Odabir 13'' prijenosnika

poruka: 6
|
čitano: 3.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Odabir 13'' prijenosnika

Trebam malo pomoći u vezi sa  13'' prijenosnicima. Imam u planu uzet neki al je problem što ih baš nemogu pronać,a na stranicama nekad nema cijelih specifikacija i sl. Uglavnom meni bi trebao ovakav laptop pa probajte iskopati sve u tom rangu sve do nekih 10-ak tisuća kuna

 

-TEŽINA- bilo bi super da je što lakši jer bi htio da bude ono što prijenosnik i znači, d aje prenosiv, do nekih 2kg(može i koji gram višeNamigiva)

 

-BATERIJA-Što dulja baterija to bolje, jer mi nije cilj svakih pol sata ga uštekavat na utučnicu

 

-EKRAN-već rekao, treba bit 13'', eventualno 14 ako je i dalje dovoljno lagan i dobre baterije

 

-PERFORMANSE- Prijenosnik mi nebi služio za igre,nego općeniti rad, surfanje i tom slično,eventualno neki naslov odigrat al onda mi nije bed spuštat rezu i detalje

      -uglavnom da ima 4GB rama sa nekim dvojezgrenim procom i nekom integriranom grafikom bi bilo dobro

 

KUĆiŠTE- također bi volio da je laptop što čvršći da se baš ne bi raspao vrlo brzo jer bi ga planirao imati barem nekoliko godina(3-5)

 

OPTIČKI POGON- to mi je vrlo važno da ga ima da mogu spržit neki CD ili jednostvano gledat što ima na BUG-ovom DVD-uBelji se

 

CIJENA- što jeftinije to bolje, al plafon bi bio nekih 10000 kn

 

 

Uglavnom za oko mi je i jako zapeop macbook pro 13'' ali malo jači model kod nas dođe 12000kn što mi je malo previše al zbilja nudi sve i svašta, al bi volio znati i što ostali igraći nude. Uglavnom nije bitna marka dokle god pokriva što više od ovih gore uvjeta

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2010 13:52 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir 13'' prijenosnika

evo...baš sam u procesu proučavanja 13"-14" prijenosnika....

i moji zaključci glase: ima ih malo!! :) uglavnom su to neki mini od 11"...ili neki dosta slabijih preformansi bez dvd drive-a...

pa sam suzila izbor na Toshibu Satellite u500 čija cijena varira od oko 6 i po tisućica do 7 i nešto...

iii...na Acerov Aspire Timeline 4810 (od 14") jer ovaj od 13" nema dvd drive a ni bluetooth...ali eto, sad sam pročitala na bugovom portalu da je ta timeline acerova linija notebookova zapaljiva...pa možda radije ne!! :) 

Ovaj Acer je slabiji model od Toshibe i to dosta...al se to vidi i na cijeni koja je oko 5000 pa na dolje....

Još sam nabasala na Lenovo thinkpad sl410 (13") al me nije zaintrigirao....

 

Vjerojatno ću si piknut Toshibu...al si mislim...da li mi se isplati plaćati za jaču konfiguraciju koju tako i onako ne ću iskoristiti...

Prijenosnik mi treba za faks, internet, glazbu i pokoji film...za što su i više nego dovoljni ovi ispod 5 tisuća kn....

Toshibina prednost u usporedbi s Acerom je što ima 2 godine garancije...al kad vidim kako (ne)funkcioniraju servisi, možda to i ne bi trebala biti presudna stvar u odabiru....

16 godina
offline
Odabir 13'' prijenosnika

Ovaj http://www.kodeks.hr/Dell/studio-xps-13,PID-3,P-1710,G-374.aspx ili ako negdje nađeš stariju seriju Dell M1330 (1,8kg).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Odabir 13'' prijenosnika

ne treba ti macbook pro jachi model za tvoje potrebe.... taj model ti je i više nego dovoljan.....

 

tanak, lagan, baterija 8h, unibody aluminium, dovoljno brz, solidna grafichka, MacOsx ;p

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2010 12:49 (Thog).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Odabir 13'' prijenosnika

Svakako pogledaj i Lenovo ThinkPad EDGE.

Yes, no.
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir 13'' prijenosnika
Thog kaže...

ne treba ti macbook pro jachi model za tvoje potrebe.... taj model ti je i više nego dovoljan.....

 

tanak, lagan, baterija 8h, unibody aluminium, dovoljno brz, solidna grafichka, MacOsx ;p

 moze i Lenovo X301, ALI oba navedena su vrhunska (za razliku od ostalih asus, acer i sl. plasticnih igracaka) ali i kostaju >10 000 kn (nazalost)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice