Laptop za obradu fotografije

poruka: 18
|
čitano: 10.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Laptop za obradu fotografije

pozdrav

 

gledam neki laptop za obradu fotografije do 7 000kn

može i manje...hehe

nekako mi se cini najbolji asus zenbook 14...

 

gledo sam i kao izložbeni model Hp zbook 15 mobile za 5500kn, ima godinu dana garancije...

sto je super cijena za taj laptop, sam sta ja znam kolko je pametno to kupit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Laptop za obradu fotografije

-polovna krama +4god.. zaobići ili ako imaš sreće radije igraj loto. (besmisleno kupovati staru zvijer, jer nisi ništa posebnog naveo za requirementse npr i7-16gb ram.. da bi umjesto novog uzeo polovno, svaki od 3000kn nadalje može navedeno, izbor/želje i financije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije

jel mi bolje uzet xps 13, 2017god.

za 4 i nesta, skoro 3000kn razlike...

15 godina
online
Re: Laptop za obradu fotografije

-pa to su stvari koje ti moraš znati, kriterij, što-zašto.. ti biraš za sebe, ne ja. Što trebaš raditi, svaka app ima svoje requirementse i poželjne-proporučene spec. Od tog kreneš, dalje je kolilo novca ili rizika.. isključivo tvoja odluka. Banalno, mogu ti preporučiti neki za 15-20.000kn.. ili nisam tegovac pa da mi je važno prodati robu. :)

-polovno je polovno, višesturko veći rizik. Skuplji je veći rizik. Skuplji je u pravilu jači (u istoj seriji-generaciji) ali starenjem i rizičniji kao brzi auto (jer je jurio i trošio gume..) ali je 50% jeftinije pa je to tad kriterij-razlog tj novac (rizik koji prihvaćaš). Garancije za novo su +2g do 5.. polovan može crknuti isti dan ili raditi još godinama. Pošto gledaš laptopove, prijenosnike, baterija je važna.. ona neće držati par sati rada.

 

-kad postaviš pitanje-temu, ovakvu, tad bi trebao navesti sve što misliš raditi i tad bi netko tko ima iskustva rekao može li.. ali ne navodiš ništa osim obrade fotki.. (nedovoljno/generički, svaki pc to može, samo je pitanje koliko brzo), npr zašto laptop, zašto ne PC-desktop ili tablet.. planiraš koristiti npr adobe paket konkretno ili moraš imati licence (kupljeno.. tad je to višestruko skuplje od računala), istovremeno imaš linux distre, free itd.

- koliko RAMa ti treba, koliko storagea, poželjan SSD (jer ubrzava daleko više nego npr i3-5-7 razlika) itd..

-btw, neki prijenosnici su u klasi desktop replacementa ... pogotovo jači (potrošnja, težina..) recimo neki gamerski (danas ne workstation klasa zamrla).. ali u preformansama deskop ima prednost + kvar komponente se može relativno lako riješiti dok laptop izvan garancije ugl nesiplativ popravak.

-ili, kupi neki grafitni (sivo srebreni) :) jer i po boji možeš birati.

 

-ti trebaš birati, da bi to mogao, moraš znati requirementse ili barem svoje želje.. (ili to navesti pa će netko za tebe birati...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije
ihush kaže...

-pa to su stvari koje ti moraš znati, kriterij, što-zašto.. ti biraš za sebe, ne ja. Što trebaš raditi, svaka app ima svoje requirementse i poželjne-proporučene spec. Od tog kreneš, dalje je kolilo novca ili rizika.. isključivo tvoja odluka. Banalno, mogu ti preporučiti neki za 15-20.000kn.. ili nisam tegovac pa da mi je važno prodati robu. :)

-polovno je polovno, višesturko veći rizik. Skuplji je veći rizik. Skuplji je u pravilu jači (u istoj seriji-generaciji) ali starenjem i rizičniji kao brzi auto (jer je jurio i trošio gume..) ali je 50% jeftinije pa je to tad kriterij-razlog tj novac (rizik koji prihvaćaš). Garancije za novo su +2g do 5.. polovan može crknuti isti dan ili raditi još godinama. Pošto gledaš laptopove, prijenosnike, baterija je važna.. ona neće držati par sati rada.

 

-kad postaviš pitanje-temu, ovakvu, tad bi trebao navesti sve što misliš raditi i tad bi netko tko ima iskustva rekao može li.. ali ne navodiš ništa osim obrade fotki.. (nedovoljno/generički, svaki pc to može, samo je pitanje koliko brzo), npr zašto laptop, zašto ne PC-desktop ili tablet.. planiraš koristiti npr adobe paket konkretno ili moraš imati licence (kupljeno.. tad je to višestruko skuplje od računala), istovremeno imaš linux distre, free itd.

- koliko RAMa ti treba, koliko storagea, poželjan SSD (jer ubrzava daleko više nego npr i3-5-7 razlika) itd..

-btw, neki prijenosnici su u klasi desktop replacementa ... pogotovo jači (potrošnja, težina..) recimo neki gamerski (danas ne workstation klasa zamrla).. ali u preformansama deskop ima prednost + kvar komponente se može relativno lako riješiti dok laptop izvan garancije ugl nesiplativ popravak.

-ili, kupi neki grafitni (sivo srebreni) :) jer i po boji možeš birati.

 

-ti trebaš birati, da bi to mogao, moraš znati requirementse ili barem svoje želje.. (ili to navesti pa će netko za tebe birati...).

 

previse razmisljas...

ako sam naveo laptop, onda mi treba laptop, a ne stolno racunalo...

jako jednostavno...

ne znam zasto tebe zanima da sam na terenu i da mi treba i kod kuce i na poslu, dobro bi mi bilo kad idem pravoj kuci da pogledam film u busu ili vlaku...

zato navodit gledanje filma kad to može laptop koji radi kak treba u photoshopu?

 

može da svaki sam je pitanje jel onda radis u njemu ili se patis...

ako se preporucuje 8 giga rama, onda je to neki min da bi stroj radio kak treba s tim programom, znaci da ne ide 4giga rama...da ide al nije to to...

inace je poznato da za obradu nece skodit sto vise rama, tak da ne znam zast bi ti navodio kolko rama mi treba???

 

normalna stvar je da je poželjan ssd, al i nije mi to presudno...

za obradu fotografije treba bit dobar ekran s IPS matricom, dobar proc, ram, graficka nije tolko bitna...

disk isto sto vec, al isto nije presudno...može se uzet i prijenosni...

 

ne znam, ja se ne kontam bas nesta u laptope al znam otprilike kak bi trebalo to izgledat...

 

a izgleda da ni vi ne znate po forumima bas nesta vise...

nego samo kakite...

15 godina
online
Re: Laptop za obradu fotografije

-varaš se :) jer me uopće ne zanima tvoj laptop..

-ako se nešto preporučuje tad je to ok, optimum-poželjno, ne minimum requirements, tj to znači, da s ispunjenim preporučenim HWom imaš odgovarajuće-dobre rezulate. A ništa ne navodiš konkretno tako da je sve u fakultativnoj raspravi.

-osim nešto pristojnosti, znanja, prvo sam sebi objasni što želiš, kakiti po drugima je beskorisno ako i besmisleno kopiranje-quote koji nema smisla.

npr, kad se pitaš 'zašto bi navodio koliko RAMa mi treba'? .. pa gle, RAM je neophodan za rad softwarea (OSa, appsa) i svaki soft ima konkretne requirementse. Kad znaš što ćeš koristiti tad to konkretno znaš, ako ne znaš odeš na str.softa i pročitaš. Ovako ne znaš ništa, osim kakiti, dok je za temu sasvim sporedno hoćeš li u vlaku pravoj kući gledati film..

-btw, varaš se za grafičku, već godinama je sve ispod haube na AERO/GL-Dx.u.. pa i svaki browser koristi gpu-acc.. misliš da appsi to ne koriste? npr premiere ili spomenuto gledanje filmova .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije

jebena strava...

nemozes jebeno vjerovat...

stvarno jebeno nemos vjerovat...

na 5 mjesta sam postavio isto pitanje,

jave se ljudi koji manje znaju, jave se ljudi koji vise znaju...

 

kolko covjeku treba bit dosadno da sranja pise po temi koja ga upce niko pito nije?

ILI samo treba bit jebeni debil?

8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije
ihush kaže...

 Banalno, mogu ti preporučiti neki za 15-20.000kn.. 

 

nakon sto sam naveo da imam 7000kn na raspolaganju ti mi mos preporucit laptop od 15-20

to majstore...

 

ja ne znam sta je vama?

ne jebete nista, nemate nikaku zanimaciju u zivotu...

provodite na forumu 20 sati dnevno?

u cemo je vas problem?

dezurni podjeci na forumima? to vam je ime?

nekontam poantu?

15 godina
online
Re: Laptop za obradu fotografije
dani_os kaže...
..

nekontam poantu?

- nedostaju ti requirementsi.. no nećeš ih naći ovdje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije

ne nedostaje meni nista...

12 godina
neaktivan
offline
Laptop za obradu fotografije

laptop ti nedostaje hehe

 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije
dani_os kaže...

ne jebete nista (...)

 Prema onome što vidim, pogriješio si u gramatičkome licu. Treba ti prvo lice jednine, a ne drugo lice množine.

All work and no play makes Jack a dull boy.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 6:05 (Mary Sue).
8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije
Mary Sue kaže...
dani_os kaže...

ne jebe mene nista (...)

 Prema onome što vidim, pogriješio si u gramatičkome licu. Treba ti prvo lice jednine, a ne drugo lice množine.

 bas ti hvala na ispravku, al vis da dobro pise?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop za obradu fotografije

 13.3"(33.8cm) - možda zbog ovog - narodski rečeno omalen je

 

Paps
8 godina
protjeran
offline
6 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop za obradu fotografije

 Gle, ako ćeš laptop koristiti za obradu fotografije 13.3" nema smisla, minimalno 15.6". Dell je odličan i mnogi profesionalci ga koriste ali je poput Apple-a skup. U tom cjenovnom rangu pronađi laptop s minimalno  8GB rama, procesor ti je dovoljan I5 i pazi na grafičku. Ako si profesionalac, realno, to ti je malo novca za dobar i brz laptop. Ako si amater, tj. koristit ćeš ga za osobne potrebe dobar je i ovaj

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-sf315-41-r2xr-nx-gv7ex-012-ryzen-7-2700u-8gb-1000gb-128gb-ssd-radeon-rx-vega-10-15-6-led-fhd-g-lan-bt-hdmi-usb-3-1-kamera-windows-10-sivo-014650325

Paps
8 godina
protjeran
offline
Re: Laptop za obradu fotografije
Papillon kaže...

 Gle, ako ćeš laptop koristiti za obradu fotografije 13.3" nema smisla, minimalno 15.6". Dell je odličan i mnogi profesionalci ga koriste ali je poput Apple-a skup. U tom cjenovnom rangu pronađi laptop s minimalno  8GB rama, procesor ti je dovoljan I5 i pazi na grafičku. Ako si profesionalac, realno, to ti je malo novca za dobar i brz laptop. Ako si amater, tj. koristit ćeš ga za osobne potrebe dobar je i ovaj

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-sf315-41-r2xr-nx-gv7ex-012-ryzen-7-2700u-8gb-1000gb-128gb-ssd-radeon-rx-vega-10-15-6-led-fhd-g-lan-bt-hdmi-usb-3-1-kamera-windows-10-sivo-014650325

 ok se cini taj da...

gledam zbog težine 13.3, al da nema smisla...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice