki laptop pušiona, stoga je najbolje kupit svako dvije godine gulaš od 4500kn i šutirat ga.
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Istina, IBM (tj, Lenovo) je dosta kvalitetan. Kolko sam čito po netu T61 je jedan od najkvalitetnijih laptopa na tržištu. Dosta ga je stranica proglasilo najboljim, tj, ima najveću ocjenu. Samo što meni ti IBM-ovi izgledaju ko da su stari 20 godina, dost su ružni. Nije da mi je dizajn tolko važan, al ipak. Dosta su i skupi, a i svi dolaze sa OS-om.

Sretan sam sa ovim MSI-em. Čito sam rezencije po netu, dosta je pozitivan feedback, i to je za stari model. Ovaj moj je predstavljen na CES-u, tako da još nema skoro niš o njemu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Apple MacBook bijeli

13.3" Widescreen Glossy (stogod netko rekao, prosli mi je bio matte i ovaj je oku puno ugodniji i ne reflektira previse vanjske svijetlosti)

Intel Core 2 Duo T7500 @ 2.2 GHz

Trenutno 1, al ce za koji dan bit 2x2 GB 667 MHz DDR2

120 GB SATA 5400rpm, skuplja se za 128 GB SSD :)

Intel GMA X3100 144 MB

8X DL SuperDrive slot-loading

Gigabit Ethernet

802.11a/b/g/n

Bluetooth 2.0+EDR

2x USB 2.0 & FW400

MiniDVI sa DVI i VGA konverterom

Opticki digitalni audio in/out

Ugradena iSight kamera s mikrofonom

 

Display je super kao sto vec rekoh, performanse su u odnosu na prosli kao avion. Tipkovnica je na prvi pogled dosta cudna, ali je jako ugodna i fina, a trackpad je SAVRSEN! Iskreno ne znam zasto uopce ima tipku, sve se radi na samoj povrsini trackpada (koja je ogromna), od clicka i right-clicka do scrolanja povlacenjem 2 prsta, draganja itd.

Sam laptop je prilicno minimalisticki dizajniran, nema nikakvih bespotrebnih statusnih ledica osim jedne koja svijetli (bijelom bojom i postupnim pojacavanjem/smanjivanjem jakosti) ako je laptop upaljen a display ne radi (na posetku paljenja, u standbyu, kad se ugasi ekran radi stednje energije...) i 5 malih zelenih ledica na doljnoj strani, odnosno na bateriji, pokraj koje je mali gumbic koji ako se pritisne pokaze se na tim ledicama napunjenost baterije, cak i ako je laptop ugasen ili ako baterija uopce nije na njemu. Kad smo vec kod baterije, ista se puni zgodnim sklopljivim punjacem koji se na laptop spaja pomocu magneta tako da ga je dovoljno pribliziti laptopu i sam ce se spojiti, a ako se netko spotakne o kabel, laptop ostaje na stolu :) A jednom kad je napunjen, za surfanje (racunajuci da je wireless ukljucen i promet ide preko njega) traje oko 5 sati.

Zvucnici su za laptop prilicno jaki i kvalitetni (nisu kao pravi 2.1, ali su bolji od prosjecnih stereo zvucnika)

Ugradena kamera nije nista posebno, ali je za svoju namjenu vise nego ok. Hmmm, ne znam vise sto da kazem. Vrtim na njemu Vistu i Leopard i nekoliko jacih programa, a probao sam i koju igricu, sve super radi. Hladenje je ucinkovito i tiho.

 

Tezak je nesto manje od 2.3 kg sto je sasvim ok za tako "veliki" laptop. I to je to valjda :)

 

What fruit is named after a computer? Apple.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 1:16 (ficho).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Cijena?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
naxeem kaže...

Cijena?

 10850 iliti 10300 sa studentskim popustom. Nije mi ni lipe zao.

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

13.3"? Uh.


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Zaboravih napomenuti da sam impresioniran hladenjem. Jedino se malo osjeti na donjoj lijevoj strani gdje je cpu i gpu. A i ventilator je dosta tisi od onog na PowerBooku G4.

 

I jos jedna stvar: zvucnici su prilicno glasni, a kvaliteta je sasvim ok. Nije ko stolni 2.1, ali za laptop je super :)


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
naxeem kaže...

13.3"? Uh.


 Da...problem? :)

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

dell  inspiron  1520 15.4"

 

intel  core  2  duo

2gb  ddr2  667  mhz

160  gb  hard

geforce  8600  gt  256  mb

kupljen  nedavno(prije 4-5 mjeseci)..dobro  sluzi..samo  mi  je  malo  vista  stekala  na  pocetku  ali  je  i  ona  sve  bolja

dosta dugo sam tada trazio lap...ali ovaj mi se ucinio kao najbolji spoj prenosivosti..poslovnog..ali i gamerskog laptopa...znaci ima sve solidno..

nadam  se  da  ce  me  sluziti  poduze  vrijeme...barem  dok  jamstvo  traje..a  to  je  3  god...


u wanna peace of me....
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
ficho kaže...
naxeem kaže...

13.3"? Uh.


 Da...problem? :)

Sitno? Dobiješ povećalo u paketu? :-)

Šalim se (sitno sigurno jest), to je fina mašina. Zanima me samo kakav to studentski popust?
Inače nabrojio sam već sve HP-ove koje imam ja i kolege (nisu svi moji naravno, moj je 6720 i stari 4500) i svi odreda imaju probleme slične prirode.

Zašto je ASUS loše u nas zastupljen to ne znam, a taj Apple izgleda i više nego privlačno. Gdje si ga kupio?

Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Hehe, pa i nije nesto previse sitan. Tanak je, ali u sirinu i u visinu ide sasvim dovoljno za ugodan rad (jedino nije bas za DTP il neku tezu grafiku:))

 

Studentski popust iznosi 5% na sve nacine placanja, a sve sto je potrebno za ostvariti ga je je potvrda od faxa.

Kupljen je u glavnom ducanu naseg zastupnika u maksimirskoj i na njega se cekalo 0 sekundi sto nazalost s vecinom ostalih macova kod nas cesto nije slucaj :(

 

Inace se za svaki Mac isplati otic do SAD-a i kupit ga tamo i jos ostat koji dan za sve te pare. Vidis usput Ameriku i Apple Store! Samo to nije bas tako prakticno :)


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Ja imam 12'' pa je sve ok. Sve se vidi, ako nisi totalno slijep.

Mislio sam uzet Toshibu U300 sa 13'' ekranom. Ali MSI je nudio puno više za uloženi novac, a i Toshiba je dolazila sa predinstaliranom Vistom. Tak da........ you get the picture

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
lp_chandler kaže...

Ja imam 12'' pa je sve ok. Sve se vidi, ako nisi totalno slijep.

Mislio sam uzet Toshibu U300 sa 13'' ekranom. Ali MSI je nudio puno više za uloženi novac, a i Toshiba je dolazila sa predinstaliranom Vistom. Tak da........ you get the picture

 E taj njegov 12" je stvarno pre sitan. Prije ovog sam imao 12" al ne widescreen i to je jos bilo donekle ok, ali za ovo stvarno povecalo treba (dobro, ja imam malo slabiji vid i mozda bi mogao posjetit okulistu :))

What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
ficho kaže...

 

Hehe, pa i nije nesto previse sitan. Tanak je, ali u sirinu i u visinu ide sasvim dovoljno za ugodan rad (jedino nije bas za DTP il neku tezu grafiku:))

 

Studentski popust iznosi 5% na sve nacine placanja, a sve sto je potrebno za ostvariti ga je je potvrda od faxa.

Kupljen je u glavnom ducanu naseg zastupnika u maksimirskoj i na njega se cekalo 0 sekundi sto nazalost s vecinom ostalih macova kod nas cesto nije slucaj :(

 

Inace se za svaki Mac isplati otic do SAD-a i kupit ga tamo i jos ostat koji dan za sve te pare. Vidis usput Ameriku i Apple Store! Samo to nije bas tako prakticno :)

 


Zašto bih plaćao još 600 dolara i trpio pretres gaća i pregled jaja na terminalu za vizu da kupim Apple? :) 

Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Dell Inspiron 4000
Pentium III (Coppermine) 800/650 MHz with a 256 KB cache
14.1" XGA Display - capable of 1024x768
ATI Radeon Mobility M3
128 MB SDRAM
10 GB Hard Drive
8X DVD Drive
Actiontex Modem/Ethernet combo
Infrared Port
ESS Maestro-2E Audio Controller

 

Word radi!


jesti i spavati
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

acer extensa

 

intel c2d @ 1.66 GHZ

15.4" WXGA

Intel Graphics Media Accelerator 950

1 GB DDR2

120 GB HDD

DVDRW -DL

WLAN 802. 11a/b/g

nema bluetooth :((

6000kn u 8 mjesecu prosle godine


boom headshot
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

FSC Amilo Pi1556

core 2 duo 7200

2 gb ram

gf 7600 go 256 mb

WD 120 GB sata

15,4 wxga

voli sve sto vole mladi

performanse odlicne bilo cim da se uposli, montirao sam i vide, i renderirao, i kompajlirao, i kodirao, malo desktopa moze sa njim, procesor je jaaako brz.

 

E sad iskustva su podjeljena, notebook ima odlican omjer cijene i kvalitete, kupio sam ga i zato sto je to alienware aurora prepakovana, ja sam profesionalac ako smijem reci a volim se i igrati, uglavnom desktop replacement je najveci supljak od fraze ikad izmisljene, kao prvo sjedis za stolom u fotelji i igras na laptopu je jednako bol u ledjima i guzici te prstima, gledas mali ekran a za iste pare mozes imati pravi desktop ergonomski ispravno postavljeno tijelo, bolje performanse i ekran velik ko san. E sad notebook je mobilan i nosi se na posao,  napominjem da ja nisam sitan covjek, zadignem golfa dvicu iz zafrkancije, ali vucarati okolo 3 kile i nesto laptopa plus punjac nije nimalo zabavno, dojadi vrlo brzo. Na nesrecu nuzno mi je bilo da postimam nekoliko wireless baznih stanica, molio sam Boga samo da eepc sto prije dodje na trziste, jer sad me zamislite kako vucem laptop i kutiju sa alatom, te rezervne dijelove i APove da montiram na neki krov zgrade, nimalo zabavno.

Moja preporuka je da kome treba mobilnost, kupi nesto do 2 kilograma sa jakom baterijom i 12, 13 ekranom i jakim procesorom i memorijom, graficka neobavezna, nek nauci igrati starcraft i heroes 3 ionako ne znam kakva da je pila od notebooka nikad nece moci mjeriti se da sektopom u igrama, a po komforu da ne govorimo, a za igranje nabaviti desktop sa solidnim velikim ekranom i kad se igra nek se igra a kad se radi nek se radi.

oci su mi uprte u eepc druge generacije ili ovako nesto http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/857844_-x20s-2p059c-asus.html

interesantno ovog notebook nema izlistanog na sluzbenim asus sajtovima, i sad nek neko kaze da ne valja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Taj ASUS zvuči zabavno :)


Frankly, my dear, I don't give a damn.
16 godina
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

HP 6715b

 

15,4" WXGA  

AMD Sempron 3600+(2 GHz)

160 GB HDD

1 GB RAM

8 brzinska Light scribe pržilica(premda liglt scribe nikad nisam koristio)

ATI Radeon X1250, do 512 MB djeljive memorije

56K

Fast Ethernet

802.11b/g

Bluetooth

6/1 Card Reader

4 USB porta

Firewire

ugrađen mikrofon

Fingerprint (nikad koristio)

Free DOS (zamjenjen XP-om)

i sve to za 4825 kn u vemilu prije 4 mjeseca.

 

Ok laptop,za ono što ga koristim,pošto sam student,mada bi mogao biti malo brži.

 

 

Oko za oko, četkica za zube.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 14:12 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Toshiba Satellite

Celeron 2 GHz

512 MB rama

15" ekran

30 Gb hard disk

Ge-Force Go (neznam model)

Gore Kubunti i XP dual boot.

Ima vec skoro 5 godina, tezak je i gradjen ko tenk, ali radi ko urica, pogotovo kad se uzme u obzir sto je sve prezivio Osmijeh

 

Sljedeci bi mi mogao biti onaj mali Asus EEE, vise od toga mi na laptopu ne treba.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice